Fly4free.pl

Wakacje pod chmurką! Fly&drive w Finlandii za jedyne 640 PLN. W cenie loty z Gdańska oraz auto na 7 dni + mapa wyjazdu

640 PLN
Foto: 9parusnikov / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Chcielibyście wybrać się do Finlandii, ale szacowane ceny wycieczki spędzają wam sen z powiek? Jesteśmy tutaj, aby pokazać wam jak tanio podróżować. I właśnie dlatego chcę „sprzedać” wam swoje tipy na ugryzienie wakacyjnego roadtripu po kraju tysiąca jezior. Łapcie tanie loty, spakujcie swój namiot i zarezerwujcie auto w atrakcyjnej cenie. Do dzieła!

Na wycieczkę udacie się w wakacyjnym terminie 11 – 18 sierpnia. Podróż rozpoczniecie i zakończycie na gdańskim lotnisku, a do Finlandii udacie się na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Bez dodatkowych kosztów do Turku polecicie z bagażem podręcznym. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować.

W podróż po okolicy wybierzecie się wypożyczonym samochodem. Co z noclegami w Finlandii? Tym razem zdecydujcie się na zakup bagażu rejestrowanego i… zabierzcie ze sobą namiot – przygoda czeka!

Turku – Naantali – Wyspy Alandzkie* – Rauma – Pori – Turku

*można pominąć w przypadku tej podróży

Termin podróży: 11 – 18 sierpnia
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Samochód: Volkswagen (model Polo lub inne auto zbliżonej klasy)

Za loty w dwie strony oraz samochód zapłacicie tylko 640 PLN za osobę, przy 2 podróżnych. To świetna cena, jak za ten kierunek podróży!

Podróż196 PLN/2 osoby

Gdańsk – Turku – Gdańsk >>

Hotelod 362 PLN/bagaż 10 kg w obie strony

Tak jak w tytule… pod chmurką 😉! Tym razem nie rezerwujcie noclegów na miejscu, ale zabierzcie ze sobą namiot. Sierpień to doskonały czas na biwak. Na terenie całej Finlandii obowiązuje tzw. jokamiehenoikeus – czyli przepis mówiący, że każdy człowiek ma prawo do obcowania z naturą. Co to znaczy w praktyce? W myśl tej zasady turyści mają możliwość rozbicia namiotu w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że ich obecność nikomu nie przeszkadza (oraz oczywiście przy zachowaniu po sobie należytego porządku). Ciekawe, prawda 😉?

Gdybyście jednak potrzebowali „luksusu” hotelowego pokoju w miejscu rozpoczęcia waszej fińskiej podróży, rekomenduję nocleg w doskonale ocenianym hotelu Inn 22.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu 

Samochód1083 PLN/2 osoby/7 dni

Poruszanie się po Finlandii ułatwi wam wypożyczony samochód. W przypadku tej podróży polecam wam samochód marki Volkswagen (model Polo lub inne auto zbliżonej klasy). Decydując się na rezerwację auta już dzisiaj, zapłacicie tylko 155 PLN za dobę.

Skarby Finlandii Zachodniej

Podczas waszych fińskich wakacji odwiedzicie kilka miejsc: miasto Turku, Dolinę Muminków – Naantali, Wyspy Alandzkie (w tym przypadku w krótszej wersji – miejcie na uwadze jednak, że w to miejsce warto wybrać się na dedykowaną, tygodniową wycieczkę), Raumę, której tradycyjne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1991 roku oraz Pori, a dokładniej znajdującą się w okolicy miasta jedną z najdłuższych plaż w kraju – Yyteri.

W samym mieście nie ma aż tak dużo do zobaczenia. Jest to jednak świetna baza, od której warto zacząć swoją podróż po Finlandii. Wybierzcie się na spacer po mieście, gdzie odwiedzicie tutejszy XIII-wieczny zamek oraz zabytkową, 700-letnią katedrę.

Kiedy myślicie o Finlandii, z pewnością waszym pierwszym skojarzeniem są… Muminki! Jeżeli wychowaliście się na tej bajce, koniecznie odwiedźcie Dolinę Muminków (w Naantali), która znajduje się bardzo blisko Turku. Bilety wstępu najwygodniej zakupić online, a ich koszt to 31 EUR (około 142 PLN) za osobę dorosłą. Na miejscu spodziewajcie się takich atrakcji, jak: dom Muminka, dom Paszczaka, czy labirynt i muminkowa poczta.

Co dalej? Wyspy Alandzkie! Jak już wspominałam wcześniej, w to miejsce warto wybrać się na dłużej, dlatego nie powinno w przypadku tej podróży stanowić dla was miejsca „must see”. Jeżeli jednak lubicie intensywne zwiedzanie + wasz budżet na nordyckie wakacje jest nieco większy, to popłyńcie promem do Mariehamn. Archipelag składa się z pond 6700 wysp, z czego zamieszkanych jest około… 60. To z pewnością świetny kierunek podróży dla wszystkich spragnionych ciszy, spokoju i dziewiczych widoków. Jeżeli chodzi o zabytki, to na szczególną uwagę zasługują zamek Kastelholm oraz forteca Bomarsund.

Lubicie nordycką zabudowę? Nie możecie pominąć odwiedzin w miejscowości Rauma. Miejsce to słynie ze swojego centrum, a dokładniej z jego tradycyjnej, drewnianej zabudowy. Kolorowe i niskie budynki fińskiej architektury pozwalają przenieść się w czasie. W tym przypadku polecam wybrać się po prostu na spacer z aparatem.

Pod koniec waszej podróży zatrzymajcie się w okolicy Pori. Znajdziecie tam plażę Yyteri o prawie 6-kilometrowej linii brzegowej bogatej w wydmy. Miejsce to jest absolutnie przepiękne i zdecydowanie topowe, jeżeli chodzi o fińskie malownicze widoki. Na wycieczkę wybierzecie się w sierpniu, więc zabierzcie kostiumy kąpielowe: kto wie, może się przydadzą 😉!

Foto: Firaxx / yayimages.com
Foto: anterovium / yayimages.com
Foto: Khsve / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Finlandia dołączyła do grona krajów, które otworzyły się dla turystów z Polski bez żadnych ograniczeń.

 • Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia w Finlandii, spowodowane pandemią koronawirusa, możecie śledzić pod tym linkiem.

 • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

 • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl.

 • Do wypożyczenia auta w Finlandii wystarczy wam polskie prawo jazdy. Więcej na ten temat dowiecie się pod tym wątkiem.

 • Praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Finlandii szukajcie na naszym forum.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

 • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

 • Blisko 160 walut bez dodatkowych kosztów przewalutowania i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »