Fly4free.pl

Wizz Air chce otworzyć kolejną bazę na Kaukazie. Wznowi tam loty już za 3 tygodnie?

Foto: Mantvydas Drevinskas / Shutterstock

– Rozmawiamy w sprawie uruchomienia bazy przez Wizz Aira w Armenii – powiedział kilka dni temu wicepremier tego kraju Tigran Avinyan.

Spośród wszystkich przewoźników w Europie, najbardziej aktywny jest Wizz Air. Węgierska linia wznowiła część tras już 1 maja, zapowiedziała także otwarcie nowej bazy operacyjnej we Lwowie i 5 nowych tras do Abu Zabi (w tym z Katowic). Ale węgierska linia nie zwalnia i planuje wznowienie połączeń w  innych krajach. I jak się okazuje, na jednym z pierwszych miejsc znajduje się Armenia.

Kilka dni temu wicepremier tego kraju Tigran Avinyan, spotkał się z przedstawicielami węgierskiej linii. Rozmowy dotyczyły planowanej reorganizacji i wznowienia przez węgierską linię lotów z tego kraju, a także utworzenia bazy operacyjnej przez Wizz Aira w Armenii, co oznaczałoby znaczne zwiększenie liczby tras do tego kraju.

Pamiętajmy przy tym, że plany uruchomienia przez Wizz Aira lotów do tego kraju pokrzyżowała pandemia koronawirusa. 20 marca przewoźnik miał uruchomić pierwsze 2 trasy – do Wiednia i Wilna, jednak z powodu pandemii koronawirusa odbył się tylko jeden lot powrotny do stolicy Austrii. Dlatego planowane wznowienie połączeń (łącznie z planowanym połączeniem do cypryjskiem Larnaki) będzie tak naprawdę faktycznym początkiem lotów Wizz Aira do tego kraju. A jeśli uda się otworzyć bazę, liczba tras z Armenii wzrośnie.

Przypomnijmy, że Wizz Air ma już jedną bazę operacyjną na Kaukazie – w gruzińskim Kutaisi, skąd lata w ponad 40 kierunkach. 

Warto też pamiętać, że ekspansję na Kaukazie rozpoczął też Ryanair: od grudnia ubiegłego roku irlandzki przewoźnik pojawił się w Gruzji, a od stycznia 2020 roku uruchomił loty z Armenii.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »