Fly4free.pl

Te kraje nie wymagają testów nawet od niezaszczepionych. Mamy listę miejsc!

wakacje
Foto: Kindel Media / Pexels
Które kraje otworzyły już swoje granice bez żadnych obostrzeń? Jakie państwa wpuszczają wszystkich podróżnych (nawet osoby niezaszczepione) bez testu i kwarantanny? Ponieważ z tygodnia na tydzień lista takich miejsc się wydłuża, postanowiliśmy zrobić zupełnie świeże zestawienie.

Jeszcze niedawno zaledwie cztery kraje świata miały otwarte granice dla wszystkich podróżnych bez żadnych obostrzeń. Teraz sytuacja bardzo dynamicznie się zmienia, a decyzji rządów o zniesieniu wszystkich restrykcji wjazdowych przybywa. Wiemy, że czasem trudno za tym nadążyć, więc zebraliśmy wszystkie kraje w jednym miejscu.

Choć raz na jakiś czas publikujemy podobne zbiory zasad, to dezaktualizują się one ekspresowo – rządy lubią zmieniać zdanie. A wiemy – po waszych komentarzach i wiadomościach – że chcecie i lubicie mieć to w jednym miejscu. Nie mogliśmy pozostać odporni na taką potrzebę.

Stali bywalcy tej listy pozostają bez zmian

Zacznijmy od kilku krajów, które przez większość pandemicznego czasu pozostawiły otwarte granice dla wszystkich podróżnych. To przede wszystkim absolutny hit ostatnich miesięcy, czyli Meksyk. Równie dużą popularnością – głównie z tego powodu – cieszy się także Dominikana. Trzecim stałym bywalcem listy liberalnych pod tym względem krajów jest Kostaryka.

Niedawno do tego grona dołączyła także Arabia Saudyjska, która przywróciła wydawanie wiz turystycznych i również zniosła restrykcje wjazdowe – niezależnie od statusu szczepienia, a także Bahrajn, Mongolia, Malediwy, Curaçao i Aruba, które również nie wymagają już testów od nikogo. Do tej grupy dołączyła też Argentyna (test o przyjeździe jest jedynie zalecany), Australia (tutaj jednak poszczególne linie mogą wymagać testu, sam kraj zniósł jednak ten wymóg) i Chile (mogą być jednak wykonywane losowe testy po przylocie). Bez żadnych obostrzeń wjedziemy też do Wietnamu.

To byłoby na tyle, jeśli chodzi o szeroko pojętą egzotykę (i wyjazdy na własną rękę). We wszystkich tych krajach zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione nie muszą się martwić żadnymi obostrzeniami.

Dodatkowym krajem jest jednak Kuba, ale tutaj istnieje istotny warunek. Z obowiązku testu są zwolnieni wszyscy podróżni (zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni), ale tylko wtedy, gdy przylecą na wyspę lotem czarterowym, a więc z biurem podróży. Na liście są też Zjednoczone Emiraty Arabskie, ale dotyczy to wyłącznie przekraczania granic lądowych. Jeśli przylatujecie samolotem, to niestety zasady się nie zmieniły.

Obostrzenia na miejscu
Zawsze warto jednak pamiętać, aby sprawdzić też obostrzenia na miejscu. Sam wjazd to dopiero początek i w niektórych krajach może się okazać, że co prawda bez problemu przekroczycie granice, ale już na miejscu nie wszystkie usługi będą dla was dostępne.

Bliższych krajów jest o wiele więcej!

Na szczęście, jeśli poszukamy czegoś bliżej naszego kraju, to tutaj lista robi się już naprawdę całkiem długa. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach wiele rządów podjęło decyzje o zniesieniu wszystkich obostrzeń.  

Jako pierwsze restrykcje wjazdowe zniosły m.in. Szwecja, Norwegia i Islandia. Oba skandynawskie kraje pozbyły się obostrzeń wjazdowych już kilka tygodni temu.

Jeśli natomiast szukacie czegoś cieplejszego to weźcie pod uwagę Maderę, która ogłosiła taki ruch już na początku lutego. W grę wchodzi także Słowenia, która zniosła obowiązek posiadania testów nieco ponad dwa tygodnie temu i Czarnogóra, w której obowiązek testów zniesiono 11 marca. Do tego dochodzi też Rumunia, Szwajcaria, Liechtenstein, Litwa, Mołdawia. Od 18 marca do listy można śmiało dopisać również Wielką Brytanię (razem ze Szkocją i Irlandią Północną). W kolejnych dniach dołączyły też Czechy, Holandia, Słowacja, Norwegia, a także Łotwa i Estonia.

Na liście jest także Irlandia, Dania, Węgry, Chorwacja, Bułgaria, Macedonia Północna, Albania, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Kosowo, Grecja, Austria, Niemcy, Belgia, Cypr, Armenia i wyczekiwana przez wszystkich Hiszpania oraz Turcja! Na liście w końcu znalazła się również Portugalia i Malta.

Szukających przygód powinny zainteresować także Jordania, Egipt i Gruzja, które również zdecydowały się na zniesienie obostrzeń zarówno dla zaszczepionych, jak i tych, którzy nie chcieli lub nie mogli przyjąć szczepionki.

Największym zaskoczeniem, jeśli chodzi o luzowanie obostrzeń jest jednak Izrael. Kraj, który miał jedne z najbardziej restrykcyjnych zasad i był pierwszym, który w ogóle zamknął się na obcokrajowców, zdecydował o zniesieniu obowiązku testu – niezależnie od statusu szczepienia.

Niezaszczepiony, ale z testem? Tu też sporo do wyboru!

A jeśli nie jesteście zaszczepieni, ale jesteście gotowi zrobić test, to tutaj pole do popisu jest znacznie większe. Dochodzi bowiem na przykład Finlandia, Gruzja czy Francja. Pośród bardziej egzotycznych kierunków macie wtedy do wyboru także przykładowo Seszele, Tunezja, Maroko, Nepal, Kolumbia, Sri Lanka, Belize, Brazylia, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Peru.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dopiszcie jeszcze Curacao, tam od 10 marca tez 0 testow dla wszystkich.
Swiderrr, 11 marca 2022, 9:51 | odpowiedz
Covidianie chyba z ,,buulu" wyją.(heh). Teraz znawcy i wielbiciele szczepień przenieśli swoje teorie na wojnę z Rosją. Robili w majteczki z powodu Covida ale teraz gieroje i jacy odważni. Porady lepsze niż od oficerów wojskowych ale bohaterzy zza klawiatury już tak mają(heh). Pozdrawiam zniewieściałych forumowych boys
Semen6969, 11 marca 2022, 13:07 | odpowiedz
Bravo bravo lepiej bym tego nie ujęła 
Semen6969 Covidianie chyba z ,,buulu" wyją.(heh). Teraz znawcy i wielbiciele szczepień przenieśli swoje teorie na wojnę z Rosją. Robili w majteczki z powodu Covida ale teraz gieroje i jacy odważni. Porady lepsze niż od oficerów wojskowych ale bohaterzy zza klawiatury już tak mają(heh). Pozdrawiam zniewieściałych forumowych boys
Grażyna Buła, 11 marca 2022, 13:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Od jutra Czarnogóra :)
Radoslaw Cyran, 11 marca 2022, 14:49 | odpowiedz
Niemcy od 20.03 znoszą prawie wszystkie restrykcje a faszystowska Austria zawiesza przepis o obowiązkowych szczepieniach. Przygotowują teraz ,,jedyny i słuszny" przekaz dla Covidian żeby nie odczuli , że najzwyczajniej w świecie byli frajerami(heh). Wytłumaczą to w taki sposób że ,,ślepcy" będą dowartościowani i dalej będą robić wszystko w imię odpowiedzialności społecznej (heh) i bycia ,,free"
Semen6969, 12 marca 2022, 10:14 | odpowiedz
ach, doczekałam się czasów że można na forum wypowiedzieć się w kwestii Covid inaczej niż w duchu  "szczep się". Dziękuję
szeptyswiatla, 12 marca 2022, 13:04 | odpowiedz
Czy na Mauritius potrzebny jest test?
Czarny7777, 14 kwietnia 2022, 6:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nareszcie wrcmy do normlności ,  ciekawe kiedy zniesie testy Turcja ?
Seewald, 25 kwietnia 2022, 14:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jakieś aktualności odnośnie Omanu?
Karolina Wegner Lejk, 31 maja 2022, 11:15 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »