Fly4free.pl

Czerwiec w Azji: Pekin i Seul w jednej podróży z Warszawy za 2165 PLN. Opcja z wyspą Czedżu + 200 PLN

2165 PLN
Chiński Mur
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: LIUSHENGFILM / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Podróż marzeń i połączenie w ramach jednego wyjazdu zwiedzania stolicy Chin oraz kosmopolitycznego Seulu w Korei Południowej? Udajcie się w przyszłym roku na urlop do Azji, dzieląc swój pobyt na atrakcje w Pekinie i okolicach (Wielki Mur Chiński, Zakazane Miasto, Pałac Letni) oraz odkrywanie zakamarków Bukchon Hanok Village i kompleksu pałacowego Changdeokgung.

Do stolicy Chin oraz do największego miasta w Korei Południowej udacie się w czerwcu z warszawskiego lotniska im. Chopina. Pierwszym przystankiem w podróży będzie Pekin, w którym spędzicie 5 dni – na wizie tranzytowej. Przez ten czas bez problemu zobaczycie największe atrakcje miasta oraz Wielki Mur Chiński. Kolejnym etapem wycieczki będzie pobyt w Seulu, w którym spędzicie tydzień, okres ten proponuję podzielić na zwiedzanie miasta oraz krótką wycieczkę na wyspę Czedżu (szczegóły poniżej).

Do Azji podróżować będziecie na pokładzie samolotów linii Air China z wliczonym cateringiem na wszystkich lotach oraz bagażem rejestrowanym, podręcznym i przedmiotem osobistym.

Termin podróży: 12 – 26 czerwca 2021 r.
Linia lotnicza: Air China
Bagaż: rejestrowany, podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Hotelod 187 PLN/2 osoby/noc

W stolicy „Państwa Środka” rekomenduję wam noclegi w 4* hotelu Grand Mercure Beijing Central, który znajduje się w odległości 2 km od placu Tian’anmen i bramy wejściowej do Zakazanego Miasta. Zakwaterowani będziecie w komfortowo urządzonych pokojach, a wieczorem będziecie mogli się zrelaksować w krytym basenie z podgrzewaną wodą.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jesteście w stanie wydać nieco więcej za spanie w Pekinie? W takim razie wybierzcie 5* Sheraton Beijing Lize Hotel. Obiekt znajduje się w odległości nieco ponad 7 km od Świątyni Niebios oraz Zakazanego Miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W stolicy Korei Południowej zatrzymajcie się w 3* hotelu ibis Ambassador Seoul Insadong, który znajduje się w sąsiedztwie pałacu Changdeok, sanktuarium Jongmyo oraz ulicy kulturalnej Insadong.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast jeżeli udacie się na wyspę Czedżu, wybierzcie ofertę zakwaterowania w 4* hotelu Ramada Jeju City Hall, który znajduje się w odległości 650 metrów od ratusza miejskiego. Hotelowi goście mogą zrelaksować się ogrodzie na dachu lub wybrać się do centrum fitness.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak spędzić urlop w Azji?

Pekin to raj dla miłośników architektury oraz starożytności. Pałac Letni, Świątynia Niebios czy Zakazane Miasto – to pozycje obowiązkowe. Na każde z tych miejsc zarezerwujcie jeden dzień, bo naprawdę jest co zwiedzać. Przejdźcie się po Tian’anmen – największym placu świata. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Pekinu, a jednocześnie centralny punkt miasta, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia polityczne Chin. Spróbujcie lokalnych potraw – polecam pierożki dim sum w różnych odmianach. Nie boicie się wyzwań? Wybierzcie się na targ Wangfujing i skosztujcie smażonych larw jedwabnika, skorpiona czy rozgwiazdy.

Wybierając się do Seulu nie możecie przegapić wizyty w pałacu Changdeokgung. Jest to najważniejszy zabytek miasta, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zobaczcie również wioskę Bukchon z 600-letnią historią, gdzie zachowały się setki tradycyjnych drewnianych domów, zwanych hanok.

A może zakupy? W tym celu wybierzcie się do dzielnicy Myeongdong. Znajdziecie tam mnóstwo sklepów oraz stoiska z pysznym koreańskim streetfoodowym jedzeniem. Chętni wyskoczyć na imprezę? Hongdae to centrum życia nocnego Seulu.

Proponuję wam także udać się w podróż do strefy zdemilitaryzowanej pomiędzy Koreą Północną a Koreą Południową. Strefę można odwiedzić jedynie w ramach zorganizowanej wycieczki z Seulu. Zajmują się tym lokalne biura podróży. Koszty takiego wyjazdu zaczynają się od 46 USD (ok. 177 PLN). Na miejscu będziecie mieli okazję zobaczyć park poświęcony pamięci rozdzielonych Koreańczyków, tunel infiltracyjny i obserwatorium Dora.

A może macie ochotę na odrobinę relaksu? W takim razie rekomenduję wam wycieczkę na wyspę Czedżu za dodatkowe 200 PLN. Trasa z Seulu na wyspę Czedżu jest najpopularniejszą „krajówką” na świecie – samoloty latają co 5 minut! Czym to miejsce przyciąga turystów? Z pewnością spory wpływ ma na to krajobraz wyspy. Najładniejsze znajdziecie na południu, w okolicach miasteczka Seogwipo. Znajdują się tu trzy najpiękniejsze wodospady: Cheonjiyeon, Jeongbang oraz Cheonjiyeon. Żądnych przygód zachęcam do wycieczki w okolice wulkanu Halla-san, który zarazem jest najwyższym szczytem Korei.

Pekin Świątynia Nieba
Foto: Prasit Rodphan / Shutterstock
seul
Foto: anekoho / Shutterstock
Przydatne informacje
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
"... najpiękniejsze wodospady: Cheonjiyeon, Jeongbang oraz Cheonjiyeon."Trzeci nazywa się chyba Cheonjeyeon? Nazwa znaczy: "Staw Cesarza Niebios". Cheonjiyeon znaczy: "Niebo Połączone z Lądem". Jedna literka a jak zmienia znaczenie.Delikatna różnica w zapisie 
Alborz1, 18 listopada 2020, 14:31 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »