Fly4free.pl

Objazdówka po malowniczej Gruzji za grosze! Loty z Gdańska + transport po kraju za 239 PLN

239 PLN
gruzja
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Foto: Creative Travel Projects / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Czy może być lepszy sposób na poznanie Gruzji niż objechanie jej wzdłuż i wszerz? Skorzystajcie z atrakcyjnych cen lotów do Kutaisi i zobaczcie najpiękniejsze miejsca w tym niezwykłym państwie! W poruszaniu się po kraju pomogą wam lokalne marszrutki, pociągi oraz autobusy.

Początek waszej wycieczki zaplanowany jest na 20 listopada. Z lotniska w Gdańsku wyruszycie do Kutaisi. Na miejscu skorzystacie z różnych środków transportu: autobusów, pociągów i marszrutek. Do Polski wrócicie 27 listopada.

Podróżować będziecie na pokładzie samolotu linii lotniczej Wizz Air. Pamiętajcie, że w cenie zawarty jest jedynie mały bagaż podręczny. Z niższej ceny skorzystają członkowie Wizz Discount Club. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik.

Plan podróży:

Kutaisi – Mestia – Tbilisi – Batumi – Kutaisi

Kutaisi – Mestia – Kutaisi około 64 PLN (marszrutka)
Kutaisi – Tbilisi około 25 PLN (Georgian Bus)
Tbilisi – Batumi około 32 PLN (koleje gruzińskie)
Batumi – Kutaisi około 20 PLN (Georgian Bus)

Termin podróży: 20–27 listopada
Linie lotnicze: Wizz Air
Bagaż: podręczny

Hotelod 140 PLN/noc/2 osoby

W Kutaisi zatrzymajcie się w 3* hotelu Terrace. To świetnie oceniany obiekt, w którym otrzymacie darmowe śniadania oraz będziecie mieli dostęp do Wi-Fi.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Tbilisi rekomenduję noclegi w 4* hotelu Urban Boutique. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu centrum miasta. W cenie zawarte są śniadania. Poza tym pokoje są bogato wyposażone.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Batumi postawcie na luksus i zameldujcie się w 5* hotelu Best Western Premier Batumi. Obiekt położony jest nad samym Morzem Czarnym, przez co będziecie mieć piękne widoki z pokoju. Do tego będziecie mogli skorzystać z siłowni lub basenu.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę do Gruzji?

Interesującym punktem na mapie Kutaisi jest Katedra Bagrati, która położona jest na wzgórzu Ukimerioni. Będąc w mieście, możecie przekroczyć umowną granicę Europy i Azji. Poza tym polecam wam udać się w pobliskie góry. Najłatwiej dostaniecie się do Mestii, gdzie znajdziecie liczne szlaki. W tym rejonie warto przejść się do jeziora Koruldi i lodowca Czalaadi.

Następnie udacie się do stolicy Gruzji, czyli Tbilisi. Przejdźcie się najstarszą dzielnicą miasta, czyli Abanotubani. Znajdziecie tam 1500-letnie łaźnie siarkowe w postaci kopuł, które wyrastają z ziemi. Wejdźcie na twierdzę Narikala, z której rozpościera się piękny widok na okolicę. Polecam również wizytę w Starym Tbilisi, w którym poczujecie specyficzny klimat i będziecie mogli podziwiać zabytkowe świątynie i urokliwe uliczki.

Zwiedzanie Batumi rekomenduję rozpocząć od nowoczesnej, nadmorskiej części miasta. Spacer promenadą, która ciągnie się wzdłuż Morza Czarnego, jest niezwykle urokliwy. W okolicy znajduje się również Park Cudów, w którym zobaczycie nietypowe budowle, na przykład wieżę Czaczy lub wieżowiec Batumi Tower. Dla kontrastu powinniście również odwiedzić Stare Miasto, gdzie znajdziecie wspaniałe świątynie różnych wyznań, zabytkowe budowle i architektoniczne perełki.

Foto: Andrew Mayovskyy / Shutterstock
gruzja jedzenie
Foto: Anna Bogush / Shutterstock
batumi centrum
Foto: Vasilii Gubskii / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Marszrutek należy szukać w Tbilisi na placu Didube. W Kutaisi znajdziecie je przy McDonalds na południowym zachodzie miasta. Podczas pobytu w Batumi oczekujcie ich w pobliżu portu, a w Mestii obok placu Seti.

  • Na ten moment podróż do Gruzji jest możliwa bez kwarantanny, po odbyciu pełnego cyklu szczepień.

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »