Fly4free.pl

Jesienne loty do Gruzji z Krakowa od 132 PLN

132 PLN
gruzja
Foto: Fotokon / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zobaczcie słynny klasztor Świętej Trójcy, odwiedźcie Tbilisi oraz oczywiście skosztujcie pysznego jedzenia, np. chinkali i chaczapuri. Skorzystajcie ze świetnym cen first minute i zaplanujcie wycieczkę do Gruzji!

Do Kutaisi polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air. Dostępnych jest kilka terminów na jesień, np. 30 listopada – 7 grudnia. Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Bez dodatkowych kosztów do Gruzji udacie się wyłącznie z bagażem podręcznym. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować.

Termin podróży: listopad – grudzień
Linie lotnicze: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Hotel249 PLN/noc

W Gruzji polecam wam noclegi w 3* hotelu Best Western, który położony jest w samym sercu Kutaisi. W cenę zakwaterowania wliczone są śniadania.

zarezerwuj hotel w kutaisi

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Gruzji?

Po Gruzji najlepiej przemieszkać się autokarami przewoźnika Georgianbus. Za bilet z lotniska w Kutaisi do Tbilisi zapłacicie 20 GEL (ok. 23 PLN). Chcecie odwiedzić klasztor Cminda Sameba? Ze stolicy do Stepancmindy dojedziecie marszrutką, czyli lokalnym busikiem.

W Kutaisi musicie zobaczyć katedrę Bagrati i monastyr Gelati oraz inne mniejsze kościoły, a także okoliczne jaskinie Prometeusza oraz kanion Otakse.

W Tbilisi polecam wjechać na szczyt Mtacminda, na który dostaniecie się kolejką linową, a za bilet zapłacicie zaledwie 2 GEL (ok. 2,3 PLN). Będąc na górze, przygotujcie aparaty fotograficzne: zobaczycie przepiękną panoramę stolicy Gruzji.

Cminda Sameba (klasztor Świętej Trójcy) znajdziecie na większości pocztówek z Gruzji! To prawosławna cerkiew, górująca nad Stepancmindą. Można się tam dostać pieszo lub samochodem. Trekking trwa około 3 godzin. Na parkingu w centrum miasteczka stoją samochody 4×4, które zawiozą was pod sam klasztor za równowartość około 30 PLN.

Kazbek góry
Foto: Grisha Bruev / Shutterstock
Foto: Andrew Mayovskyy / Shutterstock
gruzja jedzenie
Foto: Anna Bogush / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń w Gruzji.

 • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Gruzji przeczytacie tutaj.

 • Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży, zwrot 120 proc. zapłaconej kwoty na konto Wizz Air lub po prostu zwrot pieniędzy na konto.

 • Mnóstwo informacji na temat podróżowania do Gruzji znajdziecie na naszym forum.

 • Gdzie jeść, by nie przepłacić w Kutaisi? Sprawdźcie nasze rekomendacje.

 • Przeczytajcie również relację z podróży do Gruzji naszego czytelnika.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

 • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

 • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »