Fly4free.pl

Aż 140 tys. PLN za przeprowadzkę do Włoch. Urocze miasteczko szuka mieszkańców!

pizza
Foto: Adrienn / Pexels
Niewielkie miasteczko Presicce we włoskiej Apulii szuka nowych mieszkańców. Chętni, w zamian za decyzję o przeprowadzce, mogą liczyć na dofinasowanie. Do zgarnięcia jest 30 tys. euro, czyli ok. 140 tys. PLN. Nie obeszło się jednak bez haczyków!

Apulia nie bez powodu uważana jest za jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Na łamach Fly4free.pl również wielokrotnie się nią zachwycaliśmy – możesz przeczytać przewodnik po najbardziej znanych i kultowych miejscach w tej okolicy, jak i przejrzeć nasze propozycje poza utartym szlakiem. Teraz nadarza się okazja, by z Apulii uczynić sobie miejsce do życia i to przy wsparciu finansowym lokalnych władz.

Władze miasteczka Presicce poszukują chętnych do przeprowadzki. Choć miejsce jest urocze, boryka się z problemem wyludnienia – młodzi ludzie uciekają stąd do większych miast w poszukiwaniu pracy i edukacji, a starzejące się społeczeństwo coraz gorzej funkcjonuje. Stąd decyzja o akcji promocyjnej i próbie zachęcenia obcokrajowców do zmiany adresu.

Żeby dołączyć do programu, trzeba jednak spełnić jeden ważny warunek – zobowiązać się do kupienia i wyremontowania jednego z opuszczonych domów. Same nieruchomości są w różnym stanie, ale jest z czego wybierać, a ceny to w większości równe 25 tysięcy euro (ok. 120 tysięcy złotych). W zamian, aby ułatwić start i remont, władze oferują dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy euro, czyli równowartość ok. 140 tysięcy złotych.

– W historycznym centrum miasta jest wiele pustych domów, w których chcielibyśmy ponownie zobaczyć mieszkańców – tłumaczy Alfredo Palese, radny z CNN. – Samo dofinansowanie dzielimy na dwie części. Jedna jest na zakup starego domu, druga pokrywa część jego odnowienia.

Program rusza za kilka tygodni i wtedy też na stronie internetowej miasteczka pojawią się wszystkie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy.

Oczywiście Presicce nie jest ani pierwszą ani jedyną miejscowością, która w ten sposób próbuje ściągnąć nowych mieszkańców. Wiele miasteczek wyprzedawało domy za 1 euro, a inne podobnie jak tutaj, oferowały po prostu dofinansowanie do przeprowadzki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »