Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 507 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEN.com
#121 PostWysłany: 20 Gru 2021 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Martinuss napisał(a):
Tez dostałem 15GBP parę dni temu a dzisiaj po ponad roku korzystania za free z Zen (Dostałem 6 miesięcy za free Platinum) skumali się i pobrali opłatę 4,99€...nic nie trwa wiecznie :D


Ja miałem kod na darmowe 3 miesiące Gold a korzystałem za free przez 11 miesięcy. Ale zaorali starsze wersje apki, przez jakiś czas darmowe korzystanie było możliwe w nowszych wersjach Zen a potem naszedł wiekopomny, czarny piątek gdzie pojawiło się info, że nie posiadam aktywnej subskrypcji. Owszem, nadal mogłem korzystać z aplikacji ale np. doładowania już były obarczone 0.5% prowizji bez MWZ, przelewy były płatne więc stwierdziłem że wykupuję plan premium :mrgreen: Niestety, zaorali to że rezygnując z subskrypcji po darmowym okresie, można było korzystać za free.

P. S. Pierwszą opłatę naliczyli za bieżący miesiąc a nie tak jak u przedmówcy, biorą się za opłaty za ostatnie 6 miesięcy 😁

@sliwa122 u mnie też działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: ZEN.com
#122 PostWysłany: 03 Sty 2022 12:53 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Czy ktoś może przelewał USD na konto walutowe w mBanku? Jeśli tak, to czy były jakieś dodatkowe opłaty z tego tytułu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#123 PostWysłany: 20 Sty 2022 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja z kolei mam pytanie o czas otrzymania przelewu z ZEN.com na konto walutowe EUR w kantorze Alior Banku.

Ktoś wie jak długo idą takie przelewy? Do 15:00 muszę zapłacić zaliczkę za wycieczkę, w ostateczności kupie w kantorze jak przelew z ZEN nie dotrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#124 PostWysłany: 20 Sty 2022 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
@Darek M.ja się mogę jedynie wypowiedzieć o przelewach ZEN - Revolut. Jak wysyłałem przelew SEPA w Euro z Zen na Euro w Revolut, to z tego co kojarzę to przelew był zaksięgowany po kilku minutach. Przelew swift SHA w PLN z Zen na konto Revolut po kilku godzinach. Przykładowo, jak wysyłałem wieczorem to był z samego rana (o 6, 7 rano ) już na koncie.

Wynika zatem z tego, że zarówno przelewy SEPA i Swift są wysyłane dość szybko z Zen-ka ale kwestia ile księguje je Twój Alior Bank.
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#125 PostWysłany: 20 Sty 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ok, rzeczywiście dochodzi dosyć szybko. Wczoraj wieczorem puszczony a dzisiaj około 11:00 już był. Kursy ZEN ma nie do pobicia. Revolut na dodatek mi coś doliczał za przelew.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#126 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:01 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja ostatnio płaciłem cały czas ZEN (właściwie Curve z kartą ZEN, ale ustawioną w walucie lokalnej, więc kursy były ZEN) i trochę się zdziwiłem bo zapłaciłem raz KK mBanku World Intensive i kurs Mastercard był o parę złotych lepszy niż ten zaproponowany przez Zen. Płaciłem w USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#127 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Do płatności kartą ZEN jeszcze nie uzywalem. Czy nie mozna płacić środkami z subkonta walutowego? Przewalutowanie między kontami mają już chyba najlepsze na rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#128 PostWysłany: 20 Sty 2022 16:37 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Można płacić albo z subkonta walutowego albo z konta PLN, wtedy nastąpi automatyczne przewalutowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#129 PostWysłany: 20 Sty 2022 19:53 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
a jeśli braknie środków na koncie z walutą płatności to dobierze z innego ( jeśli na innym będą wystarczające środki )
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#130 PostWysłany: 26 Sty 2022 08:52 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Uwaga dziś zmienione zostały numery rachunków w PLN. Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#131 PostWysłany: 26 Sty 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
To teraz ja przychodzę z prośbą o pomoc do Was. Pytanie zadałem też na Facebooku więc wybaczcie, że kopiuję tę samą treść.

Czy zauważyliście może, w okresie ostatniego miesiąca, że nie działa Wam prawidłowo 3D security? U mnie niestety tak się dzieje a na chwilę obecną Zen trochę bagatelizuje problem. Jeśli ktoś nie jest w temacie, to 3D security to funkcja, dzięki którą płacąc w necie kartą zwykłą lub wirtualną, przekierowywuje transakcję do aplikacji Zen aby tam ją potwierdzić. Do tej pory płacąc kartami Zen, 3D security działał praktycznie przy każdej kwocie, 1 zł, 10 zł, 300 zł. Obecnie 99% aplikacji przechodzi bez 3D security. Jest to o tyle niebezpieczne, że w przypadku przejęcia karty, ktoś może wykonywać transakcje bez liku.

Zgłosiłem problem Zen, ale jak na razie zero konkretów. Tłumaczą że niskie kwoty czasem mogą przechodzić bez potwierdzania 3D security. Ale jeśli dla Zen 60 zł to niska kwota to nie mam pytań. Obecnie funkcja nie włącza się praktycznie przy każdej kwocie płatności. Czy ktoś ma podobnie czy to tylko mój indywidualny problem? 🙏
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#132 PostWysłany: 26 Sty 2022 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 144
niebieski
A płacisz z tego samego urządzenia? Bo tu może być odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#133 PostWysłany: 26 Sty 2022 22:28 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Korzystam regularnie z karty Zen i jeszcze nie miałem przypadku, aby transakcja została przepuszczona bez dodatkowej autoryzacji 3D.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#134 PostWysłany: 26 Sty 2022 22:53 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@iwan-82
u mnie podobnie, większość przechodzi bez dodatkowej autoryzacji
czasem się zdarzy, że muszę potwierdzać
kwoty nie mają znaczenia ( około 100$ idzie bez autoryzacji, a na kilka PLN muszę potwierdzać )
to czy karty używam w danym miejscu pierwszy raz, czy jest już zapisana też nie ma znaczenia

mi to w sumie pasuje, bo jest szybciej
kasy tam nie trzymam, jak potrzebuję to robię doładowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#135 PostWysłany: 27 Sty 2022 02:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
rllDNL napisał(a):
A płacisz z tego samego urządzenia? Bo tu może być odpowiedź ;)


Próbowałem na różnych urządzeniach i przeglądarkach i to samo..

@wojtol no właśnie u mnie do grudnia było tak samo jak u Ciebie. Czyli płacąc zarówno małe kwoty, jak 4 zł za bilet w Mpay, 10 zł za bilet w SkyCash lub większe jak na Allegro powyżej 100 zł, kilkaset euro za Kindle w Amazon, za każdym razem potwierdzałem transakcję poprzez 3D secure a od ponad miesiąca autoryzacja w apce nie działa. Żeby było śmieszniej, to strona kieruje mnie do 3D secure po czym następuje automatyczne zatwierdzenie transakcji.

Dzięki Wam wszystkim za pomoc. W takim razie pomęczę jeszcze Zen w tej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#136 PostWysłany: 31 Sty 2022 15:22 

Rejestracja: 31 Sty 2022
Posty: 1
-- 31 Sty 2022 14:49 --

wojtol napisał(a):
Korzystam regularnie z karty Zen i jeszcze nie miałem przypadku, aby transakcja została przepuszczona bez dodatkowej autoryzacji 3D.

Potwierdzam. Zen działa w tej kwestii jak i w wielu innych bez zarzutu

-- 31 Sty 2022 15:22 --

Wedlug mnie ZEN ma świetną aplikacje , czytelna i natychmiastowa refundacja płatności kartą dla partnerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#137 PostWysłany: 31 Sty 2022 19:25 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 17
Ot ciekawostka.
Kiedy Zen miał rachunki w alior banku przelewy latały online
Teraz kiedy rachunki są w BNP Paribas przelew zlecony z konta przyszedł z ING ajako nadawca widnieje the currency cloud limited london
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#138 PostWysłany: 01 Lut 2022 09:40 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Dzięki temu nie doładuje się wielu cyfrowych portfeli i giełd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#139 PostWysłany: 02 Lut 2022 16:47 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Robił ktoś z Was przelew z ZEN do Kantoru Aliora ale w USD? Jakim to pójdzie przelewem? Jakimś ekstra płatnym czy z limitu darmowych (zakładając, że żadnego w tym miesiącu jeszcze nie robiłem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#140 PostWysłany: 02 Lut 2022 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tak, w styczniu robiłem dwa przelewy w USD i jeden w EUR. Wszystkie poszły za darmo i Alior nie pobrał też żadnej opłaty. Waluty wypłaciłem dzisiaj w oddziale Aliora.

Z kolei trzeba uważać na przelewy do Santander. Tutaj zapłaciłem ponad 5 USD prowizji za wpływ.
Góra
 Profil Relacje PM off
vistacash uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 507 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kruczi oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group