Fly4free.pl

Karta Fly4free: nie płać „haraczu” Ryanaira

Jeśli potrzebna jest Wam karta Fly4free MasterCard Prepaid, na Allegro trafiła kolejna mała pula końcówek poprzednich serii kart z naszym logo. Karta ważna jest przez 2 lata od daty emisji (karty sprzedawane w tej aukcji mają różne daty ważności – od 08/13 do 03/14 i będą wysyłane kupującym według kolejności zakupu i wpłaty, poczynając od kart z najdłuższym terminem ważności).Kup kartę Fly4free.pl za 15 zł >>Dzięki tej karcie zaoszczędzicie 25 zł na każdym odcinku lotu w liniach Ryanair. UWAGA: karta MasterCard Prepaid nie zwalnia z opłaty za płatność w przypadku lotów rozpoczynających się z terytorium Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Irlandii i Hiszpanii. Szczegóły poniżej.

Linie lotnicze Ryanair, które są najczęstszym gościem na naszych łamach, pobierają przy sprzedaży biletów opłatę administracyjną w wysokości 25,2 zł za pasażera, za odcinek podróży. Jak łatwo policzyć, kupując bilet i płacąc „haracz” w przypadku lotu dwóch osób w dwie strony, kosztuje nas to dodatkowe 100,8 zł.

„Haracz” nie jest pobierany, gdy do płatności używamy karty MasterCard Prepaid. Taką właśnie kartę, wydaną pod patronatem Fly4free.pl, dziś wam prezentujemy.

Przypominamy, że przesyłki wysyłamy za pośrednictwem firmy inPost. Przed zamówieniem, sprawdźcie, czy wasza lokalizacja jest przez tę firmę obsługiwana. Jeśli nie – nie będziemy mogli zrealizować zamówienia.

Lista miast obsługiwanych przez inPost >>

UWAGA: karta MasterCard Prepaid Fly4free nie zwalnia z opłaty za płatność w przypadku lotów rozpoczynających się z terytorium Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Irlandii i Hiszpanii.

Karta nadal zwalnia z opłaty administracyjnej w przypadku lotów rozpoczynających się z terytorium Polski, jak również lotów powrotnych Polska – zagranica – Polska kupowanych na jednym bilecie, a także lotów rozpoczynających się z terytoriów państw innych niż wymienione powyżej.

Przed zakupem karty koniecznie przeczytajcie tekst: Ryanair: ciężej unikać opłaty za płatność >>

Karta Fly4free.pl MasterCard Prepaid obsługiwana jest przez Bank Zachodni WBK. Kosztuje 20 zł wraz z wysyłką do waszego domu. Zakup więc zwraca się z nawiązką już przy pierwszej podróży Ryanairem.

Kup kartę Fly4free.pl za 15 zł >>

Karta ma nadrukowaną taką grafikę:

Najważniejsze informacje o karcie:

– płatności za bilety na stronie ryanair.com dokonane kartą Fly4free.pl są wolne od opłaty administracyjnej,
– płatności internetowe kartą – bezkosztowo,
– płatności w terminalach płatniczych – bezkosztowo,
– utrzymanie karty kosztuje 0 zł,
– karta ważna jest przez 2 lata od daty emisji,
– walutą rozliczeniową karty jest PLN

Jak zasilać kartę?

Każda karta ma przypisany swój własny numer rachunku technicznego, który wydrukowany jest na rewersie. Na ten numer możemy dokonać przelewu środków z dowolnego banku.
Kartę można także bezpłatnie zasilić w oddziale BZWBK.

Jak sprawdzać konto?

Najwygodniej po rejestracji karty w serwisie prepaid.bzwbk.pl.

Jak płacić w Ryanairze?

W formularzu płatności na stronie ryanair.com wybieramy opcję MasterCard Prepaid. W polu imię i nazwisko posiadacza karty wpisujemy dla bezpieczeństwa transakcji imię i nazwisko osoby dokonującej rezerwacji.

Rezerwacja biletów w Ryanair krok po kroku >>

Kup kartę Fly4free.pl za 15 zł >>

Karty dystrybuujemy poprzez serwis Allegro.pl. Karta wraz z wysyłką kosztuje 20 zł. Wysyłamy tylko za pośrednictwem inPost listem poleconym do miejsc obsługiwanych przez tę firmę. Przed zakupem koniecznie sprawdźcie, czy Wasz adres do wysyłki karty jest na tej liście. W przeciwnym razie, dostarczenie karty nie będzie możliwe.

