Fly4free.pl

Odkryjcie sielską Toskanię: loty z Wrocławia do Pizy + auto na cały pobyt za 249 PLN

249 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Jaroslaw Pawlak / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Czy to nie jeden z najpiękniejszych regionów Włoch? Wybierzcie się w jesienną podróż samochodem przez kręte, toskańskie drogi i odkryjcie panujący na miejscu spokój. Miasteczka rodem ze średniowiecza, malownicze krajobrazy i ta przepyszna, lokalna kuchnia – czego chcieć więcej 😊?

Do Toskanii udacie się już niedługo, bo w terminie 15 – 19 listopada. Podróż rozpoczniecie i zakończycie na lotnisku we Wrocławiu, na pokładzie samolotu linii Ryanair. Bez dodatkowych kosztów do Pizy polecicie z bagażem podręcznym.

Na wycieczkę po regionie wybierzecie się wypożyczonym samochodem. Co z noclegami w Toskanii? Skorzystajcie z propozycji, które dla was przygotowałam.

Piza – Lukka – San Gimignano – Monteriggioni – Siena – Pienza – Bagni San Filippo – Piza

Termin podróży: 15 – 19 listopada
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: Fiat Panda (lub auto zbliżonej klasy)

Za loty w dwie strony oraz samochód zapłacicie 249 PLN za osobę, przy 2 podróżnych.

Podróż 228 PLN/2 osoby

Wrocław – Piza – Wrocław >>

Hotel od 214 PLN/2 osoby/noc

Po wylądowaniu zatrzymajcie się w Pizie, a dokładniej w 3* hotelu Pisa Tower – który jak sama nazwa wskazuje, znajduje się tuż obok słynnej Krzywej Wieży. Dla gości udostępniono komfortowe pokoje wyposażone w bezpłatne Wi-Fi oraz prywatne łazienki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Chcielibyście poczuć prawdziwy klimat Toskanii? W okolicy Pienzy zatrzymajcie się w obiekcie Agriturismo La Collina. To miejsce wyróżnia się prawdziwym, sielskim klimatem w otoczeniu zielonych krajobrazów. Bajka!

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód 270 PLN/2 osoby/4 dni

Zwiedzanie Toskanii ułatwi wam wypożyczony samochód. Jest to najwygodniejszy sposób, aby zobaczyć okolicę. Jak przystało na włoską podróż, wybrałam dla was auto marki Fiat ( model Panda lub zbliżonej klasy).

Co zobaczyć podczas wycieczki?

Pierwszym włoskim miastem (zaraz po Pizie) na waszej drodze powinna być Lukka. To urocze miejsce przyciąga turystów swoją świetnie zachowaną zabudową oraz rynkiem o nietypowym, owalnym kształcie. Na Piazza dell Amfiteatro, bo to właśnie o nim mowa, zatrzymajcie się w jednej z wielu uroczych kawiarni i wypijcie włoskie espresso. Inną ciekawą atrakcją miasta jest  Torre Guingi, czyli charakterystyczna wieża z dwoma dębami na szczycie. Koszt wstępu to 5 EUR (około 23 PLN).

Toskania to przede wszystkim klimatyczne, zabytkowe miasteczka. Które z nich warto odwiedzić? Moje ulubione to: MonteriggioniMontepulcianoMonticchiello oraz San Gimignano. Każde z tych miejsc jest na swój sposób wyjątkowe, ale o tym przekonacie się sami podczas wycieczki.

Co jeszcze? Gorące źródła! Za włoską stolicę spa uważa się miejscowość Saturnia, w której znajdziecie wiele obiektów oferujących błogi wypoczynek. Godne uwagi są także źródła Bagni di San Filippo. Co ciekawe, wstęp do tego miejsca jest bezpłatny.

Foto: Engjell Gjepali / Unsplash
Foto: Paolo D’Andrea / Unsplash
Foto: phil_bird / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.
  • Aktualnie zaszczepieni mogą podróżować w większości kierunków w UE bez dodatkowych ograniczeń, pozostałe osoby mogą być zobowiązane wykonać test. Szczegóły możecie sprawdzić w naszej wyszukiwarce obostrzeń.
  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.
  • Do poruszania się samochodem po Włoszech wystarczy wam polskie prawo jazdy.
  • Na naszym forum znajdziecie przydatne rady i wskazówki dotyczące zwiedzania Toskanii.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »