Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#61 PostWysłany: 08 Wrz 2020 12:20 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Ja bym próbował ponownie dzwonić na maltański numer gdzie też możesz wybrać język polski i próbowałbym zmieniać do skutku... Skoro rozmowę Ci przerwało to znaczy, że nikt Ci nie powiedział stanowczo, że się nie da takiej zmiany zrobić. Próbuj więc dotąd, dopóki takiej stanowczej odpowiedzi nie usłyszysz...:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#62 PostWysłany: 10 Wrz 2020 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Bardzo mnie kusi zarezerwować 26 paź - 2 listopad to połączenie z Katowic jednak zastanawiam się co w sytuacji gdyby Wizz go nie anulował lub przesunął zakładając, że Abu Dhabi dalej będzie zamknięte dla turystów. Czy jest to podstawa do anulowania biletów czy Wizz powie, że kupiłem bilet i on leci to albo lecę z nimi albo mam spadać na drzewo :) Chociaż na pokład przyjąć chyba mnie nie mogą bo nie mogę postawić nogi w Abu Dhabi.
Proszę o podpowiedź.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 10 Wrz 2020 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#63 PostWysłany: 10 Wrz 2020 14:23 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Sam sobie odpowiedziałeś: samolot leci i mają niestety gdzieś Ciebie i Twoje pieniądze. Nic Ci nie przysługuje (no chyba że masz np. Flexa).
Mnie tak Wizz załatwił z Cyprem całkiem niedawno.

Ja mam odwołany 17-24.10.2020 i się zastanawiam czy przesunąć na grudzień, czy zrezygnować za parę groszy zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#64 PostWysłany: 14 Wrz 2020 21:33 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 10
Ja dziś dzwoniłem żeby przełożyć mój lot z września na styczeń i 'nie da się', 'system nie pozwala'. No cóż... Chyba jednak trzeba będzie wziąć zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#65 PostWysłany: 16 Paź 2020 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś ma jakieś przecieki odnośnie otworzenia ZEA?? :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#66 PostWysłany: 02 Lis 2020 08:35 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Czy istnieje jakiś myk na przelot do ZEA? Na stronie jednego z dużych organizatorów wakacji dostępne turnusy na listopad, grudzień, styczeń. Sposób na pożyczkę od klientów, czy znaleźli jakiś patent?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#67 PostWysłany: 02 Lis 2020 08:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Kothson Mogą mieć loty sporo wcześniej zakontraktowanymi czarterami.Jak nie nazbierają wystarczającą ilość chętnych też mogą je odwołać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#68 PostWysłany: 03 Lis 2020 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2018
Posty: 26
Wyglada na to ze ZEA jest znowu otwarte. :D
https://www.emirates.com/no/english/hel ... /tourists/
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#69 PostWysłany: 03 Lis 2020 14:16 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nie (całe) ZEA, tylko Dubaj. Niestety :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#70 PostWysłany: 03 Lis 2020 14:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Plus ze test z wynikiem do 96h przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#71 PostWysłany: 29 Lis 2020 13:49 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 16
Witam,
czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na lotnisku DXB z dodatkowym badaniem na COVID(wiem, że muszę mieć test z PL, ale widzę na stronie Emirates, że mogą losowo wybrać do kolejnego testu). Czy ktoś był ostatnio i może coś podpowiedzieć ? Wybieram się zaraz po świętach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 09 Gru 2020 05:44 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Abu Dhabi

W TIMATIC pojawiły się dzisiaj takie zapisy:

Cytuj:
Published 08.12.2020
1. Passengers are not allowed to enter.
- This does not apply to:
(...)
- nationals of Andorra, Argentina, Australia, Austria, Bahamas, Barbados, Belgium, Brazil, Brunei Darussalam, Bulgaria, Canada, Chile, China (People's Rep.), Colombia, Costa Rica, Croatia, Cyprus, Czechia, Denmark, El Salvador, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Honduras, Hungary, Iceland, Ireland (Rep.), Italy, Japan, Kazakhstan, Korea (Rep.), Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Maldives, Malta, Mauritius, Mexico, Monaco, Montenegro, Nauru, Netherlands, New Zealand, Norway, Peru, Poland, Portugal, Romania, Russian Fed., San Marino, Serbia, Seychelles, Singapore, Slovakia, Slovenia, Solomon Isl., Spain, St. Vincent and the Grenadines, Sweden, Switzerland, USA, Ukraine, Uruguay and Vatican City (Holy See), passengers with a British passport with nationality "British Citizen" and passengers with a Hong Kong (SAR China) passport, traveling to Abu Dhabi (AUH)[;


Cytuj:
13. Visa on arrival facilities at Abu Dhabi (AUH) restarted.


Czy możemy konkludować, że od dzisiaj już polecimy tam na naszych biletach od W6 (z testem)? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#73 PostWysłany: 11 Gru 2020 08:35 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nie mogę edytować, więc post za postem:

Znalazłem więcej informacji :

https://u.ae/en/information-and-service ... -abu-dhabi

Niestety wygląda na to, że pomimo tego że można już przekroczyć granice jako turysta na podstawie VOA, to przylatując do AUH nadal mamy obowiązek kwarantanny. Są odnośniki do dodatkowych informacji na stronie Etihad - ale na tą chwilę mi się nie otwierają te linki...

Pytanie za 100 punktów: czy możemy przekroczyć granice ZEA w AUH, po czym od razu pojechać do Dubaju, gdzie nie obowiązuje obowiązkowa kwarantanna dla turystów?

Ciekawe czy na skutek tych zmian W6 teraz ponownie uruchomi loty do AUH :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#74 PostWysłany: 11 Gru 2020 19:40 

ZbyszekP napisał(a):
Witam,
czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja na lotnisku DXB z dodatkowym badaniem na COVID(wiem, że muszę mieć test z PL, ale widzę na stronie Emirates, że mogą losowo wybrać do kolejnego testu). Czy ktoś był ostatnio i może coś podpowiedzieć ? Wybieram się zaraz po świętach.


Nie wiedziałam, żeby kogokolwiek wysyłali na dodatkowy test. U mnie wyglądało to tak, że wynik testu był sprawdzany przy odprawie w WAW, w Dubaju przy kontroli paszportowej pytanie czy robiłam test i kiedy. Jak zapytałam czy pokazać wynik to koleś machnął ręką, wbił pieczątkę w paszport i tyle.
Góra
 PM off
juggler5 lubi ten post.
ZbyszekP uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#75 PostWysłany: 24 Gru 2020 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
NBE322 napisał(a):
Nie mogę edytować, więc post za postem:

Znalazłem więcej informacji :

https://u.ae/en/information-and-service ... -abu-dhabi

Niestety wygląda na to, że pomimo tego że można już przekroczyć granice jako turysta na podstawie VOA, to przylatując do AUH nadal mamy obowiązek kwarantanny. Są odnośniki do dodatkowych informacji na stronie Etihad - ale na tą chwilę mi się nie otwierają te linki...

Pytanie za 100 punktów: czy możemy przekroczyć granice ZEA w AUH, po czym od razu pojechać do Dubaju, gdzie nie obowiązuje obowiązkowa kwarantanna dla turystów?

Ciekawe czy na skutek tych zmian W6 teraz ponownie uruchomi loty do AUH :)


Począwszy od 24 grudnia zliberalizowano zasady przylotów do emiratu Abu Zabi. W przypadku osób podróżujących z krajów znajdujących się na „zielonej liście” nie ma konieczności kwarantanny. Osoby te będą poddane testowi PCR po przylocie i powinny poddać się samoizolacji do czasu wyników testu. W przypadku dłuższych pobytów turyści muszą dodatkowo poddać się testom PCR w 6 i 12 dniu pobytu. Lista krajów należących do „zielonej listy” ma być regularnie aktualizowana. Można ją znaleźć na stronie visitabudhabi.ae . Obecnie Polska nie znajduje się na liście.

W przypadku podróżnych przylatujących z pozostałych krajów zastosowanie będzie miała 10-dniowa kwarantanna. W przypadku osób objętych kwarantanną konieczne jest poddanie się dodatkowemu testowi PCR 8 dnia pobytu.

tez jestem ciekaw jak wyglada sytuacja z prylotem do AUH i transferu do DXB w celu dalszej podrozy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK lubi ten post.
ZENNNEK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#76 PostWysłany: 24 Gru 2020 13:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A jakieś nowe wytyczne odnośnie osób już zaszczepionych też się pojawiły, czy na razie cisza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#77 PostWysłany: 27 Gru 2020 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Nie znalazłem nic na temat tych zaszczepionych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#78 PostWysłany: 27 Gru 2020 14:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Marco Manno napisał(a):
NBE322 napisał(a):
Nie mogę edytować, więc post za postem:


tez jestem ciekaw jak wyglada sytuacja z prylotem do AUH i transferu do DXB w celu dalszej podrozy.


Wygląda na to że trzeba skorzystać ze specjalnego transferu zapewnianego przez linię lotniczą lub skorzystać z taksówki. Na powrocie z Dubaju jednak trzeba ponownie negatywny test PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#79 PostWysłany: 30 Gru 2020 15:33 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Czy wykonywał ktoś test w Dubaju potrzebny do powrotu? Jak to cenowo wychodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#80 PostWysłany: 07 Sty 2021 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Rozumiem, że lecąc do Dubaju i tam lądując można opuścić miasto? Ograniczenia są tylko w Abu Zabi ? Bo właściwie zawsze jest mowa o emiracie Abu Zabi i o emiracie Dubaj, a nie ma o pozostałych 5.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group