Z życzeniami tanich lotów,
Zespół fly4free.pl

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
gratulacje :) gdyby sie tak jeszcze udalo zrobic podobny myk z wizzem jakas inna karta... marzenia :)
Piotr, 14 czerwca 2011, 16:25 | odpowiedz
brawo, ładnie się rozwijacie
vanoltom, 14 czerwca 2011, 16:31 | odpowiedz
Normalnie bym nie kupil, ale teraz kupie! Bo to Wy! :) Trzeba wspierac wasze starania w wyszukiwaniu okazji! :)
Maciej H., 14 czerwca 2011, 16:34 | odpowiedz
Do wizzair to karta dla obywateli Węgier lub Rumuni... Może warto by się zainteresować i zrobić tak bramkę do płacenia. Skrypt za ciebie kupi bilet jak ty np. wpłacisz przez PayPal lub inne platnosci.pl technicznie jest to do zrobienia ciekawe jak prawnie ...
Michał, 14 czerwca 2011, 16:40 | odpowiedz
Rozumiem, że jedyna waluta to nasze ZŁ.
Biera, 14 czerwca 2011, 17:00 | odpowiedz
Świetna sprawa. Jedno tylko pytanie... Rozumiem, że Wasza Karta niczym nie różni się od tej: http://sklepy.allegro.pl/karta-prepaid-mastercard-paypass-bz-wbk-s-a-i1667784260.html Karta prepaid MasterCard PayPass - BZ WBK ? Też PayPass itd.?? Poza rezerwacjami w Ryan'ie można również nią bez problemowo bookować Hostele np. na hostelworld.com ? Pozdro!
Tomeczek, 14 czerwca 2011, 17:04 | odpowiedz
To samo jest z Wizz'em - generalnie polecam Kartę Skarbonkę Auchan. To to samo j/w a jest całkowicie za darmo: http://www.auchan.pl/karty-auchan/karty/karta-skarbonka-mastercard Wyrabia się na miejscu w Auchan, potem przelewik w dwa dni później można kupować bilety.
XeNeS, 14 czerwca 2011, 17:10 | odpowiedz
XeNeS: no wlasnie, DOPIERO dwa dni pozniej, karta BZ WBK jest zasilana od razu po otrzymaniu przelewu - z innego banku idzie max 1 dzien, a uzywajac np. bluecash.pl albo przelewu wewnetrznego dochodzi od razu.
ms93, 14 czerwca 2011, 17:13 | odpowiedz
Tomeczek - nasza karta nie jest PayPass. Pozwala na płatności internetowe, co jest zaznaczone w tekście. Xenes - Wizz'a w to nie mieszaj, obie karty nic z nim wspólnego nie mają. Poza tym między kartami jest zasadnicza różnica. Na jednej z nich jest logo Auchan, a nie nasze :). Inne banki obsługują te karty. Użytkownicy na forum narzekają na przewalutowania Skarbonki. Rozmowę na jej temat toczcie proszę w tym wątku: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=2452
Ewelina, 14 czerwca 2011, 17:17 | odpowiedz
Opłata za transport: 111,00 PLN Odprawa Online: 25,00 PLN Opłata EU261: 8,40 PLN Podatki / Opłaty: 84,04 PLN Cena łącznie: 228,44 PLN CZyli ta super karta chroni nas przed, którą częścią płatności?
knurzul, 14 czerwca 2011, 17:52 | odpowiedz
@ knurzul Przy następnym kroku wyskoczy kolejna opłata administracyjna w wysokości 25,2 zł za pasażera, za każdy odcinek lotu i taka karta pozwala nam jej uniknąć.
Hubert, 14 czerwca 2011, 18:03 | odpowiedz
Dzięki
knurzul, 14 czerwca 2011, 18:11 | odpowiedz
czemu nie, mam netellera, bedzie teraz fly4free :) pozdrawiam :)
lokpiotr, 14 czerwca 2011, 18:15 | odpowiedz
Ale niestety limit transakcji 500 zł dziennie wciaz jest nie do ominiecia?
fish_, 14 czerwca 2011, 18:16 | odpowiedz
@ fish_ Jak pisze Paweł na naszym profilu facebookwym, limity nie są możliwe do ominięcia, gdyż karta prepaid ma ustalone przez UE limity: "dokładnie limit narzucony przez UE to 150€. BZWBK przyjął ostrożny kurs by co chwilę nie zmieniać tego ograniczenia."
Hubert, 14 czerwca 2011, 18:28 | odpowiedz
Karta zakupiona. Ciekawa inicjatywa- moze sie w przyszlosci przyda. Mam juz za soba ponad 200 lotow, ale nigdy Ryanairem. Czas wyprobowac :)
pawel_hbg, 14 czerwca 2011, 18:28 | odpowiedz
Proszę o pomoc, a mianowicie: nie rozumiem częsci regulaminu na BZ WBK. Czy musze płacić jakąś opłatę za aktywację karty albo jaką kolwiek inną opłatę, kiedy kartę kupuję od Was? Pytam, bo własnie zamawiałam kartę na Netellerze a tu patrzę, że wy sprzedajecie Prepaid. Czytacie w moich myślach :D Z góry dzieki za odpowiedz. Oto część regulaminu: 3. Karta zostanie wydana przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”) w zamian za środki pienięŜne o wartości odpowiadającej co najmniej wartości opłaty za wydanie Karty. 4. Umowa o instrument pieniądza elektronicznego („Umowa”) zostaje zawarta z chwilą otrzymania przez Bank pierwszego zasilenia Karty środkami pienięŜnymi przez Posiadacza Karty. W przypadku kart wydanych w systemie MasterCard pierwsze zasilenie Karty przez Posiadacza powinno wynosić minimum 30 PLN. Bank ma prawo odrzucić zasilenie w wysokości mniejszej niŜ ta kwota. W przypadku Karty zasilonej przez Bank umowa zostaje zawarta w momencie dokonania pierwszej transakcji przez Posiadacza Karty. Umowa obowiązuje do upływu okresu waŜności Karty.
MoniaH, 14 czerwca 2011, 19:02 | odpowiedz
@ MoniaH Nie ma opłaty za aktywację karty. Wpłacasz środki i po prostu korzystasz.
Hubert, 14 czerwca 2011, 19:05 | odpowiedz
Dzięki Hubert ;) Już kupiłam kartę. Pozdrawiam
MoniaH, 14 czerwca 2011, 19:16 | odpowiedz
Wasze zainteresowanie kartą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W tej chwili dostępny nakład wykupiliście na pniu :). Bank już drukuje następne karty, spodziewamy się, że za tydzień wznowimy sprzedaż. Jednocześnie mamy dobrą informację, dla wszystkich, którzy dziś dokonali zakupu. Wszystkie karty dziś kupione i opłacone wyślemy w ciągu następnych dwóch dni, a nie jak zapowiada regulamin aukcji - w następny wtorek.
Ewelina, 14 czerwca 2011, 19:18 | odpowiedz
Czy kolejne karty będą ważne do 06.2013 ?
oler, 14 czerwca 2011, 19:20 | odpowiedz
Tak - właśnie ze względu na datę ważności, nie chcemy zamawiać za dużo na raz, po to byście się mogli nimi cieszyć przez maksymalny okres.
Ewelina, 14 czerwca 2011, 19:30 | odpowiedz
A nie da rady z BZWBK wynegocjować, aby takie karty miały ważność 3, 4 lata? Ludzie chętnie zapłacili by wtedy więcej.
oler, 14 czerwca 2011, 19:32 | odpowiedz
Nie da się.
Ewelina, 14 czerwca 2011, 19:41 | odpowiedz
Ale dlaczego wysylacie tylko InPost - przepraszam za wyrazenie. Wraz z karta dostane kolejna 0,5 kg blache. Nie chce!
Jacek, 14 czerwca 2011, 20:01 | odpowiedz
Sorry, tzn. bardzo chce karte, ale nie zniose kolejnej blachy.
Jacek, 14 czerwca 2011, 20:02 | odpowiedz
Limit 500 zł dotyczy jednej transakcji a nie jednego dnia
hsk, 14 czerwca 2011, 20:42 | odpowiedz
Nie siać popeliny tylko czytać ze zrozumieniem
hsk, 14 czerwca 2011, 20:48 | odpowiedz
Gratuluję pierwszorzędnego pomysłu, realizacji i... już czekam aż karta pierwszej edycji wyląduje w moim podróżnym portfelu. Ciekawe kto wystawi pierwszy komentarz nowemu Allegrowiczowi. :)
Kiwaczek, 14 czerwca 2011, 20:57 | odpowiedz
Jacek, wysyłamy inPost bo tak jest taniej. Do tego, co równie ważne - solidniej, co testowaliśmy. Nie wysyłamy z blachą, a w specjalnej kopercie, z której sprzedaży część dochodu przekazywana jest na fundację Anny Dymnej.
Ewelina, 14 czerwca 2011, 21:03 | odpowiedz
Udało mi się kupić :)
Michal Wasilewski, 14 czerwca 2011, 21:08 | odpowiedz
kart brak, planujecie wystawić więcej??! bardzo ładne wzornictwo, chciałbym zakupić!
Maciej, 14 czerwca 2011, 21:12 | odpowiedz
hehehe... karta z logo f4f. No no no... niedługo będziecie więksi niż stantander :). Gorące pozdrowienia dla arcy zaradnej ekipy 4f4.
cartablanca, 14 czerwca 2011, 21:30 | odpowiedz
@ Maciej Aktualizacja na końcu tekstu: "Bank już drukuje następne karty, spodziewamy się, że za tydzień wznowimy sprzedaż"
Hubert, 14 czerwca 2011, 21:30 | odpowiedz
Czy jest możliwośc zamówienia karty do miasta którego nie ma na liście InPost?
marek, 14 czerwca 2011, 22:15 | odpowiedz
@ marek "Wysyłamy za pośrednictwem inPost tylko do miejsc obsługiwanych przez tę firmę. Przed zakupem koniecznie sprawdźcie, czy adres do wysyłki karty jest na tej liście. W przeciwnym razie, dostarczenie karty nie będzie możliwe."
Hubert, 14 czerwca 2011, 22:32 | odpowiedz
Witam, Chce zakupić 10 takich kart. Czy jest możliwość odbioru osobistego w Warszawie? Pozdrawiam, onwebATmpmp.pl
Lysek, 14 czerwca 2011, 23:41 | odpowiedz
może głupie pytanie - karta jest "wypukła" ??
siet, 14 czerwca 2011, 23:41 | odpowiedz
czy Karta prepaid MasterCard PayPass - BZ WBK S.A. tak samo działa? moge nia opłacac przeloty bez haraczu?
Zamoy, 15 czerwca 2011, 0:06 | odpowiedz
Lysek - prowadzimy tylko sprzedaż wysyłkową przez inPost. Marek - prawdopobnie przy nowej partii kart wystawimy dodatkową aukcję z wysyłką Pocztą Polską. Siet - karta jest płaska. Wypukły MC Prepaid oferuje Neteller (net+). Zamoy, tak działa tak samo, rózni się wyglądem.
Ewelina, 15 czerwca 2011, 7:50 | odpowiedz
Jeżeli dobrze rozumiem to tą kartą będzie można zapłacić bez haraczu również na stronie easyjeta?
Bartek, 15 czerwca 2011, 8:24 | odpowiedz
Nie wiem Bartek, skąd to wziąłeś, ale jest to absolutnie nieprawda.
Ewelina, 15 czerwca 2011, 8:26 | odpowiedz
A dlaczego było ich tak mało? też bym taką chciał
Marcin Kreis, 15 czerwca 2011, 8:43 | odpowiedz
Czy ta karta jest dostepna on-line czy mozna dostac ja tez w oddzialach BZ WBK?
lotemdowarszawy, 15 czerwca 2011, 9:07 | odpowiedz
Marcin - nie oszacowaliśmy prawidłowo popytu. Lotemdowarszawy - nasza karta jest (będzie) dostępna tylko online i tylko na Allegro.
Ewelina, 15 czerwca 2011, 9:59 | odpowiedz
Witam, Czy date rozpoczecia kolejnej aukcji z kartami mozecie podac chociaz z 24h wyprzedzeniem? Jesli te 100 kart rozeszlo sie w 3h to nawet jesli zamowicie kolejne 250 to po 12h moze juz byc 'po ptokach'. Jestem zainteresowany zakupem karty bo musze wykupic bilety na Ryanair na pazdziernik :)
Lolek, 15 czerwca 2011, 10:31 | odpowiedz
Lolek - na pewno kart będzie znacznie więcej.
Ewelina, 15 czerwca 2011, 10:40 | odpowiedz
Oszacowaliscie popyt na zaledwie 100 kart? Ludzie, no to bardzo niedoszacowaliscie. Bedzie minimum 10-20 tys.
Jacek, 15 czerwca 2011, 10:51 | odpowiedz
Swietna inicjatywa! Gratulacje! I jedno pytanie dot. limitu. Jesli faktycznie limit 1 transakcji wynosi 500PLN, to w jaki sposob kupic np. 4 bilety po 150-200PLN, co daje > 500PLN. Podpowiem, ze nie chce dzielic takiej rezerwacji grupowej, bo moze sie okazac, ze jest...brak miejsc.
Jaco, 15 czerwca 2011, 12:04 | odpowiedz
@ Jaco Limit pojedynczej transakcji wynosi 500 zł i tak jak pisałem wyżej nie da się tego przeskoczyć. Trzeba zrobić kolejną rezerwację.
Hubert, 15 czerwca 2011, 12:17 | odpowiedz
@Jaco, Po prostu, zamiast 3 dziewczyn, zabierz 2, tez bedzie fajnie i zmiescisz sie w kwocie 500PLN ;)
Lolek, 15 czerwca 2011, 13:47 | odpowiedz
Jaka jest prowizja za wypłate z bankomatu w Polsce a ile za granica?
AA, 15 czerwca 2011, 14:37 | odpowiedz
@AA Zerknij do regulaminu.
Koni, 15 czerwca 2011, 14:53 | odpowiedz
Funkcje karty - bomba. Mam taka jak http://sklepy.allegro.pl/karta-prepaid-mastercard-paypass-bz-wbk-s-a-i16660.html ale kupilem do obslugi festivali muzycznych w zeszlym roku (akurat na OFF Festivalu) i ma nadruk festivalowy AlterArt. Taka pozostalosc po ostrym promowaniu przez MC technologi zblizeniowej w zeszlym roku ;) Aby Ryan nie kosil - musi byc MasterCard i musi byc to PrePaid. PayPass i inne nie maja znaczenia, nie moze to tez byc Visa (a i takie sa w ofercie BZ). Platnosc ryan - free platnosci w internecie - free platnosci w sklepie - free wyplata z bankomatu PL - bodajze 1/2pln, jest w cenniku banku wyplata z bankomatu zagranica - tez cenniku jest, ale tanio toto nie jest. Generalnie poki co dobre 200 pln w kieszeni zostalo, a teraz znajomi karte doladowywuja a ja im place za bilety.. :D
rzeznik, 15 czerwca 2011, 15:01 | odpowiedz
W podziękowaniu dla wszystkich, którzy sprawnie zakończyli transakcję, dziś wysłaliśmy wszystkie karty, które były poprawnie opłacone, a adres do wysyłki spełniał kryteria inPostu. Mam nadzieję, że już w najbliższych dniach będziecie się mogli nimi cieszyć. W razie jakichkolwiek kłopotów związanych z aukcją piszcie do nas na karty@fly4free.pl
Ewelina, 15 czerwca 2011, 20:25 | odpowiedz
Pozostałe karty wyślemy zgodnie z regulaminem aukcji we wtorek.
Ewelina, 15 czerwca 2011, 20:26 | odpowiedz
Witam, Kiedy możemy spodziewać się nowej puli kart? Mam nadzieję, że tym razem będzie większa niż 100 ;)
jagooo, 16 czerwca 2011, 14:00 | odpowiedz
Odpowiedzi są już powyżej. W ciągu 7-14 dni i tak, pula będzie większa :)
Ewelina, 16 czerwca 2011, 14:02 | odpowiedz
Czy karta ma limit ilości transakcji dokonywanych w ciągu 24 h? Tak jak Neteller ma 10, a Moneybookers ma 5...
klos, 16 czerwca 2011, 17:05 | odpowiedz
Regulamin ma zapis limitu tylko kwotowego.
Ewelina, 16 czerwca 2011, 19:09 | odpowiedz
beda jeszcze te karty?
szymon, 17 czerwca 2011, 13:08 | odpowiedz
"Bank już drukuje następne karty, spodziewamy się, że za tydzień wznowimy sprzedaż"
Hubert, 17 czerwca 2011, 13:12 | odpowiedz
Szacunek dla was! :-)
remi3, 18 czerwca 2011, 13:06 | odpowiedz
Limit 500 zl to stanowczo za malo. Mam karte MC Prepaid GBW Lech Poznan za free i limit 3000 zl. Ryan bez prowizji oczywiscie.
PW, 18 czerwca 2011, 22:21 | odpowiedz
PW: mylisz limit dzienny z limitem miesięcznym lub saledem konta. Limit dzienny jest narzucony przepisami unijnymi na 150 euro, twoja karta nie moze mieć większego limitu dziennego transakcji.
Kamil, 19 czerwca 2011, 11:00 | odpowiedz
doszła karta - wielkie dzięki :)
lokpiotr, 20 czerwca 2011, 10:35 | odpowiedz
Kiedy jest planowana nastepna edycja?
Krasnal, 20 czerwca 2011, 21:42 | odpowiedz
właśnie... kiedy można spodziewać się kolejnej porcji kart?
Biera, 21 czerwca 2011, 7:51 | odpowiedz
Kiedy mozna spodziewac sie drugiego "rzutu" kart?
krakowianka, 23 czerwca 2011, 12:58 | odpowiedz
W ciągu kilku dni, czekamy już na kuriera który ma dostarczyć nowe karty.
Hubert, 23 czerwca 2011, 13:02 | odpowiedz
Yeah !!!
KRIS T-D, 23 czerwca 2011, 14:16 | odpowiedz
Dzięki Hubert za odpowiedz. Czyli w okolicach poniedziałku wtorku pewnie już będą nowe karty tak?
krakowianka, 25 czerwca 2011, 14:23 | odpowiedz
Kiedy bedzie wznowiony nakład?
biker, 25 czerwca 2011, 23:35 | odpowiedz
Informacja na profilu facebook fly4free.pl: "Bank karty wysłał kurierem i już to potwierdził, do nas nie dotarły. Więc są jeszcze w drodze :). Liczyłem, że będą dziś, teraz liczę na poniedziałek :)/Kamil"
Hubert, 25 czerwca 2011, 23:41 | odpowiedz
beda dzisiaj juz karty czy jeszcze nie dotarly?
krakowianka, 27 czerwca 2011, 12:48 | odpowiedz
Wspaniały pomysł!!! Czekam z niecierpliwością na nowe karty i zamawiam dla zasady :) Nie jest mi potrzebna (mam inne) ale dla poprawienia Waszych statystyk zamówię :) Pozdrawiam!
siudamac, 27 czerwca 2011, 12:51 | odpowiedz
siudamac na sile nie ma co kupowac zaintereoswnaie jest tak duze ze statystyk chyba nie trzeba poprawiac
krakowianka, 27 czerwca 2011, 13:22 | odpowiedz
Czy jest szansa na to, by dzisiaj karty pojawiły się na aukcji?
watra, 28 czerwca 2011, 10:14 | odpowiedz
ale nas 3macie... (z tymi kartami) Z podobnymi nerwami czekałem na pralkę na początku lat 90 tych, może koniec 80 tych :) Damy Radę! Pozdrawiam Radek
Jimmy, 28 czerwca 2011, 11:08 | odpowiedz
Kiedy będą karty? Kurier tak długo je trzyma?
Daro, 28 czerwca 2011, 11:54 | odpowiedz
Chyba się nie doczekamy...
Martens, 28 czerwca 2011, 12:06 | odpowiedz
Planujemy drugą partię wypuścić 1 lipca. Będzie dostępne 350 kart.
Ewelina, 28 czerwca 2011, 12:17 | odpowiedz
można się zapisać na kartę skoro jest tylko 350 sztuk prawdopodobnie znów będzie ciężko z ich dostępnością ;/
bohun, 28 czerwca 2011, 13:47 | odpowiedz
Pewnie znów przez 3 godziny wszystkie znikną a nie każdy non stop może siedzieć przed komputerem :/
Jannek, 28 czerwca 2011, 14:47 | odpowiedz
A nie możnaby tak trochę wcześniej niż 1 lipca?
watra, 28 czerwca 2011, 17:01 | odpowiedz
Tak jak napisała Ewelina, karty będą w sprzedaży od 1 lipca. Wcześniej nie możemy ich wystawić. Jeszcze chwila cierpliwości :)
Kamil Lodziński, 28 czerwca 2011, 17:25 | odpowiedz
Czy płacąc za bilet Kartą prepaid MasterCard PayPass - BZ WBK S.A. Ryanair też nie pobierze "haraczu"? Za info z góry Wielkie Dzięki. Pozdrówka.
zubek68, 28 czerwca 2011, 21:58 | odpowiedz
Jaki będzie termin ważności kart z nowej partii?
oler, 28 czerwca 2011, 22:12 | odpowiedz
"Jaki będzie termin ważności kart z nowej partii?" wystarczy czytać ze zrozumieniem, to sie dowiesz... ludzie nie róbcie z siebie kalek !!! Wystarczy poszukać ale z mojej łaski Ci powiem że do 06.2013
KRIS T-D, 28 czerwca 2011, 23:15 | odpowiedz
@Zubek: Karta zwalniająca z haraczu to MasterCard PREPAID. Paypass, to funkcja karty, która może być stosowana w kartach niezależnie do tego czy są przedpłacone (Prepaid) czy debetowe.
Kamil, 29 czerwca 2011, 7:52 | odpowiedz
Czy karty będą na aukcji od rana 1 lipca czy raczej po południu . Pytam bo nie wiem , czy mam cały dzień spędzić przy komputerze czy tylko pół?
watra, 29 czerwca 2011, 23:10 | odpowiedz
@watra: Sprzedaż kolejnej partii kart zostanie rozpoczęta jutro o 12.00:)
Dorota, 30 czerwca 2011, 11:38 | odpowiedz
Dzięki. Będę pilnować.Mam nadziję,że tym razem uda mi się kupić, bo za pierwszym razem nie zdążyłam.
watra, 30 czerwca 2011, 15:29 | odpowiedz
Dziekuje, udalo sie zakupic :)))
Konrad, 1 lipca 2011, 12:07 | odpowiedz
@ Hubert "Jak pisze Paweł na naszym profilu facebookwym, limity nie są możliwe do ominięcia, gdyż karta prepaid ma ustalone przez UE limity" Bzdura, na co przykładem jest prepaid wydawany przez GBW http://www.gbw.com.pl/gbw_dla_osob_prywatnych_karty_karty_przedplacone_mastercard Płatności do wysokości środków na karcie i oczywiście również działa zniżka w Ryanair.
JKR, 1 lipca 2011, 12:20 | odpowiedz
jeszcze pół godziny i znów wszystko sprzedacie :) jaki start!! przez pierwsze 2 minuty 2 strony kupujących :)
Maciej, 1 lipca 2011, 12:28 | odpowiedz
i po kartach :)
Maciej, 1 lipca 2011, 13:03 | odpowiedz
No...i po kartach.Mi jeszcze się jeszcze udało-zmieściłem się w ostatniej 15 od końca listy. Pogratulować sprzedaży i krytyka za słabą przewidywalność popytu.
jkzxy, 1 lipca 2011, 13:07 | odpowiedz
Ja od wczoraj wieczorem czekałem. Latałem kiedyś trochę Ryanem i nie płaciłem, a teraz ta opłata za kartę jest chora. Dobrze, że nie ma takiej na liniach z trasami transatlantyckimi.
Paweł, 1 lipca 2011, 13:11 | odpowiedz
Udało się zakupić.... rozeszły się błyskawicznie.
marcel79, 1 lipca 2011, 13:21 | odpowiedz
Czy będzie kolejna emisja?
baniabania, 1 lipca 2011, 13:25 | odpowiedz
Kiedy kolejna partia? Moze tym razem zamowcie z 1000 to moze starczy na 3h aukcji.
Lolek, 1 lipca 2011, 13:31 | odpowiedz
Dziękuje wam bardzo za tak niesamowite zainteresowanie kartami. W tej chwili nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć, kiedy pojawią się nowe karty. Na pewno jednak w wakacje. Karty powrócą w nowej formule sprzedaży, tak by były dostępne stale i od ręki.
Kamil Lodziński, 1 lipca 2011, 13:36 | odpowiedz
Wyleciało mi z głowy :( i znów nie zdążyłam
Aga, 1 lipca 2011, 13:38 | odpowiedz
Sa inne banki gdzie bez problemu mozna uzyskac taka karte...np. BNP Paribas.
przemyslaw sibilski, 1 lipca 2011, 13:45 | odpowiedz
Ale się zdenerwowałam: nakład wyczerpany, dokładnie, mogliście zamówić więcej kart, skoro mają taki popyt. Lub ROZDZIELIĆ sprzedaż, np. po 100 kart na różne godziny aukcji, rano, w południe, wieczorem - żeby każdy miał szansę ją kupić.. naprawdę miałam nadzieję już ją mieć i nie martwić się o tańszy powrót z Hiszpanii, bo na razie mam one way ticket a muszę wrócić na chwilę do Polski i wracać tam z powrotem.
Weronika, 1 lipca 2011, 13:54 | odpowiedz
Udało się!o potrzebie wypuszczenia większej ilości kart świadczy fakt, że wszystkie 350 sztuk poszły w godzinę, co daje wynik 1 karta co 10 sekund...
Marcin, 1 lipca 2011, 14:49 | odpowiedz
będą kolejne nakłady? bo niestety przegapiłem, a chciałem kupić karte sobie i dziewczynie;/
Łukasz, 1 lipca 2011, 15:09 | odpowiedz
ew. jesli jestem posiadaczem konta w bzw bk, czy moge zamowic ta karte z szatą graf. fly4free?
Łukasz, 1 lipca 2011, 15:12 | odpowiedz
Naprawdę nie potrzeba dużych zdolności aby wyliczyć przybliżone zapotrzebowanie na oferowaną przez Was kartę (statystyk jest od groma: aktywni użytkownicy, facebook, sondy, ankiety, etc.). Nie wspominając o karcie w formie preorderu - rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkie strony, bez ryzyka strat finansowych. Przez zbytnią zachowawczość tracicie nie tylko renomę (bo nie świadczy dobrze fakt udostępnienia 350 kart sytuacji gdzie na samym FB ma się niespełna 30 000 potencjalnych kupców) ale i klientów - zamiast świetnego nośnika reklamy, zarobku i rozwoju, macie niezadowolonych, niedoszłych klientów, którzy już szukają sposobu na zakup kart bezpośrednio w bankach, etc.
realista, 1 lipca 2011, 15:19 | odpowiedz
Kiedy zakupione dzisiaj i opłacone karty zostaną wysłane?
Lezor, 1 lipca 2011, 15:25 | odpowiedz
Kurcze czemu nie zamówicie więcej kart znowu nakład wyczerpany!
lulito, 1 lipca 2011, 15:34 | odpowiedz
hej, słuchajcie przez pomyłkę kupiłam cztery za dużo (w pośpiechu zmieniłam przypadkowo liczbę kart przy zakupie, bo jak wiadomo spieszyć się było trzeba :) chętnie odstąpię, oczywiście jeśli fly4free nie ma nic przeciwko, podajcie maila - odpiszę :)
Patrycja, 1 lipca 2011, 15:34 | odpowiedz
krawczuklukasz@gmail.com kupie 2 napewno!
Łukasz, 1 lipca 2011, 15:35 | odpowiedz
czekam na maila z informacjami :)
Łukasz, 1 lipca 2011, 15:36 | odpowiedz
Odniosę się do uwag powyżej odnośnie zbyt małego nakładu kart. Musicie pamiętać, że Fly4free to blog robiony przez nas jako miejsce, w którym realizujemy swoje hobby. Jest nim tanie podróżowanie. Nie jesteśmy tworem korporacyjnym a blogiem pasjonatów. Co za tym idzie dysponujemy ograniczonym czasem. Dystrybucja tylu kart to, wbrew pozorom, ogromna praca. Oceniamy swoje siły na zamiary - stąd taki, a nie inny nakład kart. Naszym celem jest pokazanie wam, że opłaty Ryanaira można uniknąć. Jeśli sięgniecie po inne produkty, naprawdę nie jest to nasza porażka, a sukces, bowiem będziecie taniej latać - nie płacąc haraczu Ryanaira. Oczywiście największą radość sprawia nam, jeśli w swoich portfelach macie kartę z naszym logo. Obecnie trwają nasze rozmowy z bankiem odnośnie zmiany sposobu dystrybucji kart, tak by one były dostępne stale i od ręki. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przez sympatię do naszej pracy postanowili wydać 19 zł i mieć w portfelu kartę Fly4free.
Kamil Lodziński, 1 lipca 2011, 16:08 | odpowiedz
Patrycja, chętnie odkupię! ;)
Dorota Włosek, 1 lipca 2011, 16:11 | odpowiedz
mój mail dorota.wlosek90@gmail.com, czekam na info ;)
Dorota Włosek, 1 lipca 2011, 16:11 | odpowiedz
lulito@gazeta.pl ja również
lulito, 1 lipca 2011, 16:25 | odpowiedz
I spożniłem sie, myślałem ze po południu jeszcze coś zostanie a tu zonk. Czekam na 3 nakład. :)
Tadeusz Bącal, 1 lipca 2011, 16:27 | odpowiedz
Jeśli coś zostało to ja również się piszę franklin@vp.pl
Marvel90, 1 lipca 2011, 17:04 | odpowiedz
jak ktoś jeszcze ma jakąś kartę to chętnie odkupię dmw82@interia.pl
bsw, 1 lipca 2011, 17:26 | odpowiedz
Komentarz realisty to strzał w 10. Jak można było zamówić najpierw 100 a później 350 kart jest poza pojęciem. Nie można było zamówić od razu 5000, zaplacic komus 1 zł od karty za przeprowadzenie wysyłki jak nie było czasu? Chyba że zamiarem było stworzenie czarnego rynku na alegro, w cenie 100 zł za sztukę.
marcin, 1 lipca 2011, 18:18 | odpowiedz
Według mnie powinien być zabroniony handel tymi kartami poza allegro. Bo ktoś następnym razem kupi 350 na raz !! Więc proponuję zrobić limit że każdy użytkownik allegro może kupić tylko jedną kartę !! nie którzy myślą że jak jadą np 3 osobową ekipa i lecą do Hiszpanii i przyłóżmy że każdy bilet w jedną i drugą stronę kosztuje po 100 zl czyli w sumie 600 zl, (to kupujemy raz dla wszystkich bilet 2 jedną stronę a następnym razem w drugą stronę ). Nie którzy doczytali się że jest limit 500 zl i myslą żeby tak zrobic muszą mieć 2 karty. a to błąd bo 500zl jest to limit maksymalnego zakupu w danej chwili, ale za chwilę można kupic jeszcze raz do 500 zl aż do uzyskania limitu dziennego wynoszącego 500 zl. Według mnie powinno to się ludziom lepiej wyjaśnić, bo oni tego nie kumaja i kupują po kilka kart !! Ja właśnie czatowałem na ta kartę od FLY4FREE , ale nie zdążyłem ale można ją bez problemu kupić za 19 zl od banku ale bez ważnego logo. Ja się do Was przywiązałem i chciałbym mieć tą WASZĄ kartę . MAM PROŚBĘ NAPISZCIE W CIĄGU TYGODNIA CZY JEST SZANSA KUPNA TEJ KARTY OD WAS I KIEDY BY TO BYŁO MOŻLIWE, bo jak nie to będę musiał kupić z banku. Niedługo zaczyna się pojawiać bardzo dobre oferty na wrzesień i che je upolować. P.S Szukam ciekawy ofert na hiszpańskie wyspy IBIZA, KANARY ewentualnie Malta. od 20 września do początków października / byle nie z wrocławia i gdańska i rzeszowa Pozdrawiam
KRIS T-D, 1 lipca 2011, 19:02 | odpowiedz
pomyłka :P 2000 zl limit dzienny , nie wiem jaki sposobem się pomyliłem !!!
KRIS T-D, 1 lipca 2011, 20:26 | odpowiedz
Chyba niektórzy zagalopowali się zanadto z komentarzami, w wyniku czego Ewelinie i Kamilowi - autorom super pomysłu zamiast pochwał dostało się za ograniczenie sprzedaży! Jak zwykle zawsze znajdą się malkontenci :(
AniaJ, 1 lipca 2011, 21:12 | odpowiedz
Mnie się udało. Gratulację za przedstawioną ofertę i możliwość zakupu. Prośba o kolejne aukcje dla tych, którzy nie kupili. Pozdrawiam.
marcel.79, 1 lipca 2011, 21:34 | odpowiedz
Niestety nie zdążyłem kupić... ale na allegro widzę coś takiego http://allegro.pl/karta-prepaid-mastercard-paypass-bz-wbk-s-a-i1696764414.html Takie pytanie: czy ta karta również będzie przydatna do wiadomego celu?
andrea, 1 lipca 2011, 22:19 | odpowiedz
Rozumiem, że w sumie tą samą rolę co ta karta spełnia np. karta prepaid MasterCard Paypass z BZWBK?
M, 1 lipca 2011, 22:21 | odpowiedz
właśnie to chciałbym ustalić ;)
andrea, 1 lipca 2011, 22:23 | odpowiedz
Wysłałeś komentarz wtedy, kiedy ja swój pisałam, więc nie zauważyłam :P
M, 1 lipca 2011, 22:29 | odpowiedz
I ja Dziękuję za II edycję. Wiem ile pracy trzeba włożyć i czasu poświęcić żeby coś takiego zorganizować. I chociaż posiadam już tego typu kartę to Ta z Waszym logo będzie dla mnie Wyjątkowa. A ci co to się tak wymądrzają, że niby oni by to zrobili lepiej, więcej, szybciej itp. to gdyby mieli choć trochę rozumu i brak myślenia nie byłby ich najmocniejszą stroną, to już dawno by byli w posiadaniu karty tego typu. Jeszcze raz Wielkie Dzięki i pozdrówka.
zubek68, 1 lipca 2011, 22:29 | odpowiedz
Zapewne po przeczytaniu niektórych komentarzy aż się odechciewa autorom strony załatwiania nowych kart...
stanley___, 1 lipca 2011, 23:01 | odpowiedz
mam nadzieję, że nie - bo krytyka z mojej strony owszem i była :P ale to z tego powodu, że wyczekiwałam karty i ustawiłam sobie przypomnienia gdzie tylko się dało, że 1.lipca jest dniem polowania na kartę F4F, ale tak jak wspominałam, liczyłam na większe szanse, skoro ilość była 3x większa niż w poprzedniej edycji. Nie rozumiem z kolei osób, które wiedząc, że te karty i tak będą rozprowadzane kupują, żeby o, mieć kartę do kolekcji i pomimo, że już mają możliwość omijania haraczy ryanaira zabierają szanse pozostałym. Poczekałabym spokojnie do następnych rzutów, ale okres wakacyjny, to gorący czas i kolekcjonerzy mogliby się troszkę wstrzymać..:/
Weronika, 1 lipca 2011, 23:34 | odpowiedz
Za krytykę (konstruktywną) dziękujemy równie mocno, jak za ciepłe słowa :). To nas dopinguje do szukania lepszych rozwiązań.
Ewelina, 2 lipca 2011, 7:56 | odpowiedz
@ Lezor: Karty wysyłane będą według kolejności wpłat. Zgodnie z regulaminem aukcji, wysyłkę opłaconych kart wykonujemy w ciągu 5 dni od daty wystawienia aukcji, a następnie raz w tygodniu, w środy.
Dorota, 2 lipca 2011, 13:47 | odpowiedz
Może warto dać na główną stronę zegar odliczający kiedy będą wrzucone na allegro te karty (na kilka dni przed jak już będziecie mieli dograne karty)? Ja przynam się trafiłem w stary wątek i przez przypadek przeczytałem newsa,że właśnie jest licytacja...Licytowałem na 12 kart przed końcem.
Marcin, 2 lipca 2011, 17:38 | odpowiedz
Jeżeli się nie udało to nic straconego, Kamil co tydzień rozdaje 2 karty na forum, trzeba być aktywnym i/lub wyszukać ciekawą promocję i karta może do Was powędrować, a i satysfakcja większa :-)
siGGe, 2 lipca 2011, 21:54 | odpowiedz
A nie prościej było by stworzyć ankiete, bądź jakiś prosty skrypt ,w którym można by było złożyć chęć kupna takiej karty? Przynajmniej orientacyjnie wiedzielibyście jakie jest zapotrzebowanie. Jest też druga opcja, stworzenia na allegro aukcji przykładowo z 10.000 tys. kart i informacji, że liczba kart która zostanie zakupiona na allegro zostanie przekazana do banku i w ten sposób termin oczekiwania byłby dłuższy ale przynajmniej była by pewność, że każdy chętny otrzyma swoją karte. W tym także i ja, poniewaz niestety nie udało mi się jej dostać za drugim razem.
Zingeer, 2 lipca 2011, 23:53 | odpowiedz
Ja również czekam na III edycję... :(
Clara, 3 lipca 2011, 21:44 | odpowiedz
Ludzie pasjonaci taniego latania dają szansę dostać prosto kartę która zwalnia ich z opłaty-a pisali już o tym z 1000 razy jaka i jeszcze męczą się z wysyłką-każdy chce mieć życie to nie korporacja-a tu jeszcze marudzą sami sobie zamówcie 1000 i sprzedawajcie zobaczycie jak się narobicie. Pomysł świetny reklamowy strzał w 10 ale co za problem zamówią później z logo-ale żeby mieć pretensje-sam najlepiej stwórz portal i wydawaj karty jeden z drugim najpierw trzeba coś zrobić bo najlepiej to stać z boku obserwować i krytykować. Autorzy nie dać się krytytkantom
Adam, 4 lipca 2011, 15:57 | odpowiedz
A propos karty to nie rozumiem dlaczego nie możemy kupować biletów Wizza bez tej opłaty manipulacyjnej. Skoro na allegro ogłaszają się ludzie którzy za 1/3 tej opłaty bukują bilet dla Ciebie i płacą za niego to dlaczego tego samego nie można zrobić z wizzem Nawet szukałem na ichniejszym allegro takich ofert ale nie ma. Należy znaleźć studenta kupić mu kartę i niech nam wszystkim z niej kupuje bilety, co Wy na to?
Robin, 4 lipca 2011, 17:09 | odpowiedz
Kiedy nastąpi wysyłka kart zamówionych 1 lipca? Pozdrawiam
Adam, 4 lipca 2011, 18:38 | odpowiedz
Czy moglibyście powiedzieć czy wysyłaliście już pierwszą partię kart tych z 1lipca? Bo coś jest na poczcie i się zastanawiam czy to karta, a dokładnie teraz potrzebuje :)
Robin, 4 lipca 2011, 19:29 | odpowiedz
@ Adam Dziś została wysłana pierwsza partia (ponad 100 kart). Pozostałe karty będziemy systematycznie wysyłać w najbliższych dniach.
Hubert, 4 lipca 2011, 19:32 | odpowiedz
dzięki
Robin, 4 lipca 2011, 19:36 | odpowiedz
Z wizzem jest inna bajka nie mieszajcie tematów Karta Wizza aktualnie jest dostępna na obywatelii Rumunii i Wegier i na dzień dzisiejszy nie ma innych możliwości nie płacenia opłaty manipulacyjnej czy haraczu jak kto woli. Pomijam fakt wpłaty na konto specjalne - bo to kwoty powyżej 2000 zł i według mnie kompoletnie bez sensu. Dla mnie wizz się sypie- zreygnowali z niższej ceny za przelew, płaci się tyle samo za kartę, ich członkostwo-jak się nie leci jest bez sensu, ceny nie są już niskie w stosunku do konkurencji a nawet tradycyjnych linn, z bagażem wymyslili też podwyżkę dla lotów powyżej 2 godz. Ja już wolę Lotem w first minute. Jak się leci z bagażem w konkretnym terminie to szkoda sobie nimi głowę zawracać i jeszcze z odprawą za granicą się męczyć bo jest dostępna tylko na 7 dni przed. Chyba że ktoś ma znajomego Rumuna czy Węgra.
Adam, 5 lipca 2011, 10:02 | odpowiedz
Witam, mam pytanie Rejestruje karte i mam w jednym polu wpisać 'Dotychczasowy kod aktywacyjny' o co wiec chodzi? który więc to jest? Pozdrawiam
Adam, 6 lipca 2011, 10:46 | odpowiedz
@ Adam Dotychczasowy kod aktywacyjny to "2424". Znajdziesz go na ulotce informacyjnej dołączonej do karty.
Hubert, 6 lipca 2011, 12:56 | odpowiedz
Byłem na urlopie i przegapiłem drugą edycję. Kiedy można się spodziewać następnej?
Daro, 6 lipca 2011, 13:46 | odpowiedz
@ Daro Kamil powyżej opisał jak wygląda sytuacja.
Hubert, 6 lipca 2011, 13:49 | odpowiedz
@Hubert Masz racje! Dziekuje
Adam, 6 lipca 2011, 14:49 | odpowiedz
a co sadzicie o tych? http://www.bnpparibas.pl/finanse-osobiste/przedplacone.htm
Adam, 6 lipca 2011, 15:36 | odpowiedz
czy na te karty można dokonać przelewu z konta w mbanku?
Maciej, 7 lipca 2011, 10:59 | odpowiedz
@ Maciej "Jak zasilać kartę? Każda karta ma przypisany swój własny numer rachunku technicznego, który wydrukowany jest na rewersie. Na ten numer możemy dokonać przelewu środków z dowolnego banku. Kartę można także bezpłatnie zasilić w oddziale BZWBK."
marcel79, 7 lipca 2011, 11:45 | odpowiedz
Karta wysłana 5 lipca dotarła do mnie zgodnie z zapowiedzią dzisiaj. Fly4free dzięki Ci :)
AniaJ, 7 lipca 2011, 17:34 | odpowiedz
Karta wysłana 5 lipca nadal nie dotarła do mnie..... :-(
marcel79, 8 lipca 2011, 9:25 | odpowiedz
Ja korzystam z karty Moneybookers. Super łatwa obsługa na stronie i do tego można płacić tak jak przez Pay Pal w internecie (i nie tylko). Poza tym używam Moneybookers do transferów pieniędzy. Z karty korzystam od momentu gdy Ryanair zaczął pobierać opłaty za Visę Electron. Kartę wysyłają w ciągu kilku dni i bardzo łatwo się zapisać tutaj http://g.moneybookers.com/mastercard/pl/?rid=1206826 Kosztuje ok. 10 Euro na rok. Zwrot kosztów nawet przy rezerwacji jednego lotu w tę i z powrotem. Serdecznie polecam.
Arek, 8 lipca 2011, 12:21 | odpowiedz
Witam, gdzie można reklamować brak dostarczenia kart?
marcel.79, 8 lipca 2011, 20:28 | odpowiedz
Wszystkie opłacone karty zostały już wysłane. Prosimy o cierpliwość. Karta powinna dojść lada dzień - jeśli nie, prosimy o kontakt karty@fly4free.pl
Hubert, 8 lipca 2011, 21:42 | odpowiedz
kiedy będą jeszcze dostępne te karty?
Aleksandra Z, 8 lipca 2011, 23:32 | odpowiedz
Mam pytanie Po jakim DOKŁADNIE kursie jest jest robione przewalutowanie na EUR?
Mikołaj, 9 lipca 2011, 14:27 | odpowiedz
@ Mikołaj http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodniki/kursy-walut/kursy-walut-dewizy-bank-zachodni-wbk-przewodnik.html
Hubert, 9 lipca 2011, 14:44 | odpowiedz
Fajnie by bylo ponowic sprzedaz- karty zeszly momentalnie i nie zdarzylem sie zaopatrzyc.
teo, 11 lipca 2011, 10:35 | odpowiedz
Popieram przedmówcę :) byłam jedną z tych szczęśliwych osób, którym udało się zakupić kartę w pierwszym nakładzie... jednak moja radość nie trwała długo, bo pewnemu panu strasznie spodobał się mój portfel wraz z całą zawartością :/
Iluzja, 12 lipca 2011, 9:13 | odpowiedz
Już 18 lipca (poniedziałek) rusza sprzedaż kolejnej puli kart Fly4free MasterCard Prepaid. Tym razem zwiększyliśmy nakład do 500 sztuk :)
Hubert, 12 lipca 2011, 15:46 | odpowiedz
Witam. Mam pytanie. Wasza karta Fly4free jest "bezimienna", a kupując bilet Ryanair w pozycji "Szczegóły posiadacza karty" należy wpisać dane czyli imię, nazwisko i adres właściciela karty. Nie będzie problemów w związku z "bezimiennością" Waszej karty ? Nie żebym się czepiał. Po prostu nie wiem i dlatego pytam. Serdecznie pozdrawiam.
marco5, 13 lipca 2011, 14:30 | odpowiedz
@ marco5 Jak sprawdzać konto? Najwygodniej po rejestracji karty w serwisie prepaid.bzwbk.pl i tam podajemy dane właściciela karty.
Hubert, 13 lipca 2011, 14:37 | odpowiedz
Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
marco5, 13 lipca 2011, 15:19 | odpowiedz
Czy do 20-tysięcznego miasta Myślenice też wysyłacie karty? Myślenic nie ma na liście In Post, ale mam w domu kilkadziesiąt blach z logo "In Post-nowoczesna poczta" odklejonych z przysłanych do mnie listów? Czyli karta tylko dla wybranych kilku procent Polaków? Czy mogę złożyć w tej sytuacji zamówienie, czy nie?
marek, 14 lipca 2011, 22:35 | odpowiedz
o której puścicie jutro sprzedaż kart?
skibek, 17 lipca 2011, 15:06 | odpowiedz
@ skibek Ruszamy ze sprzedażą kart o 18:00 :)
Hubert, 17 lipca 2011, 17:34 | odpowiedz
Ile będzie trzeba czekać na przesyłkę? Za 9 dni wylatuję na stałe za granicę i nie wiem czy dojdzie...
marx, 17 lipca 2011, 21:24 | odpowiedz
@ marx Tak jak we wcześniejszych aukcjach - kartę wysyłamy maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych.
Hubert, 18 lipca 2011, 12:18 | odpowiedz
Witam, a ja mam pytanie dot. kosztów wysyłki... zamówiłam 3 karty, zapłaciłam łącznie 21 zł za przesyłkę a otrzymałam wszystkie karty w jednym liście na którym były znaczki za 3 zł. Trochę to niefajne, bo wygląda jakby ktoś zarabiał na kosztach wysyłki. Jeśli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu. Na jakiej zasadzie są naliczane koszty przesyłki?
alicja, 18 lipca 2011, 12:42 | odpowiedz
@ alicja Alicja, portal na kartach nie zarabia nawet złotówki. Tak naprawdę sprzedajemy karty po kosztach. Naszym celem jest pokazanie wam, że opłaty Ryanaira można uniknąć.
Hubert, 18 lipca 2011, 13:08 | odpowiedz
Kiedy mozna bedzie kupic znowu karte na Allegro ?
Ferment, 18 lipca 2011, 17:11 | odpowiedz
Ruszamy ze sprzedażą kart o 18:00 :)
Hubert, 18 lipca 2011, 17:12 | odpowiedz
witam czy mogę kupić kartę i poprosić o wysyłkę na inny adres niż mam zarejestrowany w koncie z allegro? jaki jest link do dzisiejszej aukcji? pozdrawiam Was! skała
skała, 18 lipca 2011, 17:27 | odpowiedz
@ skała Tak, bez problemu możemy wysłać kartę na inny adres. Link będzie dostępny o 18:00.
Hubert, 18 lipca 2011, 17:30 | odpowiedz
jaki jest termin waznosci 06/2013 czy 07 ? I tak jak poprzednia edycja -karta jest bez PayPass ?
Jarek, 18 lipca 2011, 17:43 | odpowiedz
ile kosztuje doladowanie karty z innego konta w innym banku? Bo w regulaminie ten punkt jest dosc niejasny.
teo, 18 lipca 2011, 17:45 | odpowiedz
@ Jarek Termin ważności karty to 7/2013 Karta jest identyczna jak w poprzednich edycjach. @ teo Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Każda karta ma przypisany swój własny numer rachunku technicznego, który wydrukowany jest na rewersie. Na ten numer możemy dokonać przelewu środków z dowolnego banku.
Hubert, 18 lipca 2011, 17:56 | odpowiedz
Dziekuje .. załapałem sie na 3 serie :)
skibek, 18 lipca 2011, 18:03 | odpowiedz
Dzięki wielkie, kupiłem :) Jaki jest spodziewany czas dostawy, pytam z czystej ciekawości, bo pewnie macie już Państwo doświadczenie?
lukasz, 18 lipca 2011, 18:04 | odpowiedz
Czy lecąc z rodziną wystarczy mi 1 karta, aby zapłacić bez haraczu za wszystkie bilety? Czy też może każdy musi mieć swoją? (mam nadzieje, że nie, ale wolę się upewnić)
Roberto, 18 lipca 2011, 18:05 | odpowiedz
Ufff, udało mi się załapać :D
Rafał Gondzio, 18 lipca 2011, 18:08 | odpowiedz
@ lukasz Karty wysyłamy według kolejności zakupu i wpłaty w ciągu 5 dni roboczych od wystawiania aukcji. Deklarowany przez inPost termin doręczenia listu poleconego ekspresowego to dzień wysyłki + 2 dni robocze po nim następujące. @ Roberto Wystarczy w zupełności jedna karta.
Hubert, 18 lipca 2011, 18:09 | odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. No to super - zwłaszcza, że więcej osób skorzysta z Waszej świetnej promocji. Pozdrawiam
Roberto, 18 lipca 2011, 18:12 | odpowiedz
Dziękuję również Panie Hubercie
lukasz, 18 lipca 2011, 18:39 | odpowiedz
Koniec zakupów.
Darek, 18 lipca 2011, 21:21 | odpowiedz
Już koniec? A ja dopiero zobaczyłam:(
Anette, 18 lipca 2011, 22:03 | odpowiedz
Kupione -zapłacone :) w końcu załapałem się pozdrawiam
Amcio, 19 lipca 2011, 7:49 | odpowiedz
Czy będzie wznowienie tych kart? Nie załapałem się...
Piwo, 19 lipca 2011, 8:23 | odpowiedz
podczapiam sie pod pytanie Piwo ;> jesli tak, to jaki w jakim terminie?
Bart, 19 lipca 2011, 8:25 | odpowiedz
jak zawsze nie zdążyłem :)
lulito, 19 lipca 2011, 9:49 | odpowiedz
Jak tylko będziemy znali dokładny termin dostawy następnej puli kart, poinformujemy Was o spodziewanym terminie aukcji :)
Hubert, 19 lipca 2011, 9:54 | odpowiedz
Mam prośbę dajcie info dzień wcześniej na stronie głównej o której będzie startować aukcja.
lulito, 19 lipca 2011, 11:41 | odpowiedz
kartę mastercard prepaid można kupić na allegro od bzwbk ;>
Aga, 19 lipca 2011, 11:57 | odpowiedz
@Aga - można, ale ona jest brzydka. A kto woli brzydkie, jak można mieć ładną ;-) Serwis Fly4free zasłużył na miejsce w moim portfelu - niebieskie motyle na (brrr...) czarnym tle wyfruną wkrótce na wolność... Choć co do haraczu wujka Rajana różnica faktycznie żadna.
jobi, 19 lipca 2011, 18:20 | odpowiedz
faktycznie karta piękna nie jest:P ale jak komuś zależy żeby mieć ją jak najszybciej to musi przeżyć ten dizajn:P
Aga, 19 lipca 2011, 18:58 | odpowiedz
Poważny minus (cytat z regulaminu): "Jednokrotna wartość transakcji dokonanej przy użyciu Karty nie przekroczy wartości 500 PLN z uwzględnieniem wartości pieniądza elektronicznego zgromadzonego na Karcie w chwili przeprowadzania transakcji."
bboy, 19 lipca 2011, 21:21 | odpowiedz
@ bboy Zerknij na pierwsze komentarze to znajdziesz odpowiedź, czemu ten limit jednorazowej transakcji taki jest.
Hubert, 19 lipca 2011, 21:28 | odpowiedz
A dlaczego karta Netellera(Net+) nie ma tego ograniczenia? A tu jest? BTW: Znowu się nie załapałem :(
Marek, 19 lipca 2011, 22:10 | odpowiedz
witam, czy jest możliwy zakup biletów bez bagażu(żeby zmieścić się w kwocie 500zł) a potem dokupienie bagażu płacąc znowu kartą flyz4free? pozdrawiam btw. jeśli ktoś ma opóźnienia w dostarczeniu karty, to pewnie wina inpost, ja na swoją czekałam 2 tygodnie....
kinkah, 20 lipca 2011, 11:12 | odpowiedz
@ kinkah Tak, bagaż można bez problemu później dokupić. Co do opóźnienia inPostu, to niestety czasem się zdarzają, jak wszędzie. Myślę, że gdyśmy rozsyłali karty pocztą, odsetek opóźnionych przesyłek, byłby zdecydowanie większy.
Hubert, 20 lipca 2011, 11:55 | odpowiedz
Witam, zanabyłem na aukcji tą kartę a później się okazało, że żona nabyła drugą. W związku z tym mogę odsprzedać jedną po kosztach. Jeśli ktoś jest zainteresowany to prośba o maila na adres j.m.jackowski@gmail.com
Jacek Jackowski, 20 lipca 2011, 12:21 | odpowiedz
Odnośnie poprzedniego postu - kartę już odsprzedałem, prośba o nie pisanie do mnie emaili.
Jacek Jackowski, 22 lipca 2011, 12:47 | odpowiedz
Właśnie otrzymałem kartę od Was i próbuję ją aktywować przez prepaid.bzwbk.pl ale mam mały problem. Mianowicie jaki PIN należy podać w polu "Dotychczasowy kod aktywacyjny" ?? Jak 2424 to zwraca mi "Karta nie została zarejestrowana. Próba zmiany numeru PIN nie powiodła się. Wykonaj operację ponownie."
Darek Sztwiorok, 25 lipca 2011, 15:01 | odpowiedz
@ Darek Sztwiorok Jeśli kod aktywacyjny "2424" niestety nie działa, to pozostaje kontakt z infolinią BZWBK. Na pewno pomogą :)
Hubert, 25 lipca 2011, 15:16 | odpowiedz
inPost niestety sie nie popisal, wolal wrzucic awizo niz zadzwonic domofonem.. teraz czeka mnie wycieczka prawie na drugi koniec miasta.. super.
Łukasz, 25 lipca 2011, 16:10 | odpowiedz
