REKLAMA

15 dowodów na to, że nowa polityka bagażowa Ryanaira (i Wizz Aira) jest super!

bagaż podręczny Ryanair
Foto: Fly4free.pl, pio3 / Shutterstock

Narzekacie na płatny bagaż podręczny? Udowadniamy, że nie tylko nie ma na co, ale wręcz powinniście się cieszyć.

Pierwsze emocje już chyba opadły i powoli czas przejść do porządku dziennego nad tym, że Ryanair zrezygnował z darmowego dużego bagażu podręcznego, a Wizz Air właśnie w praktyce kazał Wam przyjeżdżać na lotnisko minimum kilkanaście minut wcześniej, by odstać swoje w kolejce do nadania bagażu… właśnie tak, bagażu podręcznego.

A ponieważ jesteśmy z natury optymistami i wszędzie staramy się szukać pozytywów, postanowiliśmy wynaleźć kilka argumentów za tym, że zmiana polityki bagażowej jest pozytywna. Czy faktycznie nie taki diabeł straszny?

odprawa Ryanair
Foto: sorbis / Shutterstock

1. Twoja dziewczyna nie będzie Cię już irytować pytaniami w stylu: “Misiu, zabrać te różowe szpileczki czy zielone sandałki?”, bo jeśli będziecie lecieli budżetowo, to żadna z tych par się po prostu nie zmieści.

2. Z drugiej strony, jeśli polecicie Wizz Airem i będziecie nadawali swój bagaż podręczny (to dość ciekawa konstrukcja stylistyczna swoją drogą) jeszcze przed kontrolą bezpieczeństwa, to Twoja dziewczyna będzie mogła zabrać ze sobą tyle kosmetyków (i to w “normalnej” gramaturze), ile tylko sobie wymarzy.

3. Choć niesie to ze sobą ryzyko sytuacji, w której przekroczycie te magiczne 10 kilogramów limitu bagażu podręcznego, a będzie on teraz rygorystycznie sprawdzany (vide wagi przy stanowiskach odprawy). Oznacza to, że wrócą te zabawne sytuacje, w której ludki przed Tobą będą gorączkowo przepakowywały swoje bagaże, bo w jednej walizce jest o kilogram za dużo, a w drugiej dwa… dobra, zakładaj ten sweter. Co mnie obchodzi, że na zewnątrz jest 30 stopni? Jest to oczywiście bardzo zabawne, ale tylko do momentu, gdy sam nie staniesz się tym pasażerem.

4. Wspomnieliśmy już o tym, że w związku ze zmianą polityki Wizz Aira możesz zabierać ze sobą do bagażu „duże” kosmetyki. Ale dotyczy to też jakichkolwiek innych PŁYNÓW, na które nie obowiązuje już limit pojemności butelki. Oczyma duszy możecie więc już zacząć sobie wyobrażać te wszystkie winka i inne lokalne delicje, które bez strachu o opłaty będzie można zabrać ze sobą do Polski w podręcznie niepodręcznym bagażu.

5. To samo będzie oczywiście możliwe w Ryanair, jednak już za “drobną” opłatą. Wiecie jak jest: always getting better…

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

6. Narzekasz, że Ryanair zabrał duży darmowy bagaż podręczny. Pomyśl, że mógłby zabrać inne przywileje, na przykład… możliwość picia piwa na lotnisku.

7. A nie, przepraszam. Patrząc na obecnie wysnuwane przez Ryanaira postulaty wychodzi na to, że ten zakaz będzie następny.

8. Z całą pewnością podszkolisz języki i kontakty. Bo przecież rezygnując z dużego podręcznego (“nie będę płacił tym…”) otwiera się przed Wami całe morze możliwości. Weźmy choćby wynajmy przez Airbnb. Już widzę oczyma duszy zdziwionych wynajmujących mieszkania, gdy w rozmowie na temat warunków najmu oprócz standardowych pytań w stylu: “What is the wi-fi password?” pojawia się pytanie o to, jak korzystać z pralki i ile proszku nasypać, żeby pranie było mięciusie?

