Fly4free.pl

Wietnam otwiera granice i zaprasza turystów. Znamy datę i wstępne zasady wjazdowe!

turystka w hoi an
Foto: noina / Shutterstock
Już od 15 marca Wietnam otworzy swoje granice i ponownie ugości turystów, którzy zdecydują się tu przyjechać. I co ciekawe, zaszczepieni i ozdrowieńcy nie będą musieli wykonywać żadnego testu przed przyjazdem.

Nie ma wątpliwości, że region Azji Południowo-Wschodniej jest jednym z ulubionych celów backpackerów. I choć przez wiele miesięcy wjazd tutaj był albo niemożliwy albo bardzo utrudniony, powoli zaczyna się to zmieniać. Do otwartej już Tajlandii i Kambodży, kilka dni temu dołączyły Filipiny. Także Malezja zapowiedziała, że od 1 marca przywraca turystykę do życia (a nie tylko wyspę Langkawi jak do tej pory). A teraz dobre wieści płyną także z Wietnamu.

Obecnie cudzoziemcy (poza nielicznymi wyjątkami) nie mogą wjechać do Wietnamu, a międzynarodowy ruch turystyczny jest zawieszony. Prowadzony jest jedynie program pilotażowy, który pozwala turystom odwiedzać wyspę Phu Quoc. Ale już od 15 marca to się zmieni!

Znamy też pierwsze szczegóły przepisów wjazdowych. Wymagany będzie certyfikat szczepienia lub ozdrowieńca i wykonanie jednego testu antygenowego – nie później niż 24 h od przekroczenia granicy. Dodatkowo musimy liczyć się z obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym obejmującym 20 tys. USD kosztów leczenia.

Mówi się też o tym, że turyści będą musieli zarezerwować coś w rodzaju „pakietu wycieczkowego”. Zaszczepieni na 3 pierwsze dni, a niezaszczepieni na 7 dni. Dopiero po tym czasie będą mogli swobodnie podróżować po kraju. Nie będą to jednak klasyczne kwarantanny, w których trzeba siedzieć w hotelu. Nie wiadomo jednak, czy ta część również będzie obligatoryjna i czy zostanie wprowadzona.

Rząd Wietnamu zapowiedział też ze znosi ograniczenia dotyczące lotów międzynarodowych i liczy, że połączenia zagraniczne wrócą do poziomu sprzed pandemii.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »