Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEN.com
#161 PostWysłany: 10 Lut 2022 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Karta nr 1 na wyjazdach. Zero problemów z płatności via terminal bądź www.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: ZEN.com
#162 PostWysłany: 20 Lut 2022 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ostatnio najniższy kurs miałem w Aion Bank, dzisiaj (weekend) natomiast wygrał ZEN.com

ZEN: 4,5277
Aion: 4,5320
Revolut: 4,5828
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#163 PostWysłany: 20 Lut 2022 16:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Różnice są tak niewielkie pomiędzy Zen i Aion, że mogą zależeć od momentu wykonania transakcji. W ciągu dnia również występują wahania. Trzeba byłoby wykonać transakcje jedna po drugiej, np. w kasie samoobsługowej, aby to w miarę uczciwie porównać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#164 PostWysłany: 20 Lut 2022 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
Revolut dolicza 1% w weekend. W tygodniu przeliczyłby po 4.5374, przy założeniu że kurs nie zmieniłby się :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#165 PostWysłany: 20 Lut 2022 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
opo napisał(a):
Różnice są tak niewielkie pomiędzy Zen i Aion, że mogą zależeć od momentu wykonania transakcji. W ciągu dnia również występują wahania. Trzeba byłoby wykonać transakcje jedna po drugiej, np. w kasie samoobsługowej, aby to w miarę uczciwie porównać.
Tak wiem, ale transakcje wykonałem w ciągu 3 minut od siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#166 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
Lekki OT.
Podczas sprawdzania na naszym forum, która karta daje lepszy kurs o 0,0020 czy zastanawiania się jaką kartę wyjąć z portfela, kurs może skoczyć np. o 0,0050 i będziemy stratni parę groszy.

Porównywanie transakcji zrobionych nawet w krótszym odstępstwie czasu nie ma znaczenia.
Zrobiłem 2 płatności w Internecie Revolutem w piątek o 21:47 i 21:49 - kursy były 4,5400 i 4,5386
Podobnie 2 transakcje (też Revolutem) we wtorek o 11:17 i 11:19 - kursy były 4,5096 i 4,5073.
Dodam, że nie były to transakcje "na grosze", tylko każda na kilkanaście/kilkadziesiąt €.

Przy takich różnicach na każde 1000 zł zyskamy/stracimy max kilka zł zł na każde 1000 zł. Dla mnie nie ma sensu się zastanawiać czy lepszy jest zen, aion, revolut, curve, alior kantor czy inna karta. Co innego gdy płacimy w weekend, gdy niektóre fintechy dodają marżę, np. revolut 1%.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#167 PostWysłany: 21 Lut 2022 11:57 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
Cześć, interesowałem się trochę ofertą ZEN. Z informacji jaką dostałem do ich supportu ZEN rozlicza transakcje po kursie Mastercarda, który powinien być znacznie gorszy od międzybankowego, szczególnie przy przeliczeniu na PLN. Z tego powodu odstrzeliłem ZEN.
Dlatego też zastanawia mnie skąd tak małe różnice w kursach między ZEN a Aion i Revolut, które powinny mieć lepszy kurs?

@Darek M. kurs który porównujesz w ZEN to płatność kartą w EUR rozliczona z konta w PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#168 PostWysłany: 21 Lut 2022 15:33 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
skrzat napisał(a):
Lekki OT.
Podczas sprawdzania na naszym forum, która karta daje lepszy kurs o 0,0020 czy zastanawiania się jaką kartę wyjąć z portfela, kurs może skoczyć np. o 0,0050 i będziemy stratni parę groszy.

Porównywanie transakcji zrobionych nawet w krótszym odstępstwie czasu nie ma znaczenia.
Zrobiłem 2 płatności w Internecie Revolutem w piątek o 21:47 i 21:49 - kursy były 4,5400 i 4,5386
Podobnie 2 transakcje (też Revolutem) we wtorek o 11:17 i 11:19 - kursy były 4,5096 i 4,5073.
Dodam, że nie były to transakcje "na grosze", tylko każda na kilkanaście/kilkadziesiąt €.

Przy takich różnicach na każde 1000 zł zyskamy/stracimy max kilka zł zł na każde 1000 zł. Dla mnie nie ma sensu się zastanawiać czy lepszy jest zen, aion, revolut, curve, alior kantor czy inna karta. Co innego gdy płacimy w weekend, gdy niektóre fintechy dodają marżę, np. revolut 1%.

Dodaj do tego, że byleby nie było przeliczenia po kursie banku lub doliczanej prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#169 PostWysłany: 21 Lut 2022 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
kowalik napisał(a):
Cześć, interesowałem się trochę ofertą ZEN. Z informacji jaką dostałem do ich supportu ZEN rozlicza transakcje po kursie Mastercarda, który powinien być znacznie gorszy od międzybankowego, szczególnie przy przeliczeniu na PLN. Z tego powodu odstrzeliłem ZEN.
Dlatego też zastanawia mnie skąd tak małe różnice w kursach między ZEN a Aion i Revolut, które powinny mieć lepszy kurs?

@Darek M. kurs który porównujesz w ZEN to płatność kartą w EUR rozliczona z konta w PLN?
Tak, płatności w EUR za bilety. Jeden kupowany po drugim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#170 PostWysłany: 21 Lut 2022 16:03 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
-- 21 Lut 2022 15:46 --

Aion księguję płatność kartą w czasie rzeczywistym, bez blokady, od razu po aktualnym kursie międzybankowym.
ZEN zakasięgowało też tego samego dnia, bo to może tłumaczyć różnicę?

-- 21 Lut 2022 16:03 --

@Darek M. Pomogłoby podanie daty i czasu transakcji + podanie dat ostatecznego rozliczenia transakcji dla poszczególnych kart. Można by było wtedy spróbować wyjaśnić po jakich kursach i w jaki sposób są rozliczane poszczególne karty i na ile w praktyce te różnice są istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#171 PostWysłany: 21 Lut 2022 16:13 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 10
Info z czatu ZEN : waluty w apce po kursie zen ( miedzybankowy), waluty nie dostępne w apce kurs mastercard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#172 PostWysłany: 21 Lut 2022 16:34 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
To tłumaczyłoby bardzo dobre kursy EUR w ZEN. Z tym, że dobrze by było to potwierdzić, czy tak jest w rzeczywistości.

Ja o pytanie o kursy dostałem takie info z supportu ZEN:

Dziękujemy za kontakt z ZEN Customer Care.
Korzystamy z kursów walut od MasterCard, przewalutowanie odbędzie się po stawce z danego dnia. Kursy walut na weekendach są mniej korzystne jak w dni robocze, dlatego sugerujemy dokonywać wymiany walut w dni robocze.
Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Bądź ZEN,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#173 PostWysłany: 21 Lut 2022 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
kowalik napisał(a):
-- 21 Lut 2022 15:46 --

Aion księguję płatność kartą w czasie rzeczywistym, bez blokady, od razu po aktualnym kursie międzybankowym.
ZEN zakasięgowało też tego samego dnia, bo to może tłumaczyć różnicę?

-- 21 Lut 2022 16:03 --

@Darek M. Pomogłoby podanie daty i czasu transakcji + podanie dat ostatecznego rozliczenia transakcji dla poszczególnych kart. Można by było wtedy spróbować wyjaśnić po jakich kursach i w jaki sposób są rozliczane poszczególne karty i na ile w praktyce te różnice są istotne.
W historii ZEN mam dwie pozycje, jedna to przewalutowanie kwoty niezbędnej do kupna euro niezbędnego do płatności i następnie mam samą płatność, także księgowanie jest tak jakby w czasie rzeczywistym.

Ogólnie obie karty można polecić, ale pewnie lepsza ZEN i kupno waluty w dni robocze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#174 PostWysłany: 22 Lut 2022 17:20 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Zastanawiam się jak to jest z mniej popularnymi walutami, np. EGP, MYR. Z tego co rozumiem Zen oferuje dla nich kurs MC, Revolut ma chyba wciąż międzybankowy, ale bez konta walutowego, więc nie da się wymienić zawczasu, tylko na bieżąco przy płatności (problem z weekendami)? Jak to jest w Aion? Robił ktoś jakieś porównania jak te kursy wypydają? Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#175 PostWysłany: 22 Lut 2022 23:59 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
Poszperałem w regulaminie ZEN na stronie https://www.zen.com/files/tc/card_terms.pdf i tam jest jasno napisane o kursach Mastercard przy płatności kartą przy wszystkich przewalutowaniach.
Nie ma słowa o kursach międzybankowych w takim przypadku. Potwierdzało by to informację jaką dostałem od supportu ZEN (3 wpisy wyżej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#176 PostWysłany: 23 Lut 2022 00:14 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@kowalik
Ciekawe, to by znaczyło, że w przypadku ZEN trzeba wymienić waluty zawczasu przed płatnością. Wtedy płacąc kartą nie dochodzi do przewalutowania?

Edit: Zrobiłem eksperyment i wydaje mi się, że sytuacja opisana w regulaminie nie powinna się wydarzyć dla walut, w których możesz mieć konto w ZEN. Z regulaminu:
Cytuj:
Transactions are settled without additional currency conversion, provided that the User has associated the ZEN Card with a ZEN Account in the same currency as the Transaction and the User holds sufficient funds in that ZEN Account at the time of its receipt by ZEN. Otherwise, the Transaction amount will be converted to the currency associated with the ZEN Card (EUR /PLN/ GBP), using Mastercard’s exchange rate at the time of authorization.

Gdy płacę kartą nie mając PLN na koncie, ZEN przed dokonaniem płatności automatycznie wymienia EUR/GBP na PLN po swoim kursie i następnie dokonuje płatności w PLN bez kolejnego przewalutowania. Oznaczałoby to, że sytuacja opisana w regulaminie tyczy się walut, dla których ZEN nie prowadzi kont walutowych - nie ma możliwości przewalutowania przed transakcją, więc przewalutowaniem zajmuje się MC. Jeśli dla danej waluty ZEN prowadzi konto to czy wymienisz waluty przed transakcją czy nie, nie powinno mieć znaczenia (pomijając wahania kursowe ;) )
Takie jest moje rozumienie jak to działa, ale nie wynika to z regulaminu, trochę dziwne, że o tym nie wspominają. Czy mógłby ktoś to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#177 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:52 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 15
@Moher
To wydaje się mieć sens.
Z tym, że słabe jest to, że tak podstawowe zasady rozkminiać musimy na forum, bo nie możemy po prostu przeczytać na stronie ZEN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#178 PostWysłany: 28 Lut 2022 09:41 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
kurczaki , chce uciec z Revoluta do ZEN( bo odbiło mi się o uszy ) - ale widzę ze 115 zł za miesiąc ? :) jeśli nie oni to jaki inny portfel do podróży za granicą? pytanie czy da się to utworzyć i płacić od piątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#179 PostWysłany: 28 Lut 2022 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zen Personal oferuje 3 opcje:

- bez abonamentu
- €0.99 na miesiac
- €4.99 na miesiac

https://www.zen.com/en/personal/pricing
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego


Ostatnio edytowany przez p.wl, 28 Lut 2022 09:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#180 PostWysłany: 28 Lut 2022 09:46 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Czemu uciekasz z Revoluta?

P.S. Zen to 0.99 EUR lub 4.99 EUR za miesiąc. Skąd Ci wyszło 115 PLN/miesięcznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group