Fly4free.pl

Wycieczka do Meksyku: zwiedzanie stolicy i sylwester w Acapulco za 1876 PLN. Wylot z Berlina

1876 PLN
plaza w acapulco
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: MIRCEADOBRE78 / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Ale Meksyk! Pożegnajcie stary i przywitajcie rok 2022 w wielkim stylu, w znanym kurorcie Acapulco, położonym nad Oceanem Spokojnym. Będziecie mieli również szansę zwiedzić stolicę kraju (m.in. Catedral Metropolitana) i skosztować lokalnej kuchni – polecam pyszne tacos!

Do Meksyku polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczych Aeromexico z Berlina. Proponowany przeze mnie termin podróży to: 27 grudnia – 7 stycznia. Po drodze czekają was (ok. 2-4h) przesiadki na lotnisku w Amsterdamie i Paryżu. Do Acapulco polecicie bezpośrednio ze stolicy liniami Aeromar w terminie 30 grudnia – 2 stycznia.

Pamiętajcie, że w cenę biletów lotniczych wliczony jest wyłącznie bagaż podręczy. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować, a nie będziecie mieli z tym problemu. Wylot z Berlina? Sprawdźcie nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak tanio dostać się do stolicy Niemiec.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Aeromexico macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera do wykorzystania przy przyszłym zakupie biletów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.

Terminy lotów:
Berlin – Meksyk 27.12
Meksyk – Acapulco 30.12
Acapulco – Meksyk 02.01
Meksyk – Berlin 7.01

Hotelod 169 PLN/noc

W mieście Meksyk polecam zakwaterowanie w 4* hotelu Plaza Revolución, który położony jest w sercu stolicy, 500 metrów od Pomnika Rewolucji, niedaleko stacji metra.

zarezerwuj hotel w meksyku

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Acapulco zatrzymajcie się w 3* Amarea Hotel, który znajduje się zaledwie 100 metrów od plaży i oferuje basen oraz klimatyzowane pokoje.

zarezerwuj hotel w medellin

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Meksyku?

W czasie pobytu w stolicy Meksyku nie możecie pominąć Catedral Metropolitana – gigantycznego kościoła przy głównym placu miasta. W Cafe de la Gran Ciudad będziecie mogli rozkoszować się wspaniałą kawą oraz panoramą miasta, a w dzielnicach Condesa i Roma będziecie mogli obserwować autentycznie toczące się życie mieszkańców miasta. Nie zapomnijcie odwiedzić też Bosque de Chapultepec – wielkiego parku, nazywanego często płucami metropolii.

Acapulco to położony nad Oceanem Spokojnym jeden z najbardziej znanych kurortów w Meksyku, oddalony o ok. 400 km od stolicy. W latach 50-tych było to modne miejsce wypoczynku gwiazd Hollywood. W samym mieście warto zobaczyć El Fuerte de San Diego, czyli XVII–wieczną twierdzę z Muzeum Historycznym Acapulco oraz murale Diego Rivery, słynnego meksykańskiego malarza, męża Fridy Kahlo.

Również fani meksykańskiej kuchni nie powinni być zawiedzenie. Tacos to najpopularniejsze danie w Meksyku, składa się z malutkiej tortilli z mąki kukurydzanej oraz masy dodatków. Warto skosztować także ceviche, to rodzaj koktajlu z owocami morza, który podaje się zazwyczaj w wysokiej szklance do drinków.

plaza w acapulco
Foto: MIRCEADOBRE78 / yayimages.com
plaza w acapulco
Foto: Tak / yayimages.com
stolica meskyku
Foto: WitR / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w podanym okresie w Meksyku będę obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia.

  • Na moment pisania artykułu, Meksyk pozostawił otwarte swoje granice lotnicze, a kwarantanna i testy są nieobowiązkowe.

  • Klikając tutaj, zapoznacie się z aktualnymi wytycznymi dotyczące podróżowania do Meksyku w czasie COVID.

  • Bez obaw – w Aeromexico macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera.

  • Do wjazdu do Meksyku na okres do 180 dni nie potrzebujecie wizy, wystarczy ważny paszport.

  • Praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Meksyku szukajcie w tym wątku na forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »