Fly4free.pl

Kolejny kraj znosi testy także dla niezaszczepionych. Jeszcze niedawno byli zupełnie przeciwni turystom

arabia saudyjska
Foto: KhaledSaad001 / Shutterstock
Kiedyś najbardziej zamknięty kraj świata, dziś w gronie zaledwie kilku, które są otwarte dla wszystkich turystów bez żadnych obostrzeń. Arabia Saudyjska zdecydowała się bowiem znieść wszystkie dotychczasowe zasady wjazdowe związane z pandemią koronawirusa. W efekcie nawet osoby niezaszczepione nie muszą przedstawiać negatywnych wyników testu ani nie podlegają kwarantannie.

Z tygodnia na tydzień wydłuża się lista miejsc, do których bez testu i kwarantanny mogą wjechać wszyscy turyści – niezależnie od statusu szczepienia. Wśród nich jest już m.in. Meksyk, Dominikana, Kostaryka, ale też Szwecja, Norwegia, Madera czy Irlandia. Teraz do tego grona dołącza również Arabia Saudyjska.

Kraj, który przez długie lata wzbraniał się przed wpuszczaniem turystów i w ogóle nie posiadał czegoś takiego jak wizy turystyczne, ostatecznie otworzył się na podróżnych w 2019 roku. Poczynił też wiele wysiłków, by trafić na turystyczną mapę świata, a budżet na całe przedsięwzięcie był spektakularny. Ale gdy przyszła pandemia koronawirusa, królestwo – podobnie jak wiele innych miejsc na świecie – zamknęło się na cztery spusty i wstrzymało wydawanie wiz turystycznych. Ba, Arabia Saudyjska była pierwszym krajem na świecie, który zdecydował, że osoby niezaszczepione nie będą mogły w ogóle wyjeżdżać za granicę. Ale z czasem podejście mocno się zmieniło.

Najpierw Arabia Saudyjska zdecydowała się zwolnić z obowiązku testów i kwarantanny, turystów w pełni zaszczepionych. Teraz również te, które nie zdecydowały się lub nie mogły przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19. Znikają też przepisy zobowiązujące do zachowania dystansu społecznego. Zasłanianie ust i nosa będzie konieczne tylko w zamkniętych pomieszczeniach typu sklepy czy urzędy.  

W cenie wizy zostanie jednak uwzględniona opłata za obowiązkowe ubezpieczenie medyczne.

– Powrót do poziomu otwartości sprzed pandemii był możliwy dzięki ambitnemu programowi szczepień w naszym kraju i innym udanym wysiłkom na rzecz zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa – skomentował Ahmed Al Khateeb, minister turystyki. – Ograniczając koszty i niedogodności dla podróżnych, wspieramy również wiele tysięcy osób uzależnionych od turystyki – dodał.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Anetka w końcu dałaś good news. Tak trzymaj. Dużo dobrego w tym miłym dniu dla Ciebie i wszystkich Pań czytających komentarze. Nie zapominam nawet o zniewieściałych Covidianach. Dla was boys także udanego dnia.(heh)
Semen6969, 8 marca 2022, 15:29 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Trzeba jeszcze dodać Jordanię bez testów dla wszystkich
andrzejdz, 9 marca 2022, 15:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »