Fly4free.pl

Raj dla miłośników żeglarskiej przygody. Rozwińcie żagle i popłyńcie w niezapomniany rejs

Żeglowanie w Grecji
Foto: Song_about_summer / Shutterstock.com

Stwórzcie swój własny plan podróży: żeglowanie to jeden z nielicznych sposobów, aby uciec od wszystkiego i wszystkich. A żeglowanie w Grecji to niezwykłe doświadczenie, które może zapaść Wam w pamięć na długo.

Banner Grecja

Morska radość

Jaki jest najlepszy czas na żeglowanie zimą po greckich morzach? Idealny moment to „Alkyonides”, czyli tak zwane „krótkie lato” w połowie stycznia. To wręcz wymarzony okres na to, aby w pełni docenić urzekające morskie pejzaże, malownicze wioski, stanowiska archeologiczne i krajobrazy kuszące głęboką zielenią lasów piniowych.

Żeglowanie daje unikalną możliwość cieszenia się prawdziwą Grecją – możecie stać się częścią jej spokojnej atmosfery, poznając kraj nie tylko z poziomu krystalicznie czystej wody, ale również integrując się z mieszkańcami w licznych tavérnas i kafeneía.

Gdzie żeglować w Grecji?

Grecja
Foto: IM_photo / Shutterstock.com

Żeglowanie po Wyspach Sarońskich i Zatoce Argolickiej

Jeżeli pragniecie zaznać przyjemności żeglarskiej przygody w pobliżu Aten, Wyspy Sarońskie i wschodnie wybrzeże Peloponezu w pełni usatysfakcjonują wszystkich żeglarzy, zwłaszcza tych, którzy preferują spokojne wody. Niedaleko regionu Attyki znajdziecie kilka wspaniałych szlaków żeglarskich, kuszących idealnymi warunkami. To wprost idealne miejsce na urlop pod żaglami.

Miłośnicy takiej formy spędzania wolnego czasu będą zachwyceni czystymi i spokojnymi wodami, wspaniałym wybrzeżem i wieloma wyspami, które czekają na Wasze odwiedziny (polecamy wizytę na wyspach Egina, Poros, Hydra i Spestses). W Zatoce Argolickiej i wzdłuż wschodniego wybrzeża Peloponezu odnajdziecie wspaniałe mariny w Porto Heli, Astros i Leonidio.

Świetnym pomysłem jest również skorzystanie z doskonale zorganizowanej infrastruktury żeglarskiej, którą odnajdziecie w historycznych miastach Nafplio i Tolo.

ODKRYJ GRECJĘ, KIERUNEK NA 365 DNI W ROKU:

Grecja
Foto: Stratos Giannikos / Shutterstock.com

Żeglowanie po Cykladach

A może rejs po błękitnych wodach Morza Egejskiego, pomiędzy wyspami archipelagu Cyklad, które słyną z malowniczych bielonych domków, słonecznych plaż, tysięcy zatok i tradycyjnego charakteru? Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie – żeglowanie po greckich Cykladach to wspaniałe i niezapomniane przeżycie.

Możliwości jest wiele, polecamy niespieszne odwiedziny w każdym zakątku archipelagu:

południowe Cyklady: Milos, Kimolos, Folegandros, Sikinos, Ios, Santoryn i Anafi;

środkowe Cyklady: Serifos, Sifnos, Paros, Andiparos, Naksos i Amorgos;

północne Cyklady: Kea, Kitnos, Andros, Siros, Tinos, Mykonos, Delos i Rinia;

Małe Cyklady: Schoinoussa, Iraklia, Koufonisia i Donoussa.

Grecja
Foto: leoks / Shutterstock.com

Żeglowanie po wyspach Dodekanezu

Inny wyśmienity cel żeglarskiego urlopu? Piękne wyspy archipelagu Dodekanez, znajdujące się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego. Na strudzonych żeglarzy czekają czyste plaże, imponujące zabytki historyczne, niesamowite atrakcje przyrodnicze i coś, z czego słynie Grecja: doskonały klimat.

W pobliżu których wysp warto rzucić kotwicę? Rekomendujemy Rodos, Kos, Kalimnos, Patmos, Leros, a także Kasos i wyspę Astipalea. Podczas rejsu nie można ominąć również urokliwych wysp Karpatos, Nisiros, Simi, Tilos, Kastelorizo… a także szeregu mniejszych wysp.

Grecja
Foto: Heracles Kritikos / Shutterstock.com

Żeglowanie po Wyspach Jońskich

Wyspy Jońskie powszechnie uważane są za jeden z najpiękniejszych archipelagów na Morzu Śródziemnym. Malowniczo położone wzdłuż zachodnich wybrzeży Grecji, kuszą swym dziewiczym pięknem i magiczną atmosferą. Żeglując po spokojnych wodach Morza Jońskiego, możecie odwiedzić główne wyspy: Korfu, Paksos i Antipaksos, Zakintos, Meganisi, Kalamos czy Kithirę.

Nie zapomnijcie również o innych perłach Wysp Jońskich – Leukada, Itaka i Kefalinia są wręcz wymarzonym celem przyjemnych wakacji pod żaglami.

Grecja
Foto: Andrei Kobylko / Shutterstock.com

Zawody i dreszczyk emocji!

A może czas na start w najstarszych i najbardziej prestiżowych regatach żeglarskich w Grecji? Aegean Sailing Rally to doskonale znana w żeglarskim świecie impreza, odbywająca się od 1964 r. i przyciągająca zawodników z całego świata.

Zawody na Morzu Egejskim, organizowane przez HORC (Hellenic Offshore Racing Club) składają się z kilku wyścigów morskich, nie tylko na obszarze Zatoki Faliron, ale również w pobliżu okolicznych wysp, które dla wielu uczestników są dodatkowym powodem do udziału w Aegean Sailing Rally. Ich naturalne piękno, lokalny koloryt, możliwość relaksu podczas zawodów – całość składa się na obraz wyśmienitej żeglarskiej przygody.

Więcej informacji na temat Aegean Sailing Rally znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora.

Źródło: www.visitgreece.gr

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »