Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#41 PostWysłany: 27 Sie 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
wróciło i to o dziwo beż zmian :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#42 PostWysłany: 27 Sie 2020 22:25 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
zielak666 napisał(a):
Witam,
Czy już jest ktoś w stanie potwierdzić czy:

1) Test wymazowy w Polsce (zrobiony 3 dni przed wylotem) zwalnia z obowiązku kwarantanny przy lądowaniu w Abu Dhabi?
2) Czy po wylądowaniu i wylocie z Abu Dhabi jest możliwość odwiedzenia Dubaju (1-2 dni) przy transporcie busem/wypożyczonym autem? Czy ewentualnie pomiędzy Emiratami jest zakaz lub wiąże się to z dodatkowym testem/kwarantanną?

Mam wylot 29.09 i generalnie sam test może i jest drogi ale jestem w stanie to ogarnąć... Natomiast jeżeli tak czy siak będę musiał cały tydzień siedzieć w Abu Dhabi i nie będę mógł odwiedzić Dubaju to już mnie ta wycieczka dużo mniej interesuje i wtedy szkoda mi tej kasy.


Niestety na chwilę obecną test Covid nie zwalnia z obowiązku kwarantanny po przylocie do Abu Dhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#43 PostWysłany: 27 Sie 2020 22:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Zobaczymy, czy będą latać fizycznie, tym bardziej że nie tylko loty jeszcze nie ruszyły, ale i trasa teoretycznie nie jest zatwierdzona regulacyjnie?
Teoretycznie wydaje się, że nie - ale... trzeba byłoby spytać Rabina. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#44 PostWysłany: 28 Sie 2020 08:08 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 325
niebieski
Do mnie dzisiaj przyszedł mail z wizzaira z informacjami że mój lot się zbliża ( 2 września ) itp. Straszna bzdura przecież ten samolot nie ma szans tam lecieć. Cały czas jest zakaz i nie ma szans się nic zmienić przez 4 dni. Nie wiem czemu wizzair nie odwołuje tego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#45 PostWysłany: 29 Sie 2020 23:33 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 325
niebieski
Przyszło odwołanie lotu do Abu Dhabi. Wizzair wycofał wszystkie loty na wrzesień do Abu Dhabi z Budapesztu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#46 PostWysłany: 30 Sie 2020 10:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Oczywiście, nie tylko Abu Dhabi - większość lotów z BUD na wrzesień pójdzie do kosza, bo rząd zamyka kraj.
Pytanie co będzie z Katowicami, tym bardziej że trasa dalej "czeka na zatwierdzenie regulacyjne"...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#47 PostWysłany: 30 Sie 2020 10:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Wrócą na DWC, zaczną latać gdy ZEA się otworzy lub dostaną zgodę na loty z rezydentami, ostatecznie otworzą kalendarz np od wiosny 2021r
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#48 PostWysłany: 30 Sie 2020 10:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja też się skłaniam ku podobnej opinii - dlatego mam nadzieję, że lot październikowy Wizz mi odwoła i uda się go przenieść (zapewne telefonicznie) na przyszły rok. A to czy Dubaj czy Abu Dhabi, to mi wielkiej różnicy nie robi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#49 PostWysłany: 31 Sie 2020 10:30 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 44
Loty: 193
Kilometry: 335 259
@ Sanchopan: Dlaczego telefonicznie? Przy odwołaniu lotu nie da się tego zrobić "systemowo"? Czy prze telefon się jakieś lepsze warunki da wynegocjować? [ta sama cena czy cuś?].

Ja już się nastawiłem, że nie lecę z Kato. Chciałbym tylko żeby się dało przełożyć na przyszły rok albo kasę odzyskać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#50 PostWysłany: 31 Sie 2020 11:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Systemowo zwykle jest np. opcja tylko do 2 m-cy do przodu.
Ja pierwotnie miałem ten lot z BUD, a jak zmienili datę, to telefonicznie zmieniłem BUD na KTW.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#51 PostWysłany: 03 Wrz 2020 13:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Właśnie odwołali mi lot z Katowic na 17-24.10.2020 r.
Automat nie pozwala zmienić trasy, a termin tylko do 2 m-cy do przodu - więc będę dzwonił, żeby próbować na przyszły rok jak się uda...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#52 PostWysłany: 03 Wrz 2020 16:59 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 44
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Mi też odwołali lot z Katowic 29.09-06.10.
Generalnie tak jak kolega wyżej napisał - wszytkie póki co odwołane.

Ja się chyba skuszę na 120% na konto Wizz i w przyszłym roku ogarnę wtedy kiedy będę mógł.
Szkoda mi czasu żeby to telefonicznie przekładać tym bardziej że nie jestem w stanie się zdecydować na konkretną datę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#53 PostWysłany: 03 Wrz 2020 17:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Zależy - normalnie bym wziął zwrot.
Ale tutaj jest to dla mnie specyficzna sytuacja, gdyż za 5 biletów RT (czyli 10) zapłaciłem ok. 600 zł. A za tyle do Abu Dabi nigdy biletów póki co nie było... :mrgreen: Dlatego najrozsądniejszą opcją póki co wydaje mi się przekładać - aż do skutku. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#54 PostWysłany: 05 Wrz 2020 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Przyznam że dopiero zaczynam się interesować tym kierunkiem i ciekawi mnie co jest napisane na stronie ministerstwa:

"Do Abu Zabi mogą przylatywać wyłącznie osoby posiadające wizę rezydencką. Po przylocie są poddane kolejnemu testowi na COVID, następnie są zobowiązana do poddania się 14-dniowej domowej kwarantannie, co będzie wynikało z podpisanego dokumentu podczas kontroli paszportowej."

Czyli co by się nie działo to raczej będą to połączenie anulować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#55 PostWysłany: 05 Wrz 2020 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Myślę że tak będzie, choć chętnie bym poleciał bo bilety na grudzień kupione :) ale czuję że chyba w tym roku się nie uda :(
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#56 PostWysłany: 05 Wrz 2020 12:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Póki co Wizzair normalnie lata na trasie BUD-AUH-BUD, pomimo zakazu wjazdu dla nie-rezydentów do zarówno Emiratów jak i Węgier....... potwierdzone przez Flightradar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#57 PostWysłany: 05 Wrz 2020 12:41 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...lata, mimo że Węgry zamknęły granice? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#58 PostWysłany: 05 Wrz 2020 12:57 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@sanchopan lata: https://www.flightradar24.com/data/flig ... 7#2562cedc
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#59 PostWysłany: 05 Wrz 2020 13:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
....

Latają i do/z Bukaresztu, z obu kierunków jutro tj 06.09 ostatnie loty... Przynajmniej do października br

Zapewne zachorowalność na covid mieli małe, do tego byli chętni na loty z kwarantanną na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#60 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:14 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Wiem, że pewnie pójdzie do kosza, trudno. Mam odwołany lot na 17-24.10 z Katowice do Abu Dhabi. Ameryki nie odkryłem, ale zadzwoniłem dzisiaj - wpierw na polską infolinię, gdzie "się nie da" - na maltański numer po angielsku i już mi jakiś konsultant zmieniał na przyszły rok, ale nagle mnie rozłączyło, nie zdążyłem potwierdzić. A potem już "się nie da" bezpłatnie.
Zastanawiam się czy dzwonić do skutku czy już taki mają wszyscy przykaz z góry, żeby nie zmieniać - i nic to nie da.
To jakim cudem wcześniej mi się udało zmienić BUD na KTW w tym locie na polskiej infolinii, nie mam pojęcia - jak ślepej kurze ziarno chyba. :lol:
Co radzicie - próbować czy dać sobie spokój? Zwrotu środków bym nie chciał, bo zapłaciłem grosze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group