9. Opcjonalnie dla hard userów: Kto powiedział, że nie da się przeżyć tygodnia w Neapolu z 2 koszulkami i 4 parami majtek w plecaku?

10. Poza tym – zawsze może być gorzej. Ryanair przecież od dawna odgrażał się, że wprowadzi miejsca stojące lub płatne toalety. Czy wciąż ma takie plany? Raczej wątpliwe, choć idziemy o zakład, że Michaelowi O’Leary’emu zaświeciła nad głową żarówka symbolizująca dobry pomysł, gdy zobaczył, jak wyglądają TE FOTELE.

11. A jeśli ciekawi Was, jakie jeszcze dodatkowe opłaty wprowadzą tanie linie – jakiś czas temu wodze fantazji popuściła w tym temacie Aneta Zając.

12. Efektem nowej polityki bagażowej jest niewielka szansa na to, że samoloty Ryanaira i Wizz Aira w końcu zaczną wylatywać o czasie i bez opóźnień. Oczywiście, o ile nowe przepisy nie spowodują całkowitego chaosu przy stanowiskach odprawy, tak jak w sobotę w Budapeszcie. Zabawne, że Ryanair i Wizz Air uważają, że nowa polityka pozwoli na zredukowanie opóźnień, skoro tym, co spowodowało opóźnienia, były decyzje samych przewoźników, czyli odbieranie bagaży od pasażerów przy bramkach tuż przed wejściem do samolotu.

13. A jeśli już skusisz się na priorytetowy boarding i 2 sztuki bagażu podręcznego, to poczujesz się jak w namiastce klasy biznes – będziesz mógł przepchnąć się łokciami przez tłumek kolejkowiczów wystających tu już od kwadransa i tworzących listę kolejkową, wymachując swoim biletem w łapkach i krzycząc: “Przepraszam, mam priorytet!”, po czym… zyskasz pierwszeństwo wejścia na pokład, a co do zasady – pierwszeństwo wejścia na pokład autobusu, który podwiezie Was do samolotu. I kilka minut oczekiwania na to, aż reszta pasażerów wygramoli się z terminala. Fakt, w autobusie można zająć miejsce siedzące, ale wtedy nici z pierwszeństwa wejścia na pokład. Życie – sztuka dylematów. I faktycznie uprzywilejowanie jak jasna cholera. Nie martwcie się jednak, szanowni – Ryanair zapewnia, że liczba priorytetowych boardingów jest ściśle ograniczona i może go wykupić tylko do 95 pasażerów na jeden lot. Prawdziwa elita 😉

14. Nie można wykluczyć, że częściowo nowa polityka zostanie zniesiona (choć bardziej prawdopodobne jest to, że także Wizz Air wprowadzi opłaty za większy bagaż podręczny), choć będzie to zależało przede wszystkim od cen ropy. Doświadczenie uczy, że im droższe paliwo lotnicze,  tym mocniej linie lotnicze prześcigają się w propozycjach dodatkowych opłat. Cel? Utrzymać ceny biletów (czyli za sam przelot) na maksymalnie niskim poziomie. Być może więc, jeśli ceny ropy spadną, a bilety będzie można sprzedawać taniej, część “przywilejów” powróci.

15. Bo mimo ogólnego oburzenia na Ryanaira (i trochę mniejszego na Wizz Aira) fakty są takie, że wciąż są to znacznie tańsi przewoźnicy niż LOT, Lufthansa i inne “tradycyjne’ linie lotnicze.

***

A Wy? Dostrzegacie jakieś pozytywy w zmianach wprowadzonych przez Ryanaira i Wizz Aira?

REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Większych bzdur nie dało się wymyślić? Dajcie sobie spokój z takimi żenującymi artykułami...
ms993, 26 sierpnia 2018, 21:11 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Zapomniano o dopisaniu: artykuł sponsorowany. 
ms993 Większych bzdur nie dało się wymyślić? Dajcie sobie spokój z takimi żenującymi artykułami...
hubson, 26 sierpnia 2018, 21:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To miało być śmieszne? Nie wyszło :( 
szymonpoznan1, 26 sierpnia 2018, 21:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Kolejny minus tych zmian bagażowych – powstał ten artykuł.
Mario21, 26 sierpnia 2018, 22:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Kiepskie to,  a przede wszystkim nieprawdziwe. Już dawno Lufthansa czy Air Aegean są tańsze od Ryana - oczywiście w pewnych datach. 
Bulusia, 26 sierpnia 2018, 22:11 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W weekend lecieliśmy z chłopakiem Wizzairem z Gdańska do Stavanger i z powrotem. Na razie pozytywnie oceniam zmianę: samoloty wyleciały o czasie, a po oddaniu bagażu poczułam się wolna trzymając tylko telefon z kartą pokładową na wyświetlaczu i dowód osobisty w kieszeni. Trochę dziwne uczucie, bo stojąc w kolejce do kontroli bezpieczeństwa miałam wrażenie, że czegoś zapomniałam, ale fajnie było tak po prostu położyć telefon nie myśląc czy na pewno kosmetyki o pojemności do 100 ml zostały spakowane w torebkę foliową i czy na pewno nie zapomniała wypakować całej elektroniki. Doskwierała mi konieczność nadania drogiego sprzętu fotograficznego do walizki, ale suma summarum uważam, że zmiana ma więcej plusów niż minusów.
winniexthepooh, 27 sierpnia 2018, 9:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ale to żenujący 'artykuł'... dno!
mrpablo, 27 sierpnia 2018, 10:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Humor na poziomie Konia Polskiego. absolutnie zenujace. 
drusilla, 27 sierpnia 2018, 10:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Tragedia. Ile autor i redakcja dostali w łapę za wymyślanie tych bzdur?
inspira, 27 sierpnia 2018, 10:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
dokładnie - niby śmieszne  haaa     ha     ha.... 
ms993 Większych bzdur nie dało się wymyślić? Dajcie sobie spokój z takimi żenującymi artykułami...
ziutek33, 27 sierpnia 2018, 11:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Kobiety myślące tylko o kosmetykach i różowych szpileczkach + nieważne, że mam problemy z bagażem, grunt, że mogę napić się piwerka na lotnisku hehe!!!11! Żenujący humor
lethorin, 27 sierpnia 2018, 11:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
...w tym wszystkim widoczna jest pogarda dla ludzi.Ot  kolejny objaw politpoprawnej tresury. Ciekawe dlaczego żadne linie nie maja stałych,płaskich taryf...Pewnie z tego samego powodu z jakiego wymienienie żarówki we współczesnym samochodzie wymaga zdjęcia pasa przedniego.
zapinio, 28 sierpnia 2018, 10:06 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dla jednych źle, dla innych się poprawi. Dla mnie wyszło na plus. Do tej pory, żeby przetransportować swój namiot to musiałem rejestrowany brać ze względu na wiele ostrych krawędzi, które przez kontrolę bezpieczeństwa by nie przeszły. Teraz zamiast rejestrowanego 20 kg kupuję o wiele taniej rejestrowany 10 kg i oszczędzam sporo kasy. A w razie jakbym przekroczył 10 kg i byłoby np 12 to w reklamówce zabiorę jako drugi mniejszy (darmowy) bagaż jakieś rzeczy 2 kg i w tych 10 kg się zmieszczę. Od momentu tej nowej polityki cieszę się ogromnie z nowych zmian ;) 
NikodemFM, 28 października 2018, 12:13 | odpowiedz

Do których krajów pojedziemy bez problemu? Wszystkie obostrzenia w jednym miejscu! »
REKLAMA

Uwolnij świat podróży z Fly4free.pl

Gubisz się w obostrzeniach związanych z koronawirusem? Teraz wszystkie obostrzenia przed podróżą znajdziesz w jednym miejscu. Sprawdź restrykcje przed wyjazdem do Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji, Albanii i wielu, wielu innych krajów! Podróżuj bezpieczenie i bądź zdrów!

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.