Włoskie dolce vita! 3 dni w Rzymie + 4 dni w 4* hotelu w Fiumicino za 894 PLN. Loty w wakacje z Krakowa
Co powiecie na tygodniowy urlop w środku sezonu łączący przyjemne z pożytecznym? Skorzystajcie z okazji i wybierzcie się do Rzymu oraz jego okolic. Z jednej strony czeka was ciepłe słońce i przyjemna bryza morska, a z drugiej niesamowite zabytki, historyczne opowieści i pobyt w najsmaczniejszej stolicy Europy. Zapraszam do Włoch!
Do Włoch polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air z Krakowa, w wakacyjnym terminie 6 – 13 lipca. Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Bez dodatkowych kosztów na urlop udacie się wyłącznie z bagażem podręcznym. Przed podróżą warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować.
Wasze włoskie wakacje będą składać się z dwóch etapów: wypoczynkowego i eksplorującego. Pierwsze 4 dni spędzicie na obrzeżach Rzymu, a dokładniej w 4* hotelu Isola Sacra Rome w miejscowości Fiumicino, z której łatwo dojedziecie na plażę autobusem nr 2. W obiekcie znajduje się także basen. Gdy już wystarczająco wypoczniecie, udacie się na 3 dni do Rzymu, gdzie czekają was noclegi w zabytkowej części miasta w hotelu Capri. Z Fiumicino do Rzymu w prosty sposób dostaniecie się pociągiem lub autobusem.
Termin podróży: 6 lipca – 13 lipca
Linie lotnicze: Wizz Air
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: hotele
Za loty w dwie strony i zakwaterowanie zapłacicie 894 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.
Hotel1463 PLN/2 osoby/7 nocy
W pierwszym etapie swoich włoskich wakacji zatrzymacie się w bardzo dobrze ocenianym 4* hotelu Isola Sacra Rome. Co wyróżnia ten obiekt? Przepiękny ogród z basenem na świeżym powietrzu. Stosunek ceny do jakości? Wyborny! Martwicie się odległością od plaży? To tylko 20 minut drogi autobusem nr 2, a zyskujecie lepszy komfort pobytu.
Dowiedzcie się więcej o tym hotelu
Co dalej? Czas na „wieczne miasto”! W stolicy kraju spędzicie 3 dni – to wprost idealnie, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Rzymu i zaspokoić swoje kubki smakowe smacznym, włoskim jedzeniem. Rekomenduję wam pobyt w hotelu Capri, który znajduje się w świetnej lokalizacji: w starej części miasta.
Samochód230 PLN/dzień
Chcecie zobaczyć więcej? Wypożyczcie samochód! To najwygodniejszy sposób, aby dotrzeć do najciekawszych atrakcji i plaż w okolicy. Wybrałam dla was auto marki Toyota (model Aygo lub inny samochód zbliżonej klasy).
Przepis na udane włoskie wakacje
Pierwsze dni urlopu spędzicie bliżej włoskiego wybrzeża, a dokładniej w miejscowości Fiumicino, dokąd również docelowo jest wasz lot. Tutejsza okolica to prawdziwy skarb! W niedalekim sąsiedztwie znajduje się dzielnica Ostia bogata w cieszące oczy zabytki. Koniecznie zobaczcie ruiny starorzymskiego miasta oraz wybierzcie się na Pontile di Ostia, czyli przepiękne molo. Koniecznie zabierzcie ze sobą kostiumy kąpielowe i wypocznijcie tak, jak na prawdziwe wakacje przystało! W tym miejscu spodziewajcie się także promenady obfitej we włoskie restauracje i portów morskich.
Po kilku dniach odpoczynku udacie się w dalszą podróż do stolicy kraju, gdzie spędzicie trzy dni. Tyle absolutnie wystarczy, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Rzymu. Prawdziwe perełki „wiecznego miasta” to: Koloseum, Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Panteon, Schody Hiszpańskie oraz Piazza Navona.
Nie możecie także przegapić odwiedzin w najmniejszym państwie świata: Watykanie. Swoje kroki skierujcie do: Bazyliki Świętego Piotra, na plac Świętego Piotra, do Muzeów Watykańskich, Zamku Świętego Anioła oraz na most Św. Anioła.
Co to znaczy być we Włoszech i nie spróbować pizzy! W tym celu koniecznie zajrzyjcie na nasze forum, gdzie dowiecie się więcej na temat najsmaczniejszych restauracji w Rzymie. Ja natomiast szczególnie polecam wam wybrać się do restauracji La Montecarlo oraz Ristorante Carlo Menta. Pycha!
W momencie pisania artykułu osoby przyjeżdzające do Włoch z terytorium Polski zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego na 48h przed przekroczeniem granicy Włoch oraz do zarejestrowania swojego przyjazdu. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Aktualne restrykcje i ograniczenia na miejscu, związane z sytuacją koronawirusową, możecie śledzić pod tym linkiem.
Obecnie na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2.
Polecam kupić 72-godzinny bilet, który umożliwia nielimitowane przejazdy komunikacją miejską po Rzymie, jego koszt to 18 EUR.
Metro w Rzymie posiada 3 linie (A, B i C). Jego mapkę znajdziecie tutaj.
Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!