Fly4free.pl

Zbiór wakacyjnych lotów do Danii z Gdańska i Krakowa. Bilety już od 61 PLN! #lipiec

od 61 PLN
Foto: Oleksiy Mark / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Spragnieni city breaków? Dania czeka! Skorzystajcie z okazji i zaplanujcie swoje wakacje w skandynawskim stylu. W atrakcyjnych cenach polecicie do Billund, Kopenhagi oraz Aarhus z Gdańska i Krakowa. Nie zwlekajcie z zakupem biletów.

Świetne wieści dla fanów Skandynawii! Nastąpiła zmiana obostrzeń dotyczących podróży do Danii: od 29 maja Polska została zakwalifikowana do kategorii krajów żółtych (więcej informacji na ten temat znajdziecie w sekcji „przydatne informacje” lub tutaj). Oznacza to tyle, że wreszcie można zacząć planować swoje wycieczki w tym kierunku.

W okazyjnej cenie do Danii udacie się z Gdańska lub z Krakowa. Dostępnych jest wiele terminów z wylotami do Billund, Kopenhagi oraz Aarhus. W podróż wybierzecie się na pokładzie samolotu linii Ryanair lub Wizz Air. Bez dodatkowych kosztów zabierzecie ze sobą bagaż podręczny.

Martwicie się, że wasz lot może nie dojść do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży (na danej trasie), zwrot 120 procent zapłaconej kwoty na konto Wizz Air (do wykorzystania na przyszłe rezerwacje) lub po prostu zwrot pieniędzy na kartę/konto. W Ryanair sytuacja wygląda bardzo podobnie: macie możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy, zmianę terminu podróży oraz jej trasy. Więcej na ten temat dowiecie się tutaj.

Termin podróży: lipiec 2021
Linia lotnicza: Ryanair, Wizz Air
Bagaż: podręczny

Hotelod 266 PLN/2 osoby/noc

W Kopenhadze zatrzymajcie się w 3* Best Western Hotel Hebron. Obiekt znajduje się w samym sercu miasta, co ułatwi wam piesze zwiedzanie okolicy. Każdy pokój wyposażony jest w klimatyzację, prywatną łazienkę oraz darmowy dostęp do Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Lubicie skandynawski styl? W Billund zatrzymajcie się w 3* Zleep Hotel Billund. Na miejscu spodziewajcie się darmowego dostępu do internetu oraz całodobowej recepcji. Z obiektu do Legolandu będzie dzieliło was zaledwie 10 minut drogi samochodem.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Podczas pobytu w Aarhus skorzystajcie z atrakcyjnej ceny i wybierzcie zakwaterowanie w obiekcie Wakeup – Aarhus. Lokalizacja hotelu ułatwi wam piesze zwiedzanie miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu 

Samochód267 PLN/doba

Waszą wakacyjną destynacją okaże się Billund? Warto wtedy skorzystać z okazji i zobaczyć okolicę miasta wypożyczonym autem. Wybrałam dla was markę Volkswagen (model up! lub inny samochód zbliżonej klasy), które wypada najkorzystniej cenowo.

Co zobaczyć w Danii?

Stolica Danii uważana jest za najciekawszą skandynawską stolicę, jest to także jedna z wytyczających trendy, najmodniejszych metropolii na świecie. W Kopenhadze nie możecie pominąć spaceru po uroczej i pocztówkowej przystani Nyhavn. Zobaczcie także Pałac Christiansborg, Park Tivoli oraz Galerię Narodową – pamiętajcie jednak, że to tylko niektóre z miejsc, które po prostu należy zobaczyć w Kopenhadze. Lubicie wyluzowane, hipisowskie klimaty? Skierujcie swoje kroki do dzielnicy Christiania, będącej „wolnym miastem” na mapie duńskiej stolicy.

Po co lecieć do Billund? Odpowiedź jest prosta: do Legolandu! Duński park rozrywki to ponad 14 hektarów atrakcji, a pobyt w nim to gwarancja całego dnia wypełnionego po brzegi rozmaitymi wrażeniami i sporej dawki świetnej zabawy. W parku znajduje się ponad 60 milionów klocków i mnóstwo różnorodnych atrakcji, które dostarczą niesamowitych wrażeń nie tylko najmłodszym. Na miejscu czekają m.in. zjeżdżalnie, wodny plac zabaw u piratów, kolejki górskie oraz Miniland – samo serce parku rozrywki, gdzie zobaczycie miniaturowy świat najsłynniejszych budynków, całych miast i niesamowitych budowli z klocków. Ceny biletów do parku zaczynają się już od 379 DKK (około 227 PLN) za jednodniowy wstęp.

Aarhus to drugie co do wielkości miasto w Danii, często nazywane kulturalną stolicą kraju. Najwygodniej zwiedzać je na rowerze. Co zobaczyć na miejscu? Mierzącą 93 m długości ceglaną katedrę z 96-metrową wieżą, muzeum Sztuki ARoS oraz jego charakterystyczny przeszklony, tęczowy taras oraz muzeum Moesgaard poświęcone historii Ziemi i człowieka. Co jeszcze? Park rozrywki Tivoli Friheden! Ceny biletów wstępu zaczynają się od 140 DKK (około 84 PLN).

Foto: tpeltan / yayimages.com
Foto: oliverfoerstner / yayimages.com
Foto: Jurga Jot / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Od 29 maja Polska została zakwalifikowana do kategorii krajów żółtych. Do Danii w celach turystycznych mogą wjeżdżać osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy – nie podlegają oni także kwarantannie. Pozostałe osoby muszą przedstawić negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego zrobionego na 48h przed podróżą). Po wylądowaniu czeka was również szybki test antygenowy jeszcze na lotnisku. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2.

  • Jeżeli planujecie dużo zwiedzać, pomyślcie o kupieniu CopenhagenCard – karta oprócz darmowego dostępu do 73 atrakcji umożliwia również korzystanie z komunikacji miejskiej.

  • Lotnisko w Kopenhadze jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum – dojedziecie tam pociągiem linii metra M2 za 36 DKK (ok. 21 PLN).

  • Lotnisko w Billund znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku LEGOLAND, który można podziwiać podczas lądowania, dlatego dotarcie do niego nie będzie stanowiło większego problemu. Możecie dojechać do niego lokalnym autobusem lub nawet dojść pieszo w około 30 minut!

  • Więcej na temat atrakcji w Danii dowiecie się na naszym forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »