Fly4free.pl

Czy w końcu znikną zakazy podróży dla turystów? Jeden z bardziej zamkniętych krajów świata się otwiera

tel awiw izrael
Foto: Adam Jang / Unsplash
Ministerstwo Zdrowia Izraela poinformowało, że już 9 stycznia granice zostaną ponownie otwarte dla obcokrajowców. Rząd nie zamierza jednak wpuszczać osób, które nie przechorowały koronawirusa lub nie zdecydowały się na szczepienie.

Przypomnijmy, że Izrael podjął decyzję o ponownym zamknięciu granic, gdy na świecie pojawiła się informacja o nowym wariancie koronawirusa. Tamtejszy rząd nie chcąc ryzykować, kolejnej fali pandemii, zdecydował się profilaktycznie odciąć znaczą część podróży. Decyzja z 28 listopada była tym bardziej drastyczna, że granice otwarto zaledwie kilka tygodni wcześniej po blisko 1,5 roku zamknięcia. Teraz jednak Izrael ponownie planuje wrócić na turystyczną mapę świata.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, międzynarodowe podróże będą ponownie możliwe od 9 stycznia. Granice będą mogli przekroczyć jednak jedynie ci turyści, którzy są zaszczepieni lub są ozdrowieńcami oraz podróżują z krajów zielonej lub pomarańczowej listy.

W tej chwili – w izraelskiej klasyfikacji żaden kraj nie jest oznaczony na zielono, ale już w kategorii pomarańczowej znajduje się większość krajów świata – w tym Polska. Na czerwonej liście znajduje się zaledwie 15 krajów i są to m.in. Węgry, Turcja, Szwajcaria, USA, ZEA i Wielka Brytania. Niedługo ta kategoria ma się jednak zmniejszyć, bo zgodnie z zapowiedziami Izrael zamierza przenieść sześć z nich do kategorii pomarańczowej. Będą to Francja, Kanada, RPA, Hiszpania, Portugalia i Nigeria.

Na ten moment nie wiadomo jednak, jakie będą dodatkowe obostrzenia dla turystów. Można się jednak spodziewać, że wymagane będzie okazanie negatywnego wyniku testu, a ważność pełnego cyklu szczepień (bez dawki przypominającej) będzie mocno ograniczona. Możliwe też, że po prostu wrócą wcześniejsze obostrzenia (czyli jeden test PCR przed przyjazdem, jeden antygenowy na lotnisku w Tel Awiwie i ważność pełnego cyklu szczepień nie dłuższa niż 6 miesięcy). Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »