Fly4free.pl

Wizz Air znów mocno podnosi ceny. Za niektóre usługi nawet stówka więcej!

Foto: Uskarp / Shutterstock

Drogi (i coraz droższy) Wizz Airze, to już powoli przestaje być zabawne – czy możesz łaskawie zacząć informować pasażerów o podwyżkach? Tym razem mocno drożeje członkostwo w Wizz Discount Club – za członkostwo standardowe zapłacimy o 10 EUR więcej, a grupowe – o 20 EUR. Mocno rosną też maksymalne opłaty za bagaż.

O Wizz Discount Club pisaliśmy już kilka dni temu, gdy Wizz Air de facto zmniejszył wysokość zniżek, jakie przysługują dla klubowiczów – do tej pory minimalna wartość zniżki na jeden lot wynosiła 10 EUR, od zeszłego tygodnia będzie to standardowa wartość rabatu. Oznacza to, że zniknęły wyższe rabaty (rzędu 20 EUR lub więcej) przy zakupie droższych biletów.

Teraz okazuje się, że to nie koniec złych wiadomości. Napisał bowiem do nas nasz czytelnik, pan Paweł Duda, który zauważył, że choć na stronie internetowej przewoźnika ceny za standardowe i grupowe członkostwo w Wizz Discount Club pozostały niezmienione, to jednak chcąc dołączyć do klubu zapłacimy znacznie więcej: odpowiednio 179 PLN za członkostwo standardowe i 359 PLN za grupowe.

Foto: Wizz Air

Sprawdziliśmy tę informację i faktycznie. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że obecnie nowi członkowie chcący dołączyć do WDC muszą zapłacić o ponad 40 PLN więcej – do tej pory płaciliśmy 29,99 EUR (ok. 130 PLN), teraz rachunek opiewa na 179 PLN.

Foto: Wizz Air

W przypadku członkostwa grupowego różnica jest jeszcze większa i wynosi ok. 100 PLN – zamiast 59,99 EUR (ok. 260 PLN), trzeba obecnie zapłacić 359 PLN.

Podwyżki udało nam się już nieoficjalnie potwierdzić, natomiast czekamy na oficjalną informację na ten temat ze strony Wizz Aira.

Foto: Wizz Air

Rosną też opłaty za bagaż

Wizz Air najwyraźniej bardzo lubi tajemnice, bo w międzyczasie podniósł też (po raz trzeci w tym roku!) opłaty za bagaż. Poprzednia “korekta” cennika miała miejsce w kwietniu. Spójrzmy więc na to, co się zmieniło.

Foto: Wizz Air

Widzimy więc, że w porównaniu z poprzednim cennikiem mocno wzrosła maksymalna opłata za bagaż nadawany o wadze do 10 kilogramów. W sezonie niskim cena waha się obecnie od 9 do 47 EUR (podczas gdy do tej pory maksymalna stawka wynosiła 36 EUR). W sezonie wysokim jest jeszcze drożej – tutaj “widełki” wynoszą od 13 do 57 EUR.

Więcej zapłacimy też za bagaż nadawany o wadze do 20 kilogramów – obecnie stawki mieszczą się w przedziale od 15 do 67 EUR w sezonie niskim, a w sezonie wysokim: od 21 do 83 EUR. To ogromne wzrosty, bo jeszcze do niedawna maksymalna opłata wynosiła ledwie 52 EUR.

Duuużo więcej zapłacą też osoby, które chcą nadać ponadwymiarowy bagaż o wadze powyżej 32 kilogramów – do tej pory stawka wynosiła od 23 do 73 EUR, w tej chwili w zależności od sezonu jest to: od 21 do 89 EUR i od 30 do aż 109 EUR w sezonie wysokim!

Wzrosła też, choć akurat dość symbolicznie, maksymalna stawka za usługę Wizz Priority. Było: od 5 do 30 EUR, teraz jest – od 5 do 32 EUR.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Tanie linie nie sa tanie.
Aga_podrozniczka, 10 września 2019, 13:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Też bym podnosił ceny jak by to była moja firma, dwie podwyżki cen bagażu, rozsadzanie pasażerów i płatny wybór miejsc, duży podręczny tylko z priorytetem, polowanie na za dużo walizki przy bramkach, tyle tego złego zrobili a cały czas rosną, pasażerów jest więcej, te wszystkie złe zmiany nie powodują zmniejszenia liczby pasażerów - ta cały czas rośnie i to szybciej niż ilość nowych samolotów stąd likwidacje niektórych nierentownych tras. Każdy właściciel zrobił by to samo co Węgrzy :) A że trochę po cichu, w nie ładnym stylu to co innego. Swoją drogą rzeczywiście tanie już nie są tanie i coraz częściej tańsze są te drogie...
eroberto1, 10 września 2019, 18:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »