Fly4free.pl

Erupcja wulkanu na wyciągnięcie ręki! Islandia z Gdańska na Boże Ciało za 392 PLN

392 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Milena Cnotkowska
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Połacie żarzącej się lawy, jej gęste strumienie leniwie przelewające się przez ściany wulkanicznych stożków, kratery nieustannie tryskające iskrami. To wszystko do obejrzenia z niewielkiego dystansu w islandzkiej dolinie Geldingadalir. Zapraszam na szlak do najnowszej i najgorętszej atrakcji Islandii!

Do Islandii polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczych Wizz Air bezpośrednio z lotniska w Gdańsku. Wasza tygodniowa podróż odbędzie się w dniach 1-8 czerwca. Najtańsze bilety są dostępne dla członków Wizz Discount Club, pozostali będą musieli zapłacić nieco więcej. W cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przeczytajcie, jak się spakować w przygotowanym przez nas poradniku.

Co się stanie, gdy wasz lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży (na danej trasie), zwrot 120 proc. zapłaconej kwoty na konto Wizz Air (do wykorzystania na przyszłe rezerwacje) lub po prostu zwrot pieniędzy na kartę/konto.

Termin podróży:
1-8 czerwca
Linie lotnicze: Wizz Air
Bagaż: podręczny

Hotel355 PLN / 2 osoby / noc

Na początek waszej podróży po Islandii proponuję zatrzymać się nieopodal lotniska – w 3* Hotelu Jazz. Obiekt jest położony w centrum miasta Keflavik. Do waszej dyspozycji będą pokoje wyposażone w telewizor i czajnik. W prywatnej łazience znajdziecie suszarkę i bezpłatny zestaw kosmetyków. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie w formie bufetu.

zarezerwuj hotel do islandii

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Lawa w zasięgu ręki!

Stało się! Po niemal miesięcznej, codziennej dawce trzęsień ziemi, 19 marca ląd w końcu się rozszczelnił i dolinę Geldingadalir zaczął pokrywać gorący, żarzący się płaszcz. Od tego momentu obszar erupcji stale się powiększa i codziennie przyciąga setki odwiedzających, chcących obserwować to niesamowite zjawisko na własne oczy. Obecnie, po miesiącu aktywności, powierzchnia pokryta lawą ma już 1km2!

Oglądanie takiego spektaklu to nie lada gratka, dlatego wyjątkowo polecam wam udać się na miejsce erupcji. Znajduje się bardzo blisko lotniska – kilkanaście kilometrów od Keflaviku. To nowa, bezpieczna, stale monitorowana atrakcja Islandii, umożliwiająca zbliżenie się do w połowie zastygłej lawy niemal na wyciągnięcie ręki. Całość robi niesamowite wrażenie! Czarna bryła, którą z łatwością można pogłaskać, wciąż jest ciepła, a dźwięk wydobywający się z jej wnętrza przypomina huk tłuczonego szkła.

Jak dotrzeć do wulkanu? To proste. Lokalne władze wytyczyły bezpieczny, oznaczony, 3,5-kilometrowy szlak. Jego fragment wymaga co prawda podejścia pod górę, jednak to, co ukaże się waszym oczom po jej pokonaniu, z pewnością wynagrodzi tę krótką wspinaczkę. Na podziwianie tryskającej lawy polecam wybrać się w godzinach wieczorno-nocnych (o ile będzie to możliwe) – rozświetlone strumieniami pola lawy i czerwona łuna nad całą doliną na długo pozostaną w waszej pamięci 🙂

W okolice erupcji rekomenduję wybrać się wypożyczonym samochodem. Na miejscu znajdziecie darmowe parkingi, gdzie bezpiecznie pozostawicie auto na czas wędrówki. Własny transport pozwoli wam również odwiedzić inne ciekawe miejsca w Islandii – Golden Circle z Geysirem i wodospadem Gullfoss, czarną plażę w okolicach miasteczka Vik lub półwysep Snæfellsnes.

Chcecie zobaczyć, jak w tej chwili wygląda wulkan? Zerknijcie na relację na żywo transmitowaną przez stację telewizyjną RÚV.

Foto: Milena Cnotkowska
Foto: Milena Cnotkowska
Foto: Milena Cnotkowska
Przydatne informacje
  • W momencie pisania artykułu wszyscy podróżujący mogą wjechać do Islandii, o ile okażą dowód pełnego zaszczepienia na koronawirusa lub zaświadczenie o przebytej chorobie. Na przybyłych czeka test na lotnisku i krótka samoizolacja. Pozostali podróżni muszą poddać się obowiązkowej 5-dniowej kwarantannie w wyznaczonym hotelu (pobyt bezpłatny).

  • Więcej informacji na temat bieżącej sytuacji związanej z pandemią w Islandii znajdziecie tutaj.

  • Z Reykjaviku na miejsce erupcji wulkanu organizowany jest również transport autobusowy. Koszt – 155 PLN za bilet w dwie strony.

  • Szukacie pomysłów na podróż po Islandii po obserwacji wulkanu? Zajrzyjcie na nasze forum i przeczytajcie relację autorstwa irae.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »