Fly4free.pl

Wyprawa do dżungli amazońskiej! Loty do Leticii z Berlina za 2368 PLN #listopad

2368 PLN
amazonia
Foto: Filipe Frazao / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Gotowi na prawdziwą przygodę? Poczujcie się jak Bear Grylls i zjedzcie piranię, ruszcie śladami Wojciecha Cejrowskiego i udajcie się do dżungli w poszukiwaniu dzikich plemion oraz zostańcie odkrywcami i jak Jacek Pałkiewicz znajdźcie źródło Amazonki. Zapraszam na wycieczkę do lasów deszczowych Ameryki Południowej.

Do Kolumbii wybierzecie się na pokładzie samolotów linii lotniczych Air France z lotniska w Berlinie, w terminie 1-9 listopada. Po drodze czekają was (ok. 2-3h) przesiadki na lotnisku w Paryżu. Z Bogoty do Leticii polecicie bezpośrednio samolotami Avianca. Przed wylotem do Amazonii spędzicie noc w stolicy Kolumbii, polecam zatrzymać się niedaleko lotniska, w hotelu Casa Modelia (koszt noclegów wliczyłem w tytułową cenę biletów).

Pamiętajcie, że w podróż udacie się wyłącznie z bagażem podręczym. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować, a nie będziecie mieli z tym problemu. Wylot z Berlina? Sprawdźcie nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak tanio dostać się do stolicy Niemiec.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Air France macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera (na kwotę rezerwacji) do wykorzystania przy przyszłym zakupie biletów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.

Terminy lotów:
Berlin – Bogota 1.11
Bogota – Leticia 2.11
Leticia – Bogota 9.11
Bogota – Berlin 9.11

Hotelod 83 PLN/noc

Pierwszą noc polecam spędzić w Bogocie w hotelu Casa Modelia. W cenę noclegów wliczone jest śniadanie.

zarezerwuj hotel w bogocie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Leticii zatrzymajcie się w Waira Suites Hotel, który dysponuje ogrodem, 2 odkrytymi basenami, restauracją i klimatyzowanymi pokojami z prywatnymi łazienkami.

zarezerwuj hotel w leticii

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co oferuje Amazonia?

Dżungla amazońska to coś więcej niż tylko miejsce do odwiedzenia, to niezapomniane doświadczenie na całe życie. Ten las deszczowy jest największy na świecie i produkuje 20% tlenu z całej Ziemi. Leticia to kolumbijska brama do całej Amazonii. W samym mieście polecam zobaczyć główny plac, pobliską katedrę, z której można podziwiać piękny widok oraz udać się na chwilę do… Brazylii i Peru! Leticia leży powiem na styku trzech granic: kolumbijskiej, brazylijskiej i peruwiańskiej.

Skorzystajcie z lokalnych biur podróży i wybierzcie jedną z wielu dostępnych wycieczek. Możecie zdecydować się na jednodniową wędrówkę wokół dolnej dżungli lub dwu-, trzydniową lub nawet tygodniową, która zabierze was w najdalszy głąb lasu. Podczas takiej wyprawy zobaczycie m.in. leniwce, żółwie, jaguary, węże, a nawet… różowe delfiny!

Szczególne polecam odwiedzić Puerto Nariño, które jest pierwszym samowystarczalnym miejscem turystycznym w Kolumbii. Można się tam dostać tylko rzeką, a w całym miasteczku nie ma samochodów. Wejdźcie na wieżę widokową i zobaczcie niesamowite widoki na dżunglę i rzekę Amazonkę.

Lubicie kosztować nowych smaków? Amatorzy mocnych wrażeń mogą spróbować piranii, osławionej drapieżnej ryby, znanej turystom z wielu horrorów. A może chcecie poczuć się jak Bear Grylls i zjeść wielkie robaki? Wszystkie te pyszności znajdziecie w Leticii, w restauracji Tierras Amazónicas.

pirania leticia
Foto: Kamil Walinowicz / Archiwum Prywatne
Amazon river
Foto: Artamonova / yayimages.com
Amazon river
Foto: Artamonova / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży (listopad) i dużą zmienność przepisów – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w podanym okresie w Kolumbii będę obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia.

  • Na moment pisania artykułu, aby wjechać do Kolumbii, należy posiadać negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 96 godzin, brak objawów gorączki lub problemów z oddychaniem, uzupełniony formularz Check-Mig oraz zainstalowaną aplikację „CoronApp – Colombia”.

  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Kolumbii przeczytacie tutaj.

  • Bez obaw – w Air France macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera.

  • Praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Kolumbii szukajcie w tym wątku na forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »