Fly4free.pl

Świetny kraj dla backpackerów otworzy się 1 marca. To już kolejny w Azji Płd-Wsch

merdeka 118
Foto: Magic Orb Studio / Shutterstock
Kolejnym krajem w Azji Południowo-Wschodniej, który lada moment złagodzi zasady wjazdowe dla obcokrajowców jest Malezja. Jeden z najlepszych państw dla backpackerów zdecydował, że zrezygnuje z kwarantanny, żeby ponownie przyciągnąć turystów.

Przypomnijmy, że obecnie granice Malezji są teoretycznie otwarte. Teoretycznie, bo w rzeczywistości niewielu ludzi gotowych jest zrobić kilka testów i dodatkowo przejść kwarantannę (7 dni osoby zaszczepione i 10 dni niezaszczepione). Tym bardziej, że co do zasady wyjazdy turystyczne nie są możliwe, za wyjątkiem programu testowego na wyspie Langkawi. Teraz jednak zasady mają się zmienić, a to tak naprawdę oznacza otwarcie się na turystów z zagranicy.

Wszystko za sprawą decyzji jaką wydał komitet doradczy malezyjskiego rządu. Zgodnie z jego opinią kraj jest gotowy na przyjęcie obcokrajowców i od 1 marca może już poluzować zasady wjazdu.

Oznacza to chociażby koniec kwarantanny. Ponieważ jednak jest to dopiero zalecenie, a nie gotowe rozporządzenie rządu, to szczegółowe warunki wjazdu dopiero zostaną ustalone.

NRC zaleciło pełne otwarcie granic, aby wesprzeć odbudowę gospodarki. W związku z tym zgadzamy się, że granice powinny zostać w pełni otwarte bez konieczności kwarantanny – przekazał rząd.

Nie ma jednak, co liczyć, że wjazd odbędzie się bez żadnych testów. Według wstępnych zapowiedzi, rząd chce wymagać jednego testu przed wylotem i jednego po przylocie do Malezji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »