Okazja! Wycieczka do Tbilisi za 317 PLN. Loty z Poznania, 4* hotel ze śniadaniami i przejazdy
Odwiedźcie stolicę Gruzji w dawno niespotykanej cenie. Podczas krótkiej wycieczki zobaczycie wiele ciekawych miejsc: Sobór Trójcy Świętej, Katedra Sioni, Most Pokoju, Narikala czy jedyne w swoim rodzaju Chronicles of Georgia. Po dniu pełnym zwiedzania wybierzcie się do Khinkali House, gdzie serwują lokalne dania – palce lizać.
Na wycieczkę do Gruzji udacie się z poznańskiego lotniska pod koniec kwietnia (26-29.04). Do Kutaisi i z powrotem polecicie na pokładach samolotów linii Wizz Air. Bilety w cenie 115 PLN (za osobę) dostępne są dla członków Wizz Discount Club, chętnie bez WDC zapłacą nieco więcej. Bez dodatkowych kosztów podróżować będziecie z małym bagaże podręcznym.
W Tbilisi polecam noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Boutique Alphabet. Jego położenie (blisko stacji metra) pozwala na szybki dojazd do centrum miasta. Każdy pokój jest klimatyzowany i wyposażony w telewizor, łazienkę, minibar, zestaw do parzenia kawy i herbaty z czajnikiem elektrycznym.
Termin podróży: 26 – 29 kwietnia
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* hotel ze śniadaniami
Za loty w dwie strony, przejazdy do Tbilisi i zakwaterowanie zapłacicie tylko 317 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.
Hotel306 PLN/2 osoby/pobyt
W stolicy Gruzji polecam wam noclegi w 4* hotelu Boutique Alphabet. W cenę zakwaterowania wliczone są śniadania.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluBilety na przejazdy między lotniskiem w Kutaisi a stolicą kraju zarezerwujecie na stronie Georgianbus.com. Koszt podróży w obie strony to 36 GEL (ok. 49 PLN). Drogę pokonacie w ok. 4 godziny. Czas odjazdu i przyjazdu autobusu jest ściśle dopasowany do rozkładu lotów. Nie musicie się martwić ewentualnym opóźnieniem waszego przylotu.
Co zobaczyć w Tbilisi?
W stolicy Gruzji nie będziecie się nudzić. Musicie zobaczyć stare miasto, katedrę Sioni, Sobór Trójcy Świętej oraz Most Pokoju. Polecam także wjechać na szczyt Mtacminda, na który dostaniecie się kolejką linową, a za bilet zapłacicie zaledwie 2 GEL (ok. 2,8 PLN). Będąc na górze, przygotujcie aparaty fotograficzne: zobaczycie przepiękną panoramę Tbilisi.
A może macie ochotę na relaks w jednej z wielu łaźni siarkowych? W tym celu musicie udać się do dzielnicy Abanotubani. Proponuję wybrać łaźnię – Chreli, gdzie za godzinny pobyt w prywatnym pokoju 2-osobowym zapłacicie 50 GEL (ok. 70 PLN).
Nie zapomnijcie o gruzińskiej kuchni, która zachwyca największych smakoszy. Polecam spróbować chinkali, czyli tradycyjnych pierogów z mięsem oraz chaczapuri – to zapiekany placek z serem, który może być też nadziewany fasolą, ziemniakami lub mielonym mięsem.



Aby wjechać do Gruzji wystarczy posiadać dowód osobisty.
Gruzja – 4 rady dla odwiedzających ten „egzotyczny” kraj.
Gruzja na krótką wycieczkę. Sprawdźcie tips & tricks naszych użytkowników.
Tbilisi, gdzie jeść aby nie zbankrutować? Sprawdźcie listę polecanych restauracji.
Na wycieczkę do Gruzji zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut, by nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach.
Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.