Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Abu Dhabi w 1 dzień.
#1 PostWysłany: 05 Lip 2016 13:04 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Da się zrobić w jeden dzień meczet - o 9.00 wejdę, później Ferrari - 3 kolejki górskie, a na koniec Yas waterworld ?
Czy mało czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 05 Lip 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Zależy ile czasu chcesz przeznaczyć na każdą z atrakcji.
Ja z tych wymienionych byłem tylko w meczecie. Moim zdaniem godzina powinna wystarczyć na szybkie zobaczenie. Chyba mniej więcej tyle też trwa wycieczka z przewodnikiem - tutaj http://www.szgmc.ae/en/mosque-opening-hours więce informacji. Jeszcze jeśli chodzi o meczet - zwróć uwagę, że autobusy nie dojeżdżają bezpośrednio do niego. Jeśli zależy Ci na czasie warto roważyć dojazd taksówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2016 14:15 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Komunikacja miejska nikle szanse ogladnac te atrakcje w jeden dzien chyba ze liczy sie postawienie stopy na terenie.

Meczet najlepiej zwiedzac o zmierzchu aby go zobaczyc rozswietlony teren nie jest maly wiec jakies 15min na dojscie od granic obiektu, musisz liczyc kolejki do kas w Ferrari World i kolejki do rolercasterow, Ferrari i Yas waterworld dzieli odleglosc jakies 3km wiec raczej bez zastanowienia taksowka.

Samochodem lub taksowka chyba da sie to ogarnac biorac pod uwage ceny taksowek nie zastanawialbym sie nad opcja autobusowa.

Zaliczyl bym pierwsze Ferrari z rana (mniej ludzi), pozniej Yas waterworld i na koncu meczet tak aby go zobaczyc przy zachodzacym sloncu i po zajsciu slonca.
Transport taksowka lub wynajety samochod na 1 dzien, jezdzi sie lepiej niz po Dubai.
Góra
 Profil Relacje PM off
zwierzak lubi ten post.
zwierzak uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2016 14:41 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Poruszał się będę samochodem. Mieszkał będę w Dubaju.
Nawet wolałbym meczet wieczorem, choćby ze względu na temperatury - jadę w lipcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2016 18:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Uwazaj na radary na drodze z Dubai do Abu Dhabi, pelno tego tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2016 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
cześć,

w jeden z listopadowych piątków wyląduje w AUH rano o 5.50, a kolejny lot będę miał w nocy z piątku na sobotę o 2.40. Będę miał zatem do dyspozycji ok. 20 godzin. Wstępny i niekompletny plan jest taki, że:
1) po przylocie idę do Arrival Lounge w celu odświeżenia po locie z Sydney,
2) lotnisko opuszczam ok. 7.30 - 8.00,
3) tu miejsce do zapełnienia,
4) najwcześniej o 16.30 (bo w piątki od tej godziny wpuszczają turystów) wizyta w Grand Mosque, a potem The Corniche,
5) ok. 23.00 powrót na lotnisko i do odlotu spędzam czas w Etihad Premier Lounge (prysznic, jedzenie, itd.).

Jeśli chodzi o pkt 3, to niespecjalnie interesują mnie kompleksy handlowe, tor F1, czy park wodny. Do Dubaju też nie chcę jechać, bo wtedy wszystko odbywałoby się "z wywieszonym jęzorem". Chciałbym zobaczyć coś mniej komercyjnego. Może macie jakieś nietypowe doświadczenia z Abu Zabi lub w miarę niedalekiego sąsiedztwa? Zastanawiałem się, np. nad wypadem na pustynię (która - jak mówił mi pewien Polak mieszkający w Katarze - jest w okolicach Abu Zabi ponoć bardzo fajna, piaszczysta, z wydmami). Domyślam się, że najłatwiej, choć nie najtaniej, będzie pewnie zabrać się z jakąś zorganizowaną grupą, ale z tego co widzę, są to wycieczki wieczorne (a ja wolałbym rano), na dodatek z cepelią w postaci wizyty w "tradycyjnej osadzie". A może coś w samym Abu Zabi? Czy był ktoś na targu rybnym? Z opisów wynika, że to może być całkiem interesujące miejsce. Albo nowy kompleks z muzeum (nie pamiętam teraz nazwy) i bardzo oryginalną architekturą? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :-)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2016 11:17 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
mieliśmy tam do dyspozycji ok. 5h więc zrobiliśmy objazd miejskim autobusem na trasie lotnisko - miasto - przerwa na jedzenie w CH - lotnisko
jak byśmy mieli więcej czasu do dyspozycji to pewnie byśmy uderzyli na tor albo do parku wodnego ;)
daj znać jak uda Ci się ogarnąć ten wypad na pustynię, brzmi to fajnie :)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto zrobił wypad na pustynię :-)

Możesz polecić jakieś miejsce na rozsądne cenowo miejsce na posiłek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2016 11:38 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
niezbyt :( jedliśmy w biegu w centrum handlowym w jakiejś burgerowni
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tropikey napisał(a):
cześć,

w jeden z listopadowych piątków wyląduje w AUH rano o 5.50, a kolejny lot będę miał w nocy z piątku na sobotę o 2.40. Będę miał zatem do dyspozycji ok. 20 godzin. Wstępny i niekompletny plan jest taki, że:
1) po przylocie idę do Arrival Lounge w celu odświeżenia po locie z Sydney,
2) lotnisko opuszczam ok. 7.30 - 8.00,
3) tu miejsce do zapełnienia,
4) najwcześniej o 16.30 (bo w piątki od tej godziny wpuszczają turystów) wizyta w Grand Mosque, a potem The Corniche,
5) ok. 23.00 powrót na lotnisko i do odlotu spędzam czas w Etihad Premier Lounge (prysznic, jedzenie, itd.).

Jeśli chodzi o pkt 3, to niespecjalnie interesują mnie kompleksy handlowe, tor F1, czy park wodny. Do Dubaju też nie chcę jechać, bo wtedy wszystko odbywałoby się "z wywieszonym jęzorem". Chciałbym zobaczyć coś mniej komercyjnego. Może macie jakieś nietypowe doświadczenia z Abu Zabi lub w miarę niedalekiego sąsiedztwa? Zastanawiałem się, np. nad wypadem na pustynię (która - jak mówił mi pewien Polak mieszkający w Katarze - jest w okolicach Abu Zabi ponoć bardzo fajna, piaszczysta, z wydmami). Domyślam się, że najłatwiej, choć nie najtaniej, będzie pewnie zabrać się z jakąś zorganizowaną grupą, ale z tego co widzę, są to wycieczki wieczorne (a ja wolałbym rano), na dodatek z cepelią w postaci wizyty w "tradycyjnej osadzie". A może coś w samym Abu Zabi? Czy był ktoś na targu rybnym? Z opisów wynika, że to może być całkiem interesujące miejsce. Albo nowy kompleks z muzeum (nie pamiętam teraz nazwy) i bardzo oryginalną architekturą? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :-)

Pozdrawiam, Bartek


ogolnie to w tym Abu Dhabi nie ma zbyt wielu szczegolnie ciekawych miejsc. Wiec jesli nie chcesz isc do Ferrari World / Yas WaterWorld, to jakos szczegolnie wielu opcji nie ma.
Co do wyjazdu na pustynie, to zobacz sobie jaka bedzie pogoda - po 12 godzinnym locie z Sydney, jesli bedzie 30-35 stopni to parogodzinna wizyta na pustyni moze byc sredni przyjemna, choc moze w ciagu dnia jakos inaczej to rozgrywaja [a moze akurat nie bedzie tak goraco]. Poza tym sporo czasu spedza sie w samochodzie [dune bashing], ktory ma klime. Ale lunch pewnie juz pod golym niebem.
Co do cen to wcale nie sa jakies szczegolnie wygorowane, ja bylem na czyms takim pod Dubajem, kosztowalo chyba z 200dhs [1dh ~ 1PLN], odbior z hotelu, odstawienie do hotelu.

Sa jeszcze 2 inne opcje, choc malo w nich zwiedzania.
Opcja 1: Park Al Forsan, a tam do wyboru:
-wakeboard
-go-karty
-strzelanie z broni palnej
...i moze cos jeszcze o czym nie wiem

ja koszytalem tylko z wake'a, cena za godzine [ktora w rzeczywistosci trwa ok 1.5h] to bylo chyba ze 100 czy 110dhs [dokladne ceny sa na stronie, mozna sprawdzic].
Tor gokartowy jest ponoc bardzo spoko, znajomi tak twierdza.

Opcja 2: Brunch, czyli to czym expaci zajmuja sie w piatek. Picie[%] + jedzenie pod korek, cena - proporcjonalna do jakosci brunchu. Ja bylem na brnuchu w Abu Dhabi tylko raz, Yas Island Park Inn / Radisson [glownie dlatego ze tam akurat spalem :) ], ceny nie pamietam, bylo bardzo ok, choc nie porywajaco. Plusem bylo to ze restauracja ma taras nad basenem. Polecam Viceroya po drugiej stronie ulicy. Na pewno jest drogo ale godnie :)
Ogolnie sensowne brunche pewnie zaczynaja sie od 250 w gore, choc za 200 tez sie cos znajdzie [acz jakosc jedzenia nie porazi. Ilosc natomiast na pewno] Ceny z Dubaju.


Na Twoim miejscu, o ile nie jestes wielkim fanem aktywnosci parku Al Forsan [choc ja osobiscie polecam wakeboard, wlasnie w Al Forsan mialem okazje pierwszy raz go sprobowac, a w tamtym tygodniu rozwalilem sobie kolano skaczac z rampy :? ], to polecam brunch. Zobaczysz sobie jak zyja expaci i turysci w UAE.
A chodzenie po jakichs targach rybnych to dla mnie osobiscie lipa. W tego typu miejscach, czesto zachwalanych na F4F [jak np Deira czy Bur Dubai w Dubaju] nie poczujesz wcale klimatu starego Abu Dhabi / Dubaju, jak twierdzi wielu userow, tylko spotkasz setki biednych Pakistancow / Filipinczykow. Przy calym wspolczuciu dla tych biednych ludzi, dla przecietnego Europejczyka srednia to przyjemnosc.

Co do restauracji w AD, to jest oddzielny watek.

p.s.mozesz tez sprobowac sie dostac do wnetrza emirates palace. Nie wiem, nie bylem, ale to moze byc ciekawe
Gdzies za miastem organizowane sa tez wyscigi wielbladow. Ale to wczesnie rano, Twoja 7.30-8.00 to moze byc za pozno. Poszukaj w necie, ja nigdy nie bylem na czyms takim.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Wrz 2016 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
rw30 napisał(a):
po 12 godzinnym locie z Sydney, jesli bedzie 30-35 stopni to parogodzinna wizyta na pustyni moze byc sredni przyjemna,


Ba, po ponad 14-godzinnym :-)

Dzięki za cenne podpowiedzi. Może faktycznie taki brunch też można rozważyć. Wydaje mi się, że widziałem coś takiego na tamtejszym grouponie. No, ale muszę wykombinować coś jeszcze, bo nie chciałbym, żeby moja wizyta w AUH sprowadziła się tylko do obejrzenie wielkiego meczetu i picia z ekspatami :D
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Wrz 2016 21:28 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Warto zobaczyć Hotel Emirates Palace. Rywalizuje z Burj Al Arab w Dubaju o miano najbardziej luksusowego hotelu świata. Tyle, że do tego pierwszego można wejść bezkosztowo ;) pogapić się na ogród, fontanny, bogate wnętrza lub zajeżdżające bryczki ;)

Można też poplażować. Od biedy i ta Heritage Village nie jest taka nudna. Można odsapnąć (albo pojeździć na łyżwach) w pobliskim Marina Mall.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Wrz 2016 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Grzegorz40 napisał(a):
Warto zobaczyć Hotel Emirates Palace. Rywalizuje z Burj Al Arab w Dubaju o miano najbardziej luksusowego hotelu świata. Tyle, że do tego pierwszego można wejść bezkosztowo ;)

Należy tylko pamiętać o długich spodniach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
https://www.getyourguide.com/abu-dhabi- ... AiGB8P8HAQ

http://eng.bigbustours.com/abudhabi/home.html
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Może ktoś polecić jakiś parking w pobliżu meczetu a także EmiratPalace?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Mar 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Przy meczecie jest duży darmowy parking, co do Emirat Palace to nie pomogę bo tam pojechaliśmy taxi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Mar 2017 16:31 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 71
Kilometry: 170 507
Potwierdzam, że pod sam meczet podjedziesz autem i nie ma co się rozglądać za czymś wcześniej. Co do Emirates Palace to zależy... jeśli chcesz tylko zrobić zdjęcie to można powoli przejechać autem, zatrzymać się na moment i coś pstryknąć (droga tam nie jest ruchliwa, bo jest ślepa). Cały obszar hotelu otoczony jest murem wzdłuż drogi, więc atrakcja średnia. Jeśli chodzi o dłuższy postój to 2,5 km dalej jest darmowy parking przed centrum handlowym Marina. Jeśli natomiast chodzi tylko by przejść się wzdłuż muru to wzdłuż plaży Corniche Beach są parkingi miejskie - za dnia tanie (chyba coś koło 2 zł za godzinę), nocą darmowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Sie 2017 13:46 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 28
A czy korzystał ktoś z Was lub może polecić lokalnego pośrednika organizującego jednodniowy city-tour do Abu Dhabi?

Dodam, że chodzi o wyjazd z Dubaju do Abu Dhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sie 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Marcin Zastawny napisał(a):
Co do Emirates Palace to zależy... jeśli chcesz tylko zrobić zdjęcie to można powoli przejechać autem, zatrzymać się na moment i coś pstryknąć (droga tam nie jest ruchliwa, bo jest ślepa). Cały obszar hotelu otoczony jest murem wzdłuż drogi, więc atrakcja średnia. Jeśli chodzi o dłuższy postój to 2,5 km dalej jest darmowy parking przed centrum handlowym Marina. Jeśli natomiast chodzi tylko by przejść się wzdłuż muru to wzdłuż plaży Corniche Beach są parkingi miejskie - za dnia tanie (chyba coś koło 2 zł za godzinę), nocą darmowe.


Ja parkowałem na hotelowym parkingu. Nikt o nic nie pytał i nie zatrzymywał mnie. Nic za parking też nie płaciłem. Parking piętrowy, auto skryte przed słońcem i w zasadzie z parkingu windą można wjechać na teren hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Sie 2017 12:34 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Planuję wybrać się do Abu Dhabi.
Czy możecie polecić godne biuro wycieczkowe? Moja ostatnia przygoda z rekomendowanym tu biurem na pustynie była jednym wielkim niewypałem... od zapomnieniu o nas, po 3h spóźnienie, przyjazd po zachodzie słońca, beznadziejne atrakcje ora wykiwanie na kasę oraz groźby... Dodam również, że kupon do nich znajdował się w Entertainer - dziwi mnie, że rekomendują taką chałę! Jedyny plus - poznałam swojego przyszłego chłopaka, pasażera, którego potraktowano tak samo ;)

Może da radę dojechać i zwiedzić najważniejsze miejsca typu meczet na własną rękę? Dodam, że nie posiadam prawa jazdy, więc wyprawa autem odpada.

Szukam również biura na całodniowy rejs po Omanie.
Będę wdzięczna za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group