Fly4free.pl

Baśniowa atrakcja Islandii już otwarta! To obłędna geotermalna laguna z widokiem na ocean

sky lagoon islandia
Foto: Sky Lagoon

Aż 75 m długości i wygląd przypominający basen krawędziowy – tak wygląda zupełnie nowa laguna na Islandii, która wykorzystuje geotermalne wody i zapewnia relaks w obłędnych okolicznościach przyrody. I dopiero co została otwarta!

To, że Islandia ma wiele przepięknych i absolutnie niezwykłych miejsc, nie jest żadną tajemnicą. Co i rusz jednak pojawiają się nowe projekty, które za każdym razem zapierają dech w piersi i sprawiają, że wiele osób jest gotowych kupić bilety do tego kraju tu i teraz. Nie inaczej jest tym razem. Poznajcie Sky Lagoon – kolejny zachwycający projekt w krainie lodu i ognia.

Nowa laguna powstała bardzo blisko Reykjaviku, w porcie Karsnes – to ok. 10 minut drogi samochodem ze stolicy. Na naszych łamach zagościła już w sierpniu zeszłego roku, gdy pojawiły się pierwsze wizualizacje. Teraz, gdy wreszcie jest otwarta – wygląda równie wspaniale! Jej największą atrakcją jest naturalny basen typu „infinity pool”, czyli taki, w którym nie widać jego krawędzi. Ma aż 75 m długości. Co istotne, oferuje nie tylko przyjemną kąpiel i relaks, ale także widok na Atlantyk.

islandia sky lagoon
Foto: Sky Lagoon

Na miejscu wybudowano również bar, z którego możecie korzystać bez wychodzenia z basenu, restauracje i specjalne pomieszczenia dla usług SPA – w tym saunę czy zabiegi pielęgnacyjne. Nie musicie się też martwić o pogodę. Dzięki geotermalnym źródłom, basen utrzymuje stałą temperaturę od 38 do 40 °C.

islandia sky lagoon
Foto: Sky Lagoon

Cały teren jest zbudowany w zgodzie z naturą i wykorzystuje jej najlepsze elementy, a także zainspirowany islandzką kulturą i architekturą. Bilety zaczynają się od 8500 ISK, czyli ok. 250 PLN. Jest otwarta przez siedem dni w tygodniu.

islandia sky lagoon
Foto: Pursuit
islandia sky lagoon
Foto: Pursuit
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »