Fly4free.pl

Pierwszy kraj całkowicie zamyka granice przez nowy wariant koronawirusa. Wszystkie podróże wstrzymane

Foto: Shai Pal / Unsplash
Izrael jest pierwszym krajem, który zdecydował się całkowicie zamknąć granice, po tym jak na świecie wykryto nowy wariant koronawirusa – Omikron. Zakaz obowiązuje wszystkich obcokrajowców.

Zaledwie kilka tygodni temu, bo 1 listopada, Izrael po wielu miesiącach całkowitego zamknięcia, ponownie zaczął wpuszczać międzynarodowych turystów. Choć lista obostrzeń była dość długa, to i tak była to ogromna zmiana. Dobra sytuacja nie potrwała jednak długo, bo Izrael właśnie ogłosił ponowne zamknięcie granic.

O decyzji poinformował premier Izraela Naftali Bennett. Na początek zamknięcie potrwa 14 dni. Nie jest jednak wykluczone, że zakaz wjazdu dla obcokrajowców zostanie przedłużony.

Przepisy nie dotyczą obywateli Izraela. Muszą jednak liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu i kwarantanną.

Tym samym Izrael jest pierwszym krajem, który zdecydował się na ponowne całkowite zamknięcie z powodu nowego warianta koronawirusa (nazwanego Omikron). Do tej pory kraje wprowadzały jedynie zakazy lotów na konkretnych trasach (m. in. z RPA, Namibii, Zimbabwe, Mozambiku).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »