Fly4free.pl

Lufthansa tnie loty na potęgę. Nie tylko do Azji, ale nawet… trasy krajowe

Lufthansa
Foto: Nate Hovee / Shutterstock

Niemiecki przewoźnik jest kolejnym, który zmaga się z problemami wynikającymi z rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie. Lufthansa zdecydowała, że poza wieloma lotami do Azji i Włoch, które zawiesiła w ostatnich tygodniach, teraz musi także ograniczyć liczbę połączeń krajowych w Niemczech.

Zgodnie z decyzją zarządu, Grupa Lufthansa zawiesiła wszystkie loty do Chin aż do 24 kwietnia i wszystkie loty do Teheranu do 30 kwietnia. Na liście wstrzymanych połączeń są zarówno te realizowane przez samą Lufthansę, jak i pozostałe spółki z grupy – Swiss i Austrian Airlines.

Dodatkowo zmniejszono liczbę lotów do i z Hongkongu oraz Seulu.

– Loty między Monachium a Hongkongiem zostaną zawieszone między 6 marca a 24 kwietnia. W tym okresie rezerwacje zostaną przebookowane na połączenia przez Frankfurt i Zurych. Od 5 marca do 24 kwietnia niektóre częstotliwości zostaną również anulowane na trasach z Frankfurtu i Monachium do Seulu – informuje Lufthansa.

Ale to nie koniec problemów z siatką połączeń, ponieważ Lufthansa „dostosuje swoją ofertę do zmniejszonego popytu”, co oznacza po prostu ograniczenie marcowych lotów do Włoch i licznych lotów krajowych.

– Decyzja obejmuje Mediolan, Wenecję, Rzym, Turyn, Weronę, Bolonię, Ankonę i Pizę. Ponadto zostaną zmniejszone częstotliwości na trasach krajowych z Frankfurtu do Berlina, Monachium, Hamburga i Paderborn oraz z Monachium do Berlina, Hamburga, Düsseldorfu, Kolonii, Bremy i Hanoweru – poinformowała linia.

Inni przewoźnicy z grupy idą w tym samym kierunku. Do końca kwietnia Swiss ograniczy liczbę lotów do i z Florencji, Mediolanu, Rzymu i Wenecji. Austrian Airlines dorzuca do tego jeszcze Neapol oraz Bolonię przez cały marzec i kwiecień, a Eurowings ogranicza połączenia do Wenecji, Bolonii i Mediolanu, ale na razie tylko do 8 marca. Także Brussels Airlines będzie latać mniej. Do 14 marca zredukowane zostaną połączenia do Mediolanu, Walencji i Bolonii – nawet o 30 procent.

Poza ograniczeniem lotów grupa Lufthansa podjęła szereg dodatkowych działań, które mają zapobiec problemom finansowym z powodu koronawirusa. Wśród nich jest uziemienie aż 23 samolotów szerokokadłubowych.

 

– Wszystkie plany dotyczące zatrudnienia nowych pracowników zostaną ponownie przeanalizowane, zawieszone lub odroczone na później. Szkolenia personelu pokładowego i obsługi naziemnej, które miały odbyć się od kwietnia 2020, zostają zawieszone. Uczestnicy kursów, które już trwają, na razie nie zostaną zatrudnieni. W obszarach administracyjnych zmniejszymy liczbę projektów o 10 proc., a budżet kosztów materiałowych o 20 proc. – poinformowała spółka.

Oczywiście Lufthansa to nie jedyna linia, która w ostatnim czasie musiała mocno ograniczyć operacje i wydatki. Większość linii robi to jednak nie z powodu samej obawy o koronawirusa i w trosce o pasażerów, a przede wszystkim dlatego, że znacząco spada zainteresowanie lotami na danych kierunkach. W efekcie nie ma kim wypełnić samolotów, więc częstotliwość połączeń jest redukowana. W ten sposób linie próbują ratować swoje budżety – tym bardziej, że trudno przewidzieć, ile czasu potrwa cała sytuacja i kiedy zostanie przywrócona wcześniejsza siatka połączeń.

Wizz Air, easyJet i Ryanair zdecydowały się odwołać część połączeń do Włoch, a sprzedaż na wielu trasach została zawieszona. Podobną decyzję podjął Turkish Airlines i American Airlines, które tymczasowo całkowicie zrezygnowały z latania do kraju pizzy i makaronów. Loty do Chin wstrzymał m.in. LOT, British Airways czy Finnair, a niektórzy – jak np. Emirates, wprowadzili dodatkowe obostrzenia dla swoich pasażerów.

Przypominamy też, że na bieżąco monitorujemy sytuację i informujemy o wszystkich zmianach dotyczących koronawirusa w kontekście podróży i linii lotniczych. Wszystkie artykuły na ten temat znajdziecie tutaj. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »