Fly4free.pl

Zawody Squid Game odbędą się w prawdziwym życiu. Zachwycą turystów i przyciągną tłumy?

squid game
Foto: Squid Game / Netflix

W ramach szerzenia kultury Korei Poludniowej i na fali popularności serialu Squid Game, hotel w Korei Południowej, a także jedno z Koreańskich Centrów Kultury niezależnie od siebie zorganizują rzeczywistą serię dziecięcych zabaw dla fanów produkcji. W prawdziwym życiu można jednak nieco mniej obawiać się udziału, bo z pewnością nikt nie zginie podczas tej zabawy.

Cała akcja, mająca na celu przede wszystkim promocję koreańskiej kultury, ale także integrację społeczności opiera się na serialu Netflixa, który ostatnio zdobył gigantyczną popularność. Squid Game opowiada o grupie mocno zadłużonych ludzi, którzy mogą wygrać gigantyczne pieniądze i odmienić swój los. Muszą jednak stanąć do rywalizacji w zakresie pozornie banalnych, dziecięcych gier i zabaw. Część z nich znanych jest na całym świecie, a niektóre głównie w Korei.

Jedną z takich zabaw zorganizuje Koreańskie Centrum Kultury w Abu Zabi. W grze będą mogły wziąć udział tylko dwie 15-osobowe drużyny, co – biorąc pod uwagę zainteresowanie – może okazać się kłopotliwe. Pracownicy centrum kultury będą mieli ubrane charakterystyczne różowe kombinezony i poprowadzą całą zabawę. Najważniejsza różnica jest jednak taka, że udział będzie nieszkodliwy. Choć nie można wygrać ogromnych pieniędzy, nie ma też ryzyka, że zostanie się postrzelonym.

Jak się okazuje nie tylko oni wpadli na ten pomysł. Specjalna edycja Squid Game będzie dostępna również w jednym z południowokoreańskich hoteli. Tu jednak zabawa będzie o wiele ciekawsza – hotel St. John’s w Gangneung przygotował nagrodę pieniężną. Do wygrania jest ok. 4180 USD (czyli ponad 16,5 tys. PLN). Chętni nie muszą nocować w hotelu, ale musieli zarezerwować specjalny bilet w cenie 8,40 USD. Choć nie jest jeszcze znana data wydarzenia, wszystkie miejsca już się wyprzedały!

Natomiast w prowincji Gangwon specjalna edycja Squid Game zostanie zorganizowana na jednym z kempingów. Tu natomiast do wygrania jest 45 600 punktów do wykorzystania w platformie Frip, która oferuje przeróżne gry online. Chęć zorganizowania Squid Game w prawdziwym życiu zapowiedział też jeden z popularnych influencerów – MrBeast. Obiecał, że jeśli jego film na Tiktoku zgromadzi 10 mln „lajków”, to sfinansuje taką zabawę. W tej chwili film ma już 15 mln polubień. Niewykluczone jednak, że na fali popularności serialu, podobne akcje szybko pojawią się także w innych miejscach na świecie.

To nie jedyna sytuacja, w której rosnąca popularność jakiegoś serialu wpływa na masową turystykę, atrakcje turystyczne i wydarzenia kulturalnego całego świata. Po premierze serialu „Czarnobyl” wyprodukowanego przez HBO, do Prypeci i Czarnobyla zaczęły zjeżdżać tłumy, a nawet specjalnie udostępniono słynny pokój kontrolny – pierwszy raz od katastrofy w 1986 roku. Tuż przed niedawną premierą kolejnego sezonu „Domu z Papieru” w kilkunastu miastach świata zorganizowano specjalne escape roomy dla fanów popularnej serii. Jeden z wielkich wycieczkowców przygotował też rejs, którego tematem przewodnim był serial „Przyjaciele”, a miejsca w których kręcono Grę o Tron stają się atrakcjami samymi w sobie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »