Fly4free.pl

Powrót do czasów antycznych: wycieczka po Grecji za 240 PLN. W pakiecie loty do Aten z Krakowa, auto, mapka i porady

240 PLN
Oferta nieaktualna
Foto: Constantinos Kollias / Unsplash.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Starożytność to niezwykle ciekawy okres w dziejach ludzkości. Nie ma lepszego miejsca, by doświadczyć tej epoki. Polećcie do stolicy Grecji, wynajmijcie samochód i odkryjcie magię tamtejszych zabytków.

Do Aten polecicie 4 grudnia z lotniska w Krakowie. Na miejscu wypożyczycie samochód, który ułatwi wam zwiedzanie okolicznych zabytków. Powrót do Polski zaplanowany jest na 8 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair. Pamiętajcie, że w cenie zawarty jest jedynie mały bagaż podręczny. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik.

Ateny – Korynt – Sparta – Mistra – Nafplio – Ateny

Termin podróży: 4–8 grudnia
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: Fiat 500 lub podobny model

Za loty w dwie strony i wynajem auta na czas waszego pobytu zapłacicie 240 PLN za osobę, przy 2 podróżujących.

Podróż 374 PLN/2 osoby

Kraków – Ateny – Kraków >>

Hotel

W Atenach rekomenduję wam noclegi w 3* hotelu Athens Mirabello. To świetnie oceniany obiekt, w którym otrzymacie darmowe śniadania. Ponadto zostanie wam udostępnione miejsce parkingowe.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Sparcie zatrzymajcie się w 3* hotelu Lakonia. W obiekcie znajdziecie darmowe kosmetyki i bezpłatne Wi-Fi. Do tego do najważniejszych atrakcji miasta będziecie mieć dosłownie kilkaset metrów.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Chcecie czegoś wyjątkowego? W takim razie zameldujcie się w niezwykłym domu Plaka, który stylizowany jest na tradycyjnym budynku z czasów antycznej Grecji. Obiekt znajduje się pod Akropolem i rozpościerają się z niego piękne widoki na okolicę.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód 106 PLN/pobyt/2 osoby

Na lotnisku w Atenach wypożyczcie samochód, który pomoże wam zwiedzać okolice stolicy. Dzięki niemu wasza podróż będzie o wiele łatwiejsza. Za wynajem Fiata 500 lub podobnego modelu zapłacicie w sumie 237 PLN na czas waszego pobytu.

Co warto odwiedzić w trakcie wycieczki?

W Atenach obowiązkowym punktem jest słynne wzgórze Akropol ze znajdującym się na nim muzeum. Poza tym w okolicy znajdziecie mnóstwo antycznych atrakcji. Do najpopularniejszych należą: plac Syntagma, Plaka i Anafiotika. Ponadto polecam odwiedzić Aeropag i Agorę.

Piękno antycznego Koryntu możecie podziwiać ze stanowiska archeologicznego w wiosce Archea Korinthos. To miejsce położone kilka kilometrów od nowoczesnego miasta portowego Korynt. Będziecie mogli zobaczyć ruiny niegdyś bogatego i ważnego miasta, które zostało zniszczone przez liczne trzęsienia ziemi.

Zwiedzanie Sparty warto połączyć z wizytą w Mistrze. Ze starożytnego polis znanego z tworzenia potężnych wojowników nie zostało za wiele. Mimo tego polecam odwiedzić stanowisko archeologiczne. Ponadto Sparta położona jest w malowniczej okolicy. W pobliskiej Mistrze natomiast będziecie mogli podziwiać liczne kościoły i klasztory z czasów bizantyjskich.

Wizyta w Nafplio będzie idealnym zwieńczeniem waszej peloponeskiej przygody. Znajdziecie tutaj zjawiskową twierdzę Bourtzi na wyspie. Miasteczko jest również idealnym miejscem na odpoczynek. Warto usiąść w jednej z tutejszych kawiarni czy restauracji, przejść się malowniczymi uliczkami, wdrapać się na twierdzę Palamidi i skosztować miejscowych lodów, które uchodzą za najlepsze na całym Peloponezie.

Tekst powstał przy wsparciu partnera: Greckiej Organizacji Turystycznej.

Foto: Viacheslav Lopatin / Shutterstock
korynt grecja
Foto: Constantinos Kollias / Unsplash.com
nauplion grecja
Foto: SofiaPapageorge / Pixabay.com
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu wybierając się do Grecji, jesteście zwolnieni z kwarantanny pod warunkiem: przedstawienia dowodu szczepienia (minimum 14 dni po drugiej dawce), okazania negatywnego wyniku PCR lub dowodu wyzdrowienia z Covid-19 (między 2-9 miesięcy temu).
  • Aktualnie zaszczepieni mogą podróżować w większości kierunków w UE bez dodatkowych ograniczeń, pozostałe osoby mogą być zobowiązane wykonać test. Szczegóły możecie sprawdzić w naszej wyszukiwarce obostrzeń.
  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »