helsinki

Ryanair poleci do Helsinek! 2 nowe hitowe trasy z Polski

Po wielu latach oczekiwania Ryanair w końcu pojawi się w stolicy Finlandii. Pod koniec października irlandzka linia uruchomi stąd aż 8 nowych tras, z czego 2 z Polski: będą to połączenia z Poznania i Modlina.

Finlandia przez lata była jednym z ostatnich krajów w Europie z bardzo skromną ofertą tanich linii lotniczych. Dość powiedzieć, że Ryanair omijał długo Helsinki szerokim łukiem i miał w swojej ofercie do tego kraju tylko pojedyncze trasy. Powód? Przedstawiciele fińskich lotnisk nie ukrywają, że chcieli traktować wszystkie linie jednakowo, co oznaczało brak zgody na dopłaty i dodatkowe subsydia, których tanie linie mogłyby oczekiwać. Z kolei przedstawiciele Ryanaira twierdzili, że dodatkową trudnością jest położenia Finlandii, czyli fakt, że wszystkie loty do Europy Zachodniej trwają znacznie dłużej niż z innych portów. W praktyce zaś oznacza to mniej dziennych rotacji i mniejsze wykorzystanie samolotu, a docelowo – mniejszą rentowność.

Czy pandemia koronawirusa zmieniła te szacunki? Raczej nie, choć na szczęście obie strony się dogadały, czego efektem jest pojawienie się Ryanaira na lotnisku w Helsinkach.

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira (informację jako pierwszy podał nasz forumowicz skrzat – dziękujemy!) wynika, że od startu sezonu zimowego Ryanair uruchomi aż 8 tras z Helsinek. Będą to połączenia do Bergamo, Paryża, Brukseli-Charleroi, Kowna, Rygi, Londynu Stansted, a także…2 trasy do Polski – do Modlina i Poznania.

Foto: Ryanair

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że z Modlina loty zaczną się 31 października i będą realizowane 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Z kolei trasa Poznań-Helsinki ma wystartować 1 listopada i będzie realizowana 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Foto: Ryanair
Sprawdź inne superokazje 🔥
Tunezja wakacyjnie 🌊☀️ 7 nocy z all inclusive w 4* hotelu w Tabarce za 2679 PLN
Tunezja z Katowic 2679 PLN

Tunezja bez przepłacania: 7 nocy all inclusive w 4* hotelu w Tabarce

Co za wyspa 😮😎 Tydzień na La Palmie za 1975 PLN ⛱️🌴🌲🌳🌋 Loty Lufthansą i noclegi
La Palma z Wrocławia 1975 PLN

La Isla Bonita - wyspa, na której nie sposób się nudzić

Słoneczne Maroko 🌊🇲🇦 Loty i 3 noce w 4⭐️ hotelu ze śniadaniami za 949 PLN 👙
Maroko z Wrocławia 949 PLN

Słoneczna Afryka jesienią: loty i 3 noce ze śniadaniami

Samos na wyciągnięcie ręki 🌊✈️ 7 nocy w 4* hotelu z widokiem na zatokę za 2699 PLN
Grecja z Warszawy 2699 PLN

Samos na wyciągnięcie ręki: 7 nocy w 4* hotelu z widokiem na zatokę

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Avatar użytkownika
A kiedy wroca polaczenia z Krakowa i Modlina na Gran Canarie? 
BENNYAND, 23 czerwca 2021, 14:38 | odpowiedz