Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Kwi 2016 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

wiele wskazuje na to, że w ramach dłuższej podróży zatrzymam się na krótko w Japonii. Byłby to najprawdopodobniej pierwszy etap podróży z Europy. Do wyboru miałbym w tym wypadku różne miasta, do których lata ANA. Podróż odbywałaby się pod koniec października. Chciałbym poprosić Was o podpowiedź, który port lotniczy najlepiej byłoby wybrać na przylot z Europy, tak by dał on szansę na odwiedzenie w tak krótkim czasie ciekawych miejsc.
Po przejrzeniu tego działu, dochodzę do wniosku, że dobrym rozwiązaniem byłaby chyba Osaka, bo można się z niej dostać szybko do Kioto (którego jesienne zdjęcia po prostu zniewalają, choć nie jestem pewien, czy takie widoki będą już pod koniec października).
Jeśli macie inne sugestie, będę również wdzięczny :-)

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 12 Kwi 2016 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Osaka, to dobry pomysł. Jeśli to będą tylko dwa pełne dni, to harmonogram bardzo napięty, ale zależy jak lubisz zwiedzać:) Można zrobić rano Todaji-Ji plus reszta dnia na Kioto. Rano wstać skoro świt udać sie z Kioto do Nary i wrócić na resztę dnia do Osaki. Ale to plan na "japońska wycieczkę" :)

Ewentualnie można przemyśleć też po prostu Tokio. Bo Tokio, to jednak Tokio. Ale jeśli widziałeś już inne azjatyckie metropolie typu Seul czy Taipei, to może nie zrobi aż takiego wrażenia i wybrałbym wersję z Osaką. Ale jeśli to pierwszy raz w tej części Azji, to Tokio też warte rozważenia, szczególnie jeśli lubisz klimat miast i tzw. "city-breakow" :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Kwi 2016 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Zabrakło mi na twojej liście zamku Himeji czyli "must see"
W zasadzie jeden z niewielu w pełni orginalnych i zachowanych zamków w Japoni.
Bo reszta to wydmuszki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2016 12:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Na 99% wybrałbym Tokio. Przez te 2 dni możesz skoczyć pod świątynię Asakusa oraz pod pałac cesarski. Wybierz się na kawę do SB przy skrzyżowaniu Shibuya. Możesz także poszwędać się po Shinjuku lub jednym z marketów z elektroniką.
Warto także wybrać się na jakiś darmowy punkt widokowy. Będąc w Tokio będziesz mieć możliwość zrobienia sobie fotki z Generałem Daimosem (Gundam Statue).
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziękuję za podpowiedzi :-)

Jeśli uważacie, że 2 dni to jednak zdecydowanie za mało, może uda mi się wygospodarować jeszcze jeden.
W zasadzie, z czysto transportowego punktu widzenia Tokio jest korzystniejsze, niż Osaka, bo jest więcej połączeń, zarówno z Europy, jak i dalej do Azji, czy Australii. Znaczenie może mieć też dostępność miejsc (lot za mile).
A gdybym jednak wybrał Tokio, to czy ma jakieś duże znaczenie, czy przylecę do Narity, czy Hanedy? Pytam, np. z punktu widzenia czasu przejazdu do samego Tokio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziś zarezerwowałem bilet. Lecę do Narity, ale wolę jednak przenieść się do Kioto. Przylatuję do Tokio ok. 14.30. Widzę, że są jakieś loty Jetstar i Peach do Osaki KIX oraz ANA do ITM, które jest bliżej Kioto (ale to polaczenie jest też droższe).
Czy ktoś może doradzić, jaką opcję wybrać, by tego samego dnia dotrzeć do Kioto?
A może pociąg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2016 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jak masz tak mało czasu to zostań w Tokio. W dwa dni nie dostaniesz się do Kioto, aby zobaczyć je całe a potem wrócić do Tokio. IMO strata czasu, lepiej zobaczyć aktualną stolicę, daruj sobie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2016 03:28 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jakby to był listopad, a nie październik, to bym na Twoim miejscu nawet się nie zastanawiał i leciał prosto na ITM, a stamtąd do Kioto. A tak - jesień jeszcze nie pokaże swojego uroku, a przy tak krótkim pobycie trochę szkoda czasu na takie eskapady, więc jak pisze @monroe, zostań w Tokio, a Kioto i resztę zostaw na następny raz:)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2016 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 889
Kilometry: 1 994 438
niebieski
Co myślicie o grudniu w Japonii? 7 dni, pierwsza połowa. Warto odwiedzać np. Osakę i Kioto w tym terminie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2016 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
myślimy ze zawsze warto odwiedzić te miasta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bzyfon lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2016 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziękuję za porady :)

Kurczę, jestem trochę jak ta chorągiewka na wietrze, ale chyba jednak pozostanę w Tokio. Dalsze przeloty kształtują mi się w ten sposób, że HND lub NRT będzie dla mnie lepszym punktem startowym, niż KIX. Doszedłem poza tym do wniosku, że nawet, gdybym miał do dyspozycji 4 dni, to i tak szkoda marnować ten czas na przejazdy/przeloty.
Swoją drogą, niewykluczone, że tych dni będę miał 3, a może nawet 4. Przylatuję 26.10, a wylot do kolejnego miejsca będzie chyba 29 lub 30.10. Myślę, że w samym Tokio i w okolicy (do zrobienia w ramach jednodniowej wycieczki) będzie aż nadto do zobaczenia. Poczytam sobie jeszcze różne wątki na F4F i w innych miejscach. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania, na pewno się zgłoszę ;)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Hejka Bartek

Moim zdaniem Yokohama, ok. 30km na poludnie od Tokio, ktora mi sie b. pdobala.
Jest tam miedzy innymi fajne China Town i fajne bary z muzyka jazzowa.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Kwi 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to prawda , Japonia słynęła zawsze z dobrego jazzu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group