Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sie 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
ladypompa13 napisał(a):
Planuję wybrać się do Abu Dhabi.

Może da radę dojechać i zwiedzić najważniejsze miejsca typu meczet na własną rękę? Dodam, że nie posiadam prawa jazdy, więc wyprawa autem odpada.


Można np. busem z biletem na karcie silver + taksówka.

Założyłem, że z Dubaju ponieważ nie napisałaś skąd chcesz się wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:19 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Tak haha wybacz, z Dubaju ;)
A jaki koszt taksówki, orientujesz się w odległościach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ladypompa13 napisał(a):
A jaki koszt taksówki, orientujesz się w odległościach?


Ok. 160km i wydaje mi sie, ze koszt taxi bedzie ok. 300 AED w jedna strone.
Mozna autobusem, cena ok. 25 AED, ale nie jestem 100% pewny.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Sie 2017 21:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
tak, 25 Aed.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 25 Sie 2017 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Bus tani z Dubaju jedzie albo z dworca z Ghubaiba Bus Station (bliżej Deiry) albo Ibn Battuta (bliżej mariny) autobusy jeżdżą co 20 minut. Droga z Ghubaiba trwała z tego co pamiętam około godziny.

Cena taxy w Abu Dhabi z dworca głównego do meczetu kojarzy mi się, że 35 AED, ale mogę się nieznacznie mylić.
Jeśli chodzi o busa to normalnie siadasz, gdzie chcesz (czasem straszą na forach, że jakieś tam zasady panują) bilety kupujesz na kartę miejską w Dubaju NOL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Sie 2017 08:36 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Super, właśnie ponownie będę "mieszkać" w Marinie i już ostatnio widziałam, że jeżdżą autobusy z Ibn Battuta.
Ciekawiło mnie ile kosztuje dojazd w Abu Dhabi do meczetu, jeżeli ok. 30 dirhamów to nie ma tragedii.
A chyba lepiej tak niż z biurem podróży, różnie można trafić :/ a i pośpiech niewskazany.
Czy coś jeszcze jest wartego uwagi w Abu Dhabi?
Od razu mówię, że Ferrari World w moim wypadku odpada ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:40 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
Sheikh Zayed Grand Mosque
Abu Dhabi Corniche
Heritage Village
Emirates Palace
President Palace
Dates Market
Yas Mall
Można jeszcze pooglądać dzielnice rządowe oraz przejechać się drogą koło rezydencji Szejka i jego rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Wrz 2017 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Do Sheikh Zayed Grand Mosque
jeździ normalny autobus miejski - nie pamiętam teraz nr (054?) do sprawdzenia;
jeździ do późnych godzin - koszt biletu miejskiego - troszkę długi czas przejazdu nawet 50 minut
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Gru 2017 14:27 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Od 11 listopada można pójść do Luwru.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:16 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Taxi z dworca do meczetu 40-42 AED.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Grzegorz40 napisał(a):
Od 11 listopada można pójść do Luwru.

Bylem w ten weekend i uwazam ze warto. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Maj 2018 17:16 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wybieram się we wtorek 5 czerwca na jeden dzień do Abu Dhabi wypożyczym samochodem.
Inetersuje mnie przede wszytskim tor F1. Czt ktoś wie czy można go jakoś zwiedzać? Czy jest to może połaczone z wejściem do Ferrari World?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Maj 2018 01:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Tor można zwiedzać w jeden dzień w tygodniu bezpłatnie.Musisz dokładnie sprawdzić. Ktoś już opisywał to na forum. Nie jest on w żaden sposób połączony z Ferrari World, ani bilety do FW nie dają specjalnych przywilejów.
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 27 Maj 2018 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
raz w tygodniu kiedys byly jakies eventy, bodajze wtorek czy sroda po poludniu, bieganie albo jezdzenie rowerem po torze. W ogole sam tor mozna zobaczyc wchodzac piechota z ulicy do hotelu ViceRoy..... mostek do hotelu prowadzi nad jezdnią toru.
Ale jak zapiszesz się na ktorys z eventow, to po samej jezdni toru bedziesz mogl sie przejsc. Nie wiem co tam jeszcze mozna zobaczyc.

wejdz na oficjalna strone toru, tam sie oni oglaszali
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 27 Maj 2018 03:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
My trzy lata temu weszliśmy tak po prostu... Najpierw na trybuny, potem do boksów (akurat McLaren miał zamknięty event więc pooglądaliśmy sobie różne modele oraz pogadaliśmy z obecnymi gośćmi ;) Mogliśmy też skorzystać z cateringu ale uznaliśmy, że to już będzie za wiele :D ). Na samym końcu za zgodą weszliśmy na sam tor i porobiliśmy sobie zdjęcia. Kluczem były po prostu miłe prośby o zobaczenie toru, nie potrafili odmówić a ochroniarza po prostu obeszliśmy (pewnie myślał, że jesteśmy z ekipy) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 27 Maj 2018 10:46 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Dzięki! Znalazłem w innym wątku info o tych wieczornych wejściach i już się zaresjestrowałem na stronie...:-)
https://www.yasmarinacircuit.com/en/pro ... k/startyas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Maj 2018 12:03 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
rw30 napisał(a):
raz w tygodniu kiedys byly jakies eventy, bodajze wtorek czy sroda po poludniu, bieganie albo jezdzenie rowerem po torze. W ogole sam tor mozna zobaczyc wchodzac piechota z ulicy do hotelu ViceRoy..... mostek do hotelu prowadzi nad jezdnią toru.
Ale jak zapiszesz się na ktorys z eventow, to po samej jezdni toru bedziesz mogl sie przejsc. Nie wiem co tam jeszcze mozna zobaczyc.

wejdz na oficjalna strone toru, tam sie oni oglaszali
Brałem te rowery. Generalnie fajna i darmowa atrakcja. Wystarczy się zarejestrować wcześniej i ominiemy kolejki bo atrakcja popularna wśród miejscowych którzy smigaja na rowerach jak na TDF te z wypożyczalni też niczego sobie, albo szosówka albo góral, kaski gratis. Na torze ambulans, wodopój, pełna kultura
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Wrz 2019 18:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Przeczytałem cały wątek i nadal mam dylemat.
Bedę w Dubaju dwa pełne dni. Atrakcji na aż tyle czasu nie zaplanowałem. Zastanawiam się czy jest sens jechać do Abu Dhabi czy zostać nad basenem w hotelu.
Znalazłem half-day tour z Dubaju za 125 zł na grouponie w cenie transport i przewodnik, bez biletów do Etihad towers. Autobus z tego co widziałem kosztuje ok 60 pln w obie strony.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Wrz 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wydaje mi się że coś źle zaplanowałeś. Dubaj to nie Barcelona ani Paryz, ale nie jest też tak źle. Ja bym raczej się pokręcił 2 dni w Dubaju. Ale jakby koniecznie Ci sie nie chciało drugiego dnia zwiedzać, to biorąc pod uwagę że Abu poza meczetem naprawdę nie porywa, ja bym został w hotelu z basenem. Albo, coby urozmaicić, nawet bym poszedł do tego parku wodnego przy hotelu atlantis, o ile nie zaplanowałeś go na dzień #1
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 14 Wrz 2019 20:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@rw30 no wlasnie myslalem by juz bedac tam zobaczyć meczet i więcej tam nie wracać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group