Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasady wątku: zasady-watkow-lecimy-do,34,98828

Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Kontakt z linią lotniczą będzie skutkować stałym banem


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:16 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Wydaje mi się, że to zwykła cena. Ale ostatnio w Belgii kupowałem bilety na telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#422 PostWysłany: 18 Wrz 2017 15:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Taka mała rada dla tych, co jeszcze przed podróżą. Bagaże nadajemy w Lux już do lotniska docelowego ZNZ. W drodze powrotnej, taka sama sytuacja. Jeśli chcecie odpuścić sobie ostatni odcinek lotu musicie zaznaczyć to przy odprawie w Zanzibarze, że bagaż nadajecie tylko do MUC lub MPX.
Odprawa Lux Air bez problemu zarówno przez internet, jak i na lotnisku: samodzielnie w maszynie lub przy stanowisku odprawy.
Odprawa Oman Air - teoretycznie można przez internet, ale to kwestia losowa: raz się udało, raz nie udało. Za to bez problemu na lotnisku przy stanowisku odprawy. Dostaniecie karty pokładowe przy Gate, zarówno w Monachium jak i w Mediolanie. W Muskacie za to przechodząc przez tranzyt po lewej stronie od kontroli są stanowiska, gdzie także dostaniecie karty pokładowe na kolejny odcinek lotu.
Niestety, w drodze powrotnej, samoloty z Omanu często były spóźnione. My np. mieliśmy przesiadkę w Monachium. Szybki transfer z jednego terminala na drugi - jedzie się lotniskowym autobusem (kursuje co 15 min). Bagaży już nie zdążono przetransportować. W Luksemburgu wielu pasażerów zostało tylko z bagażami podręcznymi, ponieważ bagaże rejestrowe nie dotarły. Niektórym brakowało jednego bagażu, innym wszystkich. Sprawę należy zaraz zgłosić w biurze zagubionego bagażu i podać lotnisko docelowe, gdzie bagaż zostanie przesłany. W naszym przypadku była to Warszawa. Bagaż odebraliśmy dwa dni później z lotniska Chopina.
Nauczeni doświadczeniem (własnym lub innych) pamiętajcie, aby w bagażu podręcznym mieć najpotrzebniejsze rzeczy, bieliznę, kosmetyki i jakieś ciepłe ubranie. My niestety wylądowaliśmy w środku deszczowej nocy w Lux w klapkach i szortach. Chociaż do Ibisa niedaleko, to katar złapaliśmy ;)

I jeszcze jedno. Z tego "deala" leci wielu Polaków oraz Czechów. Możecie się jeszcze w samolocie dogadać z kimś, kto ma załatwiony transfer, a jedzie do tej samej miejscowości. Kierowcy nie robią problemu, a każda taksówka to busik 6-7 osobowy. Cena jest jedna bez względu na ilość osób - spokojnie możecie wówczas dodatkowo obniżyć koszty przejazdu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#423 PostWysłany: 18 Wrz 2017 18:37 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 18
Właśnie wróciliśmy z Zanzibaru. Pobyt bardzo udany.
Lot: z Lux -bagaż nadany od razu na Zanzibar, bilety w Mediolanie odbiera się przy stanowisku odlotu. Z powrotem lecieliśmy tylko do Monachium ( potem Ryanair z memmingen do warszawy-modlin). Bagaże nadano bez problemu do Monachium. Jedzenie z Oman Air nie najgorsze- można zamawiać posiłki specjalne, ale nie polecam jeśli ktoś nie musi.14 h przerwę pomiędzy lotami w Muscacie spędziliśmy na lotnisku ( nie dostaliśmy tańszych wiz chociaż próbowałam). Lotnisko małe, nieciekawe i było bardzo zimno!
Transport na wyspie: my jako rodzina 4 osobowa skorzystaliśmy z transportu taksówkami: info@zanzitaxi.com. Polecam Alego -dobra znajomość angielskiego, taksówka czysta, woda z lodówki cały czas dostępna, zorganizował nam super Spice tour z lunchem w trakcie zmiany miejsca pobytu na Zanzi. Bardzo wygodnie i przy 4 osobach wychodzi niedrogo. Trzeba się targować :D.
Z noclegów: fantastyczny była willa Kome Beach House w Jambiani.
Jeśli nurkowanie to tylko z P. Adamem z adam@divepointzanzibar.com.
Z wycieczek zamiast obleganego Safari Blu pojechaliśmy na podobną wycieczką z info@ecoculture-zanzibar.org i był to najbardziej udany dzień na wyspie.
ewentualne pytania na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#424 PostWysłany: 23 Wrz 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie przeczytalem wszystkich postow, ale mam pytanie, gdyz znajoma wybiera sie na Zanzibar.
Czy w tym roku wymagali zolta ksiazeczke ze szczepieniem p. zoltej febrze na lotnisku w Zanzibar?
Ja bylem w lipcu zeszlego roku, lecialem tranzytem przez Addis < 3h i nie wymagali.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 23 Wrz 2017 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Jeśli tranzyt jest krótszy niż 12 godzin to nie powinni wymagać. Miałem w tym roku przesiadkę w Etiopii w drodze do Malawi. Pytali o szczepienie na żółtą febrę, bo widzieli że miałem przesiadkę w ADD. Wyjaśniłem że byłem tam tylko 4h i puścili mnie bez problemu. Tanzania ma taką samą politykę jak Malawi w kwestii żółtej febry, więc nie zamierzam się szczepić, zwłaszcza że przesiadkę mam w Omanie.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#426 PostWysłany: 23 Wrz 2017 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
gecko napisał(a):
Pytali o szczepienie na żółtą febrę, bo widzieli że miałem przesiadkę w ADD. Wyjaśniłem że byłem tam tylko 4h i puścili mnie bez problemu. Tanzania ma taką samą politykę jak Malawi w kwestii żółtej febry, więc nie zamierzam się szczepić, zwłaszcza że przesiadkę mam w Omanie.

Dzieki, ja bylem w tym roku 3 razy w Tanzanii, wymagali tylko 1 raz na lotnisku Kilimanjaro, jak przylecialem z Burundi, gdzie nie bylem tranzytem. ;)
Na stronie Ambasady Tanzanii w Germanii jest taka inormacja, ale nie wiadomo jak aktualana?
Kod:
Health

Visitors are advised to take precautionary measures to avoid being bitten by mosquitoes. Visitors may use insect repellent, wear long sleeved shirts and trousers in evenings and utilize mosquito nets. An International Certificate for vaccination for yellow fever is required to enter Zanzibar. Hospitals provide good medical care in cities and in the remote areas or on safari. Flying Doctors facilities are also available. However, it is also advised to carry medical kits for emergencies.
http://www.tanzania-gov.de/tanzania/useful-information

Szczepionka p. zoltej febrze jest zywa tzn. wstrzykuje sie zywy virus wirus zoltej febry, u mnie doszlo do ostrych powiklan, miedzy innymi b. wysoka goraczka 40 stopni, alergia na kurczaka etc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 24 Wrz 2017 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Do zanzibaru nie potrzeba szczepień i nikt o nie nie pyta na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#428 PostWysłany: 24 Wrz 2017 15:09 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
potwierdzam ze nikt nie sprawdzal ani nie pytal, choc niektorzy w kolejce po wize takie ksiazeczki mieli razem z paszportem..

na pewno warto wziac jakis repelent, jesli ktos nie chce sie truc DEETem, to czytalem gdzies, ze angielscy komandosi uzywaja olejku avon skin so soft co dla kobiet jest pewnie lepszym rozwiazaniem...

https://www.avon.uk.com/product/5072/sk ... -635210955
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#429 PostWysłany: 08 Paź 2017 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
jeden z fanpejdży związanych z tanimi lotami wrzucił właśnie coś takiego:

Image

Ma ktoś może jakieś wiarygodne źródło tej informacji? Ewentualnie leci w najbliższym tygodniu i mógłby to zweryfikować? zależy mi na czasie bo wylot już niedługo :/
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 08 Paź 2017 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Bzdury. Wystarczy wejść na jakieś bardziej zaufane źródło np.
tutaj gdzie jest wszystko ładnie opisane.
Załącznik:
Screenshot_2017-10-08-11-55-07.jpg
Screenshot_2017-10-08-11-55-07.jpg [ 142.01 KiB | Obejrzany 2609 razy ]
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 08 Paź 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@macq91

Znam to. Wisi na stronie cdc od miesięcy. Owy fanpejdż twierdzi jednak, że zmiana została wprowadzona "na dniach" (wczoraj? przedwczoraj?), więc oznaczałoby to, że informacje z twojego linka przestały być aktualne.

Pytanie tylko o wiarygodność informacji podanych przez fanpejdż. Źródła nie raczyli podać. Możliwe że zwykły clickbait, ale fajnie jakby komuś udało się to zweryfikować, bo ja nie znajduje żadnych informacji na ten temat opublikowanych w ciągu ostatnich paru dni...
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 08 Paź 2017 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Podobną informację podał przed kilkoma dniami niemiecki MSZ. Rzekomo na podstawie informacji ze strony ambasady tanzańskiej w Berlinie, choć ja do takowej nie dotarłem. Informację o obowiązkowym szczepieniu podchwyciły inne niemieckie portale.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 08 Paź 2017 14:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Było juz kilka dni temu w innym wątku.
Niemieckie biura podrozy tez informują swoich klientów o nowym wymogu.
Oczywiście można im nie ufać i wrócić tym samym samolotem do Europy.
Potem będzie wielki ryk i poruszanie całego forum swoją, rzewną historią :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 09 Paź 2017 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 475
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Leciałem w czerwcu i miałem podobną sytuację jak ta opisywana kilka stron wcześniej. W Luksemburgu nie chciano wpuścić mnie na pokład argumentując to tym, że nie mam wizy do Omanu, a mają stop-over powyżej 12H jest taki obowiązek. Dodatkowo nie mogę takiej nabyć on arival jeśli nie lecę w klasie bussiens. Ostatecznie wykłóciłem się i poleciałem do Mediolanu, ale o mały włos nie poleciałbym w ogóle. Może i bilety za pół darmo, ale niezależnie od ceny jakąś jakość usług powinni oferować. Czy myślicie, że w związku z tym jest sens pisać jakąś reklamację? Coś mogę w ogóle na tym ugrać, jakieś zadośćuczynienie czy coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
ale doleciales do ZNZ i wrociles?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 09 Paź 2017 21:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Ale za co? Za podwyższone ciśnienie tętnicze, za wypieki na twarzy, czy zapalenie strun głosowych po wywołanej awanturze?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 09 Paź 2017 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 475
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
jacek96 napisał(a):
Ale za co? Za podwyższone ciśnienie tętnicze, za wypieki na twarzy, czy zapalenie strun głosowych po wywołanej awanturze?!


Za jakoś wyświadczonej usługi. Dziwi mi trochę, że tak można bezkarnie wprowadzać pasażerów w błąd.

ibartek napisał(a):
ale doleciales do ZNZ i wrociles?


Doleciałem i wróciłem, ale zostałem wprowadzony w błąd. I poleciałem podejmując spore ryzyko, bo zgodnie z informacjami jakie otrzymałem moja podróż miała zakończyć się w Mediolanie bez opcji powrotu. Gdybym zrezygnował, do czego mnie namawiano, to straciłbym kasę za lot, rezerwację hotelu i samochodu. Nie chcę tutaj dyskusji pt. "Poleciał za 700zł i chce jeszcze na tym lody kręcić", bo to nie ma nic do rzeczy. Zastanawiam czy jest sens się w to w ogóle bawić (może ktoś składał taką reklamację?) i do kogo ewentualnie mógłbym ją zgłaszać - linii czy lotniska?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 09 Paź 2017 22:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Do Rzecznika Praw Obywatelskich, tylko szybko, póki jeszcze istńieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.n lubi ten post.
 
      
#439 PostWysłany: 09 Paź 2017 22:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
gdybys nie polecial to jeszcze mozna, ale tak... nic nie ugrasz, bo panie w lux z pewnoscia nie pamietaja takiej rozmowy ;-) zreszta kto i co mialby cokolwiek zadoscuczyniac...
Góra
 Profil Relacje PM off
ricinus78 uważa post za pomocny.
 
      
#440 PostWysłany: 09 Paź 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 475
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
@ibartek: Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. Niestety udowodnić byłoby ciężko. Myślałem np. o jakimś voucherze 80 EUR na kolejny lot w ramach dobrej współpracy, a że nie tylko mnie to spotkało to może ktoś przerabiał temat. Swoją drogą sytuacja dla mnie kuriozalna, bo jak będą mieli następnym razem overbooking to teoretycznie w ten sposób mogliby próbować pozbyć się nadmiarowych pasażerów :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group