A ja dziś otrzymalam kartę i bardzo dziękuję za szybką i sprawną wysyłkę i całą akcję. Nie czatowałam na kartę, poprostu miałam szczęście, w odpowiednim momencie odwiedziłam fly4free i w kilka sekund zdecydowałam się na zakup - napewno z niego skorzytsam ;-) I jeszcze jedno, zupelnie nie rozumiem ludzi, ktorzy to mają pretensje albo o nakład, albo o późną informację i tym podobne sprawy. Ludzie poluzujcie troche wrkoczyki, przecież to stronka w ogromnej mierze hobbystyczna a nie jakaś ogólnopolska wyprzedaż w mediamarkt...
Kasia, 25 lipca 2011, 21:14 | odpowiedz
Witam. Kartę kupiłem, dzisiaj odebrałem, zarejestrowałem i ...... mam pytanie. Limit dzienny na transakcję tą kartę wynosi jak wiadomo 500,00 zł. Dzisiaj sprawdzam cenę biletu w sierpniu do Liverpoolu i z powrotem: 579,00 zł. Jak wygląda w tej sytuacji możliwość płatności za bilet kartą Fly4free ? Czekam na odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
marco5, 25 lipca 2011, 23:10 | odpowiedz
@ marco5 Limit dzienny transakcji nie wynosi 500 zł, tylko 2.000 zł. Limit jednorazowej transakcji to 500 zł, więc jeśli bilety w obie strony kosztują ponad 500 zł to najpierw kup bilet w jedną stronę, a następnie bilet powrotny.
Hubert, 25 lipca 2011, 23:25 | odpowiedz
Wiadomo już kiedy kolejna edycja kart trafi do sprzedaży? :)
R, 26 lipca 2011, 9:16 | odpowiedz
@ R Jutro o 18:00 nowa pula kart. Zapraszamy :)
Hubert, 26 lipca 2011, 9:18 | odpowiedz
ok dzieki, bede polowal :)
R, 26 lipca 2011, 9:20 | odpowiedz
Ja też :)
Sylwia, 26 lipca 2011, 10:47 | odpowiedz
Witam, Wczoraj doszła od Was upragniona karta. Jednak mam problem podobnie jak pan Darek z rejestracją jej. Wyskakuje komunikat: "Karta nie została zarejestrowana. Próba zmiany numeru PIN nie powiodła się. Wykonaj operację ponownie." Czy miał może ktoś podobny problem i jakoś go rozwiązał? Pojechałam dziś do banku, jednak odesłali mnie na infolinie, a na infolinii odesłali do formularza na stronie, jednak nieznany jest czas oczekiwania na odpowiedź. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Hanna Wysocka, 26 lipca 2011, 11:40 | odpowiedz
no właśnie.... limit 500PLN pojedynczej transakcji to lipa.... bilet, jeden w jedną stronę kosztuje 147EUR to ponad 500PLN... więc nie ma szans z tą kartą...
polko, 26 lipca 2011, 11:46 | odpowiedz
Witam, Przejrzałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Rozumiem karta jest bezimienna. I tu pytanie czy MOŻNA czy TRZEBA ją zarejestrować na stronie WBK podając imie i nzawisko właściciela??? Chciałem ją wykorzystywać raz ja raz brat. Dzięki za info.
Ladislao, 26 lipca 2011, 15:15 | odpowiedz
@ Ladislao Karta może być używana przez wiele osób. Wystarczy, że przy kupnie biletów podamy dane właściciela karty.
Hubert, 26 lipca 2011, 15:55 | odpowiedz
Karta kupiona, ciekawe jak szybko teraz sie rozejda :)
R, 27 lipca 2011, 18:02 | odpowiedz
i ruszyli!! :D
Ciszko, 27 lipca 2011, 18:03 | odpowiedz
5 minut niecałe 100 sprzedanych ;) Może być rekord :P
Ciszko, 27 lipca 2011, 18:04 | odpowiedz
Bez sensu jest opcja wysyłki tylko i wyłącznie za pośrednictwem InPostu. Niesamowicie to ogranicza osoby nie mieszkające w większych miejscowościach. Zróbcie coś z tym droga redakcjo F4F.
Pepsiak, 27 lipca 2011, 19:01 | odpowiedz
Witam ,nie zapłaciłem jeszcze ale co sie dzieje jesli nie ma mojej miejscowosci na liscie bo dopiero teraz to zobaczyłem ,to przychodzi do jakies siedziby tej firmy(rzeszow w moim przypadku) i moge sobie to odebrac ?? czy mam nie płacic bo i tak mi nie wyślą ??
przemek, 27 lipca 2011, 19:08 | odpowiedz
fajnie jakby ktos odpisał bo wtedy bym kombinował zeby mi jakis znajomy z wiekszego miasta kupił.
przemek, 27 lipca 2011, 19:22 | odpowiedz
@Pepsiak: Zdecydowaliśmy się na wysyłkę inPost, bo tak jest taniej i pewniej - można wówczas śledzić realizację zamówienia na ich stronie. Zawsze można jeszcze podać do wysyłki adres rodziny lub znajomych. @przemek: Jeżeli miejscowość nie jest obsługiwana przez firmę inPost, firma zwraca wysyłkę od razu na nasz adres. Skontaktuj się z nami poprzez karty@fly4free.pl - znajdziemy jakieś rozwiązanie.
Hubert, 27 lipca 2011, 19:26 | odpowiedz
dzieki za odpowiedz !
przemek, 27 lipca 2011, 19:51 | odpowiedz
Nie wiem czy czymś się różni, ale obecnie na stronach inpostu jest nowsza lista obsługiwanych miast - http://www.inpost.pl/fileadmin/pdf/Lista_miast_obslugiwanych_20110726.pdf Gratuluję pomysłu i pozdrawiam!
kangur, 27 lipca 2011, 22:03 | odpowiedz
Witam. Czy jak zapłace karta debetora mastercard z Mbanku to czy omine haracz?
QQ, 28 lipca 2011, 0:46 | odpowiedz
właśnie kupiłem kartę, na aukcji pisze, że opłata ma być dokonana za pośrednictwem opcji "płacę z allegro", wszedłem zaznaczyłem opcje "przelew bankowy" i wyskoczyło okno www.platności.pl z danymi: Dane odbiorcy PayU S. A. ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań Bank BRE BANK SA O/REG. w Poznaniu Swift BREXPLPWPOZ Sort code 11401124 Numer rachunku PL 76114011243730010150382406 Tytuł przelewu (IdT 150382406)Płacę z Allegro Kwota 19,00 zł To jest na takiej zasadzie, że ja wpłacam pieniądze do serwisu platnosci.pl a oni podsyłają Wam pieniądze ? Nie płace Wam bezpośrednio za tą kartę ? pozdrawiam
ricz, 28 lipca 2011, 1:11 | odpowiedz
@QQ Nie. Tylko MasterCard Prepaid zwalnia z opłaty administracyjnej przy rezerwacji biletów Ryanair.
siGGe, 28 lipca 2011, 1:17 | odpowiedz
@ricz Pierwszy raz kupiłeś coś na allegro? Skoro chcą żeby zrobić płatność za pomocą "płacę z allegro" to po co zaznaczasz "przelew bankowy". Klikasz płacę z allegro i wszystko się dzieje automatycznie, zostajesz przekierowany na stronę swojego banku, wykonasz przelew i dostaniesz maila, ze F4F pieniążki otrzymało. I Tyle.
siGGe, 28 lipca 2011, 1:24 | odpowiedz
nie, nie kupuję pierwszy raz, mojego banku nie ma proponowanych opcjach, nie ma założonego konta online do tej pory jak kupowałem produkty na allegro to normalnie zaznaczałem przelew i po chwili pojawiało się okno z danymi sprzedawcy od którego coś tam kupowałem, a tu widzę jakieś inne dane, dlatego wolę się zapytać, żeby się nie pomylić
ricz, 28 lipca 2011, 1:33 | odpowiedz
ricz, to może lepiej zapytaj najpierw przez formularz kontaktowy na allegro bo z opisu na aukcji wygląd, że nie ma opcji przelewu bezpośredniego "Cena wysyłki dotyczy jednej sztuki karty. Za każdą kolejną należy doliczyć kolejne 7 zł. Nie przyjmujemy wpłat na konto - akceptujemy jedynie opcję "Płacę z Allegro"."
siGGe, 28 lipca 2011, 1:46 | odpowiedz
Czy podczas placenia mozna podac inny adres wysylkowy, a ten ktory chce miec powiazany z karta moze byc dopisany w komentarzu (notatkach)?
Maciek, 28 lipca 2011, 8:52 | odpowiedz
ricz o ile pamiętam jest to adres chyba alllegro ale przelewy z płacę allegro przechodza bez problemu, tak to jest ustawione ze i tak kasa trafia do sprzedawcy
Koki, 28 lipca 2011, 9:14 | odpowiedz
Witam! Na jakiej stronie się sprawdza stan konta karty, bo nie wiem czy pieniądze już mi wpłynęły? Z góry dzięki, bo nie mogę tej strony znaleźć.
Radiusz, 28 lipca 2011, 10:56 | odpowiedz
@Radiusz: http://prepaid.bzwbk.pl/_items/prepaid.bzwbk.pl/regulaminy/zasady_korzystania_z_karty_z_doladowaniem_premium.pdf punkt 41 regulaminu
kangur, 28 lipca 2011, 11:18 | odpowiedz
@ricz: skoro twojego banku nie ma na liście, to wybierasz właśnie przelew bankowy i robisz przelew na wskazane konto. PayU otrzymuje płatność normalnie w ramach sesji ELIXIR po czym informuje o dokonaniu płatności F4F. Jeśli chcesz szybciej możesz zapłacić kartą płatniczą/kredytową.
kangur, 28 lipca 2011, 11:20 | odpowiedz
ok dziękuję wszystkim za info ;)
ricz, 28 lipca 2011, 11:31 | odpowiedz
@Kangur Dzięki wielkie, tego mi było trzeba!
Radiusz, 28 lipca 2011, 11:50 | odpowiedz
Czy może mnie ktoś poprawić Dzisiejszy kurs EUR to 4.11 http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodniki/kursy-walut/kursy-walut-dewizy-bank-zachodni-wbk-przewodnik.html Natomiast kurs kantorowy około 4.05 Zakładając że kurs się nie zmieni w przeciągu mojego wyjazdu, to nie opłaca mi się płacić tą kartą np. za hotel. Lepiej kupić euro w kantorze uprzejmie proszę o odpowiedź pozdr.
Robin, 28 lipca 2011, 12:10 | odpowiedz
@Robin, ta karta służy do płacenia za bilety Ryanaira, a nie do rezerwacji hoteli.
Fran, 28 lipca 2011, 12:25 | odpowiedz
kiedy nowa partia? bo sie nie załapalem :)
maciej, 28 lipca 2011, 13:39 | odpowiedz
@Maciek Spokojnie możesz podać inny adres wysyłkowy ( musi to być jednak adres, który obsługiwany jest przez inPost ). Adres, który chcesz mieć powiązany z kartą podajesz dopiero podczas rejestracji karty na stronie www( oczywiście po jej otrzymaniu ).
marco5, 28 lipca 2011, 13:40 | odpowiedz
Dzisiaj dokonałem pierwszego zakupu biletów za pomocą Waszej wspaniałej karty. 2 bilety ( na październik )z Poznania do Liverpoolu i z powrotem łącznie za 156,00 zł ( słownie: sto pięćdziesiąt sześć złotych ). Gdyby nie Wasza karta trzeba by dorzucić jeszcze 100,80 zł do ceny, a tak zostaje w kieszeni. Pozdrowienia dla całej wspaniałej załogi Fly4free.
marco5, 28 lipca 2011, 13:47 | odpowiedz
marco5 : pytałem o nową partię sprzedaży... bo wszystkie poszły na pniu...
maciej, 28 lipca 2011, 14:03 | odpowiedz
@ maciej Jak tylko będziemy wiedzieć, to na pewno o tym Was poinformujemy :)
Hubert, 28 lipca 2011, 15:36 | odpowiedz
Kurczę no, nie możecie jakiegoś powiadomienia newsletterem puszczać, że będzie kolejny nakład? :( Bo tak to człowiek przychodzi z pracy i już nie ma kart do kupienia :( To już kolejny raz mam takiego pecha :(
Magda, 28 lipca 2011, 19:11 | odpowiedz
@Marco5 Dzieki za pomoc! Pozdrawiam
Maciek, 28 lipca 2011, 19:55 | odpowiedz
Dostałem extra pieniążki, już chciałem kupić kartę a tu nakład wyczerpany. Czekam na kolejny rzut. Będzie? Prawda?
kwiat, 29 lipca 2011, 23:02 | odpowiedz
Czy karta bedzie jeszcze dostepna ? mam nadzieje ze tak...
froggy, 31 lipca 2011, 14:20 | odpowiedz
Tak, będzie dostępna wkrótce. Jak tylko będziemy znać termin, to na pewno o tym Was poinformujemy. Kwestia tygodnia, może więcej.
Hubert, 31 lipca 2011, 14:33 | odpowiedz
Czym Wasza karta różni się od tej, sprzedawanej na allegro bezpośrednio przez BZ WBK? http://allegro.pl/karta-prepaid-na-wakacje-bz-wbk-nowosc-i1742329762.html
lucek, 1 sierpnia 2011, 1:16 | odpowiedz
No właśnie, ja też chciałem spytać o tę kartę, bo moim zdaniem tez nią można bez "haraczu" płacić Ryanowi, Wizzairowi nie wiem....?????
Radman, 1 sierpnia 2011, 10:15 | odpowiedz
nie wiem po co emocjonujecie się tak tą kartą, karta bzwbk bez logo fly4free dostępna na allegro to dokładnie taka sama karta tylko z innym nadrukiem, oczywiście fajnie mieć kartę fly4free ale jak nakład wyczerpany a karta potrzebna to trzeba kupić czarną z motylkami na allegro - zresztą chyba nawet jest tańsza bo za przesyłkę nic nie biorą...
Piotr, 1 sierpnia 2011, 11:10 | odpowiedz
Piotr, nie chodzi o emocjonowanie się - właśnie dlatego, że nakład fly4free wyczerpany szukam innych możliwości i chciałbym mieć pewność, że ta "czarna z motylkami" też zwalnia z "haraczu". Jeżeli jako laik cos wolno łapię, to sorry, ale potwierdźcie pls, że pod tym względem te karty tak samo funkcjonują...
Radman, 1 sierpnia 2011, 19:17 | odpowiedz
potwierdzam ze tak samo dziala czarna z motylkami ktora posiadam i kupowalem tydzien temu 8 biletow - za 20zl na allegro, a czy ta wakacyjna za 15zl to juz nie wiem wiec lepiej nie ryzykowac 5zl i kupic za 20zl motylki :-)
Piotr, 1 sierpnia 2011, 23:46 | odpowiedz
Kiedy będą dostępne nowe karty??? Wrzućcie ze 2000 to może wtedy każdy się załapie!
Konrad, 2 sierpnia 2011, 10:52 | odpowiedz
czy ma ktos linka do allegro z ta karta wbk z motylkami? ;)
juliette, 2 sierpnia 2011, 15:49 | odpowiedz
już znalazłam ;)
juliette, 2 sierpnia 2011, 16:04 | odpowiedz
Karta jest rozliczana w EUR. Reszta się zgadza poza tym, że to już nie najatrakcyjniejsza na rynku. Mimo to chętnie kupię do kolekcji, kiedy wznowicie sprzedaż tego prepaida.
Artur, 2 sierpnia 2011, 17:35 | odpowiedz
A czy testowaliście kartę „Karta internetowa" pre-paid http://allegro.pl/karta-internetowa-bz-wbk-i1746301944.html
Artur, 2 sierpnia 2011, 17:43 | odpowiedz
Czy mbank posiada taka kartę? Czytylko bzwbk? oferowali mi w mBanku e karte? czy to, to samo?
biker, 5 sierpnia 2011, 11:14 | odpowiedz
mBank nie ma w swojej ofercie kart zwalniających z opłaty administracyjnej Ryanaira.
Kamil, 5 sierpnia 2011, 12:26 | odpowiedz
kiedy nowy nakład?
rachel, 5 sierpnia 2011, 14:29 | odpowiedz
@Kamil - jestes pewien, ze bre nie ma takich kart? a co z kartami kibica Korony Kielce i Pogoni Szczecin oraz tymi ktore byly na openerze? wszystkie obsluguje BRE, a karty to mastercard paypass, ktore trzeba doladowac by ich uzyc. wyglada na to, ze sa to karty prepaid, choc bre reklamuje je jako mastercard e-money paypass...
damian, 9 sierpnia 2011, 0:11 | odpowiedz
Dziś dostałam kartę. Dzięki! A tak z ciekawości, czy warto zasilic ją zawszczasu, czy lepiej dopiero tuż przed chęcią zakupów biletów. Jak Wy robicie?
biochemik, 9 sierpnia 2011, 18:17 | odpowiedz
@biochemik Co prawda nie mam karty z fly4free ale mam kartę paypass z motylkiem również obsługiwaną przez BZBWBK. Doładowanie konta przez usługę blue cash trwa dosłownie 5 minut a koszt tak szybkiego przelewu to tylko 1zł. Odpowiadając na twoje pytanie Doładowuje gdy pojawia się jakaś okazja.
Meewosh, 9 sierpnia 2011, 19:41 | odpowiedz
Czy tą kartą można płacić w innej walucie niż PLN ?
???, 10 sierpnia 2011, 17:33 | odpowiedz
Oczywiście, że tak.
Luki, 10 sierpnia 2011, 19:39 | odpowiedz
Kiedy będzie kolejny nakład kart ?
desert, 10 sierpnia 2011, 19:47 | odpowiedz
Hej:-) Nie ma niestety Waszych kart, a ja szybko potrzebuję nie dać zarobić Ryanowi;-) Patrzę na allegro i się zastanawiam czym poza ceną mam się kierować szukając prepaida? To musi być MasterCard? Kto się orientuje? Słońca życzę!
Jola, 11 sierpnia 2011, 14:49 | odpowiedz
Musi być MasterCard i musi być prepaid. Funkcja PayPass jest do płatności w Ryanairze zbędna. Kieruj się ceną i datą ważności karty. A przy okazji dobra wiadomość. Finalizujemy rozmowy z bankiem nad zmianą formy dystrybucji kart, tak by były stale dostępne, wysyłane na teren całego kraju i... tańsze. Jesteśmy na dobrej drodze, nasze karty powrócą pod koniec sierpnia.
Ewelina Karpowicz, 11 sierpnia 2011, 15:06 | odpowiedz
Dzięki Ewelinko:-)
Jola, 11 sierpnia 2011, 15:19 | odpowiedz
ja tez jestem zainteresowana ta karta, czekam na kolejny naklad!!:)
tinusia, 11 sierpnia 2011, 17:17 | odpowiedz
mam tylko jedno pytanie, nie majac konta w polsce, jak bede mogla doladowywac ta karte?? prosze bardzo o odpowiedz
tinusia, 11 sierpnia 2011, 17:18 | odpowiedz
Jeśli nie masz konta w Polsce (złotówkowego) doładowując kartę z konta np w Euro stracisz na przewalutowaniu. W twoim przypadku lepszy będzie Neteller, niestety bez naszego logo :) http://www.fly4free.pl/jak-nie-placic-haraczu-ryanairowi/
Ewelina Karpowicz, 11 sierpnia 2011, 18:11 | odpowiedz
Hej sorry za offanswer : te nowe podatki i oplaty przy biletach ryana da sie jakos obejsc czy juz tak zostanie??
Koki, 12 sierpnia 2011, 1:35 | odpowiedz
karta z bzwb dostępna do kupienia w oddziałach banków rożni się od karty fly4free tym , że jej walutą rozliczeniową jest Euro. czy ktoś może mi wytłumaczyć co to oznacza w praktyce?? z góry dzięki
Dominika, 12 sierpnia 2011, 9:10 | odpowiedz
mam pytanie: czy bede mogla doladowywac karte Neteller w walucie € z konta w banku w RSM Repubblica di San Marino?? jesli tak, to jak mam to zrobic?? prosze o odpowiedz:) .
tinusia, 12 sierpnia 2011, 10:33 | odpowiedz
dostalam awizo w sprawie przesylki zamowionych kart w dniu 25.07, jednak dopiero wczoraj wyjelam je ze skrzynki, bo wczesniej bylam zagranica. czy ktos moze mi pomoc? co teraz zrobic? jest jakas szansa otrzymania kart? niestety InPost przetrzymuje przesylki 14 dni, a ten termin juz minal. prosze o pomoc. pozdrowienia
marsko, 16 sierpnia 2011, 13:59 | odpowiedz
Napisz proszę na karty@fly4free.pl
Ewelina, 16 sierpnia 2011, 16:03 | odpowiedz
Kiedy można spodziewać się nowych kart?
Artur, 16 sierpnia 2011, 18:11 | odpowiedz
>>Ewelina Karpowicz (autor): A przy okazji dobra wiadomość. Finalizujemy rozmowy z bankiem nad zmianą formy dystrybucji kart, tak by były stale dostępne, wysyłane na teren całego kraju i… tańsze. Jesteśmy na dobrej drodze, nasze karty powrócą pod koniec sierpnia. # 11 sierpnia 2011, 15:06<< Nic się od tej pory nie zmieniło :)
Ewelina, 16 sierpnia 2011, 18:16 | odpowiedz
Witam. Jak zapłacić Waszą kartą za bilet, jeśli ten w jedną stronę kosztuje np. 650,00 zł, a jednorazowa transakcja kartą nie może przekroczyć 500,00 zł. Jest jakaś możliwość czy niestety nie ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Jan, 16 sierpnia 2011, 18:19 | odpowiedz
Limit zasadniczo to 150 euro. Bank pisząc o 500 zł zabezpiecza się przed wahaniem kursów. Przy dzisiejszym kursie euro, realna powinna być transakcja do kwoty około 630 zł.
Ewelina, 16 sierpnia 2011, 20:28 | odpowiedz
Witam! Kiedy bedzie mozna zamowic nowa karte flyfree,bo spoznilem sie na tamta serie:( a chce zamowic kilka biletow na pazdziernik i listopad. prosze o pomoc!!! piszcie na maila, dzieki!:)
Tomek, 16 sierpnia 2011, 21:18 | odpowiedz
Witam, ja też jestem zainteresowana kartą, czy wiadomo coś już w tej sprawie. Kiedy ją będzie można kupić? pozdrawiam
natalia, 16 sierpnia 2011, 23:36 | odpowiedz
Mam pytanie czy można mieć na swoje nazwisko 2 karty w bzwbk bo usiłuje waszą zarejestrować i wyrzuca mi błąd że nie można poprawnie zweryfikować. Zamówiłem u was drugą bo limit pojedyńczej transakcji to 500 zł jak dla mnie to mało więc wziałem drugą i nie wiem czy system po peselu rozpoznanje i wyrzuca mi że nie można już dodać nowego użytkownika, najwyżej zarejestruje na kogoś innego
Adam, 17 sierpnia 2011, 8:21 | odpowiedz
Jeśli się nie mylę, system pozwala zarejestrować jedną kartę na jeden numer PESEL. Zbadam sprawę i doprecyzuję.
Ewelina, 17 sierpnia 2011, 8:44 | odpowiedz
@ Adam Wczoraj akurat dokonywałem rejestracji drugiej karty F4F dla siebie. Problemem okazał się nr PESEL, system nie pozwala na przypisanie dwóch kart do jednego nr PESEL. Ściągnąłem jakiś program do generowania nowych numerów i wszystko poszło gładko.
Hubert, 17 sierpnia 2011, 9:59 | odpowiedz
Dzieki też mi się tak wydawało także rejestruję na teściową niech sie martwi. Nie ma to żadnego znaczenia. I tak skoro to karta przedpłacona to mogę ją zasilać. Pozdrawiam dzięki za info i za kartę. Bardzo dobry pomysł i przy okazji popularyzacja waszej strony już wszyscy w robocie patrzą co ja tam znowu wymyśliłem i interesują się waszą stroną. Kawał dobrej roboty robicie i pozwalacie oderwać się od rzewczywistosci i realizować marzenia o lataniu i zwiedzaniu niekoniecznie majac za dużo kasy.
Adam, 17 sierpnia 2011, 11:28 | odpowiedz
Kiedy następna partia? Potrzebna mi w miarę szybko więc spytam dodatkowo ile czekaliście na przesyłkę w Warszawie od zakończenia aukcji? Fajnie byłoby wesprzeć chociaż w ten sposób wasz serwis ;]
Papaj, 17 sierpnia 2011, 13:44 | odpowiedz
Witam. Jak zapłacić Waszą kartą za bilet, jeśli ten w jedną stronę kosztuje więcej niż kwota jednorazowej transakcji kartą. Jest jakaś możliwość czy niestety nie ? Odpowiedź Eweliny na moje wcześniejsze pytanie niestety nie rozwiązała mego problemu. Pozdrawiam
Jan, 19 sierpnia 2011, 10:25 | odpowiedz
Nie ma takiej możliwości, jeśli kwota zakupu jest większa niż limit transakcji. Swoją drogą to strasznie drogo. To koszt biletu dla jednej osoby w jedną stronę?
Ewelina, 19 sierpnia 2011, 11:29 | odpowiedz
Taki koszt, ponieważ to zakup na "ostatnią chwilę" i dlatego tak drogo. Dziękuję szybką za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.
Jan, 19 sierpnia 2011, 13:30 | odpowiedz
Dopytywałam, przypuszczając, że być moze kupujesz od razu bilet tam i z powrotem w jednej transakcji. Wtedy by obniżyc koszt jednorazowego zakupu, można by było oddzielnie kupic bilet tam, i oddzielnie powrotny.
Ewelina, 19 sierpnia 2011, 13:48 | odpowiedz
Witam. Widzę, że nieźle schodzi kolejny nakład Waszych kart. Pozdrawiam serdecznie.
marco5, 23 sierpnia 2011, 17:40 | odpowiedz
Kupiłam bo dzięki Wam uzyskałam dużo fajnych i pożytecznych informacji. 1h10 min i poszły wszystkie karty, nieźle
helka2003, 23 sierpnia 2011, 18:23 | odpowiedz
Łeee już nie ma! Kiedy następna tura?
Artur, 23 sierpnia 2011, 18:45 | odpowiedz
Kolejna, duża partia będzie 1 września. Dziękujemy tym, którzy dziś zakupili karty.
Hubert, 23 sierpnia 2011, 19:15 | odpowiedz
No tak, przegapiłem... Już się ucieszyłem, że pod koniec sierpnia, a tu czytam, że wrzesień. A ja 1 września w samolocie akurat będę i znowu się rozejdą. Trudno, na pewno to nie będzie ostatnia partia tego gorącego towaru :).
Leander, 23 sierpnia 2011, 19:45 | odpowiedz
A czym te kart różnią się od kart BZ WBK Mastercard paypass?
yareq, 23 sierpnia 2011, 21:44 | odpowiedz
@yareq Prestiżem ; )
Mamut, 23 sierpnia 2011, 21:45 | odpowiedz
Nasze nie mają PayPass. Po inne różnice odsyłam do komentarzy wyżej. Wszystko w tym temacie zostało już powiedziane na tej stronie.
Kamil, 23 sierpnia 2011, 22:10 | odpowiedz
Czy można wiedzieć ile kart już sprzedaliście?
Karol, 24 sierpnia 2011, 8:19 | odpowiedz
Panowie i Panie. Czy nie da sie rzucic wiekszej ilosci kart na aukcje? Koncze prace, przychodze do domu a tam widze, ze ruszyla sprzedaz kart i juz sie skonczyla bo ludzie sie rzucaja jak na cukier. To juz kolejny raz tak. Chcialbym kupic od Was ta karte ale nie sprawdzam internetu co godzine.
HIPIS, 24 sierpnia 2011, 9:40 | odpowiedz
@Karol - 1500 kart. @Hipis - zadbamy o to, by we wrześniu zaspokoić już cały popyt. 1 września następna aukcja.
Kamil, 24 sierpnia 2011, 10:08 | odpowiedz
Ja rozumiem ze naklejka FLY4FREE na karcie czyni cuda ale karty z BZWBK sa na Allegro dostepne non stop za 20PLN, wysylka za 0PLN. Wiec jak komus bardzo zalezy na zakupie biletow ze znizka to wcale nie trzeba polowac na karte z F4F. Sam tak zrobilem jak sie 2 raz okazalo ze sie spoznilem na aukcje. Karta juz sie zwrocila.
monkahead, 24 sierpnia 2011, 12:32 | odpowiedz
helka2003 : Kupiłam bo dzięki Wam uzyskałam dużo fajnych i pożytecznych informacji. Helko, serdecznie dziękujemy, to najmilszy komplement dla naszej pracy.
Ewelina, 24 sierpnia 2011, 12:40 | odpowiedz
Świetna akcja - już czekam na 1 września i liczę, że tym razem uda mi się załapać ;) Pozdrawiam!
Sylwia, 24 sierpnia 2011, 21:55 | odpowiedz
Witam! Właśnie otrzymałam kartę Fly4Free i teraz mam takie pytanie: przy zakupie biletu na stronie Ryanaira muszę podać dane właściciela karty, które są później weryfikowane. Skoro aktywuję ją jedynie w bankomacie, bez podawania jakichkolwiek informacji o sobie, skąd system będzie wiedział, że moje dane są prawidłowe? Ostatnio kupowałam bilety taką samą kartą kolegi, za 1 razem transakcja się nie powiodła bo podałam jego zły adres. Skąd system go zna, skoro wcześniej nigdzie go nie wprowadzam? A może jednak? A może w przypadku tej karty właściciel i adres wcale nie ma znaczenia? Z góry dzięki jak ktoś mi to wytłumaczy ;) Pozdrawiam
moncloya, 25 sierpnia 2011, 15:38 | odpowiedz
Możesz wpisac dowolne dane właściciela karty. Przypadek odrzuconej rezerwacji mógł wynikać z tego, że dane podany były w nieprawidłowym formacie (np. 4 zamiast 5 cyfr kodu pocztowego). Jednak na wypadek ewentualnych reklamacji, lepiej moim zdaniem podawać dane prawdziwe.
Ewelina, 25 sierpnia 2011, 16:28 | odpowiedz
Witam. Miał ktoś problemy z rejestracją karty? 3 krotna próba z prawidłowym wpisywaniem danych zakończyła się porażką. Pozdrawiam.
marcel79, 26 sierpnia 2011, 7:21 | odpowiedz
Już się udało ufffff :)
marcel79, 26 sierpnia 2011, 9:25 | odpowiedz
Wyjaśnienie z banku odnośnie wcześniejszych wypowiedzi o niemożliwości zarejestrowania więcej niż jednej karty na jeden numer PESEL: "Jest możliwe zarejestrowanie do 10 kart na jeden nr PESEL, taką rejestrację należy przeprowadzić po zalogowaniu się w serwisie prepaid.bzwbk.pl w zakładce „moje karty”/„zarejestruj nową kartę”.
Kamil Lodziński, 26 sierpnia 2011, 9:45 | odpowiedz
Wadą tej karty jest fakt, że jeżeli zapomnisz PIN to będziesz musiał wykupić środki za 12.90 pln
Mikołaj, 27 sierpnia 2011, 22:07 | odpowiedz
WITAM serdecznie. Proszę o pomoc kogoś kto zna się na tej karcie. Już z wypiekami na twarzy rezerwowałam lot do Mediolanu, ale niestety zawsze wsykakuje mi ERROR, nie wiem co robić. Nie odróżniam co jest numerem karty (to numer na AWERSIE?) a co numerem konta, nie wiem jak sprawdzić czy jest doładowana, moje pieniądze przepadły gdzieś i nawet nie mogę zobaczyć gdzie są. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
MoniaH, 28 sierpnia 2011, 3:09 | odpowiedz
@ MoniaH Skorzystaj z linków zamieszczonych w tekście. Jak sprawdzać konto? i Rezerwacja biletów w Ryanair krok po kroku >> Wszystko zostało tam dokładnie opisane.
Hubert, 28 sierpnia 2011, 10:42 | odpowiedz
Już to zrobiłam i to kilka razy. Zwracam się o pomoc, ponieważ rzeczywiście mam problem i nie umiem go rozwiązać za pomocą informacji, które podaliście. Mam jedno pytanie: czy pieniądze są księgowane przez weekend? Myslalam, ze bede miala je od razu bo mam konto w BZWBK a karta F4F tez jest z WBK. Przelełam pieniądze za pomocą tego Blue.. coś, karta po rejestracji nie jest wykrywalna, chciałam to zrobić jeszcze raz, probowalam 3 razy i nic.
MoniaH, 28 sierpnia 2011, 10:54 | odpowiedz
Skontaktuję się z Tobą poprzez e-mail i tam postaramy się rozwiązać problem.
Hubert, 28 sierpnia 2011, 11:04 | odpowiedz
witajcie karta doszła, bardzo dziekuje, jednak przy rejestracji napotkalam dwa problemy: posiadam dwa nazwiska i system mi ich nie przepuszcza, drugi problem: co to jest dotychczasowy kod aktywacyjny? pzdr helka2003
helka2003, 29 sierpnia 2011, 21:17 | odpowiedz
@ helka2003 1) To podaj 1 nazwisko ;) 2) Dotychczasowy kod aktywacyjny to "2424". Znajduje się on na ulotce dołączonej do karty.
Hubert, 29 sierpnia 2011, 21:21 | odpowiedz
a jak jest z wypłatą pieniędzy przelanych na kartę? można tego dokonać w bankomacie? są jakieś opłaty?
Kamil, 30 sierpnia 2011, 18:29 | odpowiedz
Tak, wypłata środków z bankomatu kosztuje 5 zł: http://indywidualni.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/zasady_kart_z_doladowaniem_premium.pdf
Ewelina, 30 sierpnia 2011, 18:34 | odpowiedz
czy tę kartę można podpiąć też pod PayPala i płacić nią na eBay'u (US, UK, DE)?
Piotrek, 1 września 2011, 13:33 | odpowiedz
czy mogę mailowo zmienić adres na który zostanie wysłana karta? bo mój podany w allegro nie jest obsługiwany
madika, 1 września 2011, 14:27 | odpowiedz
Tak Madiko, koniecznie napisz na karty@fly4free.pl ze swoim nickiem allegro w tytule.
Ewelina, 1 września 2011, 14:39 | odpowiedz
Dziękuję serdecznie- w końcu udało mi się załapać:)
kpauli, 1 września 2011, 15:22 | odpowiedz
Mam takie pytanie jak nalezy interpretowac ten punkt regulaminu karty: "Jednokrotna wartość transakcji dokonanej przy uŜyciu Karty nie przekroczy wartości 500 PLN z uwzględnieniem wartości pieniądza elektronicznego zgromadzonego na Karcie w chwili przeprowadzania transakcji." Czyli nie moge kupic biletu przekraczającego tą kwote???
kozakarla, 1 września 2011, 16:02 | odpowiedz
@kozakarla Dokładnie tak. Za jednym razem możesz zapłacić max 500zł.
Mamut, 1 września 2011, 16:56 | odpowiedz
Strona przedmiotu została usunięta przez pracownika Allegro. Co się stało? Będą znowu dostępne?
Maslo, 1 września 2011, 18:25 | odpowiedz
No właśnie. Udało mi się zdążyć kupić kartę, ale teraz już strona jest niedostępna.. o co chodzi? czy kupione karty zostaną wysłane?
tropik, 1 września 2011, 18:50 | odpowiedz
dlaczego aukcja na Allegro została usunięta "przez pracownika Allegro"
czedab, 1 września 2011, 19:11 | odpowiedz
Wyjaśniamy sytuację z Allegro. Dam zaraz znać czy mozemy wysyłać zamówione karty, czy też będziemy zwracać pieniądze a karty sprzedawać ponownie.
Kamil, 1 września 2011, 19:29 | odpowiedz
Sytuacja jest już wyjaśniona. Wszystkie zamówione i opłacone karty zostaną wysłane, zamówione i nieopłacone można (i należy :) nadal opłacać, po zaindeksowaniu wpłaty zostaną wysłane. Nową serię kart wypuścimy już niedługo.
Kamil, 1 września 2011, 19:34 | odpowiedz
Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub niejasności kontaktujcie się proszę z nami poprzez adres karty@fly4free.pl. Tu możemy przegapić wypowiedź i nie odpowiedzieć na pytanie.
Kamil, 1 września 2011, 19:35 | odpowiedz
A to dziwne wyjaśnienie. Sprzedaje na Allegro już od wielu lat i zawsze w taki sam sposób obliczam koszt wysyłki. Zresztą każdy tak robi...
piotras, 1 września 2011, 19:36 | odpowiedz
19 zł w tym 7 zł kosztów wysyłki. A inpost kosztuje połowe taniej! wiec jakby nie bylo troche naciagaliscie allegro
karol, 1 września 2011, 19:38 | odpowiedz
"Dokładnie tak. Za jednym razem możesz zapłacić max 500zł" A czy można w ciągu dnia dokonać kilku takich transakcji? czy tylko jedna dziennie?
Maja, 1 września 2011, 20:19 | odpowiedz
@ Maja Tak, oczywiście. Limit dzienny transakcji to 2.000 zł.
Hubert, 1 września 2011, 20:23 | odpowiedz
@Hubert Dzięki za informacje:) ale jak dobrze rozumiem,jeżeli jeden bilet docelowy kosztuje powiedzmy 700 zł to nie ma możliwości skorzystania z tej karty...;/?
Maja, 1 września 2011, 21:36 | odpowiedz
@ Maja Bilet w jedną stronę w Ryanair za 700 zł? Wow, taniej już wyjdzie tradycyjnymi liniami ;)
Hubert, 1 września 2011, 21:40 | odpowiedz
no kurcze tak chciałem kupić tą kartę, a tu zonk i już nie ma aukcji - cały dzień spędziłem w pracy, a teraz znowu trzeba czekać na kolejną serie, jeśli to możliwe to proszę o podanie dnia i godziny rozpoczęcia aucji by udało mi się ja w końcu upolować. dziękuję i pozdrawiam
łukasz, 1 września 2011, 21:55 | odpowiedz
@ łukasz Jak tylko będziemy znać termin następnej aukcji, informację o niej umieścimy w pierwszym zdaniu tego tekstu, na samej górze :)
Hubert, 1 września 2011, 22:21 | odpowiedz
chciałabym kupic bileciki bez "haraczu" ale nie załapałam sie już na kartę i tak myslę, czy ktoś nie mógłby poratowac swoją a ja przelałabym cash na konto..
kacha276, 2 września 2011, 11:59 | odpowiedz
czy macie w planach wypuszczenie nowych kart? :)
nati, 6 września 2011, 16:37 | odpowiedz
Tak, w najbliższych dniach. Chwilowo nie mogliśmy uruchomić sprzedaży ze względu na niestabilną pracę serwera.
Ewelina, 6 września 2011, 16:45 | odpowiedz
Po jakim czasie powinna dojść do mnie ta karta? Jutro mija tydzień od zamówienia i nic.
Michnik90, 7 września 2011, 15:01 | odpowiedz
no właśnie też mam pytanie po jakim czasie powinna dojść karta ? bo minął już tydzień i nie nic
Anka, 7 września 2011, 15:21 | odpowiedz
Wszystkie opłacone karty zostały już wysłane. W razie dalszych pytań prosimy piszcie do nas na karty@fly4free.pl
Hubert, 7 września 2011, 15:31 | odpowiedz
czy za nim przeleje się pieniądze na konto,żeby zrobić przelew na rezerwacje trzeba najpierw ją aktywować w bankomacie?
mamma171, 11 września 2011, 9:39 | odpowiedz
Hej, Moja karta od 8.09.11 ma status jako "Przyjęta w mieście docelowym", czy mam to rozumieć, że skoro był to piątek godzina 13:44 to przywiozą mi ją w poniedziałek(jutro)? Jeśli tak, to czy firma InPost dzwoni nim przyjedzie kurier, tak aby zastał kogoś w domu?
agasto, 11 września 2011, 23:48 | odpowiedz
@ mamma171 Tak, kartę można aktywować w bankomacie lub na stronie www. @ agasto Trzeba poczekać, gdyż prawdopodobnie przesyłka została zarejestrowana w mieście i niedługo powinna zostać dostarczona pod wskazany adres.
Hubert, 12 września 2011, 0:17 | odpowiedz
czy można się spodziewać w najbliższym czasie wznowienia kart?
ola, 12 września 2011, 11:54 | odpowiedz
Pomóżcie bo już nie wiem co zrobić. Dostałem kartę, chcę ją zarejestrować a cały czas wyskakuje mi komunikat "Karta nie została zarejestrowana. Próba zmiany numeru PIN nie powiodła się. Wykonaj operację ponownie.". Zadzwoniłem na inforlinie a Pan mi powiedział żeby udac się do placówki banku tam ja zarejestrują. Poszedłem do Banku a Pani stwierdziła że ona nie wie jak i że muszę to zrobić przez strone. A przez strone w kółko ten sam komunikat. Co mam zrobic?
Beny, 13 września 2011, 11:25 | odpowiedz
@ Beny Wydaje mi się, że to może być problem z nr PESEL. Spróbuj zarejestrować kartę na inny nr PESEL np. znajomego lub kogoś z rodziny.
Hubert, 13 września 2011, 13:42 | odpowiedz
Witam, kiedy będzie kolejna aukcja z kartami?
soja, 14 września 2011, 15:28 | odpowiedz
Czy można nadal zakupić karty MasterCard Prepaid? Chciałabym to zrobić przez przekierowanie w powyższym artykule ale ono nie działa:/
Megi, 14 września 2011, 19:20 | odpowiedz
Aukcja nowych kart będzie dziś wieczorem. Około 20.
Kamil, 14 września 2011, 19:23 | odpowiedz
Psia krew, przegapiłem... Kiedy mniej więcej można się spodziewać aukcji nowych kart?
Dominik, 15 września 2011, 9:31 | odpowiedz
F4F robicie naprawdę dobrą robotę i za to dziękuję, ale z tym usunięciem mojego posta w tym temacie to trochę nie ok. Wiecie o czym mówię.
Leszek S., 15 września 2011, 11:07 | odpowiedz
Leszku usunąłem twój komentarz, ponieważ zaklasyfikowałem go jako sianie niepokoju, bez podania uzasadnienia. Informacja o ruchach Ryanaira w UK jest zamieszczona w tekście powyżej, który komentujesz. Mam wrażenie, że napisałeś komentarz, nie czytając całości tekstu. Pozdrawiam
Kamil, 15 września 2011, 11:13 | odpowiedz
Tak to prawda nie czytałem wcześniej aktualizacji, ale widzę, że wszystko tam wyjaśniliście :) Zatem F4F działa bardzo fair! Pozdrawiam
Leszek S., 15 września 2011, 14:32 | odpowiedz
Dziękuję za zrozumienie.
Kamil, 15 września 2011, 14:47 | odpowiedz
Kiedy będzie możliwość kupienia karty ? Pilnie potrzebuję ;)))
Neit, 16 września 2011, 15:33 | odpowiedz
hej mozecie napisac adres stronki na kotrej można aktywowac karte???
Anka, 19 września 2011, 18:53 | odpowiedz
@ Neit W tygodniu ruszamy z nową pulą kart (500 sztuk). @ Anka Kartę rejestrujemy na http://prepaid.bzwbk.pl/ i wybieramy w prawym górnym rogu "rejestracja".
Hubert, 19 września 2011, 19:46 | odpowiedz
Kupiłam Waszą kartę i nie mogę zamówić biletu, nie mam pojęcia co się dzieje. Na karcie nie ma żadnych moich danych tylko jest FLY4FREE.PL TANIE LATANIE, kiedy uzupełniam dane otrzymuje komunikat, że numer konta jest niepoprawny i fakt jest za długi bo cały się nie mieści, kiedy chce wprowadzić numer karty nie chce akceptować. Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje?
mamma171, 21 września 2011, 13:55 | odpowiedz
@ mamma171 Napisz do mnie na hubert.olender@fly4free.pl, zaraz problem rozwiążemy ;)
Hubert, 21 września 2011, 14:03 | odpowiedz
czy za pomocą karty kredytowej BZWBK również uniknę harachu ryanera to link do karty jaka mam http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/kredytowe/world-mastercard/karta-kredytowa-world-mastercard.html
Mariusz, 22 września 2011, 14:34 | odpowiedz
Może, a nawet prawdopodobnie, takie pytanie już padło, ale...czy mogę płacić moją kartą za loty innych osób, nawet jeżeli z nimi nie lecę?
Magda, 22 września 2011, 14:39 | odpowiedz
Możesz płacić.
Ewelina, 22 września 2011, 15:56 | odpowiedz
Mariusz : czy za pomocą karty kredytowej BZWBK również uniknę harachu ryanera to link do karty jaka mam http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/kredytowe/world-mastercard/karta-kredytowa-world-mastercard.html
Mariusz, 22 września 2011, 22:37 | odpowiedz
Nie nie unikniesz. To karta kredytowa. Zwalnia z opłaty karta przedpłacona.
Ewelina, 22 września 2011, 22:44 | odpowiedz
Hej!;-) Kiedy będzie można ponownie zakupić kartę?
Marti, 23 września 2011, 16:45 | odpowiedz
@ Dominik, Neit, Marti Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną serię kart - 500 sztuk z terminem ważności 09/2013. W sobotę (24 września) o 15:00 zostaną one wystawione na sprzedaż.
Dorota, 23 września 2011, 23:32 | odpowiedz
Witam:) Otrzymałam kartę, ale nie mogę jej zarejestrować poprzez stronę internetową. Co oznacza "Pełen numer rachunku karty"? Czy jest to numer znajdujący się na karcie, czy może numer rachunku widniejący na dołączonej do karty kartce? Podobnie sprawa się ma z "6 pierwszych cyfr numeru karty". Chodzi tu o numer na karcie? Wiem, że pytania dość proste, ale mam z tym problem a nie chciałabym źle wpisać. Z góry dzięki za pomoc:)
Emila, 24 września 2011, 10:02 | odpowiedz
Już się zarejestrowałam;))
Emila, 24 września 2011, 10:08 | odpowiedz
Dziękuję, będę polować :)
Neit, 24 września 2011, 10:58 | odpowiedz
Czy karta jest na konkretną osobę (tzn jej dane są uwidocznione na karcie?)
shee, 24 września 2011, 22:57 | odpowiedz
Dalej tylko, wysyłka inPostem, lekka dyskryminacja małomiasteczkowych pasjonatów których ten dostawca nie ma w zasięgu.
aic, 25 września 2011, 8:36 | odpowiedz
@shee: karta jest na okaziciela @aic: czy jesteś w stanie zaakceptować cenę 20 zł za kartę zamiast 19 zł? Przy takiej cenie moglibyśmy wystawić w przyszłości aukcję z wysyłką Pocztą Polską.
Kamil, 25 września 2011, 10:28 | odpowiedz
Tak, jak najbardziej przecież to niewielka różnica w cenie. Dziękuję za zainteresowanie sprawą.
aic, 25 września 2011, 11:08 | odpowiedz
witam! hmmm czyli gdy zakupię bilet z Wrocławia do Londynu nie place nic więcej?(żadnych dodatkowych opłat ?)
ksenia, 25 września 2011, 12:55 | odpowiedz
Nie uiszczasz opłaty za płatność. Wszelkie bagaże, miejsca z przestrzenią na nogi czy priorytetowe wejścia - nadal płacisz oczywiście.
patron6, 25 września 2011, 14:01 | odpowiedz
czy z tej karty mogę wypłacać peniądze w kazdym bankomacie w Polsce? jak wyglada sprawa w krajach UE?
Tristab, 25 września 2011, 19:54 | odpowiedz
Karta ta jest pewnie świetna przy kupowaniu biletów Ryan Natomiast nie polecam posługiwania się tą kartą na codzień. Nie wiem na czym to polega ale zawiodła mnie np. wczoraj w kasie Intercity, w sklepach, nie mogłem wypłacić pieniędzy w bankomacie ecardu. Wcześniej nie mogłem wypłacić z bankomatu w Pradze. Nie wiem na czym to polega, może to matercard a może coś innego, ale karta się nie nadaje do codzinnego posługiwania pozdr.
Robin, 25 września 2011, 22:18 | odpowiedz
Robin mi tylko raz się tak zdażyło w McDonald w PL a poza tym ok. Za granicą istotną kwestią jest że przeliczajac waluty początkowo zabezpiecza wiekszą kwotę i dlatego np. płacąc 4 euro może zabezpieczyć koło 20 zł a dopiero potem rozliczenie np. 4 x 4,5 - 18 zł. Dlatego jak nie są wystarczajace środki transakcja nie dochodzi do skutku. Czasami także w Anglii zdażałą się z kartami wystawionymi w PL problemy. A tak tylko raz mi sie zdarzyło-nie potrafili powiedzieć dlaczego ? Ale do zakupów internetowych np. uzbezpieczenia jest ok.
Adam, 26 września 2011, 8:39 | odpowiedz
@ Robin Nie ma żadnych problemów z płaceniem kartą w sklepach (osobiście jej używam), jak również z wypłatą środków, jednak wypłaty z bankomatu są nieopłacalne, ponieważ, jak już pisaliśmy na naszej stronie, są one obciążone prowizją w wysokości 5 zł.
Hubert, 26 września 2011, 11:41 | odpowiedz
Hubert Rozumiem Cię ale według mnie jest coś na rzeczy W sobotę próbowałem tą kartą zapłacić za bilety w kasie PKP Intercity, bez powodzenia. Następnie chciałem zapłacić w jakimś sklepie, ten sam problem - więc to raczej nie możliwe aby oba terminale były zepsute. Następnie poszedłem do bankomatu ecard, i... nie mogłem wypłacić pieniędzy. I zaraz wkurzyłem się i poszedłem do jeszcze innego sklepu i.... dokonałem zakupu :) coś powoduje że ta karta zawodzi, może to że jest prepaid, może to że jest matercard, nie wiem podkreślam do kupowania biletów Ryana karta jest pewnie cudowna, do posługiwania na co dzień nie za bardzo. Natomiast w ciągu ostatniego miesiąca robiłem nią zakupy w Tesco i nie miałem żadnych problemów
Robin, 26 września 2011, 11:57 | odpowiedz
a i jeszcze byłem po tym ecardzie, w bankomacie euronetu, to samo, bez powodzenia tylko ja mam takie problemy? Czy może tylko ja używałem tej karty tak często
Robin, 26 września 2011, 11:59 | odpowiedz
Chyba musiałam przeoczyć coś podczas zamawiania karty, ale nie mogę nigdzie znaleźć nr. konta, pod który mam przelać pieniądze. Proszę o pomoc!
Marti, 26 września 2011, 13:29 | odpowiedz
@ Marti Jak zaznaczyliśmy w opisie aukcji na Allegro, "Nie przyjmujemy wpłat na konto - akceptujemy jedynie opcję "Płacę z Allegro". Uprzejmie prosimy o wpłatę w tej formie. Aby jej dokonać należy na swoim koncie Allegro wybrać Moje Allegro / Moje Zakupy / Kupione, znaleźć na liście naszą aukcję, po prawej stronie kliknąć w przycisk opcje/płacę. W razie jakichkolwiek problemów z płatnością prosimy o kontakt na karty@fly4free.pl
Dorota, 26 września 2011, 13:34 | odpowiedz
Dzięki, już wszystko w porządku, pieniążki dostarczone. Teraz z niecierpliwością czekam na kartę ;)
Marti, 26 września 2011, 14:15 | odpowiedz
Witam, chciała bym się dowiedzieć czy jeżeli zakupię taką kartę i zarezerwuję lot w dwie strony na miesiąc listopad nadal będę zwolniona z oplaty w kwocie 25.20 w jedną stronę?
karolina, 27 września 2011, 13:28 | odpowiedz
@ karolina Tak, oczywiście - karta zwalnia z opłaty transakcyjnej przy lotach na wszystkich trasach linii Ryanair.
Hubert, 27 września 2011, 19:43 | odpowiedz
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-launches-branded-prepaid-mastercard. Pod tym linkiem znalazłem informację, że ryanair wydaje swoją kartę płatniczą która zwalnia z "opłaty za płatność". Słabo znam angielski, ale jest tam chyba napisane, że nasze karty mastercard prepaid (f4f) stracą swją "moc" unikania dodatkowej opłaty. Bardzo proszę o zweryfikowanie tej wiadomości osoby, które lepiej znają angielski.
hugo1211, 29 września 2011, 10:03 | odpowiedz
@Hugo - wykorzystaj znajomość polskiego i przeczytaj powyższy tekst. Tu masz wszystkie interesujące cię informacje. Ten fragment: Ryanair na Wyspach Brytyjskich 12 września 2011 roku podjął działania dążące do zmonopolizowania rynku kart zwalniających z opłaty administracyjnej. Od początku listopada jedyną BRYTYJSKĄ kartą MasterCard Prepaid zwalniającą z opłaty na brytyjskie rezerwacje (pojęcie „brytyjskie rezerwacje” nie zostało w informacji zdefiniowane, przyjmujemy, że rzecz dotyczy rezerwacji z wylotem z UK) będzie karta firmowana logo Ryanaira (Ryanair Cash Passport). Ryanair zapowiada rozszerzanie z czasem akcji na „inne kraje europejskie”. Należy więc przypuszczać, że zmiana ta w niedalekiej, lecz bliżej nieokreślonej przyszłości, może objąć też Polskę. Co za tym idzie, karty MasterCard Prepaid Fly4free.pl mogą przestać zwalniać z prowizji Ryanaira. Jest niezmiernie ważne, byście kupując kartę byli tego świadomi. Nie mniej na dzień dzisiejszy karta MasterCard Prepaid Fly4free.pl funkcję zwalniającą z opłaty transakcyjnej w Ryanair nadal pełni i nie ma żadnej konkretnej informacji od linii lotniczej Ryanair, czy i kiedy zwalniać przestanie.
Ewelina, 29 września 2011, 10:17 | odpowiedz
Dzięki za wyjaśnienia Ewelina. W czasach kiedy ja chodziłem do szkoły to rosyjskiego uczyli :))
hugo1211, 29 września 2011, 10:37 | odpowiedz
Czyli jak będę kupowac bilet w WB to "naszą" kartą nic nie wskuram?
Marcin, 3 października 2011, 14:27 | odpowiedz
czy ktos moze pomoc zaplacic karta za bilety ryana tak aby nie placic oplat administracyjnych?
olka, 3 października 2011, 21:14 | odpowiedz
hej, a czy się ktoś orientuje czy ta karta można dokonać rezerwacji hostelu gdzie trzeba przez internet opłacić pierwszy nocleg przy rezerwacji a przy podawaniu numeru karty w formularzu rezerwacji proszą o podanie numeru "credit card" czy tą kartą też można zapłacić czy to musi być koniecznie kredytówka dzieki z góry za info... ??
tereska, 6 października 2011, 13:33 | odpowiedz
@ Marcin Karta Fly4free MasterCard Prepaid zwalnia i będzie zwalniać z opłaty administracyjnej w Ryanair dla każdej rezerwacji. Także karta Fly4free MasterCard Prepaid zwalnia i będzie zwalniać z opłaty na brytyjskie rezerwacje (pojęcie „brytyjskie rezerwacje” nie zostało w informacji zdefiniowane, przyjmujemy, że rzecz dotyczy rezerwacji z wylotem z UK). @ tereska To już zależy od serwisu rezerwacyjnego i ilości środków posiadanych na koncie. Przy rezerwacji hoteli przez booking.com, hotel czasem może zrobić pre-autoryzację karty w wysokości odpowiadającej cenie pierwszego noclegu.
Hubert, 6 października 2011, 15:40 | odpowiedz
24 wrzesnie kup[ilem karte i do dos jej nie dostalem mimo ze zaplacilem tego zamego dnia masakra :((
Adamos, 7 października 2011, 22:02 | odpowiedz
@ Adamos Bardzo przepraszam, ale tak jak informowaliśmy w powiadomieniu z 26 września, karta została wysłana już drugiego dnia po zakupie, podaliśmy też numer listu przewozowego i doradziliśmy śledzenie przesyłki na stronie inpost.pl. Zgodnie z wynikami wyszukiwania w/w numeru, kurier ze względu na nieobecność adresata zostawił awizo i przesyłka czeka od 30 września na odebranie w punkcie obsługi inPost: "2011-09-30 17:04 Sosnowiec Awizo w pok: PAPIRUS HURT-DETAL - Braci Miroszewskich A11-2 - Sosnowiec" Jeżeli nie otrzymał Pan awizo z adresem punktu, w którym można odebrać przesyłkę, bardzo proszę o kontakt na karty@fly4free.pl, wówczas złożę reklamacje do firmy inPost. Proszę jednak udać się po odbiór do wskazanego punktu, bowiem przesyłka zostanie tam Panu wydana również bez kwitu awizo, po okazaniu dowodu osobistego. W przypadku nieodebrania awizo w ciągu 14 dni, list zostanie odesłany na nasz adres. Pozdrawiam:)
Dorota, 7 października 2011, 22:23 | odpowiedz
Cześć, mam uprzejme pytanie, kiedy rzucacie następną pulę kart? :) Pozdrawiam!
Zimek, 9 października 2011, 2:41 | odpowiedz
Witam, A jak to jest w przypadku kiedy chcę zapłacić tą kartą w innej walucie?. Jest taka możliwość, jeśli tak to jakie jest przewalutowanie i jakieś dodatkowe opłaty?
tomiecz, 16 października 2011, 17:43 | odpowiedz
Niemiła niespodzianka. Albo nie doczytałam, albo to drobnym druczkiem gdzieś było... Że zasilając kartę z mBanku albo Millenium płacę prowizję 3% od wpłacanej kwoty. Tak więc zasiliłam kartę i od razu zżarło mi 30 zł :( Moglibyście gdzieś to info zaznaczyć w artykule? Bo przecież gros z nas korzysta z tych 2 banków. Piszę to info ku przestrodze innych, lepiej skorzystać z doładowania w placówce albo po prostu z innego kontas wysłać pieniądze. "Cennik i limity doładowań Jednorazowy limit zasilenia karty wynosi 3000 złotych, ale zasilić możesz już od kwoty 1 zł. Koszt wykonania przelewu to jedynie złotówka. W przypadku banków mBank oraz MultiBank prowizja wynosi 3% od kwoty doładowania." Pozdrawiam i mam nadzieję, że skorzystam :) A.
Ania, 16 października 2011, 22:18 | odpowiedz
Aniu, mijasz się z prawdą. W tekście znajduje się informacja: Jak zasilać kartę? Każda karta ma przypisany swój własny numer rachunku technicznego, który wydrukowany jest na rewersie. Na ten numer możemy dokonać przelewu środków z dowolnego banku. Kartę można także bezpłatnie zasilić w oddziale BZWBK. Zasilenie przelewem czy to z mBanku czy Millenium kosztuje tyle co przelew wychodzący z tego banku. Czyli 0 zł. Jeśli korzystasz z innych form zasilania karty, np. przelewu błyskawicznego (https://bluecash.pl/) - zapoznaj się z regulaminem tych usług.
Ewelina, 16 października 2011, 22:47 | odpowiedz
Kiedy karta bedzie znów w sprzedaży?
Maciek, 17 października 2011, 21:14 | odpowiedz
Ponawiam wcześniejsze pytanie: czy można płacić kartą w euro? Jeżeli tak to na jakiej zasadzie są przeliczane środki?
Magda, 17 października 2011, 21:20 | odpowiedz
@ Magda Mikołaj już wcześniej zadał dokładnie to samo pytanie (9 lipca 2011, 14:27)
Hubert, 17 października 2011, 22:13 | odpowiedz
Kartę prepaid BZ WBK warto zasilać korzystając z bluecash w połączeniu z Eurobankiem. Doładowanie karty kosztuje 1 zł, natomiast Eurobank zwraca na konto 0,5%. Jak łatwo policzyć na każdym zasileniu powyżej 200 zł wychodzi się na plus :)
yareq, 17 października 2011, 22:33 | odpowiedz
Oj, bardzo bym chciał nabyć taką kartę. Niestety spóźniłem się (dopiero znalazłem waszą stronę i temat). Kiedy będzie kolejna edycja? Jak widzę, że nawet gdybyście zamówili i 10.000 kart to i tak by poszły :D
jip, 18 października 2011, 13:31 | odpowiedz
Czyli rozumiem, że płacić w euro można. Teraz drugie pytanie dot. samej płatności za bilety. Czy w Ryanair muszę opłacić lot od razu w momencie dokonywania rezerwacji czy mogę np następnego dnia? Chodzi mi o ominięcie dziennego limitu 500zł. Zrobiłabym od razu wszystkie rezerwacje a dokonała opłat w różnych dniach.
Magda, 18 października 2011, 13:44 | odpowiedz
500 zł to nie jest dzienny limit tylko limit pojedyńczej transakcji.
yareq, 18 października 2011, 14:17 | odpowiedz
Witam. Kiedy będzie można kupić kartę fly4free?
Krystian, 19 października 2011, 11:13 | odpowiedz
Ja też chciałabym kupić kartę, najlepiej dziś. Kiedy będzie taka możliwość:>? Pozd.
Kasia, 20 października 2011, 16:41 | odpowiedz
Pomocy. Jak dokonać płatności za lot, jedna osoba dorosła i dwoje dzieci, cena biletu 207zł/os w jedną stronę i 207 zł/os powrotny. 3 x 207 przekracza limit tranzakcji a dziecka pojedyńczo nie można zabukować. Help
hugo1211, 21 października 2011, 11:02 | odpowiedz
Kup w jednej transakcji dla siebie, w drugiej dla żony i dziecka. Masz rezerwację za 207 + 414 i mieścisz się w limicie dla jednorazowej operacji.
Ewelina, 21 października 2011, 13:33 | odpowiedz
Tak jak napisałem wcześniej leci JEDNA osoba dorosła i DWOJE dzieci a nie dwie dorosłe i jedno dziecko, więc ta podpowiedź mi nie pomogła, ale dzięki za zainteresowanie.
hugo1211, 21 października 2011, 13:49 | odpowiedz
Ewelina, dziękuję za wyjaśnienie odnośnie prowizji. Najwyraźniej na stronie BZ WBK, po zalogowaniu jako nowy właściciel karty (zgodnie z przesłaną instrukcją), kiedy chciałam doładować kartę - przekierowało mnie do mBanku - a gdzieś po drodze łosiom takim jak ja wciska się opcje Bluecash. Fakt, coś takiego mignęło mi przed oczami. Więc za tą nieuwagę zapłaciłam 30 zł. Gdybym zrobiła przelew "z zewnątrz", tzn. weszła na konto mBank i stamtąd ręcznie wbiła numer karty do przelewu - byłoby zapewne inaczej, bez prowizji. Dziękuję za podpowiedź. Niemniej jednak właścicielom kont w mBanku radzę uważać na usługę Bluecash :) i logowanie się do mBanku ze strony BZ WBK. W końcu to konkurencja i jakieś konsekwencje trzeba ponieść :)
Ania, 21 października 2011, 23:52 | odpowiedz
kiedy będzie można ponownie kupić kartę fly4free?
Dorota, 24 października 2011, 12:47 | odpowiedz
Mam pytanko : Czy można wiedzieć orientacyjnie ile kart zostalo sprzedane ?
Mrekk, 25 października 2011, 11:13 | odpowiedz
2 tysiące
Ewelina, 25 października 2011, 12:00 | odpowiedz
Siemka :) Czy wlasciciel karty ktory placi za lot, musi byc rowniez pasazerem? Pozdrawiam !
Joanna Kurnal, 25 października 2011, 12:07 | odpowiedz
nie, nie musi
Chaosu, 25 października 2011, 12:11 | odpowiedz
Czy ktoś już coś wie na temat ryanair cash passport-jak rozumieć UK bookings tzn. czy np. lecąc z luton na kanary mogę zapłącić kartą fly4free po 1 listopada oraz jak wyglada sprawa z moneybookers-która jest wygodna bo nie ma limitu 500 zł dla transakcji
Adam, 25 października 2011, 12:43 | odpowiedz
Ania, jakie 30PLN? Ja zasilalem karte w BZWBK z mBanku wlasnie za pomoca BlueCash'a i placilem 3PLN!
Monkahead, 25 października 2011, 13:11 | odpowiedz
@Monkahead Jeżeli korzystałeś/aś z bluecash (mBank, Multibank) i zasiliłeś kartę 100zł to zapłaciłeś 3zł, natomiast jeżeli Ania przelewała 1000zł to zapłaciła 30 zł. Przy korzystaniu z bluecasha i w/w banków jest opłata 3% przelewanej kwoty. Ja natomiast polecam zasilanie tej karty korzystając z kombinacji Bluecash + Eurobank przy każdym zasileniu powyżej 200zł wychodzi się na plus :)
yareq, 25 października 2011, 13:21 | odpowiedz
Czyli po 1 listopada, jak będę chciał lecieć do UK np Poznań-Londyn-Poznań to w jedną stronę nie zapłacę a w drugą zapłacę "haracz" ?
Gienek, 25 października 2011, 19:22 | odpowiedz
ja proponuje zrobić ranking... jak szybko jaka ilość kart się rozchodzi :) bo z tego co obserwuje to dowolna ilość to ok 1-2h i już nie ma :)
sylwia, 25 października 2011, 20:01 | odpowiedz
Hej, Strasznie dużo tych kart na rynku się pojawiło. Kupiłam jedna od Was, a mój brat znalazł podobną o nazwie incognito mastercard z banku zachodniego na necie i też można bukowac bilety bez opłaty administracyjnej i są jeszcze znizki w lokalach, restauracjach itp.
Oleńka, 26 października 2011, 0:30 | odpowiedz
Oleńka Dzięki za tą informacje:)!Karta kupiona,bez czekania w 5 minut. Szkoda tylko, że tak późno się o tym dowiedziałam bo kosztowało nas to już ok 70 euro...no cóż ale to ostatnie euro wyrzucone w błoto-mam nadzieje pozd ;)
Kasia, 26 października 2011, 1:25 | odpowiedz
Czesc, w sumie ciekawa mozliwosc placenia za loty. Mam tylko jedno pytanie, czy jest mozliwe naladowanie tej karty przy pomocy paysafecard? Bo wiem, ze sa takie mozliwosci za granica, wiec moze u nas tez? Pozdrowienia!
Kasia Kubik, 26 października 2011, 12:40 | odpowiedz
Kiedy będzie nowa emisja kart fly4free ?
M$M, 29 października 2011, 11:01 | odpowiedz
Hej, Jestem bardzo zadowolona z karty, odbyłam już 3 loty do Rzymu, oszczędzając 150 zł. SUPER!
Ania, 29 października 2011, 12:45 | odpowiedz
prosze o info czy mogę tą kartą opłacić całą rezerwację hotelu np na bookingu, czy też potrzebuje normalna kartę kredytową. Zgory dzieki
TC01, 30 października 2011, 23:51 | odpowiedz
@ Krystian, Kasia, Dorota, M$M: Sprzedaż kolejnej puli kart zaplanowaliśmy na 2 listopada (od godziny 14:00). Tym razem na Allegro trafi 250 sztuk z limitowanej edycji z technologią Pay Pass, przy zachowaniu dotychczasowej ceny:) @ TC01: Tak, naszą kartą zarezerwujesz również noclegi. Pamiętaj tylko, że w przypadku niektórych serwisów, w czasie rezerwacji może zostać zablokowana należność za pierwszą noc lub nawet za cały pobyt, więc oczywiście konieczne jest uprzednie zasilenie karty odpowiednią ilością środków.
Dorota, 31 października 2011, 1:42 | odpowiedz
Mam pytanie, ile mniej więcej czeka się na otrzymanie karty od momentu zakupu?
ciekawy, 31 października 2011, 16:41 | odpowiedz
@ ciekawy Przygotowanie wysyłki opłaconych kart zajmuje ok. 2-3 dni od momentu zakupu, natomiast czas dostarczenia listu poleconego ekspresowego deklarowany przez inPost to kolejne 2-3 dni robocze.
Dorota, 31 października 2011, 22:03 | odpowiedz
Przepraszam ale nie moglem znalezc informacji czy te karty sa nominowane w EUR czy w ZL? Jesli w EUR to czy mozna zrobic przelew z rachunku walutowego EUR na rachunek karty? Dziekuje
mirek, 1 listopada 2011, 1:40 | odpowiedz
@ mirek Tą informację znajdziesz pod hasłem pogrubioną czcionką "Najważniejsze informacje o karcie". Co do przelewu walutowego to oczywiście można taki przelew wykonać, jednak czasem może być takie przelew niezaakceptowany i środki zostaną zwrócone na konto (takie informacje uzyskałem na infolinii BZWBK).
Hubert, 1 listopada 2011, 10:46 | odpowiedz
@Dorota Hallo już jest 2 listopada godz. 14:06 a tu kart niema :(
mgent, 2 listopada 2011, 14:09 | odpowiedz
@ mgent Przepraszam, mieliśmy mały poślizg, wystawiliśmy aukcję o 14:28 :)
Dorota, 2 listopada 2011, 14:41 | odpowiedz
Mam! Udało się. Dlaczego nie zamieszczacie informacji na stronie, że karty są już w sprzedaży?
Dorota, 2 listopada 2011, 17:17 | odpowiedz
A co ze zmianami które są od 1 listopada jak to jest z tymi UK bookings ktoś to już przetestował-można płacić bez prowizji Moneybookers czy Netelerem wydanym na PL-jakieś wieści ?
Adam, 2 listopada 2011, 20:33 | odpowiedz
Zainspirowana poprzednimi artykułami dotyczącymi właśnie kart pre-paid pozwalających na uniknięcie płacenia haraczu zamówiłam tę z motylkami z bzwbk ( na waszą się niestety nie załapałam :( ). Przed chwilą na stronie ryanaira wyszukałam bilet do Shannon w cenie 99zł na styczeń (po kliknięciu na datę okazało się,że jest zniżka -25%, więc sam bilet wyszedł za 74,25), do tego doszło 8,4 (Opłata EU261 ), 63zł (bagaż) i później owe 25zł (odprawa onilne). Myślałam, że po wybraniu karty masterCard prepaid i wypełnieniu danych kwota się zmieni, ale tak się nie stało. Ze względu na to, że bardzo zależało mi na locie dokładnie w tym terminie, kliknęłam dalej/akceptuj i koniec końców okazało się, że i tak zapłaciłam te 25zł ;/ może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego tak się stało i gdzie popełniłam błąd, aby wiedzieć na przyszłość? Z góry dziękuję
Asia, 2 listopada 2011, 20:41 | odpowiedz
@ Asia owe 25zł (odprawa onilne) - to jest składowa cześć biletu i nie da się tej opłaty uniknąć. Wszystko dobrze zrobiłaś. Po prostu niektóre promocyjne ceny biletów mają odprawę online bezpłatną, a niektóre płatną. Jeśli byś płaciła inną kartą niż Mastercard Prepaid to byś jeszcze zapłaciła dodatkowe 25,2 zł za opłatę administracyjną, na końcowym etapie przy płatności doliczana jest ta kwota. W Twoim przypadku uniknęłaś tego i nie zapłaciłaś haraczu Ryanaira :)
Hubert, 2 listopada 2011, 22:25 | odpowiedz
Nie rozumiem osób podróżujących linniami WizzAir albo RyanAir. Kilka razy pokusilo mnie o wejscie na ich www. Najpierw wybor lotu, potem 10 opcji, posilki, bagaze, dojazdy, odprawa, a cene i tak poznasz dopiero na koncu jak podasz dane do biletu. Niestety rowniez sie zawiodlem co do ceny, z poltora miesiecznym wyprzedzeniem, taniej bylo poleciec i do BCN i MXP rejsowymi samolotami Lo albo LH. A jak jeszce sobie pomysle ze z Bargamo trzeba dymac do miasta 1,5 godziny, a z Girony pociagiem 1 to ciarki przechodza.
Tomasz, 3 listopada 2011, 2:20 | odpowiedz
Tomasz w niektórych przypadkach masz racje że czasami jak z bagażem i w atrakcyjnym terminie taniej LH czy LO - to zależy jak jedziesz-ale niekiedy jest niestety z nimi dużo taniej i co też ważne maja ogromną siatkę połaczeń choćby do Hiszpanii czy Paryża-z portów regionalnych a tak musiałbym sie przesiadać-i to też powoduje że sporo ludzi nimi lata
Adam, 3 listopada 2011, 9:11 | odpowiedz
Hey, chcialabym zwrocic uwage na informacje, ze od tego tygodnia TYLKO karta platnicza wydana przez RyanAir gwarantuje brak oplat za transakcje, wiecej informacji dostepnych na: http://www.moneysavingexpert.com/travel/beat-budget-airline-charges
Aguu, 3 listopada 2011, 9:48 | odpowiedz
Aguu piszesz bzdury. Polecam lekturę tekstu, który komentujesz.
Ewelina, 3 listopada 2011, 10:10 | odpowiedz
Niestety, ale nie mogę zarejestrować tej karty on-line. Dostałem kartę, chcę ją zarejestrować a cały czas wyskakuje mi komunikat „Karta nie została zarejestrowana. Próba zmiany numeru PIN nie powiodła się. Wykonaj operację ponownie.” Wszysto wpisuję poprawnie. Co mam zrobic?
Bart, 6 listopada 2011, 17:39 | odpowiedz
Mam jeszcze drugie pytanie. Czy karta internetowa BZWBK również zwalnia z opłaty za kupno biletu?
Bart, 6 listopada 2011, 17:42 | odpowiedz
Nie, karty wirtualne nie zwalniają. Tylko plastik MasterCard Prepaid.
Kamil, 6 listopada 2011, 17:57 | odpowiedz
@ Bart Jaki kod aktywacyjny wpisujesz?
Hubert, 6 listopada 2011, 19:47 | odpowiedz
Niestety nie zdążyłam zakupić karty . Kiedy mogę liczyć na kolejną partię ?
renia, 7 listopada 2011, 10:30 | odpowiedz
W grudniu.
Ewelina, 7 listopada 2011, 10:41 | odpowiedz
@ Hubert Kod aktywacyjny jaki wpisuję to 2424.
Bart, 7 listopada 2011, 21:46 | odpowiedz
zasilajac wasza karte z konta w innym banku przelew jest ksiegowany od razu czy idzie zgodnie z sesjami i jak dzis go puszecze to dojdzie dopiero w poniedzialek?
Karolina, 10 listopada 2011, 21:17 | odpowiedz
@ Karolina Tak przelew jest księgowany standardowo, jednak jeśli potrzebujesz natychmiast środków na karcie MasterCard Prepaid to polecam bluecash.pl
Hubert, 10 listopada 2011, 21:49 | odpowiedz
Dzieki za odpowiedz, tak tez zrobilam ale w WBK bluecash dziala tylko do 21 wiec z tym ¨natychmiast¨jak sie okazuje jest duzy problem. Puscilam przelew przez bluecash w czwartek o 21:46 i do teraz (sobota 12:00) nie mam jeszcze zasilonej karty. Cos chyba nie taka byla idea tych natychmiastowych przelewow a moje bilety przepadly :(
Karolina, 12 listopada 2011, 12:04 | odpowiedz
Hej! Czy ktoś z Was miał może problemy z zarejestrowaniem ww karty? Ja próbowałem nawet rejestrować ją na różne nr pesel i dalej nic. Pomóżcie!
Bart, 12 listopada 2011, 12:13 | odpowiedz
@ Karolina Niektóre banki mają opcję ekspresowych przelewów 24h/dobę. Pełna lista banków znajduję się na stronie bluecash: https://bluecash.pl/info/obslugiwane_banki @ Bart Proszę o kontakt na adres karty@fly4free.pl, postaramy się rozwiązać problem :)
Hubert, 12 listopada 2011, 15:57 | odpowiedz
hej chyba mam wyjatkowego pecha z ta karta. W koncu karta zostala zasilona i usiluje nia zaplacic za bilet jednak caly czas mnie nie puszcza. Sa srodki na karcie, kupowalam wielokrotnie bilety na stronie ryanair i nie wiem co jest grane. Wszystko wpisuje poprawnie nie mam pojecia dlaczego nie moge dokonac zakupu. Mieliscie juz takie przypadki? w polach dotyczacych posiadacza karty wpisuje swoje dane. Bardzo bede wdzieczna za pomoc
Karolina, 12 listopada 2011, 16:16 | odpowiedz
ok juz wiem w czym rzecz! przepraszam za zamieszanie :) zasililam karte ale w miedzyczasie bilety skoczyly i zabraklo mi 2 zl :)
Karolina, 12 listopada 2011, 17:22 | odpowiedz
A ja mam pytanie wczoraj tj. 15.11 próbowałem płacić moneybookersem z PL za lot z Londynu na Gran Canarię. No i odrzuciło mi mimo że miałem kasę. Czy mam rozumieć że UK bookings czyli wyloty z UK tylko ryanair Cash Passport. problem jest taki że lecę z dzieciakami i nie mogę zrobić osobnych rezerwacji. Wasza karta rozumieć przechodzi tyle że limit transakcji w BZ WBK jest taki że nie da rady.Czy moneybookers z pl po 1 listopada nie działa z UK odrzuca mi płatnosc. Już mam dość tych linii-kupię chyba zwykłą kartą bo szkoda gadać.
Adam, 15 listopada 2011, 8:02 | odpowiedz
Witam Mam pytanie odnosnie tej Waszej karty. Ma ona limit jednorazowj płatności w kwocie 500 zł. Co robicie jeżeli opłata za bilety na loty czy rezeracje hotelu na kilka dni ( np w przypadku rodziny 5 osobowej ) jest większa niz ten limit ? Czy trzeba 2 razy robić rezerwację.
Janusz, 15 listopada 2011, 13:31 | odpowiedz
Dokładnie tak jak piszesz. Jeśli jednorazowa transakcja przekracza 500 zł trzeba rozbić ją na mniejsze.
Ewelina, 15 listopada 2011, 17:23 | odpowiedz
Wszystko super z karta ale uwaga na wysylke! In Post jest idealny dla niepracujacych - odbior pon-pt 8-18? To skarbowka jest juz dluzej czynna w niektore dni... Moze warto rozwazyc uzycie Paczkomatow dla chetnych?
wzielj, 15 listopada 2011, 18:03 | odpowiedz
Dziękuję za sugestię, sprawdzimy jak to wygląda z paczkomatami.
Ewelina, 15 listopada 2011, 18:20 | odpowiedz
Czy juz cos sie wyjasnilo z "Karta nie została zarejestrowana. Próba zmiany numeru PIN nie powiodła się. Wykonaj operację ponownie." Wpisuje wszystkie dane poprawnie i caly czas ten komunikat. Kilka razy juz problem sie pojawial, moze ktos sobie z tym poradzil?
PinkFly, 20 listopada 2011, 0:55 | odpowiedz
Kiedy pojawią się następne karty Fly4free na allegro?
Goszka, 20 listopada 2011, 17:45 | odpowiedz
3 grudnia.
Ewelina, 20 listopada 2011, 18:34 | odpowiedz
Kurcze :P z dnia dzisiejszego kurs Exchange rate 4,75750 za euro Oby :P złotóweczka się umocniła jeszcze przed świętami
KRIS T-D, 24 listopada 2011, 14:56 | odpowiedz
Bardzo proszę o pilną informację, czy mogę zapłacić kartą Fly4free za bilety Simpleexpress. Z nieznanego mi powodu odrzuca moją płatność. Z góry dziękuję, pozdrawiam!
Magda, 28 listopada 2011, 15:11 | odpowiedz
Kochani Fly4free 20 listopada Ewelina podała we wpisie, że kolejna partia kart F4f będzie w sprzedaży 3 grudnia. Jestem bardzo zainteresowana. Szukam wszędzie, ale nie mogę znaleźć info o aukcji. Czy to jest aktualne? Pozdrawiam.
Fosani, 3 grudnia 2011, 11:17 | odpowiedz
Dokładni...też czekam na nowe karty:(
Kamil SZ, 6 grudnia 2011, 10:47 | odpowiedz
Już otrzymaliśmy kolejną serię kart i dzięki uprzejmości banku, również są one z paypass'em. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze dziś:)
Dorota, 6 grudnia 2011, 15:08 | odpowiedz
Doczekałam się i już kupiłam Waszą kartę. Jesteście wspaniali. Dziękuję i pozdrawiam cały Zespół Fly4free. Lena
Fosani, 7 grudnia 2011, 4:10 | odpowiedz
Wszystko dobrze, tylko dlaczego wysyłka ponownie wyłącznie poprzez InPost?
rm111, 7 grudnia 2011, 10:09 | odpowiedz
Witam. Przy próbie rezerwacji biletu z Bergamo do Las Palmas i zapłacie naszą kartą prepaid nalicza się sympatyczna opłata 6 EUR za każdy bilet!!! Czy to jakaś nowa tradycja Ryanaira???
rulon, 9 grudnia 2011, 8:27 | odpowiedz
http://www.fly4free.pl/ryanair-ciezej-unikac-oplaty-za-platnosc/
Ewelina, 9 grudnia 2011, 8:39 | odpowiedz
Hej, Nie rozumiem dlaczego jak niue ma kart fly4free nie kupicie innej karty MasterCard Prepaid, ktore rowniez zwalniaja z oplaty administracyjnej?
Agataz, 9 grudnia 2011, 14:36 | odpowiedz
Jaki jest okres oczekiwania na karte ? Zaplacilem 8 grudnia za karte, miala isc 5 dni i karty wciaz nie ma. To co piszecie ze wysylka w ciagu 5 dni oznacza, ze dokonujecie wysylki w ciagu 5 dni a faktyczny czas dostawy jest dluzszy ?
Luki, 15 grudnia 2011, 10:02 | odpowiedz
Tak jak uprzedzaliśmy w regulaminie aukcji, z naszej strony przygotowanie wysyłki opłaconych kart trwa maksymalnie 5 dni roboczych, gdyż niestety mamy tylko takie możliwości logistyczne. Niekiedy przesyłki udaje się nam nadać przed wspomnianym terminem. Faktyczny czas dostawy zależy od działania firmy kurierskiej - jak informowaliśmy w potwierdzeniu nadania, deklarowany przez inPost termin doręczenia listu poleconego ekspresowego to ok. 2-3 dni od daty wysyłki. Jeśli przesyłka nie dotarła w tym terminie, proszę o kontakt mailowy na karty@fly4free.pl - złożę reklamacje do firmy inPost.
Dorota, 15 grudnia 2011, 14:17 | odpowiedz
Doroto, inPost deklaruje, więc prześledziłam moją przesyłkę i rezultat śledzenia jest następujący : data: 15.12.2011 czas: 12:26 miejsce: Poznań Oddział opis: Przyjęta w Mieście Docelowym Mieszkam w Poznaniu, nawet niezbyt daleko od oddziału inPost a moja przesyłka od czwartku od godz.12:26 leży sobie i ..... No cóż, szkoda mi Barcelony z 17 grudnia
Fosani, 19 grudnia 2011, 2:01 | odpowiedz
Czy przewidujecie może wydanie takiej karty, ale w EURO?
emigrant, 19 grudnia 2011, 21:39 | odpowiedz
Pewnie nie bo BZ WBK wydaje walutowe tylko VISA.
Stefan, 21 grudnia 2011, 17:15 | odpowiedz
A co z tymi, którzy znaleźli Waszą stronę dopiero dwa dni temu, są zafascynowani informacjami praktycznymi jakie się na niej znajdują i chcieliby nabyć powyższą kartę? Kiedy przewidziana jest "kolejna transza"? :)
Maku, 23 grudnia 2011, 11:47 | odpowiedz
@ Maku Po nowym roku i będzie to najprawdopodobniej ostatnia pula.
Hubert, 23 grudnia 2011, 11:52 | odpowiedz
@ Maku właśnie podpisuje się pod zapytaniem kiedy taką kartę będę mógł nabyć
mario, 23 grudnia 2011, 15:47 | odpowiedz
Nie moge sie połapać w regulaminach które ma się zaakceptować przy rejestracji karty, czy na wszystko co tam jest musze sie zgodzić?
dawka7, 24 grudnia 2011, 15:09 | odpowiedz
Mam 17 lat czy moge skorzystac z tej karty, czy musze poczekac do 18 lat ?
Zytui, 31 grudnia 2011, 0:19 | odpowiedz
Witam! Mam pytanie, jest to karta Pre Paid, więc w zasadzie nie można wydać więcej niż posiada się na karcie. Czy można mieć na karcie na minusie? Płaciłam za loty Ryanair i zostało mi na karcie parę złotych, wchodzę dziś na swoje konto a tam że środki są na minusie, o co chodzi?
Magda, 3 stycznia 2012, 13:27 | odpowiedz
Chciałam zakupić kartę - niestety okazało się ,że nie ma takiej możliwości . Czy karty będą jeszcze wznowione ?
kama, 3 stycznia 2012, 14:46 | odpowiedz
Witam, Czy byłby ktoś zaufany z kartą Ryanera i zakupił dla mnie bilet w Ryanarze bez opłat? Polecacie kogoś? Pozdrawiam, PESO
PESO, 4 stycznia 2012, 8:08 | odpowiedz
Czesc, Mam problem z zakupem biletu w Ryanairze. Kiedy wpisuję dane karty klikam kup wyskakuje mi "transakcja odrzucona" i nie wiem co mam zrobić. Oczywiście posiadam kartę MasterCard prepaid Fly4free. Pomocy! :)
Kasia, 4 stycznia 2012, 22:11 | odpowiedz
Czy mieszkając pod Lwówkiem Śląskim (jest na liście InPost) mogę zamówić kartę?
Ewa Głogowska, 7 stycznia 2012, 12:53 | odpowiedz
@ Kasia Napisz do mnie na hubert.olender@fly4free.pl, z chęcią pomogę. @ Ewa Głogowska Jeśli twój adres jest na liście miast obsługiwanych prze InPost to jak najbardziej możesz :).
Hubert, 7 stycznia 2012, 13:25 | odpowiedz
czy zasilenie karty środkami czyli przelanie środków na konto obsługiwane przez kartę nie jest objęte żadnymi prowizjami?
szy, 7 stycznia 2012, 13:28 | odpowiedz
@szy: Jedynie tym co weźmie od Ciebie Twój bank ;-) Ewentualnie jeśli doładowujesz kartę poprzez stronę BZWBK 'kartainternetowa.pl' to kosztuje Cię to 1zł ;-)
patron, 7 stycznia 2012, 13:40 | odpowiedz
Może jednak rozważycie opcję dostawy kart do skrzynek InPost. Zdziwiłem się kiedy zobaczyłem, że na liście miast nie ma Ciechocinka. Czy nie da się nic zrobić z tym fantem?
Roman, 7 stycznia 2012, 14:39 | odpowiedz
Super opcja. Juz kupiłam karte. Nurtuje mnie jeszcze pytanie - Czy Waszą kartą również będę mogła zapłacić elektronicznie za wynajem samochodu na lotnisku??
luni, 7 stycznia 2012, 20:39 | odpowiedz
@ luni Tak, jeśli tylko będzie odpowiednia ilość środków na karcie.
Hubert, 8 stycznia 2012, 12:07 | odpowiedz
Dziekuje, juz kupilam
Gold, 8 stycznia 2012, 12:20 | odpowiedz
mam pytanie... piszecie: "UWAGA: karta MasterCard Prepaid Fly4free nie zwalnia z opłaty za płatność w przypadku lotów rozpoczynających się z terytorium Wielkiej Brytanii i Włoch.", wiec czy dobrze rozumiem, że wg tej informacji jesli zakupie jednorazowo np. 2 bilety: 1 z pl do wloch i 1 z powrotem to ominie mnie oplata haraczu tylko za ten bilet z polski?? czy dotyczy to tylko sytuacji, w ktorej rozpoczynalabym cala podroz z wloch(np. wlochy->pl, pl-wlochy)? bardzo prosze o odpowiedz :)
kasiaa, 8 stycznia 2012, 17:11 | odpowiedz
Jeśli kupisz za jednym razem bilet: Wrocław-Bolonia-Wrocław unikniesz całkowicie haraczu. Jeśli kupisz Wrocław-Bolonia a w drugiej rezerwacji Bolonia-Wrocław zapłacisz haracz w przypadku lotu startującego z Włoch (czy też UK). Całość jest wyjaśniona na przykładach http://www.fly4free.pl/ryanair-ciezej-unikac-oplaty-za-platnosc/
Kamil, 8 stycznia 2012, 17:37 | odpowiedz
ok, rozumiem. wielkie dzieki za blyskawiczna odp :)
kasiaa, 8 stycznia 2012, 17:45 | odpowiedz
kupilem karte i chyba wczoraj dostalem maila z inf z fly4free....ale gdzies owy mail mi wyparowal. czy ktos moze mnie oswiecic czy bylo tam cos waznego?
jan, 9 stycznia 2012, 8:46 | odpowiedz
Wysyłaliśmy maila o takiej treści: Witam serdecznie, Z przykrością informujemy, że aukcja o numerze 2042694116, w której Pan(i) uczestniczył(a) została usunięta przez administrację Allegro z powodu linku do naszej strony, który się w niej znajdował. Sytuacja jest już wyjaśniona, a sprzedaż została przywrócona. UWAGA: nie ma konieczności aby dokonywać zakupu ponownie, bowiem wszystkie zamówione i opłacone karty zostaną wysłane, natomiast te nieopłacone należy nadal opłacać, po zaksięgowaniu wpłaty zostaną one wysłane. Nowy link do aukcji:http://allegro.pl/show_item.php?item=2043989350
Kamil, 9 stycznia 2012, 9:10 | odpowiedz
Czy jest mozliwosc zaladowania karty w czasie rzeczywistym? Czy tez na wszystkie wplaty trzeba czekac tak jak podczas przelewow krajowych?
Maga, 9 stycznia 2012, 9:53 | odpowiedz
Witam dlaczego płacąc ta BZWBK prepaid kartą Ryan pokazuje opłatę 6 Euro ?
Agnieszka, 10 stycznia 2012, 14:43 | odpowiedz
6 wylot + 6 przylot, 12 Eur. mimo posiadania karty, czy coś się zmieniło ? proszę odpowiedzcie, gdyż staram się bilety rezerwować :)
Agnieszka, 10 stycznia 2012, 14:47 | odpowiedz
Agnieszka: http://www.fly4free.pl/ryanair-ciezej-unikac-oplaty-za-platnosc/
Kamil, 10 stycznia 2012, 14:49 | odpowiedz
Dzięki wielkie :))
Agnieszka, 10 stycznia 2012, 14:58 | odpowiedz
Czy można jeszcze kupić te karty, gdzieś?? proszę o pomoc. Pzdr
poszukujący, 12 stycznia 2012, 2:12 | odpowiedz
Witam, Mialem dzisiaj dziwna sytuacje uzywajac kart BZWBK Prepaid. Kupowalem bilety na odcinkach: 1. Wroclaw >> Bruksela (PLN) 2. Bruksela >> Porto (EUR) Pierwsza transakcja poszla bez zadnych problemow, dodatkowe oplaty nie zostaly pobrane. Druga nie doszla do skutku, za kazdym razem tranzakcja odrzucona, srodki na koncie (znacznie wieksze od kwoty biletu) byly na koncie. Ostatecznie do zakupu doszlo przy uzyciu innej karty ale niestety juz z dodatkowa oplata za wystawienie biletu. Czy ktos wie co sie moglo stac? Jak najlepiej/najtaniej wyplacic teraz srodki z karty BZWBK?
Lolek, 13 stycznia 2012, 10:53 | odpowiedz
@Lolek może przekroczyłeś limit transakcji, bodajże 500 zł
ola, 13 stycznia 2012, 11:04 | odpowiedz
@Ola, Calkiem mozliwe, druga tranzakacja wynosila 209EUR :/ musze o tym pamietac na przyszlosc.
Lolek, 13 stycznia 2012, 12:47 | odpowiedz
Właśnie przyszła mi przesyłka z kartą, nawet nie otwierałem, bo w międzyczasie znalazłem kartę, którą już miałem, tylko mi kiedyś zginęła. Jeżeli więc ktoś chce kartę, to mogę przesłać dalej Pocztą Polską (ukłon w stronę osób, które nie mają zasięgu InPost). Oddam kartę za równowartość kwoty, którą zapłaciłem plus koszt koperty i znaczka. Jest ktoś chętny?
Rowerzysta, 13 stycznia 2012, 12:52 | odpowiedz
Mam konto w mbanku i karte debetowa mastercard paypass. Czy mogę nią zaplacic za bilety w rynair? Bez róznicy czy z jakims dodatkowym kosztem czy bez.
KONSU, 14 stycznia 2012, 0:20 | odpowiedz
@Rowerzysta Odezwij sie, prosze na maila: fagocista@gmail.com
Patryk Bartoszewski, 14 stycznia 2012, 0:36 | odpowiedz
@ KONSU Tak, tylko odblokuj limity transakcji internetowych.
Hubert, 14 stycznia 2012, 0:41 | odpowiedz
Jak to zrobic w skrocie?
KONSU, 14 stycznia 2012, 0:52 | odpowiedz
@ KONSU Logujesz się do konta i ustawiasz odpowiednie limity transakcji internetowych.
Hubert, 14 stycznia 2012, 9:31 | odpowiedz
ja jestem chetna rowerzysto!!! Moge podac ci numer telefonu lub gg!!
Aneta, 14 stycznia 2012, 17:31 | odpowiedz
moj e-mail: Rowerzysto anet_panek@o2.pl
Aneta, 14 stycznia 2012, 17:32 | odpowiedz
Patry się pierwszy zgłosił i już do niego piszę mejla. Chwilowo więc zaklepuję dla niego.
Rowerzysta, 14 stycznia 2012, 22:31 | odpowiedz
Czekam na trzecią osobę, która faktycznie nie ma zasięgu Inpost. Pierwsze dwie osoby są z dużych miast, gdzie Inpost dostarcza przesyłki. Jak już komuś odstępuję kartę, to wolę wysłać pocztą komuś, kto nie ma takiej możliwości. Jak się dzisiaj nikt więcej nie zgłosi, to wysyłam Patrykowi, bo jednak był pierwszy. Mam nadzieję, że nie narażam się moderatorom ;)
Rowerzysta, 15 stycznia 2012, 15:42 | odpowiedz
Witam ! Hej Rowerzysta ja byłbym zainteresowany kartą i spełniam warunek ;) Proszę odezwij się na maila java85@wp.pl Pozdrawiam!
ryba, 15 stycznia 2012, 17:37 | odpowiedz
Czy istnieje możliwość wysyłki karty na adres w Wielkiej Brytanii?
Stefan, 16 stycznia 2012, 0:00 | odpowiedz
Nie mogę kartą Fly4Free zaplacić za bilety w Ryanair :-( środki są, a caly czas transakcje są niepotwierdzone, czy wiecie co się moglo stać?
kati, 27 stycznia 2012, 13:16 | odpowiedz
@ kati Ile bilety kosztują ?
Hubert, 27 stycznia 2012, 13:20 | odpowiedz
sluchajcie, to jest sciema z tymi kartami, wlasnie dzownilam do wbk i okazalo sie,ze kartami mozna placic prze internet tylko do 500 zl, wiec na wakacje z dziecmi nie polece:-(teraz moge sobie wyplacac te srodki 500 zl dziennie od kazdej wyplaty 5 zl prowizji, czy mozna to jakos wyjasniec szanowne Fly4FREE?
kati, 27 stycznia 2012, 13:42 | odpowiedz
@ kati W tekście znajduje się pełny regulamin karty, gdzie jasno określone są limity dzienne i transakcyjne. Co do limitu 500 zł to jest taki limit pojedynczej transakcji, nie dziennej. Limit dzienny to 2000 zł. Więc za bilety bez problemu zapłacisz rozkładając na raty zakup biletów.
Hubert, 27 stycznia 2012, 13:59 | odpowiedz
Czy ktos moze mi pomoc? Jak mozna wyplacic w jeden dzien te pieniadze zeby kupic normalnie bilety? Przeciez to paranoja robic limit 500 zl na bilety lotnicze!
kati, 27 stycznia 2012, 14:02 | odpowiedz
Jeden bilet w dwie strony kosztuje ponad 600 zl, wiec mam kupic dla 4osob 8 biletow? W jeden dzien kupie 5 w drugi 3, a jak ich na drugi dzien zabraknie, to co? Jedno dziecko nie poleci? Przeciez to chore! NIE KUPUJCIE TYCH KART!
kati, 27 stycznia 2012, 14:07 | odpowiedz
Takie limity na kartę MasterCard Prepaid narzuciła UE. Nie możesz rozbić transakcji biletów Ryanair na mniejsze kwoty? Bilet w jedną stronę kosztuje ponad 500 zł?
Hubert, 27 stycznia 2012, 14:07 | odpowiedz
Aha, jeszcze jedno, nie można w RYANAIR kupić biletu dla dziecka poniżej 16 roku życia bez biletu dla dorosłego, wiec jeżeli płatność CUDOWNĄ KARTĄ FLY4FREE I BZ WBK przekroczy 500 zł (tak jest w moim przypadku) to nie da się jej rozbić. Pani z ww.banku powiedziała, że można napisać pismo o wycofanie środków, które może trwać, uwaga....30 dni! Zakładam oczywiście, że roboczych!:-)No i uiśćić opłatę zgodnie z taryfą czyli ok. 12 zł! Po prostu KOMEDIA!
kati, 27 stycznia 2012, 15:06 | odpowiedz
@ kati: czyja to wina, że nie czytasz regulaminów? co do biletu dla dziecka to można go kupić i jest o tym co najmniej jeden wątek na forum
irkowaty, 27 stycznia 2012, 15:31 | odpowiedz
kati-to przykład jak ktoś "zielony" zabierze się za temat. Jak nic nie kumasz to kup normalną kartą zapłać prowizję i nie zawracaj gitary. Masowość takich portali powoduje że wchodzą ludzie nie mający elementarnego pojęcia o tanim lataniu i czytaniu ze zrozumieniem. Kup osobno jak dla dorosłego potem zadzwoń na infolinię i połącz rezerwacje. Sam tak robiłem -tylko z niemowalakiem miałem problem to akurat ten bilet kupiłem normalną kartą. Czytaj kobieto co kupujesz a nie wylewaj żale. Karta BZWBK czy fly4free nie jest doskonała ale to nie wina portali-takie przepisy. Założ sobie kartę w Auchan i kup od razu tam limit jest 5.000. Poczytaj najpierw a potem wypisuj.
Adam, 27 stycznia 2012, 19:10 | odpowiedz
Mam pytanko, chcę zarejestrować swoją kartę FLy4Free (po pół roku do zakupu:) ) i trzeba podać "dotychczasowy numer aktywacyjny", nie mam już papierów.. a pamiętam, że tam był taki nr. Czy ktoś mógłby mi go podać? Czy to był 1234?
Gienek, 30 stycznia 2012, 11:37 | odpowiedz
w jaki sposob mozna zamowic taką karte? podany link na allegro: Strona przedmiotu została usunięta przez pracownika Allegro. jest jakas inna mozliwosc zamowienia tej karty?
julefa, 30 stycznia 2012, 12:14 | odpowiedz
@julefa jeśli pilnie potrzebujesz takiej karty to są podobnie działające: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=mastercard&category=1005
irkolo, 30 stycznia 2012, 12:24 | odpowiedz
Witam Próbowałem dzisiaj zasilić kartę przelewem z mbanku. Będąc zalogowanym wyskoczyło mi że jest pro-wiz-ja za zasilenie z tego banku? Czy robiąc przelew przez stronę mbank również pobierze mi to prowizję? i co to w oógle jest, bezprowizyjnie miało być
Kg, 31 stycznia 2012, 22:55 | odpowiedz
czy ktoś może mi odpowiedzieć?
Kg, 1 lutego 2012, 8:31 | odpowiedz
@ Kg Przed chwilą zalogowałem się do swojego profilu w mBank i przelew na konto BZWBK jest i był bezpłatny, jak do wszystkich banków w Polsce. Najprawdopodobniej wybierasz opcję "Przyśpieszony (SORBNET) - nawet w godzinę na koncie odbiorcy" lub "Ekspresowy - nawet w 15 minut na koncie odbiorcy", która są dodatkowo płatne.
Hubert, 1 lutego 2012, 8:35 | odpowiedz
Dzięki Hubert, zrozumiałem okazało się że po wejściu na platformę karty, chciałem ją tam doładować tyle że z poziomu platformy WBK można ją doładować tylko w systemie BlueCash, a to kosztuje normalny przelew będzie bez prowizyjny dzięki
Kg, 1 lutego 2012, 9:29 | odpowiedz
Witam, Czy planowane jest w najbliższym czasie wznowienie sprzedaży kart Fly4free MasterCard Prepaid?
Wirgil, 9 lutego 2012, 10:03 | odpowiedz
Czy te karty oferowane przez Allegro.pl działają w taki sam sposób i są przez kogoś sprawdzone? Bardzo chcę zamówić kartę, ale widzę, że tutaj nakład został wyczerpany, ale na allegro można zamówić "podobne". Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)
Natalia, 9 lutego 2012, 22:20 | odpowiedz
Natalia tak mozesz sobie rowniez na allegro zamowic od banku "LATAJ TANIEJ Z RYANAIR MasterCard prepaid - BZ WBK" badz "LATAJ TANIEJ Z RYANAIR prepaid MasterCard PayPass" obie karty dzialaja na tej samej zasadzie tyle, ze pamietaj ze limit jednej transakcji to 500zl i nie zaplacic za bilet jesli bedzie kosztowal np 501zl, mozesz to rozbic np na tam i z powrotem po 250,50zl dzienny laczny limit to 3000zl czyli mozesz zamowic max 6 bilet po 499,99zl tutaj masz dokladne info "Warto pamiętać, że jednorazowo wypłacić lub zapłacić za pomocą karty można nie więcej niż 500 złotych (150 EUR) i tyle wynosi dzienny limit wypłat gotówki. Łącznie suma transakcji i wypłat dziennie nie może przekroczyć 3000 złotych."
lukaszmdt, 12 lutego 2012, 16:35 | odpowiedz
tak, tak. już dotarłam do info o limitach. Wielkie dzięki za komentarz. pozdrawiam ciepło :)
Natalia, 16 lutego 2012, 22:32 | odpowiedz
Witam, czy Waszym zdaniem opłaca się? http://allegro.pl/show_item.php?item=2120477189 Szkoda, że nie ma kart fly4free :( Mam zamiar polecieć do Rzymy z Poznania 10-17.03.2012 (62zł)i przydałoby się uniknać haraczu. A karta zawsze później się przyda. Pozdrawiam
Łukasz, 22 lutego 2012, 17:26 | odpowiedz
ps. karta wydana przez BRE Bank - mam konto w mBanku dlatego dla mnie to jest + przelewy w kilka minut
Łukasz, 22 lutego 2012, 17:58 | odpowiedz
Witam wszystkich, mam pytanie, potrzebuje zamowic bilety ryanair'a w dniu dzisiejszym, czy ktos z Was posiada karte mastercard pre-paid umozliwiajacą ominiecie haraczu ryanair'a ? Bardzo prosze o pomoc
Piotrek, 24 lutego 2012, 11:57 | odpowiedz
P.S posiadam konto w mbanku, wiec mysle ze przelew byłby błyskawiczny
Piotrek, 24 lutego 2012, 12:06 | odpowiedz
@ Piotrek Kartę można również w dnie powszednie natychmiast doładować korzystając z funkcji w BZWBK.
Hubert, 24 lutego 2012, 12:19 | odpowiedz
Hubert Olender : Hej, a czy Ty posiadasz tę karte? Mam pilną sprawe z tymi biletami, a w moim mieście nie kojarze nawet gdzie może być oddział BZ WBK
Piotrek, 24 lutego 2012, 12:23 | odpowiedz
@Piotrek: na forum jest dział dotyczący takiej pomocy: http://www.fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=181
irkolo, 24 lutego 2012, 12:32 | odpowiedz
@ Piotrek Doładujemy kartę F4F natychmiast online logując się do panelu karty, odział BZWBK nie jest Ci do niczego potrzebny. Można też skorzystać z pomocy forumowiczów jak irkolo radzi.
Hubert, 24 lutego 2012, 12:37 | odpowiedz
czy w najbliższym czasie macie w planach rzucić kolejną "porcję" kart? Proooszę :)
martuskaja, 27 lutego 2012, 14:33 | odpowiedz
Kod aktywacyjny to 2424. Wzięłam lupę i udało mi się to w końcu znaleźć w regulaminie ;) Podaję go tu, bo długo nie mogłam znaleźć info, jaki to kod, wpisywałam 0000, wymyślałam, długo to zajęło zanim do niego dotarłam. To dla tych, którzy jeszcze poszukują ;)
em-a, 27 lutego 2012, 21:47 | odpowiedz
Witam mam pytanie, czy karta fly4free działa na podobnej zasadzie jak karta mastercard prepaid banku BZWBK ?
Piotrek, 28 lutego 2012, 11:11 | odpowiedz
Tak, działa podobnie - zakupiłem ostatnio w BZWBK i nie pobrało opłaty. Niestety chciałem tez zarezerwować nocleg na booking.com, i nie potwierdzili mi rezerwacji podając przyczynę że błędne dane karty.
misior, 2 marca 2012, 10:51 | odpowiedz
czy ktos kompetentny moze powiedziec w jakich krajach na dzien dzisiejszy dziala karta Ryanair Cash Passport a tym samym gdzie nie unikniemy oplaty poslugujac sie polskimi MasterCard Prepaid?
lece_co_chce, 2 marca 2012, 20:43 | odpowiedz
@ lece_co_chce http://www.fly4free.pl/?s=passport
Hubert, 2 marca 2012, 21:20 | odpowiedz
Czy orientuje sie ktos, czy w mBanku jest karta prepaid? Bo wlasnie mam zamiar kupic karte prepaid i fajnie, jezeliby mogla byc połączona z normalna karta. Da sie tak w ogole?
caleb, 4 marca 2012, 0:53 | odpowiedz
Czy będzie jeszcze kolejny nakład tych kart prepaid f4f
Adam, 4 marca 2012, 12:50 | odpowiedz
@ julefa, Wirgil, Adam: W ciągu najbliższych 2 tygodni planujemy wystawić kolejną aukcję z kartami Fly4free.
Dorota, 5 marca 2012, 14:36 | odpowiedz
Witam Dziś próbowałem płacić kartą prepaid MasterCard BZWBK za bilety Ryanair i niestety dwukrotnie odrzuciło mi transakcję. Dziwne bo w zeszłym roku to się udało. Dodam, że nie jest to karta Fly4free ale ten sam typ. Moje pytanie, czy można łatwo odzyskać pieniądze z tej karty nie znając numeru PIN?
Damian01, 5 marca 2012, 17:19 | odpowiedz
Punkt 12 zasad kart brzmi: :Jednokrotna wartość transakcji dokonanej przy uŜyciu Karty nie przekroczy wartości 500 PLN z uwzględnieniem wartości pieniądza elektronicznego zgromadzonego na Karcie w chwili przeprowadzania transakcji." Czyli jeśli za bilety będę miała do zapłacenia ponad 500 zł, to już nie mogę skorzystać z tej karty?
Paulina, 6 marca 2012, 9:52 | odpowiedz
Witam, ja również dzisiaj próbowałam kupić bilety Ryanair uzywając karty MasterCard prepaid BZWBK i niestety odrzuciło mi płatność (chyba z 10 razy) mimo, że kwota biletów nie przekracza 500zł. Ciągle wyskakuje mi bład że ,mam spawdzic jeszcze raz dane a na 100% sa poprawnie wpisane. Wczesniej karta działała bez zarzutu. Czy to może mieć coś wspólnego z tym, że dzisiaj zaksięgowała mi się na tej karcie kwota powyżej 500 zł. Czy limit dzienny jest tylko na transakcje wychodzące czy na wpływy na konto tez?
Dora, 6 marca 2012, 11:57 | odpowiedz
