Fly4free.pl

Absolutnie magiczna laguna powstaje na Islandii. Będzie czynna już w przyszłym roku

islandia sky lagoon
Foto: Pursuit

Przywodzi na myśl oazę, raj albo po prostu obłędnie baśniowy krajobraz, ale będzie istnieć naprawdę. Nowa islandzka laguna, która już wiosną 2021 roku otworzy swoje podwoje, może stać się absolutnym hitem dla turystów. W dodatku Sky Lagoon znajdzie się zaledwie 10 minut drogi od Rejkiawiku.

Nowe baseny geotermalne mogą okazać się sporą konkurencją dla słynnej Blue Lagoon, która zwykle jest dosłownie oblężona przez odwiedzających Islandię podróżników. I nic dziwnego, bo Sky Lagoon wygląda jak kawałek raju na ziemi!

– Cieszymy się, że możemy ujawnić plany stworzenia niezwykłej geotermalnej laguny wzdłuż jednej z najpiękniejszych lokalizacji na Islandii – opowiada Dagny Petursdottir, dyrektor generalny Sky Lagoon. – Relaksujący ośrodek, położony na tle Oceanu Atlantyckiego, a jednocześnie tak blisko tętniącego życiem centrum miejskiego Rejkiawiku – dodaje.

islandia sky lagoon
Foto: Pursuit

Cały geotermalny zbiornik jest po części naturalnym rodzajem tzw. infinity pool, czyli basenem, w którym nie widać jego krawędzi. Daje to niesamowity efekt wizualny i pięknie wtapia się w otoczenie. A co też jest zachwycające – cały projekt jest mocno inspirowany islandzką przyrodą i sprawia wrażenie, jakbyśmy znaleźli się pośrodku niczego.

Foto: Pursuit
islandia sky lagoon
Foto: Pursuit

Główna laguna ma mieć 70 metrów długości, ale do dyspozycji gości będą również inne mniejsze baseny i sauny. Przewidziano nawet wodospad! Oczywiście nie zabraknie strefy gastronomicznej, w której znajdzie się restauracja i bar. A to wszystko zaledwie 10 minut drogi samochodem od Rejkiawiku, w Kársnes Harbor. Otwarcie obiektu zaplanowano na wiosnę 2021 roku.

islandia sky lagoon
Foto: Pursuit
islandia sky lagoon
Foto: Pursuit
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »