Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasady wątku: zasady-watkow-lecimy-do,34,98828

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Kontakt z linią lotniczą będzie skutkować stałym banem


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 10 Gru 2017 12:51 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 25
Mam pytanie do tych, ktorzy zdecydowali sie na wyjscie podczas stopoveru w Muscacie lub byli w Omanie przy innej okazji. Czy sa jakies ograniczenia co do ubioru kobiet? Lokalne kobiety musza od stop do glow, jak to wyglada dla turystek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#462 PostWysłany: 10 Gru 2017 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@MarcinH

Turystki powinny się zakryć tylko podczas odwiedzania miejsc kultu religijnego (choć dla własnego bezpieczeństwa polecam chodzenie w nakryciu głowy przez cały czas - słońce grzeje tam niemiłosiernie)

Jakbyś był zainteresowany to mam 23 riale omańskie do odsprzedania. Tanio :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 14 Gru 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Hej! Jutro mam moj lot na Zanzibar (LUX-MXP-MCT-ZNZ), wylot wieczorem z LUX i nastepnie godzina na przesiadke na MXP. Widze, ze ostatnio rejs Luxair przylatuje do Mediolanu ze sporym opoznieniem a samolot Oman Air odlatuje rozkladowo. Czy komus z Was "udalo sie" nie zdazyc na ten rejs i co Wam zaoferowano?
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 14 Gru 2017 19:15 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Ja lecę dziś przez MUC, ale lot odbył się bez opóźnień.
Lotnisko w LUX bardzo sympatyczne, choć kameralne.
Z tablicy wynikało, że prawie wszystkie samoloty lądujące w LUX miały dziś opóznienie ok.30 minut.
Luxair ok, nawet piwo i wino musujące serwowali :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#465 PostWysłany: 17 Gru 2017 17:00 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Pojutrze wracam przez Mediolan, na Zanzibar dolecileśmy bez opóźnień. Najbardziej bałem się o swój dolot a szczególnie o przesiadkę w WAW po porannym locie z KTW- na osobnych rezerwacjach. Na szczęście LOT dał radę. LuxAir naprawdę super, wprawdzie ja tylko winko musujące, ale naprawdę ok. I 500 mil do M&M dają za ten krótki lot. Oman Air wysłał nas stary A330-200 ale tu za to wina I piwa nie żałowali I dwa posiłki nawet nie takie wstrętne- kurczak curry, deserek bardzo przyjemne ciacho, rano omlet, parówka, szpinak I jogurt. Za to lot Muscat Zanzibar z bardzo lichym serwisem, tylko kawa, herbata I woda, Boening 737 z systemem rozrywki pokładowej. Podsumowując podróż super?
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#466 PostWysłany: 17 Gru 2017 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy po przylocie na Zanzibar pytali o szczepienie p. zoltej febrze?
Znajomi mnie pytali, jak bylem w zeszlym roku to nie wymagali.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 17 Gru 2017 19:25 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Nie pytali. Ale podobno to nic nie znacz czyl może być różnie. Pani Konsul RP w Dar es Salam twierdzi, że szczepienie to nie jest wymagane, jednakże wie iż zdarzało się, że urzędnicy na lotnisku pytają czasem o to.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#468 PostWysłany: 17 Gru 2017 19:25 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
cccc , przed miesiącem nie pytali o szczepienia
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#469 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:32 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
cccc napisał(a):
Czy po przylocie na Zanzibar pytali o szczepienie p. zoltej febrze?
Znajomi mnie pytali, jak bylem w zeszlym roku to nie wymagali.
Pozdr.

Teraz nie pytali, lecieliśmy też raz z Tanzanii kontynentalnej (lot z Dar es Salaam) i również bez przeszkód (wtedy nawet na paszport nie patrzyli :)).
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#470 PostWysłany: 19 Gru 2017 10:45 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
byłem we wrześniu - teraz czekam na kolejny taki Zanzibarski deal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 20 Gru 2017 04:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki za odpowiedzi, gdyz w internecie krazy masa sprzecznych i niesprawdzonych informacji, szczegolnie na stronach niemieckich. ;)
W tym wypadku chodzi o szczepionke zywa, zawieraja zywy atenuowany virus zoltej goraczki (febry).
Rzeczywiscie na stronie rzadowej Tanzannii nie ma takich informacji, aby ta szczepionka byla konieczna jesli nie przebywalismy, nie przylatujemy z krajow objetych ryzykiem ani nie bylismy tranzytem dluzej niz 12h w kraju zagrozenia:

http://www.google.ch/url?sa=t&rct=j&q=& ... MpaiQuUUj0

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
thurin.cz lubi ten post.
 
      
#472 PostWysłany: 21 Gru 2017 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
W poniedzialek wieczorem dotarlem z powrotem. :) Moze kilka wskazowek dla osob wylatujacych niebawem:
- podczas rejsu na Zanzibar mialem tylko godzine czasu na przesiadke z rejsu LuxAir na OmanAir w Mediolanie, samolot z LUX wylecial ok. 40 minut po czasie, dotarl do MXP ok. 20:30, w rekawie stal juz pracownik lotniska z napisem Oman, oprocz mnie na Zanzibar lecialy tez trzy grupki Czechow, pan przeprowadzil nas sprawnie przez terminal i kontrole paszportowa (o dziwo nie bylo juz kontroli bezpieczenstwa!) pod bramke, gdzie wlasnie konczyl sie powoli boarding do MCT, wydrukowano wszystkim karty pokladowe i mozna bylo wejsc na poklad :) Podczas rejsu MCT-ZNZ obsluga samolotu wrecza dwa formularze, oba beda nam potrzebne, wypelniamy podstawowe dane o nas i pobycie w Tanzanii. Po wyladowaniu na lotnisku okazalo sie, ze pracownicy lotniska z niewiadomych wzgledow nie chcieli zaakceptowac platnosci za wize 50 USD gotowka, a tylko karta kredytowa. Kontrola paszportowa nieco powolna i chaotyczna, o zolta ksiazeczke nikt nie pytal.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 21 Gru 2017 15:14 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Nie zawsze jest tak samo. W samolocie z MCT 20.12 obsługa rozdawała niebieskie karteczki do wypełnienia, drugie białe dostępne były na lotnisku i też należało je wypełnić- informacje praktycznie te same. Płatność gotówką przyjmowali bez problemu, karty visa i Mastercard też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 21 Gru 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Tak jak było pisane wcześniej często hotele/kwatery mają w opisie WiFi po czym na miejscu okazuje się, że WiFi owszem jest, ale nie ma połączenia ze światem.

Na szczęście lokalne sieci komórkowe działają sprawnie.

Na targu w Stone Town za starter (Halotel) zapłaciłem 7000, a za doładowanie 3 GB 6000 szylingów.
Handlujący chłopak ładnie przyciął kartę sim do wymiaru mikro, zrobił całą procedurę uruchomienia.
Są też oficjalne punkty Halotel - być może jest tam taniej, ale były spore kolejki.
Z kolei handlarzy kartami jest więcej niż owocami.

Ponieważ ja już też po powrocie to korzystając z okazji chciałbym wrzucić ofertę (oddam za piwo, najlepiej w Warszawie):

- 2700 szylingów tanzańskich
- kartę telefoniczną Halotel z pozostałymi 1,65 GB internetu

Załączniki:
IMG_5927.JPG
IMG_5927.JPG [ 106.18 KiB | Obejrzany 8305 razy ]
IMG_5917.jpg
IMG_5917.jpg [ 25.84 KiB | Obejrzany 8305 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 21 Gru 2017 16:35 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
W temacie wi-fi również mam odmienne doświadczenia- w obiektach w których byłem (Hiliki House w Stone Town i Jaribu Beach Paje) sieć działała sprawnie i bez żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 21 Gru 2017 17:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
z doswiadczenia z 4 obiektami, im tanszy nocleg, tym gorsze lub nieistniejace wi-fi.

mysle ze warto wydac te 10usd i miec siec przy sobie przez caly czas, nie tylko w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 21 Gru 2017 17:46 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
@ibartek Zdecydowanie tak! Pełna zgoda, nikt nie ma wątpliwości, że lepiej cały czas mieć kontakt ze światem. Tym bardziej, że przecież nawet w ostatniej chwili może się zmienić godzina lotu. I z setki innych powodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 21 Gru 2017 18:21 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Małe sprostowanie, nie można placic gotówką, co mnie zdziwiło, bo czytałem tutaj, że w $ można.
No i jak ktoś śpi, to druczków nie dostanie, musi na lotnisku wypełnić i swoje odstać, choć dość sprawnie szło, zwłaszcza że wizy drukują, a nie stemplują.
Tak w ogole, to fantastyczne i bezpieczne miejsce. Ludzie wyluzowani, samemu też można się zrelaksować nie martwiąc się o wartościowe rzeczy. Trochę naciągają, ale jak widzą, że znasz ceny, to z uśmiechem sprzedają po cenie lokalnej :-)
U mnie internet sprawnie działa, choć prąd dość często na trochę wyłączają, wiec wtedy i jego brak.

@thurin.cz skąd wiesz, że gotówkę przyjmują, skoro płaciłeś kartą? :D


Ostatnio edytowany przez jacek96, 21 Gru 2017 18:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 21 Gru 2017 18:27 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
@jacek96 W sumie nie głupie pytanie ;) wydawało mi się, że Ty płaciłeś gotówką :lol: Ale pani w okienku pytała mnie czy chcę płacić gotówką czy kartą...hmm...czy sobie coś uprościłem? Sam sobie odpowiem, racja, nie wynika z tego, że można płacić gotówką. Zatem bierzcie karty!
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#480 PostWysłany: 21 Gru 2017 18:31 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Haha, No to wpadłeś jej w oko, bo ja stałem za Tobą i podałem 50$, a pani z uśmiechem powiedziała, żebym zabrał dolce i podał kartę, albo wracał do Muskatu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
thurin.cz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group