Fly4free.pl

Perły Bliskiego Wschodu: Jordania, Arabia Saudyjska i Liban w jednej podróży z Krakowa za 1225 PLN

1225 PLN
Oferta wyprzedana
Foto: Osama Ahmed Mansour /diplomedia /Aleksandra H. Kossowska /Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Tym razem propozycja dla doświadczonych podróżników, którzy szukają nowych wyzwań i nieszablonowych kierunków podróży. W trakcie jednej wyprawy zwiedzicie aż trzy kraje Bliskiego Wschodu: Jordanię, Liban i jeden z najbardziej niedostępnych do niedawna krajów na świecie – Arabię Saudyjską!

Jordania dość często gości na naszych łamach i na pewno część z was miała już okazję odwiedzić Petrę i inne ciekawe miejsca w tym kraju. Arabia Saudyjska dopiero niedawno otworzyła swoje granice dla przyjezdnych, więc ta podróż będzie unikalną szansą na poznanie jej niesamowitej kultury oraz  atrakcji niedostępnych do tej pory dla turystów. Pamiętajcie, aby o wizę postarać się przed wylotem!

Podróż zaczniecie 9 marca, porannym przelotem z Krakowa do Ammanu. Sami zdecydujecie ile czasu chcecie poświęcić na eksplorację Jordanii, ponieważ w dalszą podróż do Dżuddy możecie wyruszyć po trzech dniach (12 marca) lub po tygodniu (16 marca). Tajemnice Arabii Saudyjskiej będziecie odkrywać do 23 marca, a w podróży powrotnej czeka was jeszcze długa (prawie 17 godzin) opcjonalna przesiadka w stolicy Libanu.

W związku z tym, że w Bejrucie darmową wizę dostaniecie na lotnisku, możecie ten czas przeznaczyć na zwiedzanie miasta. 24 marca wyruszycie w drogę powrotną do Londynu, z którego po zmianie lotniska wrócicie do Krakowa tego samego dnia.

Plan podróży:
9 marca: Kraków – Amman
12 lub 16 marca: Amman – Dżudda
23 marca: Dżudda – Bejrut
24 marca: Bejrut – Londyn (Heathrow)
24 marca: Londyn (Luton) – Kraków
Linie lotnicze: Ryanair, Wizz Air, flynas, MEA
Bagaż: podręczny

Hotel144 PLN /noc

Podczas pobytu w Dżuddzie rozważcie nocleg w hotelu Al Murooj Kareem, którego lokalizacja w centrum miasta ułatwi zwiedzanie.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zwiedzić po drodze?

Jordania zachwyca ilością zabytków zachowanych tu przez tysiąclecia. Zwiedzanie możecie rozpocząć od Dżarasz, czyli ruin starożytnego miasta rzymskiego leżącego około 50 km na północ od Ammanu. Odwiedźcie górę Nebo, na której według Biblii, Bóg pokazał Mojżeszowi Ziemię Obiecaną -z jej szczytu roztacza się niezapomniana panorama z widokami na dolinę Jordanu. Zaplanujcie odwiedzenie największej atrakcji Jordanii, słynnej Petry – i koniecznie wybierzcie się na wyprawę przez rozgrzaną, czerwoną, wyglądającą jak z innej planety, pustynię Wadi Rum.

Dżudda to drugie pod względem wielkości miasto w kraju, nad którym górują zapierające dech w piersiach meczety Al-Shafei, Al-Mimar, Akkasz czy meczet Uthmana Bin Affana z kolumnami z kości słoniowej. Odwiedźcie dzielnicę Al-Balad, w której charakterystyczne budynki stworzono z koralowców i drogiego drewna. Udajcie się na przejażdżkę wzdłuż nadmorskiego Corniche, gdzie zobaczycie jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta – najwyższą na świecie Fontannę Króla Fahd. 

W Arabii warto swoje kroki skierować do Madain Saleh – antycznej nekropolii leżącej u podnóży pasma Harrat al-Uwajridi, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli zdecydujecie się na wizytę w stolicy kraju – Rijadzie, poznajcie historię fortu Masmak i odwiedźcie Edge of the World („Kraniec świata”) z którego roztacza się fenomenalny widok na tysiące kilometrów pustynnych równin.

Bejrut to miasto wielu kontrastów, gdzie nowoczesność miesza się z historią. Podczas krótkiej wizyty przespacerujcie się głównym deptakiem miasta lub udajcie się na nadmorską promenadę, by zobaczyć wystające z morza Skały Gołębie. Nie zapomnijcie skosztować przepysznej libańskiej kuchni!

Foto: Osama Ahmed Mansour /Shutterstock.com
Foto: tenkl /Shutterstock.com
Foto: diplomedia /Shutterstock.com
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Publikowanie takiej oferty bez wliczonego normalnych rozmiarów bagażu podręcznego jest nieuczciwe. 
xionc, 14 lutego 2020, 17:55 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »