Fly4free.pl

Teraz jest idealny czas, by zobaczyć Petrę. Jordania znosi obowiązkowe testy PCR dla turystów!

petra dziewczyna z aparatem
Foto: Og_zy / Shutterstock
Od 1 marca władze Jordanii zniosą konieczność przedstawienia negatywnego testu PCR dla podróżnych, a także obowiązek wykonania drugiego testu PCR po wylądowaniu – ogłosiły władze Jordanii.

Zbliżający się sezon turystyczny sprawia, że kolejne kraje znoszą restrykcje dotyczące podróżowania, by przyciągnąć do siebie turystów. Jednym z takich krajów jest Jordania, której władze ogłosiły, że od 1 marca planują mocne luzowanie restrykcji wjazdowych.

Decyzja, którą ogłosił minister zdrowia oznacza, że od tego dnia wszyscy pasażerowie podróżujący do Jordanii nie będą już musieli przedstawić przy wjeździe negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa (obecnie należy wykonać taki test do 72 godzin przed podróżą). Zniesiony zostanie też drugi wymóg, czyli obowiązkowy test PCR dla wszystkich, wykonywany bezpośrednio po przylocie. Do tej pory był to dość uciążliwy warunek, bo wiązał się z koniecznością rejestracji i wcześniejszego uiszczenia opłaty w wysokości 28 JOD (ok. 157 PLN).

Zniesienie 2 obowiązkowych testów na koronawirusa dotyczy zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych i poza wszystkim oznacza także… duże oszczędności dla turystów, sięgające nawet 300 PLN od osoby.

Zamiast tego podróżni muszą podpisać deklarację, że gdy tylko pojawią się u nich symptomy choroby, wykonają test na koronawirusa. A jeśli wynik okaże się pozytywny, zgodzą się na samoizolację, która ma potrwać do 5 dni.

Gospodarka Jordanii mocno zależy od turystyki, a miejscowe władze starają się za wszelką cenę przyciągnąć podróżnych. Stąd podpisana niedawno umowa tamtejszego rządu z linią Wizz Air oraz stale rozwijająca się współpraca z Ryanairem, który lata do Jordanii m.in. z Polski. Obecnie irlandzka linia lata do Jordanii z Modlina (loty 2 razy w tygodniu), Poznania (wznowienie lotów od 4 marca) i Krakowa, skąd jednak połączenie zostanie wkrótce zawieszone (Ryanair wznowi loty na tej trasie 4 marca, jednak loty będą realizowane tylko do 25 marca).

– Mamy nadzieję, że poluzowanie restrykcji wjazdowych pomoże nam w ożywieniu turystyki i pozwoli większej liczbie podróżnych zaplanować swoje wyjazdy do Jordanii – mówi Abded Al.-Razaq Arabiyat, dyrektor zarządzający miejscowej organizacji turystycznej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
W końcu normalność zaczyna wypychać głupotę... Czekamy na to aby UE dała już żyć. 
Julian13, 21 lutego 2022, 12:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »