Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEN.com
#141 PostWysłany: 02 Lut 2022 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
kmaleczki napisał(a):
Ot ciekawostka.
Kiedy Zen miał rachunki w alior banku przelewy latały online
Teraz kiedy rachunki są w BNP Paribas przelew zlecony z konta przyszedł z ING ajako nadawca widnieje the currency cloud limited london


Potwierdzam to co piszesz. I powiem więcej. Dla mnie to dyskwalifikuje Zen jako metodę comiesięcznych opłat. Już tłumaczę o co chodzi.

Jak założyłem Zena w grudniu 2020 to bardzo mi się spodobał, większość wypłaty tam ładuje i poprzez Zen opłacam comiesięczne należności : czynsz, gaz, prąd. Konto w standardowym banku zostawiłem ale bez karty. Na samym początku przelewy wychodzące z Zen przychodziły imiennie, czyli numer konta i np. Jan Kowalski. Potem zmienili nadawcę na Zen.com. W obu przypadkach jaki tytuł przelewu wpisałem, taki przychodził w sensie jak wpisałem "opłata za czynsz, Jan Kowalski" to w takiej formie przychodził do odbiorcy.

Teraz, nie dość że nadawcą jest The Currency Cloud London, co ok, jeszcze jest do zniesienia, to tyłul przelewu to jakieś 20-30 cyferek i liczb a na końcu oryginalnie wpisany tytuł przelewu. O ile, gdy płacę na indywidualne konto w danej firmie czyli za gaz, prąd gdzie tytuł przelewu nie ma znaczenia, to wpłata na wspólne konto Spółdzielni Mieszkaniowej lub inaczej - kontrahentowi, znajomemu odpada. Bo po pierwsze ktoś musi odszyfrować za co jest przelew a po drugie nadawca The Cloud Currency będzie pewnie powodował wiele nieporozumień i trzeba będzie dzwonić, tłumaczyć.

Bardzo nieładnie, że Zen podąża drogą Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: ZEN.com
#142 PostWysłany: 02 Lut 2022 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Nie rozumiem, po co opłacać rachunki przez ZEN?
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#143 PostWysłany: 02 Lut 2022 22:26 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Darek M. chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wiele osób korzysta z fintechów, bo na koncie mają zajęcia komornicze.

To tak czysto informacyjnie, bo w żadnym wypadku nie wskazuję, że z tego powodu @iwan-82 opłaca swoje rachunki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#144 PostWysłany: 02 Lut 2022 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Domyśliłem się po tym jak napisałem, że może o to chodzić :) innego racjonalnego powodu nie widzę. Zresztą można też płacić przez iMoje kartą ZEN i nie ma problemów z tymi przelewami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#145 PostWysłany: 03 Lut 2022 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
@ume luzik. Nie, nie mam długów i zajęć komorniczych. @Darek M.a co za różnica opłacać rachunki z standardowego konta bankowego czy z fintechu? Jak pisałem, spodobała mi się idea bankowości, którą wprowadził Zen więc przerzucam tam kasę i stamtąd robię przelewy firmom, znajomym.

Poczytaj komentarze na profilu Zen lub opinie w Google. Inni podobnie traktują Zen jako swoje główne konto, mają na nie przelewy od pracodawcy itp (m.in było wkurzenie, że zmienili numer konta w PLN pod koniec miesiąca i powiadomienie wysłali 5 dni przed tym faktem-była obawa nie otrzymania na czas wynagrodzenia). Ja zachowałem konto bankowe i na lecą wypłaty więc powrót zawsze istnieje, głównie traktuję Zen jako źródło przelewów i opłat kartami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#146 PostWysłany: 03 Lut 2022 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Nie rozumiem bo to jest działanie pod górkę. Przecież ta aplikacja jest strasznie niewygodna do takich działań. Ja korzystam z mBanku bo tu jest mega wygoda pod każdym wzgledem.
Przewaga ZEN, że można doładować konto KK i płacić po świetnych kursach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#147 PostWysłany: 03 Lut 2022 09:49 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja też nie wyobrażam sobie opłacania rachunków przez Zen. Jak tam wyszukiwać operacje?
Do opłaty większości rachunków używam rachunki imoje i jestem zadowolony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#148 PostWysłany: 03 Lut 2022 14:02 

Rejestracja: 03 Lut 2022
Posty: 2
DRodzy, pytani, dziś w zen nie wyświetla się saldo od kilku godzin - u innych sprawdzałem mają widoczne salda - czy ktoś z forumowiczów ma problem z saldem dziś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#149 PostWysłany: 03 Lut 2022 16:27 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Marek Marszolik w dyskusji o Cinkciarzu zainteresował mnie trochę ZEN-em, który znam jak dotąd tylko ze słyszenia i wielu pozytywnych opinii. Mam pytanie do obeznanych: ile kart wirtualnych można posiadać i czy wszystkie korzystają one z tego samego salda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#150 PostWysłany: 03 Lut 2022 16:34 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
@ume
zależnie od planu
tu masz informacje: https://www.zen.com/pl/personal/pricing

karty korzystają z tego samego salda
Góra
 Profil Relacje PM off
ume uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#151 PostWysłany: 03 Lut 2022 16:38 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
@zinoo1 Saldo ZEN wyświetla mi poprawnie, ale nie mogę skorzystać z cashbacku. Przy próbie wyboru pokazuje się komunikat że serwer jest obciążony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#152 PostWysłany: 03 Lut 2022 16:51 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@kruczi co za wstyd byłem dziś na tej stronie i chyba czytałem tylko między wierszami 😭.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#153 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:19 

Rejestracja: 03 Lut 2022
Posty: 2
@wojtol dziękuję za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#154 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Panowie, @witekkowal @Darek M. gust jest jak stolec, każdy ma inny 😁 dla mnie wygodne i przyjemne jest opłacanie przelewów Zenkiem, dla jednego z Was poprzez inny serwis.

@zinoo1 (nie wiem czemu nie umiem Cię oznaczyć, nie znajduje mi Twojego nicku, dodając "@"), u mnie wsio ok. Masz aktualną wersję Zen?


Ostatnio edytowany przez ume, 03 Lut 2022 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#155 PostWysłany: 03 Lut 2022 19:17 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@iwan-82 Oznaczyłem za Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#156 PostWysłany: 05 Lut 2022 18:07 

Rejestracja: 05 Lut 2022
Posty: 1
Wysłał ktoś kiedyś euro z zagranicznego rachunku na rachunek PLN w ZEN?

Bo pieniadze gdzieś zaginęły w trakcie transakcji.
Dodam że taki sam przelew na konto bankowe w PLN doszedł na następny dzień roboczy a do zen niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#157 PostWysłany: 05 Lut 2022 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
A przelewałeś w jakiej formie? Przelew SHA lub OUR na konto litewskie Zen czy zwykły przelew euro na numer Iban w PLN

A można tak w ogóle? Bo pamiętam że jak kilka lat temu próbowałem przelać PLN z WBK na konto w euro w ING to przelew powrócił bo niezgodna waluta.

Chyba lepiej byłoby wysłać przez Ciebie przelew w euro z danego konta na konto litewskie Zen w euro i wtedy przewalutować na PLN.

Wiem jedynie, że można wysyłać przelewy w dowolnej walucie na konto litewskie Zen w formie SHA lub OUR. Wtedy jeśli wyślesz w PLN to dojdzie w PLN, jeśli w koronach czeskich to dojdzie w takiej formie. Ale przelewu euro na PLN nie próbowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#158 PostWysłany: 05 Lut 2022 21:17 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Jakby co to jest możliwość korzystania z Zen przez rok za darmo za założenie konta przez Zondę - giełdę kryptowalut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#159 PostWysłany: 05 Lut 2022 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Opisywałem w #110
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#160 PostWysłany: 10 Lut 2022 20:41 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Darek M. napisał(a):
Właśnie zrobiłem porównanie przy wypłacie z bankomatu 20 EUR i wyszło tak:
Aion 4,497
ZEN 4,498
Revolut 4,501
Curve 4,535


Do kompletu dorzucę Cinkciarza z kursem 4,516. Po ww. wpisie zdecydowałem się: otworzyłem konto ZEN i zaczynam testy 😁 Jak oceniacie bezawaryjność ich kart?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group