Fly4free.pl

Wizz Air wprowadzi bilety miesięczne! Będzie abonament, za który polatacie w stałej cenie

Foto: Patryk Kosmider / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Węgierska linia przygotowuje nowy produkt – abonament WIZZ Pass, dzięki któremu będziemy mogli przez cały rok latać w stałej cenie na danej trasie – wynika z nieoficjalnych informacji Fly4free.pl. Wizz Air nie zaprzecza, ale dodaje, że nowe usługi będzie ogłaszał w stosownym terminie.

Wprowadzenie usługi abonamentowej to prawdziwa rewolucja, którą Wizz Air będzie chciał zachęcić swoich często latających pasażerów do większej lojalności. Lojalność ta w ostatnim czasie mogła zresztą nieco ucierpieć – Wizz Air bowiem mocno podniósł ceny usługi Wizz Discount Club, a także negatywnie zaskoczył klientów w Polsce, kończąc współpracę z BNP Paribas i zamykając program lojalnościowy z bankiem.

Czy nowa oferta abonamentowa zdobędzie serca pasażerów? Nie mamy jeszcze kompletu informacji, ale spójrzmy na to, co wiemy już teraz.

Na obecnym etapie wiadomo tyle, że usługa jest ciągle opracowywana. W wewnętrznej sieci Wizz Aira pojawiły się jednak pierwsze informacje na temat usługi WIZZ Pass, bo tak ma się nazywać nowy program abonamentowy Wizz Aira. Co wiemy? Z wersji roboczej wynika, że posiadaczowi abonamentu będzie przysługiwał jeden lot w miesiącu (zapewne w obie strony) na danej trasie, po uiszczeniu stałej miesięcznej opłaty. Z informacji na stronie Wizza wynika, że będzie to produkt oparty na subskrypcji, a więc trochę jak Netflix czy operatorzy komórkowi – abonament będzie można wykupić na okres 12 miesięcy i co miesiąc z naszej karty będzie pobierana automatycznie opłata.

Foto: Wizz Air

Po wykupieniu abonamentu pasażer będzie mógł zarezerwować swój lot bez konieczności płacenia za bilet, będzie to jednak bilet bez żadnych dodatkowych usług jak np. możliwość zabrania większego bagażu czy pierwszeństwo wejścia na pokład. Chętni będą musieli te usługi dokupić osobno.

Ważną informację jest też fakt, że będą istniały poważne ograniczenia dotyczące tego, dokąd chcemy lecieć, a także terminu podróży i okresów rezerwacji. Prawdopodobnie więc nie będziemy mogli w jednym miesiącu wybrać sobie lotu do Luton, by miesiąc później w ramach abonamentu polecieć do Dubaju czy Kutaisi.

To na razie wszystko, co wiemy – nie mamy informacji na temat wysokości abonamentu ani tego czy będzie dostępny w kilku opcjach, które są zależne na przykład od kierunku, w którym latamy. Ale z dostępnych informacji wynika, że będzie to oferta skierowana przede wszystkim do ludzi pracujących zagranicą, którzy często podróżują. Dla nich największym plusem może być obietnica stałej (zapewne atrakcyjnej) ceny za przelot – rezerwując bilety nie będą się musieli martwić o to, że na danej trasie lot może być 3 razy droższy niż miesiąc wcześniej.

Kiedy usługa może wejść w życie? Nieoficjalnie mówi się, że abonamenty WIZZ Pass mogą być dostępne w I połowie 2020 roku, ale nie jest to jeszcze pewne. Sam Wizz Air nie zaprzecza naszym informacjom, ale też trochę miga się od odpowiedzi w sprawie WIZZ Pass.

„Wizz Air potwierdza, że jest zainteresowana lepszym zrozumieniem potrzeb pasażerów poprzez oferowanie im nowych produktów i usług oraz że cały czas szukamy nowych rozwiązań, które mogą poprawić jakość podróży naszych pasażerów. Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania i testowania nowych produktów” – czytamy w komunikacie Wizz Aira, który kończy się tym, że już niedługo nowe usługi będą oficjalnie ogłaszane.

Znając życie i realia branży lotniczej, można się spodziewać, że pewnie niedługo podobną usługę zaproponuje pasażerom Ryanair.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »