Fly4free.pl

Kolejny topowy kierunek wakacyjny bez testów. To lato upłynie nam bez obostrzeń?

kair
Foto: Givaga / Shutterstock
Do grona krajów, które zdecydowały się zupełnie zrezygnować z obostrzeń związanych z koronawirusem, właśnie dołączył Egipt. Kraj faraonów nie będzie już dłużej wymagał negatywnych wyników testów ani świadectwa szczepień. A to już niemal ostatni pośród ulubionych krajów Polaków, który w ogóle te zasady utrzymywał.

Wyjazdy bez sprawdzania restrykcji, bez zastanawiania się, czy i gdzie można jechać, czy mamy ważne szczepienie, czy musimy robić test, czy czeka na nas kwarantanna – pamiętacie jeszcze te piękne czasy? Wszystko wskazuje na to, że wreszcie do nas wracają. Krajów, które zniosły restrykcje covidowe jest już naprawdę wiele i co ważniejsze – wciąż dołączają kolejne.

Wyczekiwany Egipt rezygnuje z testów

Jednym z najnowszych państw, które postanowiły pożegnać się z pandemicznymi obostrzeniami jest Egipt. Kraj faraonów i doroczny wielki hit w biurach podróży dołączył tym samym do wielu innych państw, które nie zamierzają już testować turystów przekraczających ich granicę.

Przypomnijmy, że do tej pory osoby wybierające się do Egiptu musiały przedstawić jeden z dokumentów – zaświadczenie o ozdrowieniu, zaświadczenie o ważnym szczepieniu przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu. Teraz się to zmienia.
Rząd zdecydował zupełnie zrezygnować z tych zasad. A to oznacza, że zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione mogą wjeżdżać do Egiptu bez żadnych obostrzeń. Nowe zasady weszły w życie 17 czerwca.

Wiadomość jest tym lepsza, że niedawno LOT uruchomił bezpośrednie połączenie do Kairu, który może okazać się niedługo prawdziwym hitem w kategorii city-breaków.

Jak wygląda sytuacja na innych wakacyjnych kierunkach?

Wszystkich zwolenników luzowania obostrzeń, na pewno ucieszy fakt, że Egipt jest jednym z ostatnich pośród czołowych kierunków turystycznych dla Polaków, którzy w ogóle utrzymywali jeszcze obostrzenia.

Choć na świecie wciąż nie brakuje takich krajów, to pośród tych najbardziej lubianych wśród polskich turystów, mamy już spore rozluźnienie. Bez testów, niezależnie od statusu szczepienia wjedziemy chociażby do Włoch czy Chorwacji, a od niedawna także do Turcji i Hiszpanii. Na całkowite zniesienie obostrzeń zdecydowały się też Albania, Czarnogóra i Cypr. Ale tak naprawdę to dopiero kilka przykładów.

Na Fly4free.pl mamy nawet specjalną listę krajów, które zniosły obostrzenia nawet dla osób niezaszczepionych i zawiera ona już kilkadziesiąt państw. Osobno możecie zobaczyć listę dla osób, które mają ważne szczepienie (bo jest nieco dłuższa).

Zawzięcie obostrzenia utrzymuje natomiast Portugalia (za wyjątkiem Madery). Kraj mogą odwiedzić wszyscy turyści, ale osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu. Choć kontrole są wyrywkowe, to oficjalne przepisy wciąż się nie zmieniły – i warto o tym pamiętać.

Również Tunezja i Maroko zdecydowały się jedynie poluzować restrykcje. Jeszcze do niedawna wymagały testów od wszystkich turystów, obecnie zniosły ten obowiązek, ale tylko wobec osób zaszczepionych. Pozostali wciąż muszą wykonać test PCR – nie wcześniej niż 72 h przed podróżą.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »