Jesienne fly&drive w Portugalii za 215 PLN! Loty do Porto z Warszawy + auto na 4 dni
Za ile?! Mam dla was coś specjalnego w niesamowitej cenie: pomysł na kilka jesiennych dni w Portugalii. Całość brzmi jak plan na ucieczkę przed październikową pluchą w Polsce. Na Półwyspie Iberyjskim czeka na was przyjemna pogoda z łagodnymi temperaturami i moc atrakcji do zwiedzania. Wypożyczcie auto, zyskajcie niezależność i sami decydujcie, jakie punkty umieścić w planie wycieczki. Porto to oczywisty wybór, ale nie sposób pominąć miejsc takich jak Braga, Coimbra czy malownicza droga nr 222.
Do Porto wybierzecie się na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air w dniach 18-22 października. Najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club – pozostali chętni zapłacą nieco więcej. Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przed wyjazdem koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki, jak się spakować.
Pomiędzy ważnymi miejscami łatwo i wygodnie będzie przemieszczać się wypożyczonym samochodem, który będziecie mieli do dyspozycji przez cały okres pobytu w Portugalii.
Termin podróży: 18 – 22 października
Linia lotnicza: Wizz Air, dla członków WDC
Bagaż: podręczny
Samochód: Fiat (model Panda lub inne auto zbliżonej klasy)
Za loty w dwie strony oraz wynajem auta zapłacicie 215 PLN za osobę, przy 2 podróżnych odbywających taką wycieczkę.
Hotelod 232 PLN/noc
W Porto polecam noclegi w 4* Métier Boutique Hotel. W cenę zakwaterowania wliczone są śniadania.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluJako kolejny postój proponuję Guimaraes i 4* hotel Emaj Boutique.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluOstatnią noc w Portugalii spędzicie w Coimbrze. Rekomenduję zakwaterowanie w 4* hotelu Tryp.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluSamochód199 PLN / 2 osoby
Aby odkrywać uroki Portugalii zachęcam was do wypożyczenia samochodu. Za wynajem Fiata Pandy lub podobnego modelu zapłacicie 50 PLN/doba.
Co zobaczyć w Portugalii?
Odkrywanie Portugalii zacznijcie od pobytu w Porto. W mieście nad rzeką Duero obowiązkowo musicie skosztować trunku, z którego słynie miasto. W planie zwiedzania uwzględnijcie koniecznie: słynny most Dom Luís I, niesamowitą księgarnię Lello, majestatyczną Katedrę Sé czy kościół św. Ildefonsa.
Braga leży nad rzeką Este – dojedziecie tam z Porto w ok. godzinę. Jest to jedno z najstarszych miast w Portugalii. Znajdziecie tutaj wiele pięknych kościołów, a także imponującą katedrę. Oprócz tego na każdym kroku napotkacie klimatycze uliczki z piękną architekturą.
Jako kolejny punkt wycieczki proponuję Guimaraes. Podczas zwiedzania nie możecie pominąć zabytkowego centrum miasta i Pałacu Książęcego. A na deser proponuję wjazd kolejką linową na wzgórze Penha.
Dla miłośników trunków punktem obowiązkowym wycieczki będzie Dolina Duoro, gdzie znajdują się setki winiarni. Nie sposób odwiedzić wszystkich. Warto rozważyć wizytę w miejscowościach Amarante, Tua czy Ervedosa Do Duoro. Najwygodniej będzie poruszać się drogą widokową numer 222, wiodącą z Pinhao do Peso da Regua.
Na koniec wycieczki rekomenduję wizytę w mieście królów, malowniczo położonej pośród wzgórz Coimbrze. Zwiedzanie proponuję rozpocząć od jednego z najstarszych uniwersytetów w Europie oraz należącej do niego biblioteki Joanina. Wieczorem warto udać się do knajpki z muzyką na żywo – miasto słynie z rytmów fado.
Słoneczny Brzeg od 2364 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Gdańsk)
Kusadasi od 2806 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Teneryfa od 2662 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Berlin)
Niezbędne informacje i wskazówki 📖





Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?