Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2014 16:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jako ze ostatnio dużo tanich lotów się znajduje przez to lotnisko (i liniami China Southern Airlines) to warto o nim napisać trochę
i jak wygląda cała sprawa z wizą i darmowym noclegiem od China Southern Airlines.

Przed przylotem do CAN, obsługa samolotu rozda wam kartki do wypełnienia takie jak te:

Załącznik:
P020071009492054844175.jpg
P020071009492054844175.jpg [ 110.01 KiB | Obejrzany 10756 razy ]


Trzeba je wypełnić, omijając adres i info o wizy.

Po przylocie idziemy szlakiem Transit/Exit to Domestic flights (może to potrwać trochę), aż do punktu wyboru. Albo idziesz na miasto/poza lotnisko albo transit do następnego lotu.

Ja jako ze miałem ponad 12 godzin zgodziłem się na wyjście z lotniska.
Odprawa wizowa poszła bardzo gładka. Są specjalne kolejki dla osób z dziećmi, wizami chińskimi, obywatele Chin no i dla osób które spełniają warunki do otrzymania darmowej wizy (info tutaj)

Po okazaniu mojego 3 biletu (CAN-HAN) dostałem wizę do mojego paszportu!
Image

Nie musi być bilet żeby pokazać ze się leci gdzieś dalej (poza terenem Chin, Hong Kong, Tajwan i Shenzhen się nie liczą jako państwa poza Chinami, i mogą spowodować komplikacje), może być wydrukowany E-Tix z danymi pasażera albo nawet Baggage Tag (tak ja miałem PHN-CAN-PEK-AMS-WAW, jako ze w PHN nie mogli wydrukować mi biletu aż do Polski, to wydrukowali tylko do PEK).

Po wyjściu z odprawy paszportowej, hala do odbierania bagażu - pozostaje wiele do życzenia. Zero klimatyzacji, lekki syf i mały chaos. Ale co z tego, wyleciałem z Polski +3 C , przyleciałem do +30 i za parę godzin Wietnam!

Jako ze mój lot był obsługiwany przez China Southern, i moja przesiadka przekraczała 8 godzin, to się przyłapałem na ofertę z darmowym pobytem w hotelu (info tutaj) nawet w dniu! Jak ktoś chcę skorzystać z tej oferty trzeba tylko wysłać im emaila, z twoimi danymi i nr biletu. Nie martwcie się, jak będą odpisywać z błędami albo byle jak, ale ich poziom angielskiego zostawia wiele do życzenia.

Po wyjściu z odprawy, trzeba skręcić lewo i iść na stoisko China Southern Airlines. Tam dacie im wasze karty pokładowe, oni wam dadzą naklejkę z numerem i każą wam poczekać w lobby. Tam będą dla Was do dyspozycji różne czekoladki, krakersy, herbata, kawa i napoje gazowane.

Image

Image

W czekaniu na zgłoszenie, możecie iść obok, i dostać darmową mapę Guangzhou tak samo jak kupony obniżkowe albo informacje. Jest też kantor, ale nie polecam go, jako ze oni biorą 60 yuanów jako prowizja (prawie 30 zł) i lepiej będzie wymienić w hotelu albo ściągnąć z bankomatu.

Image

Po 30 minut zostaliśmy wezwani ze nasz autobus jest gotowy, i nas odprowadzą do niego. Po spacerku w Terminalach autobus marki
Hyundai żeby nasz odwiózł do hotelu. Po 30 minutach byliśmy już pod 4* hotelem Rosedale. Muszę się przyznać ze hotel robi wrażenie. Ponad 20 pięter (oczywiście piętro 4 jest ominięte ;) ) i imponująca recepcja.

Image

W recepcji wezmą wasze paszporty i karty pokładowe, zeskanują je, i dadzą wam klucz i godziny odjazdu busa na lotnisko. Do tego, jak będziecie porannym lotem China Southern (wylot z Amsterdamu o 13), to jeszcze się załapiecie się na bufet śniadaniowy.

Image

Po pysznym azjatyckim śniadaniu, wybrałem się do mojego pokoju (15 piętro), i tam lekko się rozczarowałem. Wnpokoju widać lekko jego stan, ze lata sławy ma dawno w tyle, ale była klimatyzacja, toaleta (z kibelkiem tworzonym dla wysokość Azjatów , i ja, z 1,82 miałem małe wyzwanie ) pełna wyposażona.

Image

Image

W Guangzhou mało co widziałem niestety (2 doba nie wyspana po urodzinach moich) to wolałem się przespać i mieć siłę w Hanoi.

Po południu postanowiłem pospacerować wokół hotelu, w różnych sklepach, sklepikach no i zakorkowanych ulicach. Ciekawego tam nic nie ma (oprócz raju zakupów bardzo dobrych podróbek, Conversy za 30 złotychociażť np ;) )

Image

Image

Image

Po powrocie do hotelu, tam już czekał autobus żeby nas podwieźć do lotniska. Znów po 30 minutach jesteśmy już na lotnisku. Lotnisko, jak mówiłem na początku, ogromne i można tam znaleźć wiele rzeczy do zrobienia. Jak ktoś zgłodnieje to polecam restauracje na dolnym piętrze terminalu. Są o wiele tańsze niż te w terminalu na górze, bardzo smaczne no i menu są z obrazkami ;D

Image

Image

Jakieś 1:45 minut postanowiłem przejść kontrolę paszportową (gładko) tylko trzeba uważać ze na podręcznym NIE można mieć zapalniczek. Niestety moja z otwieraczem poszła do kosza i nie było nic do mówienia.

Po kontroli znajduję się dość spora hala z restauracjami i sklepami bezcłowymi. Ciekawa rzecz są wózki na zakupy tam. Można zeskanować bilet i wtedy pokazują wszystkie dane: kiedy lot, ile czasu do odlotu, temperatura miasta docelowego i gate do samolotu.

Image

I po tym wszystkim, mój A320 China Southern czekał na mnie na podróż do Hanoi.


Ostatnio edytowany przez Abcn 15 Lis 2016 13:28, edytowano w sumie 2 razy
za duże foto
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 30 Sty 2014 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Dzięki za pomocne szczegóły, zważywszy na ostanie przypadki "zamotania" przed wylotami do Chin :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Cytuj:
Nie musi być bilet żeby pokazać ze się leci gdzieś dalej (poza terenem Chin, Hong Kong, Tajwan i Shenzhen się nie liczą jako państwa poza Chinami, i mogą spowodować komplikacje), może być wydrukowany E-Tix z danymi pasażera albo nawet Baggage Tag (tak ja miałem PHN-CAN-PEK-AMS-WAW, jako ze w PHN nie mogli wydrukować mi biletu aż do Polski, to wydrukowali tylko do PEK).


Ja mam 60 godzin w Szanghaju po czym na tym samym bilecie lot do Hong Kongu. Czy rzeczywiście będę miał problem bez wizy?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2014 20:10 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Super wskazówki! :)

Może trochę nie na temat, ale czy też musiałeś płacić łapówkę $5 na granicy w Bavet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2014 21:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
przemos74 napisał(a):
Cytuj:
Nie musi być bilet żeby pokazać ze się leci gdzieś dalej (poza terenem Chin, Hong Kong, Tajwan i Shenzhen się nie liczą jako państwa poza Chinami, i mogą spowodować komplikacje), może być wydrukowany E-Tix z danymi pasażera albo nawet Baggage Tag (tak ja miałem PHN-CAN-PEK-AMS-WAW, jako ze w PHN nie mogli wydrukować mi biletu aż do Polski, to wydrukowali tylko do PEK).


Ja mam 60 godzin w Szanghaju po czym na tym samym bilecie lot do Hong Kongu. Czy rzeczywiście będę miał problem bez wizy?


No wiesz wiza darmowa jest jak się leci z kraju A do kraju C przez Chiny. Chiny traktują Hong Kong, Makao, Tajwan i Shenzhen jako ich terytoria. Na forum jest opiss jak ktoś miał problemy przez to w CAN.

Gooorcz napisał(a):
Super wskazówki! :)

Może trochę nie na temat, ale czy też musiałeś płacić łapówkę $5 na granicy w Bavet?


Oczywiście ze tak :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2014 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
http://www.tripadvisor.com/Travel-g2942 ... nsits.html -- You have confirmed plane tickets to a third country (for immigration purposes, Hong Kong, Macau and Taiwan are not considered part of China. They have their own exit and entry protocols, including visa requirements. Flights between mainland China and any of these places are considered International and they are deemed to be third countries);

Wynika z tego, że nie masz racji.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2014 22:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
No wiesz, nie chcę ci powiedzieć na 100% i potem coś się stanie, i cie zawrócą z powrotem do Polski. Lepiej skontaktuj się z Ambasadą , na 100% pewność :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lut 2014 18:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W linku o wizie, który Zeus zamieścił, czyli:

http://www.travelchinaguide.com/embassy ... ee-72hour/

ktoś zadaje pytanie, czy może dostać wizę na trasie Seul - Pekin - Hong Kong i odpowiadają mu, że jak najbardziej.

Wydaje mi się, że zamieszanie jest głównie spowodowane tym, że niektórzy mieli dwa międzylądowania w Chinach w jedną stronę (np. Kanton + Pekin) i wówczas dla Chińczyków taki lot nie spełniał warunków do bezpłatnej wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lut 2014 10:01 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 1
Lecimy z żoną 03.03 Praga - Kuala Lumpur przez Guangzhou liniami China Southern. Po ostatniej zmianie lotów mamy 10,5 godziny przerwy w Chinach.
W serwisie flipo.pl za pośrednictwem którego kupiliśmy bilety stwierdzili, że owszem możemy wyjść na miasto, jednak za hotel musimy zapłacić sobie sami.
Czy rzeczywiście wystarczy wysłać zwykłego maila do China Southern i zgłosić chęć skorzystania z hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lut 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
GrzegorzG napisał(a):
Lecimy z żoną 03.03 Praga - Kuala Lumpur przez Guangzhou liniami China Southern. Po ostatniej zmianie lotów mamy 10,5 godziny przerwy w Chinach.
W serwisie flipo.pl za pośrednictwem którego kupiliśmy bilety stwierdzili, że owszem możemy wyjść na miasto, jednak za hotel musimy zapłacić sobie sami.
Czy rzeczywiście wystarczy wysłać zwykłego maila do China Southern i zgłosić chęć skorzystania z hotelu?


A nie lepiej pojechać do miasta? :-) Całkiem przyjemnie tam jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Mar 2014 00:00 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
WITAM moje pytanie o 11 godzinny stopover w Pekinie i czy w ramach tego przysługuje darmowy hotel wraz z transferem z i na lotnisko?też należy do southern wysłać emaila???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2014 00:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
dzadzax napisał(a):
WITAM moje pytanie o 11 godzinny stopover w Pekinie i czy w ramach tego przysługuje darmowy hotel wraz z transferem z i na lotnisko?też należy do southern wysłać emaila???


Tak, tak i tak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:21 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 1
hej
kupiłam bilet w PIERWSZĄ dla mnie daleką podróż :) (jestem szczesliwa i mam mnostwo pytań w głowie)
Warszawa - Amsterdam - Guangzhou - Kuala Lumpur.
Wszystko na jednym bilecie.
W Guangzhou mam najkrótszą przesiadkę 1:45 h. Z forum wiem, że to wystarczy.
Uwaga ! Sorki za trywialne pytanie.
Czy bagaż rejestrowany na każdym lotnisku odbieram i nadaje czy odbieram go dopiero w Kuala Lumpur :) :) :)
Z góry dzięki :)
Miłego weekendu. :P
Viosna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Nadajesz w Warszawie i odbierasz w Kuala Lumpur :) Miłej podróży !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Sie 2016 11:44 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
Nadajesz w Wa-wie, odbierasz w KUL- czytaj i stej or bi kul.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:22 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
mam pytanie odnośnie darmowego noclegu: kupiłam bilety na Warszawa - Amsterdam - Guangzhou przylot godzina 6 rano - Guangzhou wylot godzina 8 rano następnego dnia - Manila- Warszawa. Bilety zostały kupione jako 'multi-city' - trzy oddzielne odcinki podróży czy w takim wypadku przysługuje nam darmowy nocleg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Sie 2016 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Kupiłeś 3 osobne bilety czy wszystkie loty masz na jednym?
Ja miałam jeden bilet - loty w opcji multi-citi i dostaliśmy hotel bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sie 2016 21:31 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 1
Czy myślicie, że jest sens wyjeżdżać zobaczyć miasto przy 4 godzinnym stopie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sie 2016 21:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Sie 2016 21:36 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
raczej nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group