Witam. Dziś próbowałam zarezerwować bilet z ryanair'a i za każdym razem wyskakuje mi błąd, że jest nieprawidłowy numer konta. Konto mam w ING Banku Śląskim. Wpisuje numer karty, ponieważ przeznaczonego pola jest za mało, aby wpisać numer konta i tak nadal wyskakuje błąd. Wiecie w czym jest problem ? Prosze o pomoc.
Paulinkaa, 9 marca 2012, 19:50 | odpowiedz
Orientuje się ktoś kiedy będzie można kupić cash passporta żeby uniknąć opłaty latając np. z Hiszpanii? Z tego co czytałem to obecnie już obowiązuje opłata administracyjna w Hiszpanii Irlandii itd.
Mikolaj2206, 10 marca 2012, 15:22 | odpowiedz
Witam, piszecie, że "Karta nadal zwalnia z opłaty administracyjnej w przypadku lotów Polska – zagranica – Polska kupowanych na jednym bilecie". Jak kupić w ten sposób bilet np. z Krakowa do Edynburga i z powrotem? Proszę o radę. Pozdrawiam.
Boszka, 10 marca 2012, 23:12 | odpowiedz
Piotrek - jesli masz konto w mBanku to ta wydawana przez BRE Bank jest o wiele lepszym rozwiazaniem dla Ciebie niz ta z BZ WBK.
Gosia, 15 marca 2012, 16:48 | odpowiedz
Cześć! :) Wiadomo już może coś więcej o nowej edycji kart fly4free? Pozdrawiam!
Wojtek, 16 marca 2012, 21:18 | odpowiedz
szok. Stan środków na mojej karcie prepaid wynosił "0" zł [ zrobiłem nią rezerwację na booking.com - nie pojawilem się w hotelu i ściągnęli z tej karty należną sumę - teraz mam debet. Czy jest to normalne dla kart prepaid ? takie no-show robilem wielokrotnie z tą kartą i nigdy nic z karty nie ściągnęli ...aż tu nagle jakiś bungalow z kophangan..
roccobarocco, 17 marca 2012, 12:41 | odpowiedz
Witam, czy ktos mi moze powiedziec jaka jest róznica po miedzy podobno działąjącymi np z http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=mastercard&category=1005 z tymi z fly4free? bede wdzieczna:D
natalia98, 23 marca 2012, 1:21 | odpowiedz
Witam, chcę zakupić bilety za pomocą mastercard preapaid fly4free.pl i w związku z tym moje pytanie: w polu gdzie mam podać imię i nazwisko posiadacza karty to mam wpisać (jak na karcie) TANIE LATANIE czy swoje imię i nazwisko ? Natomiast w jeżeli chodzi o adres jak na wyciągu karty kredytowej to wpisać adres zadeklarowany podczas rejestracji karty i konta na stronie BZWBK ?
przemek33, 28 marca 2012, 10:09 | odpowiedz
@natalia98 Nie ma zadnej procz druku na wierzchu plus ewentualnie paypassa. @przemek33 Jezeli sie rejestrowales na stronie bzwbk to podajesz takie dane jak tam.
kerad85, 28 marca 2012, 10:19 | odpowiedz
@kerad85 "Błąd w procesie płatności" :/ wielokrotnie sprawdzałem dane i wszystko się zgadza łącznie z nr karty ... Inne propozycje ?
przemek33, 28 marca 2012, 10:32 | odpowiedz
czy debetowa karta Pekao Sa wystarczy do uniknięcia zapłaty haraczu ?
uks, 3 kwietnia 2012, 10:31 | odpowiedz
czy w najbliższym czasie będzie można kupić kartę Fly4free?
orzeł, 3 kwietnia 2012, 10:51 | odpowiedz
@przemek33 Ostatnio w taki sposob Ryanair blokuje platnosci, glownie karta MC Prepaid. Zglaszalem do banku i ponoc kontaktuja sie w tej sprawie z MasterCard. Zmiana komputera / IP / dostawcy internetu pomaga, ale nie zawsze.
kerad85, 3 kwietnia 2012, 11:20 | odpowiedz
Witam, Co jest z płatnościami kartą BZ WBK Master card pay pass? Wczoraj i dzisiaj próbuję dokonać płatności i wyskakuje błąd, że numer konta jest nieważny. W BZ WBK nic nie wiedzą, a dodzwonić się do Ryanair nie jest możliwe. Bilet nie przekracza 500zł. W polu gdzie mam podać nr konta lub karty jest miejsce na 19 znaków, a karta ma 16 znaków... natomiast konto ma ich 26. Czyżby Ryanair już zablokował bezharaczową płatność?!!! Proszę o odpowiedź
Rafal, 7 kwietnia 2012, 16:57 | odpowiedz
Witam, wątek był poruszany kilkukrotnie, natomiast nikt nie odpowiedział na pytanie, więc zadaję je jeszcze raz. Czy karta mBanku : MasterCard Debit PayPass zwalnia z dodatkowych opłat za przelot w Ryanair? Uprzejmie proszę o odpowiedź, konkretną odpowiedź.
Raf, 16 kwietnia 2012, 16:12 | odpowiedz
a jakies dane trzeba podać (adres?). bo przy rezerwacji trzeba wpisać. i skad one sa brane, z konta z allegro?
szzeri, 17 kwietnia 2012, 21:02 | odpowiedz
@Raf, niestety nie zwalnia, jest to karta Debit czyli nie zwalmna z [platosci, z platnosci zwalnia karta pre-paid!
Maciek, 17 kwietnia 2012, 21:04 | odpowiedz
@Raf: nie, karta mBanku nie zwalnia, musi to być MasterCard PREPAID (z PayPassem lub bez)
gsh, 17 kwietnia 2012, 21:05 | odpowiedz
Używam takiej karty od roku. I wczoraj po raz pierwszy spotkało mnie duże zaskoczenie. Próbowałem kupić bilety które kosztowały 600zł. Pamięć mnie zawiodła (limit jednej płatności to 500zł) i dwukrotnie próbowałem zapłacić taką kwotę. Dwie transakcje zostały odrzucone. Po czym pamięć mi wróciła i rozbiłem kwotę na n 2 x 300zł. I od tego momentu zaczęły się problemy. Wszystkie próby transakcji były odrzucane bez próby autoryzacji karty. Działo się tak z dwoma kartami, których posiadaczami są dwie różne osoby. Transakcję próbowałem zrealizować z kilku komputerów oraz z jeszcze jednego komputera z internetem mobilnym. Wszystko kończyło tym samym komunikatem. Bank twierdził, że nie widać śladów próby autoryzacji karty (z wyjątkiem dwóch prób po 600zł). Próbowałem wieeeelokrotnie przez 2 dni i nic. Ostatecznie bilety udało się kupić z komputera oddalonego o kilkaset km za pomocą jednej z tych kart bez żadnego problemu. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Jakiś ban od Ryana?
używacz, 17 kwietnia 2012, 21:16 | odpowiedz
Czyli jak rozumiem, jesli wezme karte MC prepaid z BZ WBK to uzyskam ten sam rezultat co z Wasza karta?
b, 17 kwietnia 2012, 21:23 | odpowiedz
Ok, kupione :) A teraz powiedzcie mi, jak mam Wam powiedzieć, który paczkomat wybieram :)
susza, 17 kwietnia 2012, 21:25 | odpowiedz
Nie korzystamy z paczkomatów, karty wysyłamy w listach poleconych ekspresowych inPost - wystarczy więc podać adres domowy, zlokalizowany w miejscowości obsługiwanej przez tę firmę dostawczą (może być to również adres rodziny lub znajomych).
Dorota, 17 kwietnia 2012, 21:29 | odpowiedz
Kupione:)
skok, 17 kwietnia 2012, 21:34 | odpowiedz
Witam, Czym różni się (prócz wyglądu) oferowana przez Państwo karta do karty MasterCard prepaid PAYBACK oferowanej przez BZ WBK?
youli, 17 kwietnia 2012, 21:54 | odpowiedz
a teraz i ja będę miała swoją kartę. Dzięki :)
martuskaja, 17 kwietnia 2012, 22:17 | odpowiedz
@ youli Ładniejszą grafiką F4F :)
Hubert, 17 kwietnia 2012, 22:33 | odpowiedz
Super - dokładnie tej karty mi brakowało:) Dzięki wielkie - bardzo fajna inicjatywa:)
Skaua, 17 kwietnia 2012, 23:01 | odpowiedz
taka sama funkcje ma Karta Kibica Lecha (z funkcja platnicza) - karta obslugiwana jest przez SGB Bank. Nie ma limitu 500zl - przetestowane.
argentyna, 17 kwietnia 2012, 23:25 | odpowiedz
Niestety dla mnie limit 500zł eliminuje tą kartę. Dodatkowo na przelew z mojego banku ING do WBK trzeba czasami czekać 2 dni robocze a jak pojawia się jakaś okazja na tanie bilety to nie ma tyle czasu. Najlepsze rozwiązanie to karta MasterCard Prepaid Auchan Skarbonka - 0zł za wydanie karty, 0 zł opłata roczna, limit 5000zł. Zawsze można wpłacić pieniądze na kartę w punkcie Finanse Auchan i od razu są na koncie karty. W tej chwili to najlepsza karta na ominięcie opłat Ryanair i dodatkowo NIC nie kosztuje. Wystarczy iść do hipermarketu Auchan z dowodem osobistym i mamy ją w 5 minut.
Wojtas, 17 kwietnia 2012, 23:37 | odpowiedz
hi all, i have one question. i am from serbia and will visit krakow next month. in my country there is no bank who has prepaid MC, so i thought while i am in poland to buy this card for avoiding ryanair fees. is this possible and if any of you people know how is the best way for me to do that... thanks in advance, best regards!
Pedja, 18 kwietnia 2012, 3:19 | odpowiedz
Wg moich doswiadczen z karta Banku Zachodniego Master Card Prepaid Pay Pas (przedplaczonej) co kuupilem w zeszlym roku na Printshop24 cos za 20zl i jest wazna na 2 lata to: 1. W zeszlym tygodniu kupowalem bilety w jedna strone z Malagi na Ibize, oraz z Walencji do Bolonii i nie zostala pobrana zadna oplata dodatkowe te ponad 20zl Wiec z Hiszpani mi nie doliczono oplaty a tu piszecie: UWAGA: karta MasterCard Prepaid nie zwalnia z opłaty za płatność w przypadku lotów rozpoczynających się z terytorium Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Irlandii i Hiszpanii. Wiec chyba z ta tarta Fly4free sie placi dodatki za przelew z Hiszpanii ale watpie bo to tez karta BZ. Lub od ostatniego tygodnia ta oplata obowiazuje, ja kupowalem w czw w zeszlym tyg i oplata nie zostala pobrana na wyloty z Hiszpanii!!! 2. Rzeczywiscie na wyloty z Włoch zostala pobrana oplata za przelew te ok 24zl. Ale jak z Hiszpanii mialem bez oplaty to tylko za wylot z Wloch zaplacilem w jedna strone do z Bolonii do Walencji, powrot juz z Hiszpani z Walencji do Boloni bez opl dodatkowyh. 3. Limit jest chyba wiekszy nie 500zl! Kupowalem tych biletow sporo w zeszlym tygodniu tak, ze w jeden dzien moglem z karty Master Card Prepaid BZ Pay Pass kupic biletow za ok 650zl (a nie 500zl jak piszecie) rzeczywiscie juz kolejne bilety trzeba bylo kupowac w nastepny dzień bo kolejne 150zl juz sie nie dalo zaplacic ta karta.
hol2, 18 kwietnia 2012, 5:42 | odpowiedz
Kupiłem! :) Super, że to Wy wdyaliście. Wspieram inicjatywę. Bardzo się cieszę :D
Spheros, 18 kwietnia 2012, 8:53 | odpowiedz
Czy karta ma wypukłe litery?
magic, 18 kwietnia 2012, 9:08 | odpowiedz
Kupione. JUPPIIIIIIIIII!
wlukas, 18 kwietnia 2012, 9:36 | odpowiedz
@ magic Nie, karta jest płaska.
Hubert, 18 kwietnia 2012, 10:35 | odpowiedz
@Pedja But I do not know if it will be worth to you because as you'll be doing transfers from Serbia to feed the card account (which is in Poland and conducted in Polish zloty) you will pay the costs of currency conversion and transfer. Any way. I think the best way is just go to any BZ WBK Bank branch office in Krakow and buy from them directly. They're offering exactly same card only the look is different. But functionality is the same. The cost is 15 PLN for prepaid MasterCard or 20 PLN for the prepaid MasterCard PayPass. Here you have addresses of the BZ WBK in Krakow: 1 ) Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział , ul. Karmelicka 9, Kraków 2) Bank Zachodni WBK S.A. 3 Oddział , ul. Rynek Główny 30, Kraków 3) Bank Zachodni WBK SA. 4 Oddział , ul Werplatte 15, Kraków,
youli, 18 kwietnia 2012, 10:55 | odpowiedz
Ale ze mnie gapa, 2 zamówiłam. Tak to jest, jak się rozmaiwa przez tel i robi zakupy ;.;
Hash, 18 kwietnia 2012, 11:46 | odpowiedz
zakupilem karte. nie wiem czy dokonalem platnosci przez PAYU. po prostu zaplacilem tak jak zawsze place na allegro. byly tam znaczki PAYU. po zaplaceniu widniala informacja ze mozna zalozyc konto na payu. ja nie mam tam konta z tego comi wiadomo. czy moga byc problemy jesli nie zaplace payu?? co wtedy??
DeucesCracked, 18 kwietnia 2012, 12:01 | odpowiedz
Czy aby nie ma tam naliczanej oplaty miesiecznej (0,99zł) w przypadku praku transkacji dokonanych w okresie 6 miesiecy?
slawek, 18 kwietnia 2012, 13:16 | odpowiedz
Hash chetnie jedna wezme :)
km, 18 kwietnia 2012, 14:13 | odpowiedz
WITAJ HASH. ODKUPIE OD CIEBIE DRUGA KARTE. PROSZE O KONTAKT. FOTOTENNIS@WP.PL DZIEKUJE :)
ZASPANA, 18 kwietnia 2012, 14:42 | odpowiedz
Jeśli jest jeszcze ktoś kto ma do zbycia kartę fly4free poproszę o kontakt. chętnie odkupię. czekam na maila.
ZASPANA, 18 kwietnia 2012, 14:44 | odpowiedz
Kiedy można liczyć na kolejną serię kart? bo spóźniłem się na aukcję o godzinę... :(
darek, 18 kwietnia 2012, 15:00 | odpowiedz
@używacz Nie jesteś sam z tym problem to Ryainair blokuje IP komputera, z którego jest za dużo transakcji poszukaj na naszym forum - temat był już poruszany
sylwia_pl, 18 kwietnia 2012, 15:02 | odpowiedz
rowniez odkupie chetnie jedna sztuke pzy113(malpa)gmail.com
aa, 18 kwietnia 2012, 16:31 | odpowiedz
@youli dzień dobry :) thank you a lot! my idea was to fill my card (acount) with 50-100 eur (in pln of course) and then in next period to buy cheap tickets while i have money, without filling acount with transfer from serbia. what i'll give in poland that will be all money on card. 2 years sound like a long period and hope cash passport will not start soon in most of the countries... thanks again i'll visit one of those banks when i am in krakow. if you are also from krakow, i'll pay you drink, just let me know. best regards from belgrade for you and for other people on this forum!
Pedja, 18 kwietnia 2012, 17:08 | odpowiedz
Jeśli ktoś chce odprzedać kartę proszę o kontakt tir.ajd1(małpa)gmail.com
km, 18 kwietnia 2012, 17:24 | odpowiedz
W najbliższym czasie do sprzedaży trafi nowa porcja kart. Powiem tylko tyle, że będzie wyjątkowa :)
Kamil, 18 kwietnia 2012, 17:26 | odpowiedz
super, wielkie dzięki za odpowiedź! :)
Sobka, 18 kwietnia 2012, 17:33 | odpowiedz
Poznańska karta aglomeracyjna PEKA (bilet sieciowy na komunikację)też ma tę funkcję prepaid.
Ania, 18 kwietnia 2012, 21:34 | odpowiedz
hej, można wiedzieć kiedy dokładnie będzie nowa pula kart? bo mam teraz dylemat czy czekać na kartę fly4free czy kupować bezpośrednio z WBK
hucz, 19 kwietnia 2012, 11:43 | odpowiedz
Na 90% 7 maja.
Kamil, 19 kwietnia 2012, 12:15 | odpowiedz
Od czego zależy, że na allegro.pl są różne karty? Jest to tylko inna szata graficzna ?
Radek, 19 kwietnia 2012, 13:07 | odpowiedz
aukcja na alegro juz sie skonczyła, ale z tego co widze 456 kart zostało sprzedanych, mozna jakos kupić jedną z pozostałych? :)
e5, 20 kwietnia 2012, 7:39 | odpowiedz
Czy kazda karta MasterCard prepaid zwalnia z characzu ?
janek, 21 kwietnia 2012, 10:32 | odpowiedz
@ e5: Zgodnie z informacją z naszej aukcji Allegro, 456 osób kupiło 500 sztuk (niektórzy użytkownicy kupili po kilka szt.), więc teoretycznie wszystkie karty się już sprzedały, jednak kilkanaście transakcji zostało anulowanych, mamy też trochę kart, które zostały z poprzednich aukcji, dlatego postanowiliśmy wystawić je dzisiaj na sprzedaż. Na Allegro trafi 50 sztuk w obniżonej cenie: 15 zł z wysyłką (ponieważ mają one różne daty ważności - od 08/13 do 03/14). Niebawem w powyższym artykule oraz na facebooku podamy link do tej aukcji. Dodatkowo, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, po Majówce rozpoczniemy sprzedaż nowej puli kart.
Dorota, 23 kwietnia 2012, 11:03 | odpowiedz
Hej, stawiam pierwsze kroki w dalekich podróżach, tanim lataniu itp. Czekam własnie z niecierpliwością na Waszą kartę. Mam pytanie, nie mogę nic znaleźć na ten temat: czy Waszą kartą można robić rezerwację na booking.com? jeśli tak, to co w przypadku, gdy kwota przekracza limit 150euro? pozdrawiam
Ais, 23 kwietnia 2012, 17:34 | odpowiedz
czy wszystkie karty zamówione i opłacone z tury 18.05 są już wysłane? można spodziewać się ich przed weekendem majowym? pozdr.
Ais, 25 kwietnia 2012, 12:27 | odpowiedz
Witam,ponawiam pytanie i prosze o odpowiedz. Czy kazda karta MasterCard prepaid (niewazne z jakiego banku,sklepu itd.),zwalnia z haraczu ? Dzieki za odp.
janek, 25 kwietnia 2012, 16:20 | odpowiedz
@Ais: Kartą można dokonywać wszelkich transakcji internetowych (w tym również rezerwować noclegi na booking.com), jednak w przypadku kwot przekraczających 500 zł, należy użyć dowolnej innej karty debetowej. Wszystkie opłacone karty z poprawnym adresem nadawcy zostały w tym tygodniu dostarczone do inPost (według kolejności zakupu i wpłaty). W ciągu najbliższej doby każdy z kupujących otrzyma wiadomość e-mail z numerem jego przesyłki. Tak jak uprzedziliśmy w treści aukcji, przygotowanie wysyłki 500 kart zajmuje nam maksymalnie 7 dni roboczych (inPost nie realizuje wysyłek w weekendy). Przepraszam, ale niestety mamy tylko takie możliwości logistyczne, tym bardziej że cały nakład sprzedał nam się w 1 dzień, a dystrybucja tylu kart to, wbrew pozorom, ogromna praca. Teraz wszystko w rękach inPost:) @janek: Tak, inne karty MasterCard prepaid również zwalniają z "haraczu" (oczywiście z wyłączeniem lotów rozpoczynających się w krajach, w których Ryanair wprowadził Cash Passport).
Dorota, 25 kwietnia 2012, 21:35 | odpowiedz
Dziękuję Ci bardzo Doroto za odpowiedź! Czekam z niecierpliwością na kartę. Trzymajcie kciuki za pierwszą wyprawę ;)
Ais, 25 kwietnia 2012, 22:14 | odpowiedz
Czy ktoś tak jak ja nie otrzymał jeszcze numeru przesyłki na adres e-mail? Nie wiem kiedy mogę się spodziewać karty, którą kupiłam 18 kwietnia.
Eka, 27 kwietnia 2012, 8:23 | odpowiedz
@ Eka: W razie pytań bardzo proszę o kontakt: karty@fly4free.pl
Dorota, 5 maja 2012, 13:32 | odpowiedz
Mam pytanie odnośnie zakupu lotu z zagranicy do Polski. Chcę tylko jeden odcinek lotu, Ryanair pokazuje mi cenę w euro :P Teraz nie wiem ile wpłacić pieniędzy w PLN, żeby zapłacić za bilet, bo przecież prepaid będzie dopiero przewalutowywał? Może jest możliwość zmiany ustawień na stronie Ryanaira, żeby pokazał cenę w euro?
Ory, 6 maja 2012, 12:03 | odpowiedz
Tj. oczywiście nie w euro, tylko w PLN. Przepraszam
Ory, 6 maja 2012, 12:17 | odpowiedz
Witam, Według Tabeli opłat na stronie internetowej BZ WBK Opłata miesięczna za korzystanie z Karty wydanej po 01.12.2011r. wynosi 0.99, czy dotyczy to również kart fly4free?
Marta, 6 maja 2012, 16:47 | odpowiedz
@ Marta: BZ WBK pobiera opłatę za korzystanie z karty (0,99 zł) tylko w przypadku jeżeli w ciągu 6 miesięcy nie zostanie rozliczona żadna operacja gotówkowa lub bezgotówkowa, bądź nie nastąpiło zasilenie karty (a więc wystarczy raz na pół roku zapłacić nią za zakupy w sklepie na dowolną kwotę lub doładować ją - w przeciwnym razie opłata ta będzie naliczana po upływie każdego miesiąca, w którym nie wystąpiła aktywność karty). W przypadku braku środków na karcie w momencie naliczania opłaty, kwota będzie pobierana przy następnym zasileniu karty. Źródło: punkty 45 i 72 regulaminu karty: http://prepaid.bzwbk.pl/_items/prepaid.bzwbk.pl/regulaminy/zasady_korzystania_z_karty_z_doladowaniem_premium.pdf
Dorota, 6 maja 2012, 22:26 | odpowiedz
cześć, kupiłam i dostałam kartę ale wiem, że jednak z niej nie skorzystam. Jeśli komuś się przyda to chętnie odsprzedam po cenie zakupu (20 PLN). Mogę kartę wysłać pocztą lub możemy spotkać się w Warszawie. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o telefon (510 - 037 - 571). Pozdrawiam
Karolina, 8 maja 2012, 10:19 | odpowiedz
proszę osoby zainteresowane o nie wysyłane sms-ów s powyższej sprawie, tylko telefon. Pozdrawiam. Karolina
Karolina, 8 maja 2012, 11:55 | odpowiedz
Witam :) mam pytanie, kiedy bedzie nastepna pula kart??
tina, 11 maja 2012, 17:56 | odpowiedz
Kiedy będzie nowa pula wystawiona?
seven, 14 maja 2012, 9:34 | odpowiedz
@ tina, seven: Dzisiaj wystawiliśmy nową aukcję. Link do niej znajduje się w nowym artykule dotyczącym nowych limitów kart: http://www.fly4free.pl/nowa-karta-fly4free-pl-juz-w-sprzedazy-jednorazowa-transakcja-do-4-tysiecy/
Dorota, 14 maja 2012, 18:52 | odpowiedz
To jak to jest w końcu z tym limitem? 500 PLN czy 4000 PLN jak to jest napisane na allegro... "limit pojedynczej transakcji bezgotówkowej: 4000 PLN, - maksymalne saldo na rachunku technicznym karty w danym momencie: 10000 PLN"
cezz, 31 maja 2012, 14:25 | odpowiedz
ok, już znalazłam regulamin.
cezz, 31 maja 2012, 14:26 | odpowiedz
hej, czy ktoś jeszcze ma kartę do odsprzedania, bo na Allegro sie skończyły? Czy może macie plany wypuszczenia nowej serii? Pozdrawiam
zosek2, 17 czerwca 2012, 20:45 | odpowiedz
Nie wiem czy gdzieś mi to umknęło na stronie, ale Czy wiadomo kiedy znów będzie można nabyć karte fly4free na loty ryan air???
Mateop87, 20 czerwca 2012, 12:50 | odpowiedz
no właśnie też bym chciała kupić :) wiadomo kiedy będą?
asia, 22 czerwca 2012, 14:56 | odpowiedz
czy inne karty prepaid od bz wbk działają w taki sam sposób jak karta fly4free?
ksiadzkrzysztof, 9 lipca 2012, 19:08 | odpowiedz
Pomocy. Mam kartę BZWBK. Kupiłem przy jej pomocy 3 przeloty - jeden wczoraj, dziś dwa nad ranem.. Kiedy próbuję kupić 4-ty ostatni (podróż z przesiadkami), to po wypełnieniu rubryk i wysyłce info do akceptacji, wyświetla się komunikat: "Przepraszamy – Państwa płatonść została ODRZUCONA i transakcja NIE jest potwierdzona." Żadnych innych informacji. Nie mam nawet pomysłu co robić dalej. Dodam, że środki na koncie są. Rubryki wypełniam tak jak przy udanych rezerwacjach. Wykasowałem historię w przeglądarkach, aby nie było przekłamań, próbowałem rezerwować za pomocą IE, Firefoxa i Chrome. Robiłem godzinne przerwy na uspokojenie moich nerwów i serwerów Ryanaira. Na forum i google brak natchnienia co robić dalej.Czy ktoś słyszał o limitach w ilości transakcji w ciągu dnia, bo na Allegro u zawodowych "rezerwaczy" coś wspominają ale bez konkretów, tzn bez limitów rezerwują loty z Irlandii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, a pozostałe destynacje tylko dla stałych klientów. Bardzo proszę o jakieś sugestie i dziękuję
Yeti, 16 lipca 2012, 13:34 | odpowiedz
c.d. czasem wyświetla mi się taki komunikat: Blad systemu – sesja zostala zawieszona Obecnie wystepuja bledy na naszej stronie internetowej, prosimy odczekac 10 sekund i jesli nie zostana Panstwo przekierowani na strone, prosimy kliknac tutaj. Jesli dokonali Panstwo juz platnosci to rezerwacja lub zmiana lotu MOGA byc potwierdzone. Zanim ponownie zarezerwuja Panstwo lot, prosimy sprawdzic poczte elektroniczna czy otrzymali Panstwo email z potwierdzeniem rezerwacji lub sprawdzic czy transakcja zostala potwierdzona, prze