Fly4free.pl

Odwiedźcie Mikołaja w Mikołajki! Helsinki i Rovaniemi w jednej podróży z Warszawy za 597 PLN

597 PLN
mikołaj w laponii
Foto: Lizavetta / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Ho, Ho, Ho! Byliście grzeczni w tym roku? Chcecie poznać Świętego Mikołaja osobiście? 😀 Wybierzcie się w grudniu do Finlandii, a konkretnie do Laponii, do jego wioski – tu magia świąt nabiera nowego znaczenia. W czasie wycieczki będziecie mogli również odwiedzić niezwykłe Helsinki.

Do Helsinek polecicie bezpośrednio z podwarszawskiego lotniska w Modlinie – to nowo otwarta trasa uruchomiona przez linię lotniczą Ryanair. Do stolicy Finlandii udacie się w terminie 1-10 grudnia. Następnie w dniach 3-9 grudnia wybierzecie się na pokładzie samolotów linii Norwegian do Rovaniemi.

Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przed wyjazdem koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki, jak się spakować.

Terminy lotów:
Warszawa (Modlin) – Helsinki 1.12
Helsinki – Rovaniemi 3.12
Rovaniemi – Helsinki 9.12
Helsinki – Warszawa (Modlin) 10.12

Hotelod 264 PLN/pokój

W Helsinkach polecam zakwaterowanie w Omena Hotel Helsinki Lonnrotinkatu, który usytuowany jest w sercu miasta, niespełna 850 metrów od centrum handlowego Kamppi.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Rovaniemi zatrzymajcie się w First aparthotel Blitzen, który oferuje apartamenty z kuchnią z pełnym wyposażeniem, w tym mikrofalówką i lodówką, a także prywatną łazienką z prysznicem oraz suszarką do włosów.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Finlandii?

Helsinki, czyli stolica Finlandii, to kameralne miasto położone na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach. Zdarza się, że zimą można przejść pieszo do tych wysp po zamarzniętym Bałtyku, co jest zupełnie niepowtarzalnym doświadczeniem! Zwiedzanie proponuję rozpocząć od Placu Senackiego, nad którym góruje luterańska katedra.

Rovaniemi to oficjalne miasto Świętego Mikołaja, które położone jest na północy Finlandii, w miejscu, w którym przebiega koło podbiegunowe. We Wiosce Świętego Mikołaja znajdziecie sekretny las, szkołę elfów, pocztę oraz piekarnię pierniczków i kolejkę dla dzieci. Można tu zobaczyć elfie pokazy, kupić najróżniejsze pamiątki oraz… spotkać św. Mikołaja we własnej osobie!

Samo wejście do Biura Świętego Mikołaja jest darmowe, ale już zdjęcie z głównym bohaterem to koszt 45 EUR, a samo spotkanie trwa dosyć krótko! Natomiast za autograf na kartce A4 będziecie musieli zapłacić kolejne 32 EUR. Można również kupić sobie prezent, który wręczy nam sam Mikołaj 🙂

Foto: erix200522@mail.ru / yayimages.com
Rovaniemi
Foto: erix200522@mail.ru / yayimages.com
helsinki
Foto: Veronika Galkina / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń w Finlandii.

  • Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia w Finlandii, spowodowane pandemią koronawirusa, możecie śledzić pod tym linkiem.

  • Praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Finlandii szukajcie na naszym forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

  • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

  • Blisko 160 walut bez dodatkowych kosztów przewalutowania i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »