Fly4free.pl

Wizz Air zamyka program lojalnościowy z BNP! Koniec darmowego Wizz Discount Club

Foto: Ascannio / Shutterstock

25 stycznia 2020 roku Wizz Air kończy program lojalnościowy z BNP Paribas. To zła wiadomość dla wielu pasażerów, którzy dzięki niemu mieli możliwość tańszego członkostwa w Wizz Discount Club i jednocześnie… znacznie tańsze podróże. Ale dla niektórych klientów jest jeszcze nadzieja na darmowy dostęp do WDC przez sporo ponad rok.

Problemy z programem lojalnościowym Wizz Aira rozpoczęły się w połowie roku, gdy ze strony banku zniknęła możliwość złożenia wniosku o kartę kredytową Wizza. Bank uspokajał wówczas, że jest to związane z pracami operacyjnymi “związanymi z procesem integracji banku”, a pełna dostępność programu przewidziany jest na czwarty kwartał tego roku.

Teraz wiemy już, że program lojalnościowy Wizz Air z BNP Paribas zakończy się 25 stycznia 2020 roku. BNP Paribus poinformował o tym mailowo w piątek wszystkich klientów programu.

Foto: BNP Paribas

Program lojalnościowy Wizz Air i specjalna karta kredytowa wydana przez BNP Paribas dawała wiele korzyści: za płatności kartą otrzymujemy punkty, za które można było kupować bilety czy inne dodatkowe usługi oferowane przez Wizza. Ale największą korzyścią programu było to, że każdy jego członek otrzymywał darmowe członkostwo w programie Wizz Discount Club, oferującym tańsze bilety. Przy opłatach za kartę rzędu kilku złotych miesięcznie, była to znacznie tańsza i bardziej opłacalna droga do uzyskania członkostwa WDC, które zresztą od września dość mocno podrożało. Obecnie za członkostwo indywidualne musimy zapłacić 179 PLN (drożej o 40 PLN), a za grupowe – aż 359 PLN (drożej o 100 PLN).

Niektórzy jeszcze mogą skorzystać

Najciekawszą częścią komunikatu jest informacja, że po zakończeniu programu jego uczestnicy dalej zachowają członkostwo w Wizz Discount Club na okres, na jaki zostało ono automatycznie przedłużone. Oznacza to, że wszyscy członkowie programu lojalnościowego, których członkostwo kończy się przed 24 stycznia 2020 roku, będą mieli automatycznie przedłużone członkostwo na następne 12 miesięcy. Komu członkostwo w WDC kończy się po 25 stycznia, będzie musiał je sobie przedłużyć we własnym zakresie.

Wysłaliśmy do Wizz Aira pytanie o to, czy zakończenie programu z BNP Paribas oznacza, że wróci on w jakiejś innej formie, na przykład we współpracy z innym bankiem. Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, zaktualizujemy artykuł.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Powodzenia. Ja już kilka miesięcy czekam na odpowiedź na reklamację od Wizza ;-)
erloy, 25 października 2019, 22:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
09.02.2020 - no to u mnie pechowo. 2 tyg darmowego członkostwa :))zegnaj karto - trza poszukać czegoś nowego
grzewor, 28 października 2019, 20:22 | odpowiedz
Zrozumiałam, że jeśli członkostwo kończy się przed styczniem 2020,to automatycznie jest przedłużane na rok. Chyba, że po tej dacie, to trzeba sobie wykupić. Tak więc jeszcze się załapiesz?
grzewor 09.02.2020 - no to u mnie pechowo. 2 tyg darmowego członkostwa :))zegnaj karto - trza poszukać czegoś nowego
Elżbieta Bortkiewicz, 5 listopada 2019, 18:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Tak dla pełnego zrozumienia, jeżeli członkostwo przedłużono mi w listopadzie tego roku, to czy po zamknięcie karty np. w styczniu nie spowoduje cofnięcia członkostwa?
Jan Benedyktow, 30 grudnia 2019, 15:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »