Fly4free.pl

Prawie 2 lata byli zamknięci, a od 1 marca otworzą się na niezaszczepionych turystów!

Foto: Sergei25 / Shutterstock
1 marca Izrael otworzy swoje granice dla wszystkich turystów, niezależnie od ich statusu zaszczepienia – informuje tamtejszy rząd. Oznacza to, że po raz pierwszy po niemal 2 latach niezaszczepieni obcokrajowcy będą mogli wjechać do Izraela, choć nie będzie to wjazd całkowicie bezproblemowy.

Po pojawieniu się koronawirusa Izrael był jednym z pierwszych krajów świata, który całkowicie zamknął granice i wprowadził ostry lockdown. Potem zaś przeprowadził w imponującym tempie kampanię szczepień i dzięki temu jako jeden z pierwszych krajów świata mógł znosić dużą część restrykcji i obostrzeń. Mimo to warunki wjazdu do tego kraju wciąż pozostawały niezwykle restrykcyjne, a gdy pojawił się omikron, Izrael ponownie zamknął swoje granice. Teraz jednak, w ślad za innymi krajami, także tutaj znoszone są pandemiczne restrykcje.

Kilka dni temu pisaliśmy na naszych łamach, że pod koniec lutego Izrael zniesie niemal wszystkie koronawirusowe ograniczenia wewnątrz kraju. Znikną m.in. paszporty covidowe, które nie będą już potrzebne, aby skorzystać z restauracji, imprez kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych.

Jednak z naszej perspektywy znacznie ważniejszą zmianą jest dopuszczenie możliwości wjazdu do Izraela turystów, którzy nie są ozdrowieńcami oraz nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Decyzję tę ogłosił w poniedziałek izraelski rząd i oznacza ona, że od 1 marca granice tego kraju będą w pełni otwarte po raz pierwszy od 18 marca 2020 roku. Choć wciąż w mocy pozostanie sporo wymogów, które turyści będą musieli spełnić. Jakie to warunki?

Od 1 marca jedynymi wymogami dla obcokrajowców (niezależnie od tego czy są zaszczepieni czy nie) będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa (wykonanego do 72 godzin przed podróżą), a także poddanie się kolejnymi testowi PCR już po wylądowaniu w Izraelu. Następnie musimy zaś udać się na samoizolację, która potrwa do momentu uzyskania negatywnego wyniku drugiego testu.

Zmiany dotyczą też wjazdu dla obywateli Izraela, którzy nie będą już musieli wykonywać testu na koronawirusa przed lotem, a jedynie test PCR po wylądowaniu na lotnisku. Nieszczepieni Izraelczycy nie będą musieli poddawać się kwarantannie po powrocie, o ile po wylądowaniu uzyskają wynik negatywny.

– Po dwóch latach pandemii przyszedł czas, aby powrócić do normalności. Obserwujemy stały spadek danych na temat zachorowalności. Dlatego nadszedł czas, aby stopniowo otwierać to, co jako pierwsi na świecie zamknęliśm
y – komentuje premier Izraela Naftali Bennett.

Czy ta decyzja izraelskiego rządu wpłynie na zwiększenie zainteresowania turystów? To bardzo możliwe, choć musimy pamiętać, że warunki wjazdowe wciąż są dość restrykcyjne. Nawet w porównaniu do sąsiednich krajów, które też nie próżnują. Weźmy na przykład Jordanię, która także od marca zniesie obowiązek wykonania 2 testów PCR w związku z podróżami do tego kraju.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Tak naprawdę nic to nie zmienia dla zaszczepionych. 2 testy pcr to bardzo duży wydatek. Cały świat się otwiera tylko oni zawsze węszą spisek..
Darek Borszewski, 22 lutego 2022, 23:31 | odpowiedz
Trzeba wybierać kraje gdzie nas chcą. Jak w życiu-robisz problemy to nara. 
Marcin Lipsa, 23 lutego 2022, 6:11 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »