Fly4free.pl

Nowa tania linia Ryanaira to majstersztyk. Ulgi, 60 samolotów i plan podboju Afryki!

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Od wiosny przyszłego roku zacznie latać Malta Air – nowa tania linia ze stajni Ryanaira. Ale w planie rozwoju ważniejsze są zyski dla całej grupy Ryanair.

O utworzeniu przez Ryanaira nowej taniej linii na Malcie pisaliśmy w niedzielę. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Transakcja wygląda następująco: Ryanair zakupi do końca czerwca Malta Air, czyli miejscowy start-up i następnie przeniesie tam 6 swoich samolotów, zbazowanych już na Malcie. Ale maltański certyfikat lotniczy AOC Malta Air posłuży Ryanairowi jeszcze do czegoś: irlandzka linia planuje bowiem przenieść na maltańską licencję ponad 50 swoich samolotów, które obecnie są zbazowane w Niemczech, Francji i we Włoszech. To kosmetyczna, ale niezwykle ważna czynność: samoloty zostaną na swoich miejscach, a Ryanair dodaje, że dzięki temu manewrowi jego pracownicy z Włoch, Niemiec i Francji będą mogli płacić podatki w swoich krajach, a nie jak dotychczas w Irlandii.

Jednak branżowi eksperci są przekonani, że Ryanair nie zrobił tego za darmo: agencja Reuters cytuje Marka Simpsona, analityka firmy Goodbody, według którego Malta (znany raj podatkowy) zaoferowała bardzo preferencyjne stawki podatkowe i dodatkowe finansowe motywacje dla irlandzkiego przewoźnika.

Foto: Ryanair

Mocne wejście na nowy kontynent w planach

Kolejną nową informacją jest fakt, że Malta Air będzie starała się rosnąć na rynkach, na których Ryanair nie jest obecnie zbyt mocno dostępny. Z komunikatu prasowego wynika, że chodzi tu o rynki pozaunijne, a przede wszystkim o Afrykę Północną. Oznacza to, że Ryanair prawdopodobnie będzie myślał o uczynieniu z Malty hubu przesiadkowego dla pasażerów podróżujących z i do Afryki. Potencjał jest duży, bo już teraz siatka połączeń Ryanaira z i na Maltę to ponad 60 destynacji.

Przypomnijmy, że plany Ryanaira dotyczące podboju Afryki nie są nowe. Kilka miesięcy temu przewoźnik ogłosił, że uruchomi pierwszą trasę do Algierii, a w rozmowie z Fly4free Michael O’Leary przyznał, że przewoźnik mocno przygląda się m.in. uruchomieniu połączeń do Tunezji i Egiptu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »