Fly4free.pl

Zobacz Yas Marina Bay, Ferrari World i meczet szejka Zajida: loty do Abu Zabi z Warszawy za 1072 PLN

1072 PLN
Meczet w Abu Dhabi
Foto: ventdusud / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Rzadko goszczący na naszych łamach kierunek, będący alternatywą dla Dubaju. Abu Zabi, bo o nim mowa, przywita was w listopadzie przyjemnymi temperaturami do zwiedzania, mnogością atrakcji oraz odbywających się na miejscu wydarzeń – na przykład nocnym pływaniem kajakiem po tamtejszym Luwrze.

W podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybierzecie się w terminie 9 – 16 listopada. Po drodze czekają was gwarantowane przez przewoźnika przesiadki w Rydze. W najniższej cenie polecicie tylko z bagażem podręcznym – tutaj przeczytacie nasze wskazówki dotyczące pakowania się.

Termin podróży: listopad
Linia lotnicza: Air Baltic
Bagaż: podręczny

Hotel

Poczujcie się jak szejkowie i na miejscu wybierzcie dla siebie świetnej klasy 4* hotel sieci Sheraton.

Hotel w Abu Dhabi

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

Abu Zabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich i drugie (po znacznie bardziej znanym Dubaju) największe miasto kraju. Kierunek rzadko goszczący na naszych łamach, a wcale nie mniej ciekawy!

Szukacie inspiracji dla swojej wycieczki? Przede wszystkim zobaczcie Wielki Meczet Szejka Zajida – ten ogromny kompleks świątynny oraz rozmach, z jakim został zaprojektowany, robi wrażenie na podróżnych z całego świata. Lubicie wyścigi samochodowe? Tor Yas Marina co roku kończy zmagania sezonu Formuły 1. Wraz ze znajdującym się na miejscu muzeum Ferrari World przypadnie do gustu fanom motoryzacji w każdym wieku.

W listopadzie nie będziecie się nudzić: w miejscowej twierdzy odbywać się będzie ekspozycja, dotycząca architektury obronnej średniowiecza. Coś bardziej nietypowego? Wybierzcie się na festiwal sushi lub… nocne pływanie kajakiem po tamtejszym Luwrze. Więcej na temat wydarzeń w Abu Dhabi przeczytacie tutaj.

Abu Dhabi możecie potraktować także jako dogodną bazę wypadową do innych emiratów wchodzących w skład ZEA, na przykład Dubaju, Szardży, Fudżajry lub Ras al-Chajma.

Wieżowce i palmy
Foto: Zhukov Oleg / Shutterstock
Ferrari World
Foto: Burachet / Shutterstock
Wieżowce na pustyni
Foto: Lee Bernard / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Podróżując do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będziecie potrzebowali wizy.

  • W listopadzie spodziewajcie się średnich temperatur powietrza oscylujących około 25 stopni Celsjusza.

  • Zabierzecie ze sobą w podróż wielowalutową kartę Revolut i płaćcie mądrze, nie tracąc na dodatkowych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »